ایلنا   |  ورزشی  |  

آجرلو: ظرفیت فوتبال ایران بسیار خوب و ثروتمند است/ اقتصاد اصلی ترین موضوع در فوتبال است/ ما روی گنجی نشسته ایم که منابع بسیار زیادی دارد

آجرلو در مورد برنامه های خود برای فدراسیون فوتبال گفت.

آجرلو: ظرفیت فوتبال ایران بسیار خوب و ثروتمند است/ اقتصاد اصلی ترین موضوع در فوتبال است/ ما روی گنجی نشسته ایم که منابع بسیار زیادی دارد

آجرلو در مورد برنامه های خود برای فدراسیون فوتبال گفت.

به گزارش ایلنا، مصطفی آجرلو یکی از نامزدین انتخابات فدراسیون در گفتگوی زنده تلویزیونی در برنامه فوتبال برتر حاضر شد و در خصوص نامزدی خود در این دوره بیان کرد: شعار من، فوتبال مستقل و قدرتمند است. بنده در بخش خصوصی پایه ریزی های خوبی داشتم که در حال حاضر مشخص است. ظرفیت فوتبال ایران بسیار خوب و ثروتمند است و نباید از بدهی ها بترسیم. من دو طرح جامه و خلاصه دارم که آن ها را بیان می کنم.

وی در مورد مسائل مالی و مشکلات اقتصادی فدارسیون بیان کرد: فوتبال امروز در دنیا آماتور نیست و ما باید به مدار فوتبال حرفه ای جهان وارد شویم. اقتصاد اصلی ترین موضوع در فوتبال است . آیا درآمد سالانه هزار میلیارد رویاست؟ نه. ما نباید از بدهی بترسیم چرا که می توانیم با ظرفیت هایی که داریم آن ها را پرداخت کنیم.در باشگاه پاس با اینکه دولتی بود توانستم اسپانسرهای خوبی هم داشته باشم. در تراکتور 45 میلیارد در سال اول و سال بعد هم 100 میلیارد درآمدزایی داشتیم. 

وی افزود: باید فوتبال را در چرخه اقتصاد تعریف کنیم. ما روی گنجی نشسته ایم که منابع بسیار زیادی دارد. ما هم در محتوا نقطه نظر داریم هم در تبلیغات اما مهم تر این است که نباید فکر کنیم پول فقط در خود فوتبال است. پول پیش هوادار و مردم است و ما می توانیم از آن استفاده کنیم. فوتبال برای امروز ما بسترهایی دارد که لازم نیست حتما آن ها را کشف کنیم. اروپا از این امکانات استفاده می کند و ما نیز باید از آن بهره ببریم. امروز زمان دعوا نیست و همه باید با کمک یکدیگر به فوتبال کمک کنیم. 

آجرلو در مورد تیم ملی و برنامه خود در این خصوص بیان داشت:  باید در این خصوص ستاد ویژه تشکیل دهیم. برای حمایت از تیم ملی باید زمینه صعود به جام جهانی را فراهم کنیم. ما باید همواره باید در جام جهانی حضور داشته باشیم زیرا جام جهانی زمینه بسیاری از موفقیت ها را فراهم می‌کند.باید پیشرفت تیم ملی در جام جهانی را ترسیم کنیم و نیاز داریم که برای این کار آرامش داشته باشیم. چگونه باید به این راه برسیم؟ اعضای باید هدف ما که صعود به جام جهانی است را در نظر بگیرند. طبیعتا اگر بخواهیم امروزمان را نگاه کنیم خوب نیست. ما باید زیرساخت را درست کنیم تا در آینده نیز موفق باشیم. در فوتسال و فوتبال ساحلی نیز تکرار قهرمانی و موفقیت های مختلف را در نظر داریم و به دنبال آن هستیم.

وی تاکید کرد: در فوتبال زنان نیز باید به استقلال زنان به عنوان یک موضوع نگاه کنیم. فوتبال می‌تواند از زنان تاثیر بگیرد. باید کار را به آنها بسپاریم. باید از آن‌ها عذرخواهی کنیم که در موردشان کوتاهی کردیم. ناجوانمردانه است که به مردان توجه کنیم اما به زنان نه.

