اعتماد   |  ورزشی  |  

اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی همچنان در انتظار تائید

حدود 11 ماه از ارجاع اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی به شورای نگهبان می گذرد، اما کماکان خبری از تایید یا وارد شدن ایراد از سوی این شورا نبوده و مشخص نیست با چه سرنوشتی روبرو خواهد شد!

اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی همچنان در انتظار تائید

اعتمادآنلاین| اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی پس از تغییراتی در کمیسیون اجتماعی هیات دولت و طرح در کمیته تطبیق قوانین مجلس در مهر ماه سال 98 به تصویب رسید و در آذر ماه نیز برای اظهارنظر و تایید نهایی به شورای نگهبان ارجاع شد تا پس از تایید، جهت اجرا به دولت ابلاغ شود که اما با گذشت بیش از نزدیک به 11 ماه از این مسئله، همچنان در انتظار تصمیم این شورا است.

 

پیش از این قرار بر این بود، شورای نگهبان تا قبل از پایان سال گذشته تکلیف اساسنامه را مشخص کند تا بر اساس آن برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی دنبال شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری جلسات در شورای نگهبان تصویب این اساسنامه با وقفه مواجه شد و تاکنون نزدیک به 11 ماه از زمان ارجاع آن به شورای نگهبان می گذرد و کماکان خبری از تصویب نیست.

 

در صورت طی روند قانونی تایید نهایی اساسنامه تیپ فدراسیون های ورزشی، به وزارت ورزش و جوانان اجازه داده خواهد شد تا انتخابات چهار فدراسیون ورزشی را متمایز از سایر فدراسیون ها برگزار کند که شامل فدراسیون‌های پزشکی ورزشی، پهلوانی و زورخانه ای، ورزش‌های همگانی و نیز فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی می شود تا با اساسنامه ای متفاوت و بر اساس ترکیب جدید مجمع انتخاب شوند، اما تا کنون به دلیل طولانی شدن روند تصویب این اساسنامه در شورای نگهبان، مجمع انتخاباتی فدراسیون های ورزش های همگانی با همان شرایط قبلی برگزار شد و قرار است انتخابات فدراسیون پزشکی ورزشی نیز که در مرحله تایید صلاحیت نامزدها قرار دارد با همان رویه قبلی مدنظر قرار گیرد.

 

چرا اساسنامه فدراسیون های ورزشی اصلاح شد؟

 

به گزارش ایسنا، حوالی سال 86-87 برخی جابجایی‌ها در فدراسیون های ورزشی صورت گرفت و به همین دلیل ایراداتی از سوی نهادهای بین المللی به سازمان وقت تربیت بدنی در خصوص این مساله وارد شد و اعلام کردند که چنین جابجایی هایی نباید صورت می گرفت چرا که تبصره ذیل ماده 10 اساسنامه فدراسیون های ورزشی این اختیار را به رییس سازمان تربیت بدنی یا وزیر ورزش و جوانان می‌دهد که روسای فدراسیون ها را برکنار کنند؛ مساله ای که از سوی نهادهای بین المللی به عنوان دخالت شخص ثالث تلقی می‌شود.  

 

در همان روزها موضوع دو شغله ها مطرح شده بود و اینکه فدراسیون های ورزشی شغل به حساب می آیند، مسئولان وقت سازمان تربیت بدنی نیز به دنبال آن بودند که موضوع شغل بودن را در این اساسنامه حل کنند، بنابراین از سال 87 اصلاح اساسنامه کلید خورد و حدود 12 بار ویرایش شد.

 

علت ارجاع اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی به شورای نگهبان

 

اساسنامه اصلاحی فدراسیون های ورزشی حدود یک سال در هیئت دولت بود و پس از تغییراتی در کمیسیون اجتماعی آن، در نهایت مهر ماه سال 98 به تصویب رسید و در آذرماه نیز برای تصویب نهایی به شورای نگهبان ارجاع شد.

 

تصویب اساسنامه فدراسیون های ورزشی به دلیل اینکه نهاد عمومی غیردولتی هستند در اختیار هیات دولت است و علت ارجاع آن به شورای نگهبان نیز وجود ماده 85 قانون اساسی است که بر اساس آن موسساتی که وابستگی به دولت دارند در شورای نگهبان نیز باید اساسنامه آن ها به تصویب برسد تا خلاف شرع و قانون اساسی نباشد که در این رابطه کماکان وزارت ورزش و جوانان در انتظار تاییدیه شورای نگهبان و ابلاغ آن از سوی دولت است.

