آخرین اخبار از شیوع گسترده و وحشتناک کرونا در کشوری که واکسن نزد

رهبر کره شمالی از مقامات بهداشتی کشورش خواست از تجربه های موفق سایر کشورها به ویژه چین در مبارزه با همه گیری درس بگیرند.

آخرین اخبار از شیوع گسترده و وحشتناک کرونا در کشوری که واکسن نزد

رهبر کره شمالی از مقامات بهداشتی کشورش خواست از تجربه های موفق سایر کشورها به ویژه چین در مبارزه با همه گیری درس بگیرند.

دولت کره شمالی روز شنبه (امروز) اعلام کرد در 24 ساعت گذشته 21 نفر بر اثر کرونا فوت کرده و بیش از 174 هزار نفر با دارا بودن علائم تب به بیماری کووید-19 مبتلا شده اند.

تاکنون دولت کره شمالی مرگ 27 نفر و ابتلای بیش از 524 هزار به کرونا را مورد تایید قرار داده است. از این تعداد بیش از 243 هزار نفر بهبود یافته و بیش از 280 هزار نفر در قرنطینه باقی مانده اند.

شیوع سویه اُمیکرون ویروس کرونا در 2 هفته گذشته در کره شمالی به صورت تصاعدی صدها هزار نفر از جمعیت این کشور بسته و منزوی را که بیش از 2 سال از ورود موج همه گیری کرونا جلوگیری کرده بود، مبتلا کرده است و ناظران بهداشتی نگران آن هستند که با توجه به واکسینه نبودن مردم کره شمالی، سویه های جدیدی از جهش ویروس کرونا در این کشور به وجود بیاید.

دولت کره شمالی پس از تایید اولین موارد ابتلا به کووید-19 از زمان شروع همه‌گیری، از روز پنج شنبه هفته گذشته آنچه را که حداکثر اقدامات پیشگیرانه توصیف کرده، به مورد اجرا گذاشته است.

"کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی، روز شنبه (امروز) در جلسه دفتر سیاسی حزب حاکم، شیوع بیماری را به عنوان یک "تحول بزرگ" تاریخی توصیف کرد و خواستار اتحاد بین دولت و مردم برای کنترل و تثبیت هرچه سریع تر شیوع این بیماری شد.

دولت کره شمالی سال گذشته واکسن های اهدایی سازمان بهداشت جهانی را به بهانه اینکه این ویروس به این کشور راه نیافته و نیازی به آنها ندارد، پس زد.

رهبر کره شمالی در این جلسه ابراز خوش‌بینی کرد که این کشور می‌تواند شیوع بیماری را تحت کنترل درآورد و از مقامات خواست تا از تجربه ‌های موفق مقابله با همه‌گیری در کشورهای دیگر به ویژه چین درس بگیرند.

رهبر کره شمالی در نشست روز شنبه (امروز) حزب حاکم کره شمالی با دستور کار مقابله با کرونا/ خبرگزاری رسمی کره شمالی

کره شمالی از روز پنجشنبه اقداماتی را با هدف محدود کردن رفت و آمد مردم در داخل و بین شهرها اعمال کرده است، اما بر خلاف چین که سیاست های سختگیرانه قرنطینه خانگی را به مورد اجرا گذاشته، در کره شمالی مردم در خانه های خود محبوس نشده اند.

کارشناسان می گویند با توجه به سیستم مراقبت بهداشتی ضعیف کره شمالی و اینکه 26 میلیون نفر از مردم آن غالبا واکسینه نشده اند، شیوع همه گیری ویروس کرونا می تواند عواقب مخربی برای این کشور داشته باشد.

کارشناسان می‌گویند که با کمبود واکسن، داروهای ضد ویروس، واحدهای مراقبت‌های ویژه و سایر ابزارهای بهداشتی مهم برای مبارزه با ویروس، راهکار اجرایی دولت کره شمالی در مقابله و مهار همه گیری احتمالا جدا کردن افراد دارای علایم در پناهگاه‌های تعیین‌شده خواهد بود.

"هونگ مین" تحلیلگر موسسه کره برای اتحاد ملی در سئول در این باره به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت:" کره شمالی منابع و فناوری های لازم برای اعمال قرنطینه های شدید مانند چین ندارد که کل شهرها را تعطیل کرده و ساکنان را در خانه هایشان محصور کرده است، و همچنین نمی تواند با خطر ایجاد شوک بیشتر بر اقتصاد شکننده اش این کار را انجام دهد."

تب سنجی دانش آموزان پیش از ورود آنها به مدرسه/ پیونگ یانگ/ آسوشیتدپرس

دولت محافظه‌کار جدید کره جنوبی به رهبری "یون سوک یول" رییس‌جمهوری جدید کره جنوبی که روز سه‌شنبه هفته گذشته کار خود را آغاز کرد، پیشنهاد ارسال واکسن و سایر تجهیزات پزشکی به کره شمالی را داده است، اما مقامات سئول می‌گویند که کره شمالی تاکنون درخواستی برای کمک نکرده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز دیروز (جمعه) اعلام کرد که پکن آماده ارایه کمک به کره شمالی است اما افزود که هنوز کشورش درخواستی در این باره از طرف پیونگ یانگ دریافت نکرده است.

ناظران معتقدند ویروس کرونا به احتمال زیاد از چین به کره شمالی راه یافته باشد.