آجرلو در مورد جایگاه فدارسیون فوتبال در AFC ، اذعان داشت: ما نتوانستیم کرسی‌های خوبی در آسیا بدست بیاوریم. بازیکنان مطرح که سرمایه های ملی ما هستند اگر در حوزه ای تربیت می شدند که می توانستند به کرسی های مختلف برسند اتفاقات خوبی می افتاد.. تعامل و گفت و گو را باید پیگیری کنیم. ما نمی توانیم فوتبالمان را در سطح اول بدانیم اما با کشورهای تراز اول در فوتبال جهان مراوده نداشته باشیم. خودباوری باید اتفاق بیافتد و باید برای این کار افراد متخصص را تربیت کنیم. باید از آدم های حرفه ای کمک بگیریم.در فوتبال باید سیاست را خارج کنیم و از فرایندهای فوتبالی استفاده کنیم. من می توانم پول های مانده را برگردانم. باید برای تامین فوتبال حرفه ای به دیپلماسی روی بیاوریم. کشور ما امروز می تواند از منافع اقتصادی و لابی ها بهره ببرد. 

وی ادامه داد: ورزش کشور در آموزش و پرورش پی‌ریزی می‌شود و مسابقات گذشته باید دوباره احیا شود. فوتبال پایه نیز در آنجا شکل می‌گیرد. در شهرداری‌ها نیز توسعه و تحول شکل خواهد گرفت. ما باید این دو رکن مهم را به کمک فوتبال حرفه ای بیاوریم. وقتی فوتبال حرفه‌ای را ترسیم می کنیم، این موضوع مبتنی به فوتبال پایه است. در سفری که به ترکیه داشتم به دیدار «فاتح تریم» سرمربی اسبق تیم ملی ترکیه رفتیم و او در این خصوص گفت که مهم تر از نتایج، افق باشگاه ها، یعنی فوتبال پایه است.

آجرلو گفت: فوتبال پایه باید منظم و با تقسیم کار شکل بگیرد. ما در پاس بازیکنان پایه را در تیم بزرگسالان داشتیم و در تراکتور هم به این شکل بود. بخش اعظم فوتبال در پایه‌ریزی آن است که این موضوع به فوتبال پایه مربوط می شود.

 

فوتبال فدراسیون فوتبال فوتبال ساحلی   اخبار برگزیده
  

واکنش غیرمنظره بانک مرکزی به دفتر رئیس جمهوربانک مرکزی ایران در توییتی به برخی شائبه‌ها درباره دستکاری قیمت ارز توسط دولت و بانک مرکزی پاسخ داد.
گسترش بانک مرکزی بانک رئیس جمهور 

  

سقوط ادامه‌دار بیت کوین در بازار جهانیاقتصادنیوز :در ممعاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت هر توکن بیت کوینبیش از 8 درصد ریخت.
اقتصادنیوز بیت کوین قیمت 

  

محسن رضایی: همه چیز 10 برابر شد به جز یارانهدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قدرت خرید 1000 تومان امروز به 150 تومان سال 92 افول کرده و پول بی‌جان شده است تاکید کرد که طی این سال‌ها همه چیز جز یارانه، 10 برابر شد.
مثلث محسن رضایی بهاره رهنما یارانه 

  

خبر بد برای وانتی ها | سهمیه بنزین کاهش یافتصاحبان خودرو‌های وانت‌‌بار و نیسان از کاهش 30 تا 50 لیتری سهمیه سوخت خود از ابتدای اسفند ماه خبر می‌دهند.
خودروتک شهرداری ها سهمیه بندی بنزین بنزین 

  

تشکیل پرونده قضایی در دادسرای نظامی سیستان و بلوچستان به دنبال حوادث اخیر در سراوانبه دنبال وقوع حوادث اخیر در گذر مرزی با کشور پاکستان دادستان نظامی استان سیستان و بلوچستان از تشکیل پرونده ای در این ارتباط در دادسرای نظامی خبر داد.
ایلنا استان سیستان و بلوچستان نیروهای مسلح پاکستان 

  

خبرگزاری رویترز اعلام کرد به نامه‌ای دست یافته که در آن ایران تهدید کرده در صورتی که در جلسه آتی شورای حکام موضع ضد ایرانی واشنگتن از سوی اعضا پیش برده شود، به توافق اخیر با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایان می‌دهد.
نامه نیوز سازمان ملل ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

