ایبنا   |  فرهنگی  |  

چرا قم میزبان نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان شد؟

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، وجود انجمن تخصصی ناشران کودک و نوجوان با بیش از 40 ناشر تخصصی در قم را پتانسیل خوبی برای توسعه فعالیت در این حوزه ذکر کرد.

چرا قم میزبان نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان شد؟

سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی کودک و نوجوان قم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، گفت: علمایی که سال گذشته از بخش کودک و نوجوان بازدید کردند، با تمجید از دوره قبلی برگزاری این نمایشگاه، ما را تشویق کردند در این حوزه قدم‌های جدی برداریم.   مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ادامه داد: این حمایت‌ها ما را مصمم کرد تا امسال دومین نمایشگاه کودک و نوجوان را به‌صورت تخصصی برگزار کنیم؛ لذا هماهنگی‌های لازم با تهران صورت گرفت و درمجموع 110 ناشر برای ارائه آخرین دستاوردهای خود در حوزه کودک و نوجوان در این نمایشگاه حاضر شدند.   حسینی کاشانی بیان کرد: لازم است به سمت برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی حرکت کنیم و این مهم به‌عنوان سیاست جدی وزارت ارشاد در سطح کشور مطرح است.   مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به تفاوت این نمایشگاه با سایر نمایشگاه‌های کتاب اشاره کرد و یادآور شد: در نمایشگاه‌های عمومی و دیگر نمایشگاه‌ها برای دریافت بن خرید کتاب شرط سنی مطرح است اما در این نمایشگاه تمام اعضای خانواده حتی کودکان می‌توانند از این بن‌ها استفاده کنند.   وی در پاسخ به سوال چگونگی فعالیت ناشران تخصصی کودک و نوجوان در قم گفت: از جمله ظرفیت‌های قم انجمن تخصصی ناشران کودک و نوجوان هستند که بیش از 40 ناشر تخصصی کودک و نوجوان در حال فعالیت هستند و این امکان را فراهم کرده‌اند که قم بتواند به عنوان قطب نشر کودک و نوجوان مطرح شود.

قم استان قم کودکان   اخبار برگزیده
  

ارز دیجیتال قانونی در کشور وجود دارد؟اقتصاد نیوز: با گذشت 2 سال از خبر راه اندازی طرح رمز ارز بومی، وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات همچنان به طور رسمی از رمز ارز بومی رونمایی نکرده اند و همین امر واکنش‌های بسیاری در پی داشته است.
اقتصادنیوز ارز مجازی ارز پول دیجیتالی 

  

ترامپ رقابت انتخاباتی 2020 را با سخنرانی درباره ایران آغاز کردخبرگزاری ایرنا : دونالد ترامپ به طور رسمی رقابت انتخاباتی برای تصاحب کرسی ریاست جمهوری در سال 2020 را با سخنرانی درباره توافق هسته ای با ایران آغاز کرد.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ رقابت انتخاباتی 

  

ثبات قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی (جدول)گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از ثابت قیمت در انواع خودروها دارد.
خودروتک قیمت جدول خودرو 

  

آخرین وضعیت قیمت خودروهای پرفروش وارداتی (جدول)در بازار امروز خودروهای وارداتی هیوندای سوناتا هیبریدی 700 میلیون و هیوندای توسان 730 میلیون تومان قیمت گذاری شد.
خودروتک قیمت جدول 

  

چانچال لاهیری، شعبده باز هندی که قصد اجرای یکی از حقه‌های هری هودینی، شعبده‌باز معروف را داشت و با دست و پای بسته شده، درون رودخانه فرو رفته بود، ناپدید شده و بیم آن می‌رود که جانش را از دست داده باشد.
نامه نیوز روزنامه موفقیت پلیس 

  

واکنش وزارت صنعت به دپو خودروها در ایران خودرومدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت صمت اعلام کرد:‌ هیچ‌گونه احتکاری در شرکت ایران‌خودرو صورت نگرفته و بیش‌تر خودروهای موجود، خودروهای دارای کسری قطعه(های تک) است که به‌زودی تکمیل وتحویل مشتریان می‌شود.
خودروتک صنعت ایران خودرو خودرو 

  

برانکو رسماً به الاهلی پیوستتوئیتر رسمی باشگاه الاهلی عربستان از پیوستن این مربی به باشگاه عربستانی خبر داد.
مثلث برانکو ایوانکوویچ برانکو توئیتر 

  

ترامپ: جدیداً نشنیده‌ام ایرانی ها شعار «مرگ بر آمریکا» سر بدهند!!رئیس‌جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) بار دیگر گفت باید منتظر ماند و دید درباره ایران چه پیش می‌آ‌ید.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ باراک اوباما 

  

آیت‌الله حیدری عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: وظیفه کمیسیون ویژه شناسایی افرادی است که در معرض شرایط رهبری برای آینده هستند.در مورد لیست کمیسیون ویژه، رئیس مجلس خبرگان رهبری هم مانند بقیه اعضای خبرگان است و حق سوال پرسیدن ندارد؛ تنها کسی که می‌تواند اطلاع داشته باشد و از آنها سوال کند خود رهبری هستند.
نامه نیوز مجلس خبرگان استان خوزستان مصاحبه 

  

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه با انتقاد از نوع بکارگیری ابزار تحریم‌ها در سیاست آمریکا، به تحریم‌شدن سپاه پاسداران ایران از سوی آمریکا با وجود نقش آن در مبارزه با تروریسم منطقه اشاره کرد.
نامه نیوز روسیه سپاه پاسداران ایران 

  اخبار داغ
  

توضیحات وزارت صمت درباره خبر واردات گوشت با ارز دولتیروابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره گزارش منتشر شده در خبرگزاری تسنیم در خصوص واردات گوشت با ارز دولتی توضیحاتی ارائه کرد. 
تسنیم خبرنگار واردات گوشت