ایلنا   |  اقتصادی  |  

بازگشت 80 درصد ارز صادرکنندگان تهران/ شهرستان‌های صنعتی با کمبود نیروی کار مواجه شده‌اند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران میزان ارز صادراتی استان تهران را از ابتدای سال 97 تا نیمه سال 99، 21 میلیارد و 139 میلیون یورو اعلام کرد.

بازگشت 80 درصد ارز صادرکنندگان تهران/ شهرستان‌های صنعتی با کمبود نیروی کار مواجه شده‌اند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران میزان ارز صادراتی استان تهران را از ابتدای سال 97 تا نیمه سال 99، 21 میلیارد و 139 میلیون یورو اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یدالله صادقی امروز در مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان تهران با تاکید بر اینکه تحریم‌ها در کنار تمام مشکلات، فرصت نیز ایجاد کرد، اظهار داشت: از زمان آغاز تحریم‌ها با سرعت بیشتری برای جایگزینی کالاهای وارداتی قدم برداشتیم و به جز مواردی که امکان ساخت آن در داخل وجود نداشت یا مقیاس آن بزرگ بود، دیگر کالاها جایگزین شده‌اند.

وی ادامه داد: تلاش بخش دولتی و خصوصی در این زمینه موجب شد تا اکنون شاهد آن باشیم که اشتغال در استان تهران حفظ شده و سرمایه‌گذاری برای تولید رو به افزایش است.

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران: بخش صنعت در شهرستان‌های صنعتی با مشکل کمبود نیروی کار مواجه شده است چرا که تقاضا برای آن رو به افزایش است.

صادقی با بیان اینکه برای استفاده از ظرفیت ایجاد شده بخش دولتی باید تعاملات و هماهنگی خود را با بخش خصوصی افزایش دهد، گفت: لازم است در حوزه تعاملات و هماهنگی بهتر عمل کنیم تا از تمام پتانسیل‌های ایجاد شده که رو به رشد است، استفاده شود.

وی در ادامه سخنان خود به ارائه آمار در حوزه بازرگانی استان تهران پرداخت و یادآور شد: در استان تهران 16 هزار و 720 کارت بازرگانی صادر شده است که 2991 مورد آن در حوزه صادرات فعال است.

این مقام مسئول ادامه داد: از این تعداد صادرکننده 1806 نفر علاوه بر صادرات به امر تولید نیز مشغول هستند.

صادقی میزان ارز صادراتی استان تهران را از ابتدای سال 97 تا نیمه سال 99، 21 میلیارد و 139 میلیون یورو اعلام کرد.

وی افزود: بدین ترتیب میزان ارز صادراتی استان تهران سالانه حدود 8 میلیارد یورو می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران میزان تعهدات ارزی تجار استان تهران را 19 میلیارد و 225 میلیون یورو اعلام کرد و گفت: از این میزان تجار 15 میلیارد و 381 میلیون یورو تعهدات خود را انجام داده‌اند.

صادقی درباره برگشت ارز صادرکنندگان استان تهران نیز خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، تجار استان تهران 80 درصد از ارز صادراتی خود را به کشور بازگردانده‌اند.

وی اظهار داشت: در 11 ماهه سال جاری 50 هزار پرونده تقاضای ارزی از تجار به ما رسیده است که پس از بررسی معادل 13 میلیارد و 37 میلیون یوروی آن قطعی و به بانک‌ها ارسال شده است.

این مقام مسئول سفارشات مربوط به واردات در استان تهران را 67 درصد مواد اولیه، 28 درصد ماشین‌آلات و 4 درصد کالای نهایی اعلام کرد.