در ژانویه امسال (دی ماه 1400) کره شمالی پس از 2 سال بسته بودن مرزهایش، برای کاهش فشار بر اقتصاد خود ترافیک حمل‌ونقل ریلی با چین را بازگشایی کرده بود و به احتمال زیاد ویروس از این رخنه به کره شمالی راه یافته باشد.

دولت چین ماه گذشته در راستای تدابیر مقابله با شیوع ویروس کرونا این مرز ریلی با کره شمالی را بست.

در هفته های گذشته دولت چین نیز که سیاست به صفر رساندن و سرکوب شدید ویروس کرونا را دنبال می کند، در پی شیوع سویه اُمیکرون ویروس کرونا چند شهر بزرگ خود با نزدیک به بیش از 60 میلیون نفر از جمعیت را قرنطینه کرده است.

منبع: عصر ایران

سازمان بهداشت جهانی وزارت خارجه فناوری   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

پیشروی قیمت دلار در صرافی ملی و بازار متشکلاقتصادنیوز: در بازار ارز امروز دوشنبه 2 خرداد 1401 قیمت دلار متشکل و دلار صرافی ملی مانند روز گذشته بالا رفت و قیمت طلا در بازار جهانی رشد را تجربه کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار صرافی 

  

ریزش سنگین بورس تهران در 2 خردادشاخص کل بورس تهران با ریزش سنگین 25000 واحدی در سطح یک میلیون و 557 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص 

  

بورس به شدت دچار ریزش شد​شاخص کل بورس در روز دوشنبه 2 خرداد و در پایان معاملات روز با افت 25 هزار و 8 واحدی همراه شد و به یک میلیون و 557 هزار واحد رسید.
گسترش شاخص خودرو نویسنده 

  

ریسک و فرصت‌های بورس تهران در خرداد 1401/ سایه متغیرهای اقتصادی و سیاسی بر بازار سهامروند صعودی بورس که از بهمن پارسال آغاز شد، ادامه دارد و در حالی ارزش معاملات خرد نیز نسبت به روزهای رکودی بازار بهبود یافته است که فعالان بورسی نسبت به آینده سهام اظهار امیدواری می‌کنند. در این میان کارشناسان با اذعان به پشتوانه‌های بنیادی و اقتصادی حمایت‌کننده از رشد بازار، به ریسک احتمالی اعمال سیاست‌های ناگهانی نیز اشاره می‌کنند.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران سهام 

  

بازار خودرو و بورس وارد فاز جدید می شوند؟از آغاز بکار مجلس یازدهم بحث طرح ساماندهی بازار خودرو از سوی نمایندگان در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح بوده و در طرح مذکور برای ساماندهی و تعادل بخشی به بازار خودرو در حوزه عرضه و تقاضا، موضوع عرضه خودرو در بورس کالا پیشنهاد و مطرح شد.
گسترش بازار خودرو تنظیم بازار خودرو 

  

بازگشت کرونا به چین +‌ فیلمبیشتر مراکز اداری، بانک‌ها و برخی مراکز تجاری چین به دستور دولت تعطیل شد.
گسترش چین بانک دولت 

  

قیمت خودرو در بازار امروز کاهشی شدبررسی روند بازار خودرو نشان می‌دهد که قیمت خودرو در بازار کاهشی شده است.
شما‌نیوز قیمت کاهش قیمت ها ایران خودرو 

  

بورس و کمک طلایی به تقویت اقتصاد داخلیبا بسترسازی مناسب برای سرمایه‌های علاقمند به سرمایه‌گذاری در عرصه کار اقتصادی می‌توان نقدینگی سرگردان جامعه را با آسودگی خاطر وارد بازار سرمایه به عنوان سمبل فعالیت‌های مولد کشور کرد و زمینه تقویت اقتصاد داخلی را رقم زد.
گسترش مجلس شورای اسلامی اقتصاد مقاومتی حوزه 

  

آخرین قیمت دلار در بازار متشکل ( 2 خرداد )دلار در بازار متشکل امروز با افزایش 0.31 درصدی، از 25,598 (بیست و پنج هزار و پانصد و نود و هشت ) تومان به 25,678 (بیست و پنج هزار و ششصد و هفتاد و هشت ) تومان رسید.
گسترش قیمت دلار جدول 

  

قیمت دلار امروز 2 خرداد چند؟دلار و یورو در صرافی ملی چند؟
فردا قیمت دلار یورو 

  

قیمت دلار در بازار متشکل؛ دوشنبه 2 خرداد 1401اقتصادنیوز:قیمت دلار در بازار متشکل امروز بالا رفت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بازار ارز و بورس تحت اعمال تحریم ها/ آیا تحریم برعکس عمل کرده است؟تحریم نفتی علیه ایران برای نخستین بار در سال 1979 میلادی مطرح شد و این عرصه هرگز، گسترده نبوده است. سهم معاملات با کشورهای غربی در دهه گذشته به قدری ناچیز بود که خود ایران این صادرات را متوقف کرد. یعنی، تحریم برعکس عمل کرد.
نامه نیوز ارز خاورمیانه اوکراین 

  

گرانی به جان این شرکت بورسی افتادشرکت بورسی مجوز افزایش 15 تا 30 درصدی فروش کیک، انواع بیسکویت و ویفر را گرفت که از اول خرداد اعمال شده است.
گسترش تولید جدول نرخ ارز