سخنگوی ستاد کرونا: مشکل فقط مرزهای عراق نیست؛ موارد زیادی از ورود بیماران از امارات داشته ایمسخنگوی ستاد کرونا درباره کنترل مرزهای کشور گفت: تنها مشکل مرزهای عراق نیست؛ تاکنون موارد زیادی از ورود بیماران را از امارات هم شاهد بوده‌ایم‌.
۵۵ آنلاین عراق هواپیما ویروس 

  

بیانیه مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در حمایت از توافق ایران با آژانس بین‌المللى انرژى اتمیمجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در حمایت از توافق ایران با آژانس بین‌المللى انرژى اتمی بیانیه‌ای صادر کردند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی ایران انرژی 

  

عطریانفر: «جهانگیری» بی‌تردید جزو گزینه‌های انتخاباتی ماستعضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: اگر اصلاح‌طلبان از معرفی نامزد ذاتی خود محروم شوند ممکن است کسی که از نظر مواضع به ما نزدیکتر باشد را حمایت کنیم؛ «علی لاریجانی» از جمله چهره‌هایی است که می‌توان درباره او بحث کرد و تصمیم گرفت.
فردا محمد عطریانفر اسحاق جهانگیری حزب کارگزاران 

  

اولیانوف: جلسه شورای حکام آژانس با تمرکز بر موضوع ایران برگزار می‌شودنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی ضمن اشاره به برگزاری جلسه شورای حکام آژانس در روز دوشنبه، تاکید کرد اطمینان از پیش بردن مباحث به گونه‌ای که بر تلاش‌ها برای احیای کامل برجام تاثیر منفی نگذارد وظیفه همه اعضای این نهاد است.
مملکت‌آنلاین آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران روسیه 

  

قبل از عید خودرو بخریم یا بعد از عید؟هرسال با شروع اسفند، بازار خودرو در شب عید داغ می‌شود امسال اما وضعیت کمی متفاوت است و نوسان قیمت دلار و دورنمای مبهم اقتصاد کشور موجب شده است که مشتریان بازار خودرو برای خرید دچار تردید شوند.
خودروتک بازار خودرو خودرو نوروز 

  

جدیدترین مالیات‌ها برای سال 1400 + جزئیاتجدیدترین مالیات‌ها برای سال 1400 را در اینفوگرافیک زیر ببینید؛ جایی که درآمد 251 هزار میلیارد تومانی دولت از مالیات در لایحه بودجه سال 1400 پیش بینی شده است.
مستقل‌آنلاین مالیات درآمد دولت 

  

مبتلایان به کرونا بعد از 6 ماه دچار این مشکل می شوندخستگی، درد قفسه سینه و از دست دادن حس بویایی و چشایی اثرات طولانی مدت شناخته شده‌ی ویروس کرونا است؛ در این بین دانشمندان با تحقیقات جدید خود یکی دیگر از اثرات جدید طولانی مدت این ویروس را شناسایی کردند.
مستقل‌آنلاین مصاحبه ماه آکادمی علوم 

  

پرسپولیس باید مقتدرانه قهرمان شودمحمدخانی: پرسپولیس نباید مغرور شود/ این تیم باید قهرمان شود
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال زمین 

  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  اخبار داغ
  

مصونیت واکسن‌های کرونا موقتی استکیانوش جهانپور رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که واکسن‌های کرونا چند مدت ایمنی و مصونیت ایجاد می کنند، گفت: در مورد همه واکسن‌های کرونا موجود در دنیا تصور ایمنی و مصونیت بیش از چند ماه وجود ندارد.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت روسیه ماه 

  

کاهش رعایت پروتکل‌ها و خطر چهارمین پیک کروناعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه اینطور نیست که بگوییم ویروس جهش یافته فقط جوانان را درگیر کرده و سایر افراد را مبتلا نمی کند، گفت: در تهران آمار بیماران سرپایی در حال افزایش است. بعد از افزایش بیماران در بخش سرپایی حدود دو هفته طول می کشد تا این افزایش به بخش بستری هم تسری یابد.
۵۵ آنلاین جوانان ویروس تهران 

  