ارز تهران بانک   اخبار برگزیده
  

بایدن با مجموعه‌ای از بحران‌ها مواجه است/ رئیس‌جمهور جدید آمریکا اشتیاق خود برای بازگشت به برجام را نشان داده است/ گذاشتن پیش شرط مانعی برای مذاکره استاستاد روابط بین‌الملل گفت: دولت جدید آمریکا اشتیاق خود را نشان داده است و تاکید کرده که می‌خواهد مذاکرات را برای بازگشتن به توافق هسته‌ای آغاز کند.
ایلنا ایران ایران و آمریکا هسته ای 

  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : یه گزارش نامه نیوز، محمود احمدی‌نژاد روز یکشنبه 17 اسفند 1399 با ارسال دو نامه جداگانه خطاب به پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان کاتولیک جهان و آیت‌الله العظمی سیستانی مرجع عالیقدر مسلمانان، از ملاقات و گفت‌و‌گوی اخیر این دو رهبر عالی مقام دینی با یکدیگر ابراز خرسندی کرد و از شخصیت‌های دینی، نخبگان، آزادی‌خواهان، عدالت‌طلبان و صلح‌جویان جهان…
نامه نیوز احمدی نژاد سود نخبگان 

  

احمدی نژاد به دنبال تخریب کدام چهره سیاسی بود؟سلیمی نمین گفت: احمدی نژاد تلاش زیادی کرد که لاریجانی را تخریب کند و این تخریب را هم به دست برخی از نیروهای اصولگرا صورت داد.
گسترش احمدی نژاد عباس سلیمی نمین شورای نگهبان 

  

آمریکا: منتظر پیشنهادی سازنده از طرف ایران هستیمسخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به اینکه کشورش پیشنهاد حضور در نشستی با حضور طرف‌های برجام را داده گفت که واشنگتن منتظر «پیشنهادی سازنده» از طرف ایران است.
مثلث سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

خبر بد درباره فروش میوه در کشورآمارها هم مهر تائیدی است از فشار اقتصادی روی شانه‌های مردم. بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نرخ تورم کل کشور بهمن ماه سال 99 بیش از 34 درصد بود.
مستقل‌آنلاین فروشنده مرکز آمار ایران ایران 

  

پشت پرده شادی گل ستاره استقلالمرادی اعلام کرد که برای عقد قرارداد با استقلال تنها به 20 ثانیه زمان نیاز داشته است.
خانه فوتبال شادی ستاره استقلال 

  

افزایش 25درصدی حقوق تا سقف 10 میلیون است/ اختصاص 50 هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم در بودجه سال 1400/ پرداخت مالیات‌ها باید بر اساس عدالت باشدیک عضو کمیسیون تلفیق به بررسی ابعاد مختلف مصوبه بودجه سال 1400 و نقاط قوت آن پرداخت و با بیان اینکه افزایش 25درصدی حقوق دارای سقف است، گفت: معتقدم در پرداخت دستمزد نباید تبعیضی صورت بگیرد و همه باید بر اساس یک مبنا باشد.
ایلنا افزایش قیمت تامین اجتماعی بیمارستان 

  

تفاوت قیمت نوبرانه چند خودرو مدل 1400 با 99 در بازارقیمت برخی خودروها که در یکی دو هفته اخیر با مدل 1400 تحویل شده اند در بازار مشخص شده است.
خودروتک قیمت خودرو پژو 

  

سیدحسن خمینی می‌تواند رئیس‌جمهور باشد؟درباره سید‌حسن خمینی قصه متفاوت است. ایشان فاقد تجربه اجرائی کلان در سطح حکومت هستند اما او به لحاظ ظرفیت فکری و عقبه اجتماعی و سیاسی‌ای که دارد و حمایت گسترده‌ای که می‌تواند از جانب نیرو‌های توانمند از ایشان صورت بگیرد و همچنین با ملاحظه توان بسیج‌کننده‌ای که در جامعه دارد، می‌تواند در نبود آقای خاتمی یکی از چهره‌های مثبت و مؤثر در انتخابات باشد
فردا سید حسن خمینی انقلاب اسلامی ایران رئیس جمهور 

  

