فردا   |  اقتصادی  |  

تصمیم جدید بنزینی دولت /حذف کارت سوخت کلید خورد /کارت بانکی جایگزین کارت سوخت می شود؟

معاون وزیر نفت گفت: زیرساخت‌ها باید در سامانه هوشمند سوخت فراهم شود تا همزمان که افراد کارت بانکی خود را برای پرداخت بهای سوخت می‌کشند، بتوانند میزان اعتبار خود را مشاهده کنند که احتمالا سال آینده به صورت آزمایشی انجام می‌شود.

تصمیم جدید بنزینی دولت /حذف کارت سوخت کلید خورد /کارت بانکی جایگزین کارت سوخت می شود؟

آغاز فروش فوری 6000 خودروی پرفروش ایران خودرو | سود 500 میلیونی خریداران در 1 روز | برگشت فروش لیزینگی خودروها

جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه امسال در تولید کارت سوخت رکورد زدیم، گفت: نزدیک به3.9 میلیون کارت سوخت را صادر کردیم و صدور کارت تقریبا ماهانه شده؛ در حالی که ابتدای دولت با حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت مواجه شدیم و موجودی کارت پایین بود و تنها 9 هزار کارت خام داشتیم.

­وی افزود: توصیه ما به مردم این است که در زمان مراجعه به جایگاه سوخت، از کارت شخصی خود استفاده کنند، اما برای افرادی که کارت ندارند یا کارت خود را جا گذاشته اند نیز، ظرفیت این وجود دارد که بتوانند از کارت جایگاه دار استفاده کنند. در تعداد کارت‌های آزاد محدودیت‌هایی ایجاد کرده ایم، اما اگر فردی کارت شخصی به همراه نداشته باشد، می‌تواند از کارت جایگاه استفاده کند.

معاون وزیر نفت همچنین با اشاره به این که سامانه‌ای راه اندازی شده تا افراد پس از جا گذاشتن کارت سوخت خود در جایگاه، بتوانند آن را پس بگیرند، در برنامه ای تلویزیونی گفت: در خصوص استفاده از سیستم کارت بانکی برای تخصیص سهمیه سوخت، مباحث امنیتی و قضایی وجود دارد. اتفاقاتی درسیستم شاپرک رخ داد. اکنون در بستر اینترنتی (برای تاکسی‌های اینترنتی)، اعتبار رانندگان شارژ می‌شود و بر اساس آن سوختگیری می‌کنند که سامانه اش در اختیار ما نیست.

­وی درباره فرآیند دریافت اینترنتی سهمیه سوخت روی کارت‌های بانکی افزود: ضمن این که قانون تکلیفی را درباره متمرکز کردن حساب‌ها در خزانه بر عهده ما گذاشته بود که اکنون حساب‌های فرعی را بسته ایم. در حوزه هدفمندسازی تنها یک یا دو حساب باقی مانده که مشکلش مربوط به بانک مرکزی می‌شود.

­سالاری در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای در وزارت نفت و شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی وجود دارد که کارت‌های سوخت حذف شوند گفت: برنامه استفاده از همین شرایط و سیاست سامانه هوشمند سوخت با هماهنگی افتا و مجموعه پدافند غیر عامل است؛ هر اقدامی که در خصوص سامانه بخواهیم انجام بدهیم، باید مجوزهای امنیتی را بگیریم.

­وی در پاسخ به این سوال که آیا پرداخت وجه فعلی در پمپ بنزین‌ها امنیت ندارد، گفت: سیستم آنلاین پرداخت، از سامانه هوشمند سوخت که آفلاین است، به طور جداگانه فعالیت دارد.

معاون وزیر نفت با اشاره به طرح آزمایشی تخصیص بنزین به کد ملی افراد به جای پلاک خودروها در جزیره کیش گفت: اجرای این طرح چالش‌هایی داشت که بخشی از آن به psp‌ها مربوط می‌شد؛ بخشی مربوط به حوزه خانوارها بود که آمار آن‌ها در واقع باید بررسی شود. اگر قرار است از بستر کارت هوشمند به بستر کارت بانکی حرکت کنیم، باید این مشکلات رفع شود.

