ایرنا   |  فرهنگی  |  

ناشران مفاهیم ارزشی و انقلابی را منتشر کنند

قم - ایرنا - آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با تاکید بر اهمیت موضوع نشر علم و مفاهیم آموزشی گفت: در کار نشر و انتشار کتاب ها باید آن مطالبی که با ارزش ها، تمدن اسلامی و شاخص های انقلاب تطابق دارد منتشر شود.

ناشران مفاهیم ارزشی و انقلابی را منتشر کنند

به گزارش ایرنا، وی روز شنبه در دیدار با نمایندگان انجمن فرهنگی ناشران آموزشی اظهار داشت: کار نشر بسیار حساس است، و ناشران کتابی که وسیله ای برای فهماندن مطالب غربی و ضد ارزشی است، در مسئولیت آن شریک هستند.وی اضافه کرد: در مقابل انتشار دهندگان کتابی که امر به معروف و نهی از منکر و عزت و عظمت و قدرت اسلام را تبیین می کند، در ثواب خواندن آن سهم دارند.آیت الله نوری همدانی خاطر نشان کرد: فعالان نشر و کسانی که در این بخش کار می کنند، میلیون ها انسان را تغذیه معنوی می کنند، و از کسانی که وظیفه تغذیه مادی جامعه را انجام می دهند، مسئولیت بالاتری دارند، چرا اگر این غذای معنوی توام با فکر و روح اسلامی باشد، اجر و پاداش آن بسیار بالاست.این مرجع تقلید همچنین با خوب توصیف کردن عملکرد حوزه نشر کشور در زمینه انتشار کتاب های حاوی مطالب مبتنی بر ارزش های دینی تصریح کرد: در آموزشگاه ها گاهی مطالبی که هنوز بوی غرب را می دهد، وجود دارد.وی بیان داشت: غرب همیشه دشمن ما بوده و است و غربی ها نیز هیچ وقت حاضر نیستند اسلام پیشرفت کند، و همواره سعی کردند مسلمانان و علم و دانش را سرکوب کنند، از این رو همه باید بیدار باشیم و این موضوع مهمی به شمار می آید.آیت الله نوری با اذعان به اینکه در مملکت و اقتصاد ما روح غرب گرایی در خیلی ها وجود دارد، و با یک عظمت به غرب نگاه می شود، گفت: اینکه امروز به غرب می گوئیم مستکبر این را امام بوجود آورد، چون تا پیش از انقلاب غرب به عنوان یک ابرقدرت در جهان مطرح بود.وی بیان کرد: در آن زمان عده ای خود را در فرهنگ غرب محو کرده بودند، و این خودیابی و شجاعت را امام به مردم داد، ولی غرب گرایی هنوز در کشور ما است.وی یادآور شد: در کتاب های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی غرب را خیلی بزرگ جلوه داده بودند، و مسائلی مانند قوه جاذبه زمین و مسکون بودن کرات آسمانی که در آیه های قرآنی و نهج البلاغه به آن اشاره شده را به عنوان دستاورد غربی ها معرفی می کردند.آیت الله نوری همدانی همچنین با اشاره به اینکه در بیش از 80 آیه قرآن کریم در مورد مساله آموزش و ترویج علم تاکید شده است، گفت: علم در عین حال که مهم است ولی هدف نیست، بلکه وسیله ای برای پیشرفت اسلام و ارزش ها و همچنین مبارزه با منکرات است.این مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه درس خواندن برای گرفتن مدرک و پست مورد قبول و تایید اسلام نیست، افزود: اسلام می خواهد علم وسیله ای برای خدمت به جامعه باشد.7403/ 6133/

آموزش حوزه حوزه علمیه   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

شاگردان سیمئونه به یک پیروزی ارزشمند خانگی دست یافتند.
نود مادرید 

  

قیمت انواع تلویزیون ارزان قیمت در بازارآنچه در زیر می‌آید جدول قیمت انواع تلویزیون‌های زیر 4میلیون تومان در سطح بازار تهران است.
خبرفوری قیمت تلویزیون بازار تهران 

  

اورامانات به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی داردکرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه اعلام کرد: به گواهی و اذعان کارشناسان حوزه گردشگری، منطقه اورامانات با طبیعت چشم نواز و کم‌ نظیر خود به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی برای مردم منطقه دارد.
ایرنا نفت ثروت کرمانشاه 

  

مبارزه‌ای از جنس نویسندگی و کتابخبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به مناسبت سالروز درگذشت عالم ربانی مصطفی زمانی نجف‌آبادی، مبارزات سیاسی، فعالیت‌های فرهنگی و تالیفات وی را مرور کرده است.
ایبنا ایران ازدواج نماز 

  

نرخ تورم 23.5 درصد افزایش یافت / رشد 64درصدی تورم خوراکی‌هانرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه 23.5 درصد و تورم قیمتی گروه خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات
خبرفوری تورم افزایش قیمت ماه 

  

جدیدترین قیمت‌ها از بازار ارز، طلا و سکهامروز در بازار طلا و سکه قیمت‌ها به روند افزایشی خود ادامه دادند و در بازار ارز نیز افزایش حدود 200
خبرفوری قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

کنایه "باربد بابایی" به تورم و گرانی+فیلماین مجری تلویزیونی در برنامه تب تاب به انتقاد از گرانی ها پرداخت و گفت: داریم دنبال دوربین مخفی می‌گ
خبرفوری تورم دوربین گرانی 

  

تحولات امروز بازار سکه و ارز ؛ خیز سکه برای کانال جدیددر نخستین روز اسفندماه بازار طلا و ارز تهران با جهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد و در ادامه نرخ‌ها تمایل چندانی برای رشد بیشتر نشان ندادند. البته سکه به دلیل حباب سیال، به رشد خود ادامه داد و تا مرز 4.7 میلیون تومان بالا رفت. دلار وارد نیمه بالای کانال 12هزار تومان شد و طلای آبشده در نیمه بالای کانال 1.8 میلیونی جابه‌جا شد.
خودروتک بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

عرضه ارز در سامانه نیما افزایشی شدطی سه روز هفته جاری، بیش از 275 میلیون یورو توسط صادرکنندگان و بانک مرکزی برای تأمین ارز ثبت سفارش‌ه
خبرفوری ارز یورو واردات