ایرنا   |  فرهنگی  |  

ناشران مفاهیم ارزشی و انقلابی را منتشر کنند

قم - ایرنا - آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با تاکید بر اهمیت موضوع نشر علم و مفاهیم آموزشی گفت: در کار نشر و انتشار کتاب ها باید آن مطالبی که با ارزش ها، تمدن اسلامی و شاخص های انقلاب تطابق دارد منتشر شود.

ناشران مفاهیم ارزشی و انقلابی را منتشر کنند

به گزارش ایرنا، وی روز شنبه در دیدار با نمایندگان انجمن فرهنگی ناشران آموزشی اظهار داشت: کار نشر بسیار حساس است، و ناشران کتابی که وسیله ای برای فهماندن مطالب غربی و ضد ارزشی است، در مسئولیت آن شریک هستند.وی اضافه کرد: در مقابل انتشار دهندگان کتابی که امر به معروف و نهی از منکر و عزت و عظمت و قدرت اسلام را تبیین می کند، در ثواب خواندن آن سهم دارند.آیت الله نوری همدانی خاطر نشان کرد: فعالان نشر و کسانی که در این بخش کار می کنند، میلیون ها انسان را تغذیه معنوی می کنند، و از کسانی که وظیفه تغذیه مادی جامعه را انجام می دهند، مسئولیت بالاتری دارند، چرا اگر این غذای معنوی توام با فکر و روح اسلامی باشد، اجر و پاداش آن بسیار بالاست.این مرجع تقلید همچنین با خوب توصیف کردن عملکرد حوزه نشر کشور در زمینه انتشار کتاب های حاوی مطالب مبتنی بر ارزش های دینی تصریح کرد: در آموزشگاه ها گاهی مطالبی که هنوز بوی غرب را می دهد، وجود دارد.وی بیان داشت: غرب همیشه دشمن ما بوده و است و غربی ها نیز هیچ وقت حاضر نیستند اسلام پیشرفت کند، و همواره سعی کردند مسلمانان و علم و دانش را سرکوب کنند، از این رو همه باید بیدار باشیم و این موضوع مهمی به شمار می آید.آیت الله نوری با اذعان به اینکه در مملکت و اقتصاد ما روح غرب گرایی در خیلی ها وجود دارد، و با یک عظمت به غرب نگاه می شود، گفت: اینکه امروز به غرب می گوئیم مستکبر این را امام بوجود آورد، چون تا پیش از انقلاب غرب به عنوان یک ابرقدرت در جهان مطرح بود.وی بیان کرد: در آن زمان عده ای خود را در فرهنگ غرب محو کرده بودند، و این خودیابی و شجاعت را امام به مردم داد، ولی غرب گرایی هنوز در کشور ما است.وی یادآور شد: در کتاب های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی غرب را خیلی بزرگ جلوه داده بودند، و مسائلی مانند قوه جاذبه زمین و مسکون بودن کرات آسمانی که در آیه های قرآنی و نهج البلاغه به آن اشاره شده را به عنوان دستاورد غربی ها معرفی می کردند.آیت الله نوری همدانی همچنین با اشاره به اینکه در بیش از 80 آیه قرآن کریم در مورد مساله آموزش و ترویج علم تاکید شده است، گفت: علم در عین حال که مهم است ولی هدف نیست، بلکه وسیله ای برای پیشرفت اسلام و ارزش ها و همچنین مبارزه با منکرات است.این مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه درس خواندن برای گرفتن مدرک و پست مورد قبول و تایید اسلام نیست، افزود: اسلام می خواهد علم وسیله ای برای خدمت به جامعه باشد.7403/ 6133/

آموزش حوزه حوزه علمیه   اخبار برگزیده
  

گران‌ترین مربی لیگ هجدهم فوتبال ایران چه کسی بود؟اقتصاد نیوز:در لیگی که تمام شد برخی باشگاه‌ها قراردادهای سنگینی با مربیان خود داشتند.
اقتصادنیوز لیگ برتر فوتبال ایران 

  

سخنگوی وزارت خارجه چین، با اشاره به دیدار هفته گذشته محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با همتای چینی‌اش، گفت: دو طرف بر سر مشکلات دوجانبه و همچنین تحولات اخیر حول محور ایران صحبت کردند. وی در ادامه افزود: آمریکا واردات نفت سایر کشورها از ایران را مختل کرده است. آمریکا همچنین از برجام نیز خارج شده و دیگر کشورها را به نسبت به انجام وظایفشان ذیل این توافق تهدید می‌کند
نامه نیوز چین ایران و چین ایران 

  

أیا مذاکره ایران و آمریکا شروع شده است؟رئیس‌جمهور آمریکا برخی خبرها در مورد مذاکره با ایران را تکذیب کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا اقتصاد ایران 

  