 

منبع: ایسنا

ماه بازی سازمان تربیت بدنی   اخبار برگزیده
  

دولت بعدی آمریکا باید تهران و ریاض را مجبور به سازش کندآمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
اعتماد دولت تهران دونالد ترامپ 

  

پیروزی بایدن با ارزش دلار چه می کند؟عضو شورای مشاورین اقتصادی دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان از ناکامی تحریم ها در دستیابی به اهداف خود خبر داد.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان دلار 

  

گزارش رویترز از جنبه‌های متفاوت تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای بایدنرویترز در تحلیلی به تحریم‌های جدید آمریکا و شرایط آن‌ها در دولت بعد آمریکا پرداخت.
ایلنا ایران وزارت خارجه دولت 

  

تحریم‌های جدید آمریکا، بار دیگر صنعت نفت ایران را هدف گرفت، اما مگر تحریم‌های نفتی وجود نداشت؟ پاسخ مثبت است، اما این بار دولت آمریکا از زاویه جدید صنعت نفت ایران و مدیرانش را مورد تحریم قرار داد.
اقتصادنیوز دلار آمریکا صنعت نفت 

  

وزیر خارجه عربستان: عادی سازی روابط با اسرائیل انجام خواهد شدوزیر خارجه عربستان تأکید کرد، عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی در نهایت اتفاق خواهد افتاد.
۵۵ آنلاین عربستان دونالد ترامپ ترامپ 

  

آمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
نامه نیوز دولت بهاره رهنما ایران 

  

هراس آمریکا از تاثیر ایران در انتخابات هفته بعدیک روزنامه آمریکایی نوشت: ایران در پی ضربه زدن به انتخابات و دموکراسی در آمریکاست.
مثلث بازی ایران روزنامه 

  

خودرو چینی جدید حوالی بازار ایران + مشخصاتوقت آن رسیده که صنعت خودرو ایران برگ های جدیدش را برای بازار خودرو رو کند. خودروهایی که هم تنوع بازار خودرو را بیشتر کند و هم افزایش تیراژ خودرو را به دنبال داشته باشد. جک X7 یکی از خودروهایی است که زمزمه ورودش به بازار ایران شنیده می شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو ایران 

  

جزئیاتی از طرح آزادسازی قیمت خودروبه نظر می رسد شکست قیمت گذاری دستوری خودرو که نه نظر خودروسازان را تامین می کند و از عهده تامین هزینه های آنها بر می آید و نه موجب افزایش تولید و رضایت متقاضیان خودرو می شود، سیاست گذاران صنعت خودرو را به سمت تصمیم درست آزادسازی قیمت خودرو سوق می دهد. البته این آزادسازی قرار نیست به صورت کامل انجام شود.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو بازی 

  

دورکاری در کدام استان ها اعمال خواهد شد؟غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران درباره آخرین تصمیمات مربوط به دورکاری شهرستان های استان تهران توضیح داد.
مستقل‌آنلاین دورکاری سازمان امور اداری و استخدامی تهران 

  

طرح مجلس برای واگذاری زمین به هر خانوار ایرانی چیست؟ + فیلمطرح جدید نمایندگان مجلس برای تامین مسکن مردم چگونه قرار است اجرا شود؟
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی زمین بهاره رهنما 

  

توییتر دست از سر انتخابات آمریکا بر نمی‌‌دارد!شرکت توئیتر اعلام کرد از این پس تمامی موارد جستجو شده کاربران درباره انتخابات آمریکا را بررسی خواهد کرد.
مملکت‌آنلاین فضای مجازی انتخابات ریاست جمهوری توئیتر 

  

مجوز افزایش قیمت خودرو صادر شدرییس شورای رقابت اعلام کرد: براساس مصوبه اردیبهشت ماه خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

طرح تأمین کالاهای اساسی در آستانه تصویب مجلس/ چه کسانی مشمول دریافت می شوند؟رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف با دولت بر سر تأمین منابع طرح کالاهای اساسی گفت: طرح تأمین کالاهای اساسی 4شنبه همین هفته در دستور کار مجلس برای تصویب نهایی قرار دارد.
اقتصادنیوز کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی قیمت 

  

