78 درصد از اعتبارات بازسازی های سیل 98 توسط بانک مسکن پرداخت شد

بانک مسکن در 301 روز منتهی به 25 دیماه سال جاری، 78 درصد از اعتبارات پیش بینی شده برای سیل زدگان 98 را پرداخت کرد.

78 درصد از اعتبارات بازسازی های سیل 98 توسط بانک مسکن پرداخت شد

آنچه دیگران میخوانند : بحث و جدل بر سرِ حرف‌های تازه کیمیا علیزاده

به گزارش شمانیوز به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بانک مسکن پس از وقوع سیل گسترده ابتدای سال جاری که منجر به وارد شدن خسارات گسترده به 21 استان کشور شد، همزمان با ابلاغ مصوبه بانک مرکزی، حمایت سه جانبه خود از هموطنان آسیب دیده در جریان این حادثه ناگوار را آغاز کرد. مطابق با دستورالعمل پیش بینی شده و ابلاغی به مدیریت شعب 21 استان آسیب دیده کشور، حمایت مالی این بانک در سه بخش شامل «بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی»، «تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی» و همچنین «تامین امور معیشتی و خرید لوازم خانگی» از سیل زدگان کشور تعریف شد. براین اساس اعتباری معادل 950 میلیارد تومان از سوی بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات به خانوارهای سیل زده در نظر گرفته شد.

کارنامه عملکرد تسهیلات دهی بانک مسکن به سیل زدگان کشور از ابتدای سال جاری تا تاریخ منتهی به 25 دی ماه امسال در هر سه حوزه نشان می دهد: طی 301 روز مورد بررسی(معادل 82 درصد از روزهای یکسال)، 78 درصد از اعتبارات سیل 98 در بانک مسکن، در قالب تسهیلات قرض الحسنه و همچنین سایر عقود به متقاضیان اخذ تسهیلات در هر سه بخش پرداخت شد. به این ترتیب از مجموع اعتبار پیش بینی شده برای تسهیلات دهی به این سه بخش در بانک مسکن، تا پایان روز 25 دیماه، رقمی معادل 741 میلیارد و 632 میلیون و 600 هزار تومان به سیل زدگان پرداخت و از مجموع اعتبار ابلاغی، 208 میلیارد و 367 میلیون و 400 هزار تومان برای پاسخ گویی به پرونده های جدید معرفی شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین وزارت جهاد کشاورزی باقی مانده است که متناسب با معرفی خانوارهای مشمول تسهیلات توسط ارگان ها و نهادهای مربوطه، بلافاصله پرداخت می شود.

آنطور که جزئیات کارنامه اعطای تسهیلات به سیل زدگان فروردین 98 در بانک مسکن مشخص می کند: از ابتدای روند پرداخت تسهیلات تا تاریخ 25 دیماه، مجموعا در سه بخش پیش بینی شده، 34 هزار و 812 پرونده تسهیلات خود را دریافت کرده اند. از میان سه بخش « بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی»، «تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی» و همچنین «تامین امور معیشتی و خرید لوازم خانگی» که مورد حمایت مالی بانک مسکن قرار گرفته اند، بالاترین آمار تسهیلات پرداختی به حوزه تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی به لحاظ تعداد پرونده ها اختصاص دارد. به طوریکه از مجموع، 34 هزار و 812 پرونده، تعداد 15 هزار و 44 پرونده، تقاضای اخذ تسهیلات برای تعمیر واحدهای مسکونی خود را داشته اند و تسهیلات خود را در این حوزه دریافت کرده اند.

همچنین، آمار پرونده های معرفی شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت جهاد کشاورزی برای تامین امور معیشتی و خرید لوازم خانگی نیز در برخی استان های طی ماه های گذشته بسیار بالا بوده است. به طوریکه از میان 21 استان آسیب دیده، به ترتیب استان های لرستان، گلستان و خوزستان بالاترین آمار پرونده های معرفی شده در بخش «امور معیشتی و خرید لوازم خانگی» را داشته اند.

کارنامه عملکرد بانک مسکن در این حوزه نشان می دهد: در استان لرستان 3 هزار و 96 پرونده، در استان گلستان یک هزار و 477 پرونده و در استان خوزستان یک هزار و 9 پرونده جهت اخذ تسهیلات در این بخش به شعب بانک مسکن معرفی شده اند.

براساس این گزارش، بانک مسکن حمایت سه جانبه خود از سیل زدگان فرودین ماه امسال را مطابق با اعتبار پیش بینی شده و تا پاسخ گویی به تمامی تقاضاهای پذیرش شده ادامه خواهد داد.

 

سیل بانک مسکن بانک مرکزی   اخبار برگزیده
  

مردم از کارت‌های اعتباری استفاده کنند/ اسکناس یکی از آلوده‌ترین اشیا استعضو کمیته کشوری آنفولانزا گفت: اسکناس یکی از آلوده‌ترین اشیا بوده و بنابراین بهتر است که مردم از کارت‌های اعتباری استفاده کنند.
ایلنا کارت اعتباری اسکناس دارو 

  

خبر خوش همایون شجریان برای هواداران پدرشهمایون شجریان در اینستاگرام از رو به بهبود رفتن شرایط بالینی پدرش خبر داد و اعلام کرد که نیاز او به استفاده از دستگاه‌ها تنفسی کمتر شده است
مملکت‌آنلاین همایون شجریان محمدرضا شجریان پدر 

  

