گسترش   |  اجتماعی  |  

برای رفع مشکلات و دردهای معده و گوارش باید به چه متخصصانی مراجعه کنیم؟

شناخت پزشکان و تخصص آن ها سبب می شود که درزمان بروز هر گونه علائم واحساس درد درقسمت های مختلف بدن به یک پزشک با تخصص مرتبط مراجعه کنیم. دردهای گوارشی و معده یکی از رایج ترین مواردی است که افراد را برای رفتن به دکتر مجاب می کند‌.

برای رفع مشکلات و دردهای معده و گوارش باید به چه متخصصانی مراجعه کنیم؟

اما مراجعه به پزشکی که تخصصش درمان بیماری های گوارشی نباشد، روند درمان را کند و بیماری را مزمن تر می کند بنابراین برای آنکه مشکلات گوارشی خود را در کمترین زمان حل کنید، باید به متخصص گوارش و معده مراجعه کنید.

اگر با مشکلات و دردهای معده و گوارش دست و پنجه نرم می کنید، با ما همراه باشید تا شما را با متخصصانی که در درمان این نوع بیماری ها تخصص دارند، آشنا سازیم.

 

متخصص دستگاه گوارش کیست؟

اعضای بدن به طور مرتبط با یکدیگر کار می کنند و وجود اختلال در عملکرد هر کدام بر تمام سیستم بدن تاثیر گذار است. هر کدام از این بخش ها به موادی نیاز دارند که آن ها را از طریق خوردن غذا و دیگر موارد به دست می آورند.

دستگاه گوارش وظیفه جذب و هضم غذا را بر عهده دارد که ابتدایی ترین قسمت آن دهان است و درادامه مری، معده، روده و لوزالمعده را نیز در برمی گردد.

اگر در هر کدام از این اعضا بیماری و دردی ظاهر شود، متخصصان دستگاه گوارش و معده می توانند آن را تشخیص و درمان کنند. پس اگر در دستگاه گوارش خود درد را احساس می کنید، حتما در اسرع وقت به متخصص گوارش مراجعه کنید.

سایت پذیرش 24 آماده ارائه خدمات آنلاین پزشکی به شماست تا پس از دریافت نوبت آنلاین و غیرحضوری توسط یکی از بهترین فوق تخصص های گوارش ایران ویزیت شوید.

بیماری های گوارشی کدام اند؟

متخصص دستگاه گوارش و معده پس از تحصیل در رشته پزشکی و شرکت در آزمون های تخصص و به اتمام رساندن دوران تحصیل، مهارت کافی را در تشخیص و درمان بیماری های معده و گوارش به دست می آورد. در ادامه به برخی از بیماری هایی که توسط پزشک متخصص رفع مشکلات و دردهای معده و گوارش درمان می شوند، اشاره کرده ایم:

احساس درد در معده ورم معده زخم معده و یا هر زخم دیگری در دستگاه گوارش سرطان روده سرطان معده هموروئید سندروم روده تشخیص انواع بیماری های کبدی هپاتیت سی درمان رفلاکس معده التهاب در روده التهاب لوزالمعده بیماری های کیسه صفرا پولیپ روده و کیسه صفرا سرطان کولون درمان مدفوع خونی زخم های روده

به طورکلی تمام بیماری های گوارشی در حیطه کاری متخصصان دستگاه گوارش است پس اگرعلائم مربوط به بیماری های گوارشی را دارید، در اولین فرصت به این عزیزان مراجعه کنید.

با وجود چه علائمی به متخصصان گوارش و معده مراجعه کنیم؟

حال که حوزه فعالیت متخصصان گوارش را می دانید، شما را با علائم بیماری های گوارشی و معده نیز آشنا می کنیم تا با مشاهده آن ها برای درمان اقدام کنید. این علائم در زیر لیست شده اند:

رفلاکس معده و سوزش های سر دل وجود مشکلاتی در دستگاه گوارش را نشان می دهند. این علائم در بین مردم رایج است و متاسفانه با مصرف قرص های سرخود تنها درد خود را به صورت مقطعی کنترل می کنند و سبب پیشرفت بیماری می شوند. در برخی از مواقع به دلیل داشتن یک رژیم غذایی نامناسب دل درد به سراغ افراد می رود که اگر تنها در برخی از مواقع به این درد دچار شوند، طبیعی است، اما اگر دل درد و نفخ چندین بار در طول روز تکرار می شود و به یک درد همیشگی تبدیل شده است، نشان از بیماری های گوارشی دارد. داشتن یبوست یعنی اینکه دستگاه گوارش عملکرد خوبی ندارد. اگردرهفته از چهار بار کمتردفع مدفوع انجام بگیرد، بهتر است به متخصص مراجعه شود. اسهال نیز یکی از شایع ترین مشکلات گوارشی به حساب می آید. معمولا این مورد به دلیل وجود عفونت، ویروس در بدن است. خونریزی مقعدی نشانه هایی از بیماری بواسیر و هموروئید است. البته بیماری های دیگری نیز این علائم را دارند که توصیه می کنیم، اگر این مورد بارها برای شما تکرار می شود حتما به متخصصان گوارش و معده مراجعه کنید.

هر کدام از این علائم می توانند نشان دهنده بیماری های سطحی و یا مزمن گوارشی باشند که برای بررسی و درمان می توانید همین الان برای دریافت نوبت از طریق سایت پذیرش 24 اقدام کنید تا به صورت غیر حضوری و در صورت نیاز به صورت حضوری توسط متخصص گوارش و معده ویزیت شوید.

 

روش های تشخیص بیماری های گوارشی

تشخیص دقیق بیماری سبب می شود که مراحل درمان بسیار سریع پیش برود و بیماران سریع تر به زندگی عادی خود بازگردند. در همین راستا به کار گیری تجهیزات و تکنولوژی در تشخیص بیماری و بررسی اندام های مختلف بدن لازم و ضروری است.

متخصصان گوارش و معده نیز از تکنولوژی های مختلفی برای بررسی اندام های داخلی و دستگاه گوارش استفاده می کنند که در ادامه برخی از روش های مورد استفاده برای تشخیص بیماری گوارشی را معرفی کرده ایم:

آندوسکوپی‌ یا همان درون بینی که به دو روش تحتانی و فوقانی انجام می شود. آندوسکوپی کپسولی انتروسکوپی بالونی برای مشاهده بخش های مختلف روده کوچک کلانژیوپانکراتوگرافی برای بیماری های صفرا کولونوسکوپی

 

آیا می توان بن صورت آنلاین توسط متخصص گوارش و معده ویزیت شد؟

تکنولوژی و اینترنت سال هاست که در علم پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. عدم حضور در مطب ها و اتلاف وقت در صف انتظار از مشکلاتی است که در مراجعه حضوری برای دریافت نوبت و ویزیت شدن توسط پزشک متخصص وجود دارد. با راه اندازی پذیرش 24 بدون حضور یافتن در مطب، در کمترین زمان ممکن نوبت ملاقات دریافت خواهید کرد و به صورت آنلاین ویزیت می شوید.

صرفه جویی در وقت، کاهش هزینه ها، عدم محدودیت زمانی و مکانی تنها برخی از ویژگی های ویزیت آنلاین است. در سایت پذیرش 24 فوق تخصص های گوارش و معده آماده ارائه خدمت به شما می باشند.

نویسنده: رپورتاژ

نویسنده حوزه ویروس   اخبار برگزیده
  

سهم‌ تهرانی ها از طرح نهضت ملی مسکنمدیرکل راه و شهرسازی استان تهران سهمیه این استان را در فاز اول طرح نهضت ملی مسکن 14 هزار و 488 واحد اعلام کرد.
اقتصادنیوز شهرسازی مسکن تهران 

  

سازمان پدافند غیر عامل مشکلات سایبری را به وزارت نفت اعلام کرده بودصدا و سیما/ دبیر شورای عالی فضای مجازی در برنامه دیشب گفتگوی ویژه خبری گفت که سازمان پدافند غیرعامل کشور در حوزه شرکت پخش و پالایش دو مرتبه رزمایش سایبری انجام داده و اشکالات را به وزارت نفت اعلام کرده بود.
مثلث پدافند غیرعامل شورای عالی فضای مجازی وزارت نفت 

  

معمای جلیلیسه ماه از دولت گذشته و سعید جلیلی نه تنها پست نگرفته، بلکه تبدیل به یک معما هم شده است!
فردا سعید جلیلی ماه فضای مجازی 

  

واکنش طالبان به بیانات اخیر رهبری درباره افغانستانتسنیم/ سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اشاره به اظهارات روز یکشنبه مقام معظم رهبری درباره وحدت مسلمانان از این سخنان استقبال کرد.
نامه نیوز طالبان افغانستان وزارت خارجه 