آژیر جنگ داخلی در آمریکا | نیویورک‌تایمز درباره پیامدهای انتخابات هشدار دادانتخابات آمریکا، قلب این کشور را مورد آزمون قرار خواهد داد. این بخشی از سخنان چارلز بلو، ستون‌نویس نیویورک تایمز است. او در یادداشت 25 اکتبر می‌نویسد: اینکه ما چه کسی هستیم؟ چگونه به این نقطه رسیدیم؟ چگونه این کشور دونالد ترامپ را انتخاب کرد و آیا قانون اساسی ما ظرفیت پذیرش خطا و معکوس کردن آن را دارد، سوالاتی است که مطرح شده است.
۵۵ آنلاین جنگ نیویورک نیویورک تایمز 

  اخبار داغ
  

فوت قاضی حداد بر اثر کروناوکیل قاضی حداد از مرگ موکل خود بر اثر کرونا خبر داد.
ایلنا خبرنگار مرگ ویروس 

  

شاخص بورس سقف تاریخی را پس می‌گیردشاخص بورس این روزها فراز و فرودهای بسیاری را تجربه می‌کند اما بورس‌بازان حرفه‌ای بر این باورند که به زودی بهار بورس دوباره از راه می‌رسد و این فراز و فرودها کاملاً طبیعی است. بورس‌بازان حرفه‌ای معتقدند حرکت افتان‌ و خیزان بورس به زودی تمام شده و صعود دوباره شاخص از سر گرفته می‌شود.
اعتماد شاخص بورس تهران ایران 

  

افزایش قیمت خودرو شامل این گروه نمی شودسازمان حمایت اعلام کرد: خودرو‌های موعد تحویل مهرماه سایپا مشمول افزایش قیمت شورای رقابت نمی‌شوند.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

دانشمندان هشدار می‌دهند، حدود 1.4 درصد از بیماران کووید 19 بستری شده در بیمارستان دچار سکته مغزی می‌شوند.
نامه نیوز سکته مغزی بیمارستان ترامپ 

  

بازارگردانی سهام ایران خودرو و 3 شرکت دیگر در بورس آغاز شدعملیات بازارگردانی سهام شرکت ایران خودرو و 3 شرکت دیگر در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد.
اقتصادنیوز سهام ایران خودرو ایران 

  

پیشنهادات بخش خصوصی برای احیای بورس؛ از افزایش عرضه اولیه ها تا کاهش کارمزد معاملات​کمیسیون بازار پول و سرمایه و مرکز پژوهش های اتاق ایران در راستای شفافیت بازار سرمایه، پیشنهاداتی را برای بهبود و نجات بازار سرمایه ارائه دادند.
اقتصادنیوز بخش خصوصی بورس کالا بازی 

  

اینفوگرافی| آمار کرونا در جهان تا 9 آبانتعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا صبح جمعه 9 آبان از مرز 45 میلیون نفر عبور کرده است و تعداد
خبرفوری ویروس روسیه گرافیک 

  

هنرمندی که با کرونا از سر صحنه رفت اما قاب‌هایی ماندگار از خود به جای گذاشت/ ویدئو«کریم اکبری‌مبارکه» بازیگر فیلم «مرگ یزدگرد» که در سریال «امام علی (ع)» نقش «ابن‌ ملجم» را بازی کرده
خبرفوری بازی مرگ گریه 

  

ریزش بورس به این شخص 2 میلیارد دلار ضرر زد!بیل گیتس بیش از 2 میلیارد دلار از ثروتش را در یک روز از دست داد.
گسترش بورس نیویورک دلار بیل گیتس 

  

آغاز بازارگردانی 4 شرکت در بورسعملیات بازارگردانی سهام شرکت ایران خودرو و 3 شرکت دیگر در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد.
گسترش ایران خودرو خودرو سهام 

  

رسیدن به دوبنده تیم ملی بعد از کرونا و خوردن یک لیتر خون/ حسین‌خانی: مغرضان را حلال نمی‌کنمنفر اول وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان مدعی شد برخی او را مغرضانه و بدون کارشناسی مورد انتقاد قرار می‌دهند.
تسنیم فضای مجازی خواب وزن 

  

احیای بورس با این 46 پیشنهاد بخش خصوصیکمیسیون بازار پول و سرمایه و مرکز پژوهش‌های اتاق ایران در راستای شفافیت بازار سرمایه، پیشنهاداتی را برای بهبود و نجات بازار سرمایه ارائه دادند.
گسترش بورس کالا بازی بخش خصوصی