بازگشت شورای رقابت، قیمت خودرو را کاهش می دهد؟یکشنبه گذشته اما مجلس شورای اسلامی با برگرداندن شورای رقابت به پروسه قیمت‌گذاری، تیر خلاص را به آزادسازی بازار خودرو زد. طبق مصوبه مجلس، خودروسازان باید قیمت تمام شده، سود حاصله و قیمت قطعی محصولات خود را به شورای رقابت اعلام کنند...
خودروتک مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان شورای رقابت 

  

3 مامور پلیس مورد حمله قرار گرفتند و کشته شدند.
نامه نیوز پلیس دولت کابل 

  

اسرار وزارت نفت فاش می شود؟/ پشت پرده تلاش برای استیضاح وزیر کابینه روحانیاین استیضاح به جایی نمی‌رسد. نظام قدر آقای زنگنه و توانایی‌های او را می‌شناسد و برخی جریان‌ها بیهوده برای زدن او تلاش می‌کنند
مثلث وزارت نفت نفت صادرات نفت 

  

اندیشکده آمریکایی «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک» گزارش داد: حملات به نفتکش‌ها در نزدیکی تنگه هرمز و یک خط لوله نفت عربستان سعودی می‌تواند موجب افزایش قیمت جهانی نفت شود. ایران بدین‌ترتیب آسیب‌پذیری امارات و عربستان را یادآور شد.
نامه نیوز ایران تهران ریاض 

  

هیچ کس نمی تواند قطعات تقلبی خودرو را تشخیص بدهددر حالی عرضه لوازم یدکی تقلبی در بازار زیاد شده که این موضوع می‌تواند خطرات زیادی را برای مصرف کنندگان در پی داشته باشد. با تغییرات قیمت ارز و مشکلاتی که در این زمینه به وجود آمد و کمبود این قطعات موجب شد قیمت لوازم یدکی خودرو در بازار افزایش یابد و این موضوع مشکلاتی را برای مصرف کنندگان ایجاد کرد.
خودروتک خودرو خودروسازان ایران 

  

مصوبه ای در جهت کاهش قیمت خودروهای وارداتیعضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است مصوبه مجلس درباره واردات خودرو‌های تمام برقی و تمام هیبریدی به مدت 5 سال،آنهم بدون اخذ عوارض و حقوق ورودی می‌تواند قیمت خودرو را به شدت کاهش دهد.
خودروتک مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودرو 

  اخبار داغ
  

پورابراهیمی: بازار متشکل ارزی تا پایان خردادماه راه اندازی می شودتهران-ایرنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از راه اندازی بازار متشکل ارزی تا پایان خردادماه خبر داد و گفت: این بازار موجب می شود که نرخ هایی همانند بازار سنا و امثال آن به تدریج کنار گذاشته شود.
ایرنا مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس تهران 

  

13 میلیارد دلار ارز دولتی به چه کسی داده شد؟نماینده مردم بروجرد در مجلس ضمن انتقاد از عملکرد دولت گفت: بین کشوری که دولت مستقر دارد با کشوری که دولت مستقر ندارد باید تفاوت باشد.
مثلث دلار ارز ارز دولتی 

  

بخشی از کاهش قیمت ارز به دلیل بازگشت ارز صادراتی استرئیس کل اسبق بانک مرکزی گفت: بخشی از کاهش قیمت ارز در هفته اخیر، ناشی از عرضه ارز صادراتی در بازار بوده که اگر این سیاست بخوبی ادامه یابد، آثار و نتایج مثبتی در بازار ارز خواهد داشت.
تسنیم ایرانیان خارج از کشور قیمت ارز قیمت 

  

شاخص بورس، امروز تحت تاثیر خبرهای ارزی بودتهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: خبر بسته ارزی مبنی بر اینکه شرکت های پتروشیمی 60 درصد و سایر صنایع 50 درصد از ارز حاصل از صادرات خود را می توانند در سامانه نیما عرضه کنند و باقی آن را به بازار فیزیکی وارد کنند، تاثیری مثبت بر روند امروز معاملات بازار سرمایه گذاشت.
ایرنا شاخص تهران ایرنا 

  

مبارزه با اعتیاد مستلزم آموزش‌های عمومی و مشارکت‌ مردمی استتبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه مبارزه با اعتیاد باید با عزم و تلاش جمعی به یک گفتمان عمومی تبدیل شود، گفت: مبارزه با اعتیاد، اولویت نخست در حوزه کارهای فرهنگی است و فضای عمومی جامعه باید برای حرکت در این مسیر آماده شود.
ایرنا ترک اعتیاد اعتیاد آموزش 

  

نامه 2800 حقوقدان بسیجی به رئیس قوه قضاییه برای مبارزه با فسادتهران- ایرنا- بیش از دو هزار و 800 حقوقدان بسیجی و انقلابی در نامه ای به رئیس قوه قضائیه مطالبات خود را پیرامون مبارزه با فساد و رانت و ایجاد عدالت بین مردم، مطرح کردند.
ایرنا قوه قضاییه بازار خودرو فساد اداری