فردا   |  سیاسی  |  

علیه حقوق‌های نجومی/ ضد و نقیض گروسی/ اعتراض شهرکرد

روزنامه‌های امروز به موضوعاتی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و ... پرداخته‌اند که مهم‌ترین موارد آن به شرح زیر است:

علیه حقوق‌های نجومی/ ضد و نقیض گروسی/ اعتراض شهرکرد

گروه سیاست سایت فردا - روزنامه‌های امروز به موضوعاتی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و ... پرداخته‌اند که مهم‌ترین موارد آن به شرح زیر است:

 

«وطن امروز» رافائل گروسی، سفر اخیرش به تهران و گزارشش به شورای حکام را عکس یک و از برای این کار هم از تیتر «درزگیری از آژانس» استفاده کرده است. دلیل این اشاره اما اظهارت خود آقای مدیرکل آژانس است. او گفته بود: «آژانس هیچ ظرفیتی برای کنترل درز اطلاعات ندارد!» این سخن او اما سبب نگرانی نیست چون ایران حواسش به این ضعف بوده و «اظهارات گروسی درباره مذاکرات روز سه‌شنبه در تهران نشان می‌دهد ایران پس از حمله خرابکارانه رژیم صهیونیستی علیه تأسیسات کرج همچنان به آژانس اجازه دسترسی و بازرسی این مکان را نمی‌دهد».

«کیهان» امروز حسابی نسبت به جمع شدن بساط حقوق‌های نجومی هشدار داده است. یک بار در تیتر یک و به نقل از شخص رئیس جمهور که دیروز در جلسه هیات دولت «با‌ اشاره به قابل تحمل نبودن پرداخت‌های نامتعارف در دولت و شرکت‌های دولتی، از سازمان اداری و استخدامی‌خواست قبل از نهایی شدن بودجه 1401 نسبت به تدوین یک نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.» و یک بار هم به نقل از معاون وزیر کار که گفته بود: «حقوق‌های غیرقانونی مدیران باید برگردد و متخلفان هم تنبیه شوند».

این روزنامه اصولگرا در تیر دو امروز هم تعجب خود از اظهارات و مواضع اخیر آژانس را نشان داده است. کیهان با اشاره به مواضع متناقض گروسی نوشته است: «مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ‌ضمن اینکه گفت: «خواهان احیای ظرفیت نظارت و بازرسی‌‌های مورد نیاز آژانس و احیای دوربین‌های آژانس هستم» اعلام کرد: «آژانس هیچ ظرفیتی برای کنترل درز اطلاعات محرمانه ندارد!»

«جوان» نیز در رویکردی مشابه «کیهان» تیتر یک امروز خود را به انتقاد از حقوق‌های نجومی اختصاص داده است. این روزنامه اصولگرا با عنوان «خیمه فیش نجومی را خراب کنید» نوشته است: «دستور رئیس‌جمهور برای تدوین نظام عادلانه پرداخت حقوق و دستمزد‌ها به سازمان اداری و استخدامی پس از انتشار فیش‌های نجومی پتروشیمی اگرچه یک حرکت اصولی و از پیش برنامه‌ریزی شده بود و نمی‌توان آن را واکنشی گذرا به انتشار آن فیش‌ها دانست، اما بی‌شک شفافیتی که فعلاً از شبکه‌های مجازی بیرون می‌آید و باید روزی از سیستم شیشه‌ای خود دولت باشد، در این تصمیم مهم بی‌تأثیر نبود. شفافیت ورای فیش‌های حقوقی است و بسیار شمول بیشتری دارد. اما داستان فیش‌ها مورد عجیبی است. اصل حقوق محاسبه شده در برخی از فیش‌های نجومی سی‌چهل میلیون تومان بیشتر نیست که همین مقدار حدود هفت، هشت برابر یک کارمند یا کارگر حداقل‌بگیر است. اما به این حقوق، کارانه‌ها و یارانه‌ها و بند‌های دیگری اضافه می‌شود که آن را به بالای 200 یا 300 میلیون تومان می‌رساند. برای چه کسی؟ برای مدیرانی نالایق که تعدادشان در دستگاه‌ها و شرکت‌های وابسته به دولت کم نیست. از طرفی این تازه آن چیزی است که خالص وارد حساب‌شان می‌شود. تسهیلات و امکانات و برخورداری‌ها در این شرکت‌های دولتی آن‌قدر زیاد است که فرصتی به این مدیران برای خرج از حساب بانکی‌شان نمی‌دهد! دولت سیزدهم اگر این خیمه را خراب کند، کاری کارستان کرده است.» 

«شرق» که انگار ناسازگاری و تقابل با مجلس و هر قانون و طرحی که ارائه می‌شود را شرح وظیفه خود می‌داند، امروز سراغ موضوع واردات خودرو رفت! به نقل از کارشناسان همسو و هم‌نظر با خود، می‌نویسد که تغییرات تازه قانون واردات خودرو منجر به صادرات تقلبی می‌شود. بر همین اساس هم تیتر زده «صادرات فسادساز خودرو» و نوشته: «همین مصوبه هنوز قانون‌‌نشده، منجر به کاهش قیمت برخی خودروهای خارجی موجود در بازار ایران شده و حتی به روایت برخی فروشندگان و بنگاه‌داران، بازار این خودروهای کارکرده خارجی بیش از هر زمان دیگری داغ شده‌ است. این مصوبه البته داستان پرخبر دیگری هم دارد و آن هم منوط‌کردن اجازه واردات به صادرات خودرو یا قطعات ساخت ایران است و همین مسئله در کنار برخوردهای عموما طنز در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، واکنش بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه را هم به همراه داشته که از غیرعملی‌بودن یا حتی فسادزایی چنین طرحی می‌گویند.»