­وی درباره جزئیات این مشکلات در اجرای طرح آزمایشی گفت:در مرحله آزمایشی، تنها دو psp استقبال کردند و در سه جایگاه سوخت انجام شد. آمار خانوارها نیز مشکلاتی داشت؛ مثلا فردی را با96 خودرو داشتیم که باید آمارها بروزرسانی شود.

­سالاری تصریح کرد: اکنون یک سهمیه 1500 تومانی و یک اعتبار 3 هزار تومانی داریم یعنی فرآیند اعتبار و تخصیص، رقم دوگانه دارد و اشخاص زمانی که به کارت شخصی دسترسی ندارند می‌توانند از کارت جایگاه استفاده کنند. ابتدا بایددر بخش سیاست‌های قیمتی، بخش تک‌نرخی و زیرساخت‌های ما این قضیه بررسی شود و بعد از آن، بتوانیم این را همزمان روی کارت بانکی اتفاق بیفتد.

وی افزود: زیرساخت این موضوع در سامانه نیز باید فراهم شود تا همزمان با این که افراد کارت بانکی خود را برای پرداخت بهای سوخت می‌کشند، بتوانند میزان اعتبار خود را هم مشاهده کنند. همکاران در حال بررسی و همکاری با پدافند غیرعامل هستند تا مباحث امنیتی پیش بینی شود. احتمالا در سال آینده به صورت آزمایشی انجام می‌شود، اما برای تعیین زمان آن، در حال برنامه ریزی هستیم.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی درباره شرایط فعلی با توجه به نزدیکی به ایام نوروز گفت: مردم همچنان سهمیه 60 لیتری 1500 تومانی را دارند که 9 ماه قابلیت ذخیره دارد و 150 لیتر هم اعتبار با نرخ دوم 3 هزار تومانی و تغییری ایجاد نشده است. اگر هم کارت شخصی همراهشان نبود، می‌توانند از کارت آزاد جایگاه‌ها استفاده کنند.

تسنیم

دولت وزارت نفت نفت   اخبار برگزیده
  

لئو مسی در صدد شکستن رکورد داییمسی 102 گله شد؛ لئو در صدد شکستن رکورد دایی
خانه فوتبال لیونل مسی علی دایی فوتبال 

  

درخواست پیرهادی از مجمع تشخیص درباره طرح شفافیترئیس کارگروه طرح شفافیت قوای سه‌گانه درباره این طرح گفت: اختلاف نظر بین هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس درباره طرح شفافیت طولانی شده و در رفت و برگشت‌های متعددی است که صحن مجمع تشخیص می‌بایست این اختلاف را حل کند.
فردا مجمع تشخیص مصلحت نظام مجلس شورای اسلامی قوه قضاییه 

  

معاون رئیس جمهور: تعامل دولت با مجلس قابل مقایسه با دوره‌های گذشته نیستمعاون امور مجلس رئیس جمهور همکاری و هماهنگی بین قوای مجریه و مقننه را مهمترین اقدام انجام شده برای گره گشایی از مطالبات مردم دانست و گفت: دولت سیزدهم بیشترین تعامل را با مجلس شورای اسلامی در مقایسه با دوره های قبل داشته است.
مثلث معاون پارلمانی رئیس جمهور دولت 

  

دلایل افزایش نرخ ارز در ایام نوروز/ احتمال ریزش قیمت‌ها وجود داردیک کارشناس بازار ارز اظهار داشت: در این شرایط، گشایش‌های سیاسی بسیار مهم است چراکه راه ورود ارز به کشور را باز می‌کند. توافقات با عربستان که توسعه روابط با سایر کشورهای عربی را در پی دارد، تاثیر مثبت دارند و نمی‌توان انتظار داشت در این شرایط بازار ارز جهش عجیب داشته باشد.
ایلنا نرخ ارز ارز نوروز 

  

تدوین برنامه و سند جامع درخصوص رفع آسیب‌های اجتماعی در سال 1402 /شناسایی آسیب‌های نوپدیدرییس سازمان امور اجتماعی کشور از تدوین یک برنامه و سند جامع درخصوص رفع آسیب‌های اجتماعی در سال 1402 خبر داد.
ایلنا حوزه وزن فضای مجازی 