20 اصلاح طلب از سراسر کشور به مجلس راه‌یافته‌اند و به نظر نمی‌رسد که در مجلس یک دست اصولگرای یازدهم حرفی برای زدن داشته باشند لذا در غیاب محمدرضا عارف به سیاق او سکوت پیشه خواهند کرد.
نامه نیوز بندرعباس اصلاح طلبان انتخابات مجلس 

  

چطور جلوی کرونا را بگیریم؟ما باید با ذهن‌مان جلوی کرونا و بقیه بیماری‌ها را بگیریم! حرف‌های ناامید کننده و نگران کننده سیستم ایمنی را مختل می‌کند، ما باید با ذهن‌مان جلوی بیماری‌ها را بگیریم!
مستقل‌آنلاین ذهن سیستم ایمنی 

  

تولید نخستین نمونه از کیت ایرانی تشخیص ویروس کرونا در وزارت دفاعاولین نمونه از کیت ایرانی تشخیص ویروس کرونا توسط متخصصان و دانشمندان ایرانی تولید شد.
۵۵ آنلاین تولید ویروس وزارت دفاع 

  

جمعه سیاه، ایران در لیست سیاه!با اصرار آمریکا در اجلاس روز جمعه FATF نام ایران در لیست سیاه قرار گرفت. آیا قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF تاثیری بروابط تجاری و شرایط اقتصادی ما خواهد داشت؟
مستقل‌آنلاین ایران 

  

2 ضرر حذف قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشدر حالی که بازار خودرو بیش از هر چیز از کاهش عرضه رنج می برد و عدم تامین مناسب خودرو در بازار به دلالان و کسانی که خودرو صفر کیلومتر در دست دارند مجال داده تا قیمت خودرو را بالا ببرند، برخی عقیده دارند که عدم درج قیمت در سایت های خرید و فروش خودرو موجب می شود تا قیمت کاهش پیدا کند. اما سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستان کل کشور حذف قیمت خودرو را دارای آسیب های عنوان کرد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

پومپئو: آمریکا برای برگشت تحریم های ایران به شورای امنیت مراجعه می کنداقتصادنیوز: مایک پمپئو اظهار داشت: ایالات متحده در تلاش است تا با درخواست از سرگیری تحریم های ایران، که قبلاً در رابطه با توافق برجام جمهوری اسلامی برداشته شده بودند، به شورای امنیت سازمان ملل مراجعه کند.
اقتصادنیوز مایک پومپئو ایران مصاحبه 

  

جزئیات نامه حناچی به وزیر بهداشترئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران اعلام کرد که تعطیلی یا کاهش خدمات در بخش‌های حمل و نقلی، فرهنگی و ... شهرداری تنها با مجوز وزارت بهداشت ممکن است.
مثلث وزارت بهداشت شهرداری تهران تهران 

  

8 خودروی دست دوم وارداتی که از خریدشان پشیمان نمی شوید (تصاویر)به جای ثبت نام خودرو‌های صفر کیلومتر از خودروسازان داخلی، می‌توان سراغ بازار کارکرده‌ها رفت و خودرو‌هایی خرید که هم سواری فوق‌العاده‌ای دارند و هم قیمت‌شان قطعا بالا می‌رود.
خودروتک خودروسازان خدمات پس از فروش ایران خودرو 

  اخبار داغ
  

افزایش 2.2 درصدی فاصله تورمی دهک‌هافاصله تورمی دهک‌ها در بهمن امسال به 2.6 درصد رسید که نسبت به ماه قبل (2.2 درصد) 0.4 واحد درصد افزایش داشته است.
ایلنا ماه خبرنگار تورم 

  

ربیعی، مدیرکمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا شدوزیر بهداشت و رییس ستاد ملی مدیریت ملی بیماری کرونا، با توجه به ابلاغ رییس جمهور، مدیریت کمیته اطلا
خبرفوری علی ربیعی رئیس جمهور دولت 

  

دلار 50 تومان ارزان شد/ یورو ثابت ماندصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، پنجم اسفندماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 14 هزار و 700 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته با کاهش 50 تومانی همراه است.
ایلنا دلار دلار آمریکا یورو 

  

سخنگوی دولت، مدیرکمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا شدوزیر بهداشت و رییس ستاد ملی مدیریت ملی بیماری کرونا، با توجه به ابلاغ رییس جمهور، مدیریت کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا را به دکتر علی ربیعی، سخنگوی دولت محول کرد.
برنا سخنگوی دولت دولت علی ربیعی 

  

علی ربیعی مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا شد به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی، وزیر بهداشت و رئیس ستاد ملی مدیریت ملی بیماری کرونا، با توجه به ابلاغ رئیس جمهور، مدیریت کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا را به علی ربیعی، سخنگوی دولت محول کرد. متن این ابلاغ به شرح زیر است: با عنایت به ابلاغ شماره 154489 مورخ 04.12.1398 رئیس جمهور محترم، بدین وسیله مدیریت کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا به جناب‌عالی محول…
مهر علی ربیعی رئیس جمهور دولت 

  

نرخ ارز، طلا، سکه، دلار و یورو امروز دوشنبه 1398/12/05 | نوسان محدود نرخ‌ها پس از طوفان افزایشی روزهای قبلاقتصادنیوز: امروز دوشنبه 5 اسفندماه، دلار آمریکا در بازار آزاد در میانه 15 هزار تومانی صعود کرده بود با افت قیمت رو به‌رو شد بهای اونس طلا در بازار جهانی که از مرز مهم 1600 دلاری عبور کرده بود در ابتدای هفته به حدود 1649 دلار رسیده بود امروز 1644 دلار قیمت خورد. امروز سکه بهار آزادی به محدوده 5.9 میلیون تومانی برگشت.
اقتصادنیوز ارز دلار دلار آمریکا