2 شرط کاندیدای نظامی انتخابات 1400 برای رابطه با آمریکا /نمی شود دور کشور دیوار کشیدسردار دهقان کاندیدای انتخابات 1400 به خبرگزاری ایسنا گفت: شاید زمانی می شد دور کشور دیوار کشید و فرکانس ها را کنترل کرد تا تنها یک صدا ارسال شود ولی الان چنین امری غیرممکن است.
اقتصادنیوز 

  

قیمت خودرو در 1400 کاهش می یابد؟ عوامل موثر بر جهت گیری بازار خودروبازار خودرو در حالی روزهای نسبتا آرام و کم مشتری را سپری می کند که ایجاد اطمینان نسبت به این بازار برای خریداران و فروشندگان نیازمند برنامه ریزی دقیق در خصوص میزان تولید و عرضه خودروسازان است...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

چگونگی پذیرش بیمار در بیمارستان‌های دولتی با حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعیرئیس بیمارستان سینا درباره حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی و اقدامات انجام شده در این بیمارستان در جهت نسخه نویسی الکترونیک، گفت: هنوز فرایند نوشتار مکتوب نسخ وجود دارد، زیرا زیرساخت‌های پیچیده‌تری لازم است که شاید در مراکز تامین اجتماعی وجود داشته باشد ولی ما در عمل نسخ را در سرنسخه بیمارستانی می‌نویسیم.
۵۵ آنلاین بیمارستان بیمه تامین اجتماعی بیمه 

  

دادستان اسبق کل کشور گفت: امام راضی نبود که نظامی‌ها در سیاست دخالت کنند ولی متأسفانه دخالت می‌کنند. احمد آقا نظر امام را می‌گفت که سپاهی‌ها و ارتشی‌ها در مسائل سیاسی دخالت نکنند و کار خودشان زیاد است. اگر می‌خواهند مردم را به انتخابات جذب کنند، خودشان را فراموش کنند و به فکر ملت و ایران باشند.
نامه نیوز سهام عدالت شهاب حسینی سهام 

  

درمان رایگان در مراکز درمانی دولتی از 21 اسفند ماه + جزئیاتسازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که از روز پنجشنبه، 21 اسفند و همزمان با عید مبعث در تمامی شهرهایی که فاقد بیمارستان تامین اجتماعی هستند، درمان بیمه شدگان در مراکز درمانی دولتی «رایگان» خواهد بود.
مستقل‌آنلاین درمان رایگان سازمان تامین اجتماعی 

  

نباید به دنبال حذف حداقل مزد باشیم/ اجرای «طرح طبقه بندی مشاغل» در ذوب آهن به خوبی در حال اجراستمعاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر خود به استان اصفهان از مجتمع ذوب آهن بازدید کرد و با اشاره به تغییرات بنیادی، کمی و کیفی در این مجموعه گفت: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در این مجموعه به خوبی در حال انجام است.
ایلنا حداقل دستمزد دستمزد روابط عمومی 

  اخبار داغ
  

ایمن ترین واکسن کرونا در اختیار مردم قرار می گیرد/ تا دو ماه و نیم آینده دیگر دغدغه واکسن کرونا نخواهیم داشترییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: امکانات تولید انبوه واکسن کرونا فراهم شده است و به ملت عزیز ایران قول می دهیم طی 2 ماه و نیم آینده، چیزی به نام دغدغه واکسن در کشور نخواهیم داشت.
برنا ماه تولید ایران 

  

ظرف یکماه آینده خبرهای خوبی درباره واکسن ایرانی کرونا به مردم می دهیمرئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: شان جمهوری اسلامی این است که علاوه بر خود کشور واکسن کل منطقه را هم
خبرفوری وزارت بهداشت بهار جمهوری اسلامی 

  

رشد 10 هزار واحدی شاخص بورس / سه سهام سبز امروزشاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز با صعود 10 هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 210 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران سهام 

  

آمار واکسن‌های تزریق شده کرونا در ترکیه به بیش از 10 میلیون دوز رسیدوزارت بهداشت ترکیه اعلام کرد شمار واکسن‌های تزریق شده کرونا در این کشور به بیش از 10 میلیون دوز رسید.
اعتماد ترکیه وزارت بهداشت 