آیا جهش‌های ویروسی، جهان را در مقابله با کرونا به عقب می‌راند؟افزایش خطرات و نگرانی های ناشی از نوع جهش یافته ویروس کرونا در آفریقای جنوبی عجیب نیست و دانشمندان همواره به این نکته آگاه بودند که ویروس‌ها برای خنثی کردن تلاش‌هایی که در جهت محدود کردن شیوع آنها و ایجاد عفونت صورت می‌گیرد، جهش می‌کنند.
۵۵ آنلاین درمان آفریقای جنوبی دولت 

  

چگونگی تشخیص کرونا با تست‌های سریع|تست رایگان در شبکه بهداشتیسخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه مجموع تست‌های PCR و آنتی‌ژنی رپید تستی که در کشور انجام می‌شود، هنوز کمتر از 60 هزار تست در روز است، گفت: تست‌های تشخیصی رپید آنتی ژن در شبکه بهداشتی کشور به صورت رایگان انجام می‌شوند.
۵۵ آنلاین رایگان وزارت بهداشت دارو 

  

جدیدترین علائم کرونا انگلیسی در کودکاناقتصادنیوز :براساس شواهد و به گفته متخصصان ویروس کرونای جهش یافته که به کرونای انگلیسی مشهور است، بر خلاف نوع معمولی کرونا، کودکان و افراد با سنین کم را هدف قرار می دهد.
اقتصادنیوز کودکان ویروس 

  

صبر استراتژیک سهام داران بورس/ بورس در تعقیب اخبار هسته ایبورس همچنان گرفتار صف‌های فروش و خروج سهام‌داران حقیقی است. اما کارشناسان معتقدند افت شدید ارزش معاملات خرد نشان از صبر استراتژیک سهام‌داران دارد.
اقتصادنیوز سهام هسته ای 

  

بورس در آستانه رکودی پایداراولین هفته اسفندماه سال 99 در حالی پایان یافت که با افت 6/ 2 درصدی روبرو شد ، ارزش معاملات رو به نزول گذاشت و در مقابل بر صف‌های فروش افزوده شد...
گسترش بانک مرکزی بانک پتروشیمی 

  

هشدار ؛میزان مرگ و میرهای کرونایی از پیک قبلی بیشتر استاقتصادنیوز : عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه اینطور نیست که بگوییم ویروس جهش یافته فقط جوانان را درگیر کرده و سایر افراد را مبتلا نمی کند، گفت: در تهران آمار بیماران سرپایی در حال افزایش است. بعد از افزایش بیماران در بخش سرپایی حدود دو هفته طول می کشد تا این افزایش به بخش بستری هم تسری یابد.
اقتصادنیوز مرگ جوانان ویروس 

  

روایت سه موج کرونا در تهران/ نقطه قوت بیمارستان ها نادر توکلی، در گفتگو با خبرنگار مهر، به دستاوردهای بیماری کرونا در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: از دستاوردهای این دوران می‌توان به تعامل بین 175 بیمارستان شهر تهران اشاره کرد. وی افزود: برای اولین بار در این دوران مرزبندی دانشگاه کنار گذاشته شد و شبکه‌های ارجاع و هماهنگی شکل گرفت. اتفاقی که سال‌ها به دنبال آن بودیم و حالا در این دوران به وقوع پیوست. توکلی ادامه داد: در شهر تهران…
مهر درمان تهران دانشگاه علوم پزشکی تهران 

  

روز بد بورس های جهانبیشتر شاخص های مهم بورسی جهان ریزش کردند.
۵۵ آنلاین بورس های آسیایی بورس نیویورک بورس لندن 

  

روزی چند نفر در کشور تست کرونا می دهنداقتصادنیوز : سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه مجموع تست‌های PCR و آنتی‌ژنی رپید تستی که در کشور انجام می‌شود، هنوز کمتر از 60 هزار تست در روز است، گفت: تست‌های تشخیصی رپید آنتی ژن در شبکه بهداشتی کشور به صورت رایگان انجام می‌شوند.
اقتصادنیوز دارو ژن رایگان 

  

همه چیز درباره کرونای نیویورکی/ اینفوگرافیبه نظر می رسد کرونای نیویورکی از کرونای انگلیسی هم قوی تر است. در این اینفوگرافی مروری بر ویژگی های
خبرفوری ویروس سلامت