  

دولت رئیسی در باره FATF بر سر دوراهی تصمیم و بلاتکلیفی استدولت سیدابراهیم رئیسی باید موضع خود را در قبال موضوع FATF روشن کند؛ اینکه تمایل دارد بررسی مجدد آن را از مجمع درخواست کند یا خیر؟
۵۵ آنلاین دولت سیدابراهیم رئیسی مواد مخدر 

  

دوئل سخت یحیی گل محمدی و الهامی ؛ فرداسرمربیان دو تیم پرسپولیس و نساجی در تقابل این هفته برای چهارمین بار روبروی هم قرار می گیرند.که سهم گل محمدی 2 برد و الهامی 1 برد می باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو فوتبال 

  

پاسخ وزیر اقتصاد به ادعای عبدالناصر همتیوزیر امور اقتصادی و دارایی شائبه فروش گسترده اوراق بدهی دولتی در مهرماه و اعمال فشار به بانک‌ها و صندوق‌های بانکها جهت تامین بودجه را تکذیب کرد.
فردا اقتصاد بودجه دولت 

  

واکنش همتی به طرح مسأله «عدم استقراض از بانک مرکزی» توسط دولترئیس کل پیشین بانک مرکزی به انتشار یک توئیت به مسأله عدم استقراض دولت از بانک مرکزی واکنش نشان داد.
مثلث بهاره رهنما بازی بانک مرکزی 

  

میانجیگری عاقلانه سردار آزمون میان مهدی طارمی و اسکوچیچسردار آزمون در ماجرای طارمی و اسکوچیچ نشان داد رشد خوبی داشته است.
خانه فوتبال سردار آزمون مهدی طارمی پرسپولیس 

  

انتشار برخی خبرها درباره «کودتای نظامی» در سودان | نخست‌وزیر تحت بازداشت خانگی قرار گرفتخبرگزاری ها از حمله گروهی از نظامیان به اقامتگاه عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان و بازداشت او خبر داده اند. گزارش هایی هم از بازداشت چهار نفر از وزیران دولت و مشاور مطبوعاتی نخست وزیر سودان منتشر شده است. منابع مطلع نظامیان ناشناس را به کودتا علیه دولت انتقالی متهم کرده اند.
۵۵ آنلاین سودان بازداشت تلویزیون 

  

رئیسی: برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ پیشنهاد شودرئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارایه دهند.
فردا اصلاح الگوی مصرف رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

ارتقا رکورد عرضه هفتگی دلار/تقاضای یورو زیاد شدهفته گذشته سومین هفته پرتزریق سال برای یورو بود، اما قیمت این ارز در بازار آزاد به طور محدود رشد کرد، به نظر می‌رسد تقاضا برای یورو به دلایلی افزایش یافته و روند صعودی قیمت را موجب شده است.
اقتصادنیوز دلار یورو قیمت 

  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  اخبار داغ
  

قیمت دلار در بازار امروز 6 آبان ماه | قیمت دلار چند؟امروز (پنجشنبه 6 آبان ماه) قیمت دلار در بازار آزاد تهران، اعلام شد.
شما‌نیوز قیمت دلار ماه 

  

قیمت سکه در بازار امروز 6 آبان ماه | جدول قیمت سکهامروز (پنجشنبه 6 آبان ماه) قیمت انواع سکه در بازار آزاد تهران، مشخص شد.
شما‌نیوز قیمت افزایش قیمت ماه 

  

سرازیر شدن سرمایه گذاران به بورس؟ /دوراهی سرنوشت‌‌سازباتوجه به نقدینگی‌‌های سرگردان و ترس سرمایه‌‌گذاران در بازار‌‌هایی مانند بازار ارز، مسکن، خودرو و... که آینده‌‌ای مبهم داشته و در رکود به‌سر می‌‌برند، بی‌‌شک سرمایه‌‌‌‌گذاری در بازار سرمایه می‌تواند جذاب‌‌ترین گزینه باشد
اقتصادنیوز سرمایه نقدینگی خودرو 

  

بازدهی منفی شاخص های بورس در آبان/ توان اندک خریداراناقتصادنیوز: با بازدهی منفی شاخص در یک هفته گذشته، فعلا توان فروشندگان در سمت عرضه بالا ارزیابی میشود و این در حالی است که سمت تقاضا بیشتر سعی کرده با تحرکات در تک سهم و برخی گروه ها مانع از افت بیشتر شاخص شود.
اقتصادنیوز شاخص 