  

جالبترین یافته محققان: پولدارها بیشتر کرونا می‌گیرند!؟براساس جدیدترین تحقیقات موسسه ملی آمار فرانسه، کرونا پولدارها را بیشتر مبتلا می‌کند. منبع: صدا و سیما
فردا فرانسه صدا و سیما 

  

آیا واقعا کیت های تشخیص کرونا، نوع ویروس جهش یافته جدید را هم مشخص می کنند؟متخصص بیماری های عفونی دانشگاه درباره امکان تشخیص ویروس جهش یافته کووید 19 به کمک کیت های موجود در کشور، گفت: با استفاده از کیت های PCR علی رغم اینکه ابتلای افراد به کرونا قابل تشخیص است، اما امکان شناسایی نوع ویروس کرونایی که فرد را آلوده کرده فراهم نیست.
برنا ویروس 

  

شفاف سازی ربیعی درباره درامد دولت از بورسعلی ربیعی سخنگوی دولت اظهار کرد: دولت از بورس کسری درآمد خود را تأمین نکرده است.
اقتصادنیوز علی ربیعی دولت سخنگوی دولت 

  

بازیکنان نساجی تست کرونا دادندبازیکنان تیم نساجی مازندران تست کرونا را پشت سر گذاشتند.
ایلنا نساجی روابط عمومی استاندارد 

  

تنها جایی که تمام ساکنانش واکسن کرونا زدندکاستلوریتزو، این جزیره دورافتاده یونانی، که به سواحل ترکیه بسیار نزدیک تر است تا آتن، پانصد نفر جمعیت دارد که دوشنبه مقامات اعلام کردند همه جمعیت این جزیره واکسن کووید را دریافت کرده اند.
اقتصادنیوز ترکیه 

  

کرونا چابهار را به تعطیلی کشاند / فرماندار: مراکز تجاری، گردشگری و اقامتی از 20 اسفند به مدت یک ماه تعطیل می‌شوندسلامت نیوز: معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: مراکز تجاری، گردشگری و اقامتی چابهار از فردا /چهارشنبه/ 20 اسفند به مدت یک ماه با هدف جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل و عدم تردد خودروهای غیربومی به سمت این شهرستان نیز اجرایی می شود...
سلامت‌نیوز پلیس راهور پلیس راه مدیریت بحران 

  

افزایش محسوس تعداد کودکان کرونایی در تهرانسلامت نیوز: استاندار تهران با ابراز نگرانی از افزایش 11.1 درصدی افراد بستری زیر 10 سال در استان تهران بر ضرورت دقت، مراقبت و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، انوشیروان محسنی بندپی، استاندارد تهران در ستاد استانی مبارزه با کرونا در مورد وضعیت استان تهران، اظهار داشت: در هفته دوم اسفند نسبت به هفته اول بستری ها در تخت های ویژه 4...
سلامت‌نیوز کودکان تهران سلامت 

  

بورس امروز 19 اسفند ماه / بازگشت شاخص کل به کانال 1.2 میلیون واحدیدر پایان معاملات امروز شاخص کل با رشد 10 هزار واحدی به رقم یک میلیون و 210 هزار واحدی رسید.
برنا ماه شاخص 

  

دیدار بدون ماسک در صورت تزریق واکسن کرونامرکز کنترل بیماری های آمریکا اعلام کرد: افرادی که واکسن زدند می‌توانند بدون ماسک با هم دیدار کنند.
مملکت‌آنلاین ماسک خانواده دستورالعمل 

  

بدترین سال اعتماد مردم به بورسرئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به برخی آمار اقتصادی و علت عدم تحقق تامین مالی بنگاه ها از طریق بورس، سال جاری را بدترین دوره اعتماد مردم به سیاست‌های اقتصادی خواند و تورم را پیش بینی کرد.
گسترش اتاق بازرگانی تهران بانک مرکزی