  

چین، روسیه، ایران و کره‌شمالی، آمریکا را در موقعیت خطرناکی قرار داده‌اندرئیس‌جمهوری سابق آمریکا و نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 این کشور، به چین، روسیه، ایران و کره‌شمالی هشدار داد.
ایلنا چین روسیه ایران 

  

رئیسی: کاهش نرخ بیکاری نیازمند کار سریعِ جهادی استرئیس‌جمهور در جلسه شورای اشتغال: آمار نشان دهنده کاهش نرخ بیکاری از 8.9 به 8.2 است. نباید به کاهش فعلی نرخ بیکاری نیز راضی شویم. افزایش اشتغال در برخی استان‌ها به کار سریع جهادی نیاز دارد. /صداوسیما
فردا بیکاری کار رئیس جمهور 

  

افزایش 14 درصدی بستری‌های کرونایی نسبت به ماه گذشته/لزوم تزریق واکسن کروناسخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به افزایش 14 درصدی آمار بستری بیماران مبتلا به کرونا در کشور هشدار داد: زیرسویه‌های جدید کرونا که در کشور در حال گردش هستند قدرت سرایت بالایی دارند.
ایلنا وزارت بهداشت ماه خبرنگار 

  

واریز سود سهام عدالت برای این افراد | تعیین تکلیف دولت برای سهام عدالت متوفیانطبق وعده مسئولان قرار است سهام عدالت متوفیان در اوایل سال جدید برای بازماندگان واریز شد. حال این سوال پیش می‌آید که زمان تحقق این وعده چه زمانی است؟
مثلث سود سهام عدالت سهام 

  

رونالدو چند گل تا رسیدن به تعداد 1000 گل فاصله دارد؟ رونالدو چند گل تا رسیدن به تعداد 1000 گل فاصله دارد؟ کدخبر: 43298 ارسال به دیگران پرینت 7 فروردین 1402 09:31 پایگاه خبری خانه فوتبال: کریستیانو رونالدو در بازی اخیر تیم ملی پرتغال مقابل تیم ملی لیختن اشتاین عملکرد خوبی داشت و دو گل به ثمر رساند که یکی از این گل ها از روی ضربه ایستگاهی و به شکلی دیدنی بود. به گزارش فوتبالی، کریستیانو رونالدو امشب (یکشنبه) به همراه تیم ملی کشورش…
خانه فوتبال کریستیانو رونالدو ستاره فوتبال 

  

مشارکت عمومی ضرورت پیشگیری از ترک تحصیل دانش آموزان استرئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در سفر به کرمان گفت: ترک تحصیل دانش آموزان چالشی جدی است که مشارکت عمومی ضرورت پیشگیری از آن است.
ایلنا روابط عمومی بازی غنی سازی 

  

نشست صمیمی معلمان درس پژوهنده قم با استاد دانشگاه ژاپننشست صمیمی علمی معلمان فعال در عرصه درس‌پژوهی با محمدرضا سرکار آرانی استاد دانشگاه ناگویای ژاپن در تالار آموزش و فرهنگ خانه معلم قم برگزار شد.
ایلنا قم استان قم زبان فارسی 

  

تسلیت قالیباف به رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌هارئیس مجلس شورای اسلامی در گذشت والده رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و مادر شهیدان والا مقام را تسلیت گفت.
فردا مجلس شورای اسلامی خانواده 

  

برنامه دولت و مجلس برای ساماندهی تجمعاتنایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: مجلس طرحی 20 ماده ای را با نگاه اطلاع‌محور برای برگزاری تجمعات مردمی آماده کرده است اما در انتظار ارائه لایحه دولت در این زمینه هستیم که با یکدیگر ادغام شده و در قالب یک لایحه با قید فوریت در مجلس به تصویب برسد.
فردا دولت مجلس شورای اسلامی پژوهش 

  