  

کشف ردپای غیر منتظره ای از ویروس کروناویروس کرونا (کووید-19) منجر به علائم و نشانه­ های مختلف می­ شود. تب، سرفه ­ی خشک و خستگی ازجمله شایع­ ترین علائم آن است.
۵۵ آنلاین ویروس پوست تنفس 

  

علائم غیرعادی ویروس کرونااقتصادنیوز : ویروس کرونا (کووید-19) منجر به علائم و نشانه­ های مختلف می­ شود. تب، سرفه ­ی خشک و خستگی ازجمله شایع­ ترین علائم آن است.
اقتصادنیوز ویروس 

  

فرق آبان 98 و آبان 1400 / گزینه‌های زیر میز/ ضد و نقیض‌های کروناروزنامه‌های امروز به موضوعاتی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و ... پرداخته‌اند که مهم‌ترین موارد آن به شرح زیر است:
فردا روزنامه ایران رئیس جمهور روزنامه 

  

ثبت سه متغیر نگران کننده کرونایی درکشوربررسی آمار فوتی های کرونایی در روزهای اخیر نشان می دهد میزان مرگ ومیر سه روز است که روندی صعودی به خود گرفته است.
۵۵ آنلاین مرگ ایران ماه 

  

هشدار؛ احتمال ورود به پیک ششم کرونا بالاست/ واکسن‌هایی با پلتفرم ویروس کشته شده ایمنی کوتاه مدتی دارندمحمد وجگانی گفت: ما عمدتا در حال حاضر داریم از یک واکسن استفاده می‌کنیم درحالی که اگر قرار است از واکسن‌های خارجی نیز استفاده کنیم باید مردم را آزاد بگذاریم که از هر واکسنی که علاقه مند هستند،استفاده کنند چراکه همین امر مردم را برای تزریق واکسن ترغیب می‌کند.
برنا ویروس 

  

چه کسانی باید دوز سوم واکسن کرونا را بزنند/هشدار به واکسن نزده ها به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا ناجی، درباره ضرورت استفاده از واکسن دوز سوم، اظهار کرد: بسته به نوع واکسنی که به گروه‌های مختلف جامعه تزریق شده باشد، استفاده از واکسن یادآور توصیه می‌شود. وی با بیان اینکه در ایران برای افرادی که از واکسن اسپوتنیک استفاده کرده‌اند، بهترین دوز یادآور می‌تواند واکسن آسترازنکا باشد، افزود: به کسانی که واکسن آسترازنکا تزریق شده، بهترین دوز واکسن تقویتی…
مهر ایران ویروس درمان 

  

واکسن کرونا در مبتلایان به آلرژی شدید هم بی خطر است به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، در این تحقیق نزدیک به 53000 کارمند در سیستم مراقبت‌های بهداشتی بیمارستان عمومی ماساچوست شرکت داشتند. از بین 474 نفر (0.9٪) با سابقه واکنش‌های آلرژیک شدید، 11.6٪ پس از دریافت اولین یا دومین دوز واکسن کووید 19، واکنش‌های آلرژیک داشتند، درحالیکه 4.7٪ از کسانی که سابقه واکنش‌های آلرژیک شدید نداشتند، بعد از دریافت واکسن واکنش آلرژیک نشان دادند.…
مهر آلرژی بیمارستان خبرنگار 

  

عدم ثبت تولد بسیاری از کودکان در جهان در پی شیوع کرونااستادیار دانشگاه خوارزمی، گفت: خیلی از تولدهایی که در ابتدای پاندمی کووید 19 در جهان رخ داد، به دلیل
خبرفوری تولد کودکان درمان 

  

واکسن کرونا با کدام داروها تداخل ایجاد می کند؟احتمال واکنش منفی بین واکسن و هر دارویی بسیار ناچیز است. مصرف دارو دلیل تأخیر در دریافت واکسن کووید-19 نیست.
گسترش شیمی آموزش دارو 

  

قیمت بیت کوین سال 2017 را کپی می کند/ نوسان قیمت دلار زیر 1800در روزی که گذشت قیمت بیت کوین بیش از 5 درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.
اقتصادنیوز قیمت بیت کوین قیمت بیت کوین