ایرنا   |  علمی  |  

نتایج نظرسنجی پیو: تغییرات اقلیمی تهدید اصلی جهان است

تهران- ایرنا- نتایج جدیدترین نظرسنجی موسسه آمریکایی پیو نشان می دهد که مهمترین نگرانی مردم 26 کشور جهان، تغییرات اقلیمی است و پس از آن افزایش قدرت و نفوذ آمریکا، داعش و حملات سایبری قرار دارد.

نتایج نظرسنجی پیو: تغییرات اقلیمی تهدید اصلی جهان است

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، بر اساس نتایج این نظرسنجی که دیروز (21 بهمن) در تارنمای موسسه افکارسنجی معتبر پیو منتشر شد، در 13 کشور از 26 کشور تغییرات اقلیمی مهمترین تهدید جهانی به شمار می رود. در 8 کشور داعش و در 4 کشور حملات سایبری مهمترین دغدغه پاسخگویان نظرسنجی این موسسه هستند.27 هزار و 612 داوطلب کشورهای آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، اندونزی، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، کنیا، مکزیک، هلند، نیجریه، فیلیپین، لهستان، روسیه، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، اسپانیا، سوئد، تونس، آمریکا و انگلیس از ماه مه تا اوت 2018 (نیمه بهار تا نیمه تابستان امسال) در این نظرسنجی مشارکت داشتند.به گزارش تارنمای پیو، نگرانی از تغییرات اقلیمی از سال 2013 به شدت افزایش یافته و در کشورهایی مانند آمریکا، مکزیک، فرانسه و انگلیس رشد آن چند ده درصد بوده است.برنامه هسته ای کره شمالی و وضعیت اقتصاد جهانی از دیگر نگرانی ها قلمداد شده و مردم لهستان نیز قدرت و نفوذ روسیه را مهمترین نگرانی خود ذکر کرده اند.در این نظرسنجی بیشترین تغییر رویکرد نسبت به آمریکا رخ داده که نسبت به سال 2013 و زمانی که اوباما بر سر کار بود، 20 درصد به جمع کسانی که قدرت و نفوذ این کشور را تهدیدآمیز می دانند افزوده شده و از 25 درصد به 45 درصد رسیده است.در 10 کشور از جمله آلمان نیم یا بیش از نیمی از پاسخگویان قدرت و نفوذ آمریکا را تهدیدی مهم علیه کشور خود می دانند که این میزان نسبت به سال های 2017 و 2013 افزایش داشته است.پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ، نگرانی از تهدید آمریکا در مکزیک نیز رو به فزونی داشته و به 64 درصد پاسخگویان رسیده است.از زمان روی کار آمدن رئیس جمهوری آمریکا، وی علیه مهاجرت غیرقانونی و پیمان منطقه آزاد تجاری سه کشور آمریکای شمالی (نفتا) سخن رانده و پیگیر ساخت دیوار مرزی میان دو کشور است.در سال 2018 میانگین 61 درصد از پاسخگویان 26 کشور مشارکت کننده در نظرسنجی پیو حملات سایبری را تهدیدی جدی دانستند که این میزان در سال 2017 حدود 54 درصد بود.تعداد افرادی که داعش را تهدیدی علیه خود می دانند پس از شکست این گروه در عراق و سوریه چند ده درصد افت داشته و اتباع ژاپن، آمریکا، اسپانیا و اسرائیل بیشترین خطر را نسبت به این گروه تروریستی ابراز کرده اند.اروپام**3092**1485

استرالیا تهران ایرنا   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مرغ ارزان شد + جزئیاتمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
خودروتک تنظیم بازار واردات بخش خصوصی 

  

هدیه با ارزش سردار «قاسم سلیمانی» به «آرین غلامی»«آرین غلامی»، قهرمان شطرنج ایران، از دیدارش با سردار قاسم سلیمانی، خبر داد.
برنا قاسم سلیمانی شطرنج ایران 

  

مشاور بشار اسد: اتحادیه عرب بدون سوریه بی ارزش استمشاور بشار اسد درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفت: هیچ مسئله جدیدی در این باره وجود ندارد. اتحادیه عرب بدون سوریه هیچ ارزشی ندارد. از رئیس پارلمان سوریه برای حضور در نشست‌های پارلمان عربی دعوت شده و این مسئله خوبی است...
انصاف‌نیوز مشاور بشار اسد اتحادیه عرب 

  

وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی پیش بینی کرد، حداکثر تورم در سال 97 بالغ بر 27.8 درصد و رشد اقتصادی در بدبینانه ترین حالت منفی 2.5 درصد است.
نامه نیوز وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد اقتصاد ایران 

  

دولت مقصر تورم افسار گسیخته امروز در کشور استعضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ضعف تیم مدیریتی و اقتصادی دولت گفت و اظهار داشت: در تورم افسارگسیخته ای که در کشور ایجاد شده ، دولت مقصر است زیرا قطعا توان مهار آن را داشت اما موفق نبود.
تسنیم دولت تورم کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در خراسان رضویمدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی از تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در این استان با طرح شکایت 5 ب
خبرفوری تعزیرات بانک یورو 

  

مرغ 2 هزار تومان ارزان شدمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
تسنیم تنظیم بازار واردات بخش خصوصی