عیدانه رئیسی برای افزایش حقوق بازنشستگان | واریزی جدید دولت برای حقوق بازنشستگان تامین اجتماعیماده 111 تاکید دارد که افزایش حداقل مستمری «نباید» از افزایش حداقل مزد مصوب شورای‌عالی کار کمتر باشد.
مثلث هیئت دولت دولت سازمان تامین اجتماعی 

  اخبار داغ
  

اقتصادنیوز: دعوای ارزی مجلس و دولت در روزهای پایانی سال راه به جایی نبرد و روند افزایشی نرخ ارز از روزهای ابتدایی سال 1402 آغاز شد.
اقتصادنیوز جراحی قیمت دلار 

  

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که طی شبانه روز گذشته 1140 بیمار مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و 29 تن نیز جان خود را از دست دادند.
اقتصادنیوز روابط عمومی وزارت بهداشت 

  

شناسایی 1140 بیمار کرونایی جدید در 24 ساعت گذشتهاز دیروز تا امروز 11 فروردین ماه 1402 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 1140 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی و 584 نفر از آنها بستری شدند.
اعتماد ماه 

  

شناسایی 1140 مبتلای جدید کرونا / 29 بیمار جان باختندمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته 1140 بیمار مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و 29 تن نیز جان خود را از دست دادند.
ایلنا روابط عمومی وزارت بهداشت ماه 

  

شناسایی 1140 بیمار جدید مبتلا به کرونا/ فوت 29 از بیماران مبتلا به کروناوزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی هزار و 140 بیمار جدید مبتلا به کرونا و فوت 29نفر از بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.
برنا وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

آمار جدید کرونا اعلام شد (11 فروردین 1402)امار جدید کرونا اعلام شد.
گسترش 

  

چند میلیون نفر در کشور واکسن کرونا زده اند به گزارش خبرگزاری مهر، بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون 65 میلیون و 211 هزار و 495 نفر دوز اول، 58 میلیون و 606 هزار و 764 نفر دوز دوم و 31 میلیون و 676 هزار و 187 نفر، دوز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 155 میلیون و 494 هزار و 446 دوز رسید.
مهر وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

آمار روزانه کرونا صعودی شد/ 1140 مبتلا و 29 فوتی به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز 11 فروردین ماه 1402 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 1140 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 584 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 590 هزار و 719 نفر رسید. در طول 24 ساعت گذشته، 29 نفر از بیماران کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 145 هزار و 348 رسید. تا…
مهر خبرنگار بیمارستان ماه 

  

آغاز پذیره نویسی یازدهمین صندوق طلا، سه شنبه آینده در بورسمدیر بازار مشتقه و صندوق‌های کالایی بورس کالای ایران گفت: پذیره نویسی واحدهای صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر طلای آسمان آلتون از روز سه شنبه 15 فروردین ماه در بورس کالا آغاز می شود و به مدت 4 روز کاری ادامه می یابد...
برنا بورس کالا ایران سرمایه 

  

انفجار در بازار قیمت دلار | قیمت دلار امروز چند؟قیمت ارز در بازار آزاد تهران در جریان معاملات امروز جمعه 11 فروردین 1402 مشخص شد.
مثلث انفجار خودرو پدرام سلطانی 

  

توسعه بازار سهام در سال‌های اخیر ناشی از این بوده که کاهش درآمدهای نفتی به ضعف جایگاه دولت در اقتصاد انجامیده است.
اقتصادنیوز سهام دولت اقتصاد 

  

یک کارشناس اقتصادی می گوید: نمی‌توان انتظار داشت که صرف افزایش سطح عمومی قیمت ها یا قیمت ارز عاملی مثبت پیش روی بازار سهام باشد.
اقتصادنیوز کسری بودجه بودجه قیمت ارز 

  

در اکثر روزها کاری بازار سهام، «استقلال» و «پرسپولیس» منفی بوده اند و این دو نماد جزو زیان ده ترین نمادها از نظر نوسانات قیمتی بوده اند.
اقتصادنیوز سهام استقلال پرسپولیس 

  

در سالی که سرانجام نزول فرسایشی بورس به پایان رسید، فقط صنعت «فعالیت های فرهنگی و ورزشی» بازده منفی داشت.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران صنعت