رویکرد تقابلی این روزنامه اصلاح‌طلب اما همین‌جا تمام نشده و در گزارش دیگری با عنوان «دانشگاه در دست سیاسیون» نیز به وضوح مشخص است. آنچه «شرق» را مکدر کرده اما انتصاب قالیباف و زاکانی است لذا می‌نویسد: «انتصاب شهردار تهران و رئیس مجلس به هیئت امنای دانشگاه تهران باعث شده نام چهره‌هایی فرهنگی که در گذشته‌های دور عضو هیئت امنای این دانشگاه بو‌دند، در فضای مجازی به میان آید و مقایسه‌ای ناخودآگاه آنها صورت گیرد و پرسش‌هایی از این دست صورت گیرد که اینکه این دو نفر واجد کدام ویژگی خاص علمی بوده‌اند که باید جایگزین دیگران شوند». 

هجمه به مجلس و قالیباف اما چنان در برنامه روزنامه «شرق» جای گرفته که اساسا نیازی به ارائه توضیح در موارد ذکر شده یا آوردن مثال نقض نیست. هر مخاطب نسبتا پیگیر و روزنامه‌خوانی خودش به سادگی تشخیص می‌دهد که غرض‌ورزی و سیاسی‌کار در نوشتن این طور مطالب و این نوع برخوردها چه نقش پررنگی دارد.

«اعتماد» هم دست‌کمی از «شرق» ندارد و برای مخالفت با مجلس هیچ بهانه‌ای را از دست نمی‌دهد، مثلا همین امروز و در این صفحه یک شلوغ، دو تا از تیترها را بر علیه مجلس انتخاب کرده است. یک جا موضوع صادرات قطعه‌سازاران را هدف گرفته و یک‌جا هم طرح صیانت از اینترنت را! این روزنامه اصلاح‌طلب در قضیه صادارات قطعه‌سازان که جایگاه خاص‌تری هم از شماره امروز دارد، با تیتر «جنجال صادرات قطعه سازان» و طرح این سوال که «آیا شرکت‌های قطعه‌سازی ایران به آلمان صادرات دارند؟» نوشته است: «پس از ادعای عجیب و غریب یکی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس درباره صادرات قطعه‌سازان ایرانی به گروه‌های خودروسازی اروپایی همچون «بنز و بی.‌ام. و»  شرکت بی.‌ام. و به سرعت این موضوع را تکذیب کرد.» ذوق زدگی روزنامه اصلاح‌طلب از تکذیب شدن سخن یک نماینده مجلس به قدری است که با اشاره به آن یک مصوبه مجلس را مورد هجمه قرار دهدو آن را خام و غیرقابل تحقق بخواند! 

«آرمان ملی» گذشته از اظهارات و مواضع گروسی که عکس یک کرده و اوضاع و احوال آلودگی هوا که در تیتر یک به آن پرداخت است؛ گزارشی دارد در نقد انتصابات شائبه‌دار و اصطلاحا فامیلی که این روزها مورد نقد است. این روزنامه اصلاح‌طلب اظهارات اخیر وزیر کشور در این رابطه را بهانه گزارش خود کرده و نوشته است: «کسر قابل توجهی از افراد این انتصاب‌ها را غیر قابل توجیه دانسته‌اند و از مسئولان خواسته‌اند که برای از بین نرفتن اعتماد عمومی و استفاده از شایستگان و نخبگان در موقعیت‌های شغلی تا حد امکان از این انتصاب‌ها بپرهیزند. این در حالی است که اخیرا احمد وحیدی وزیر کشور این انتصاب‌ها را به کل منکر شده و آن را جو سازی و فضاسازی برای به حاشیه بردن دولت خوانده است. باید اذعان داشت که وزیر کشور اگر انتصاب دامادی و رفاقتی را انتصاب فامیلی نمی‌داند پس انتصاب‌های فامیلی در دولت اتفاق نیفتاده است. هرچند که برخی معتقدند هنوز هم بحث انتصاب نظامیان در استانداری‌ها محل بحث است و به نظر می‌رسد این مخالفت در خصوص انتصاب‌های فامیلی درجهت سرپوش گذاشتن بر انتصاب نظامیان در استانداری‌هاست. »

این روزنامه اصلاح‌طلب همچنین از رویکرد صداوسیما در پوشش اعتراضات آب اصفهان و چهارمحل بختیاری استقبال کرده و آن را تابوشکنی می‌خواند.

«آفتاب یزد» نیز از بیانیه بی‌ام‌و و تکذیب موضوع خرید قطعه از ایران به وجد آمده و تصویر آن را عکس یک کرده است. این روزنامه اصلاح‌طلب در گزارش دیگری که تیتر یک کرده اما از تبعات فروش اوراق از سوی دولت برای جبران کسری بودجه گفته و با عنوان «موکول کردن کسری بودجه به آینده؟» به نقل از مرتضی افق، اقتصاددان نوشته است: « ما کسری بودجه عظیمی داریم و قطع در آمد‌ها نفتی خلا شدیدی در بودجه ایجاد کرده و این موضوع به تنهایی می‌تواند ما را به ورشکستگی ببرد البته اگر نتوانیم درآمد‌های مطمئن ایجاد کنیم. فروش اوراق بدهکار گردن دولت است که سبب می‌شود ورشکستگی به آینده موکول شود. قطعا اگر درآمد‌های دائم نداشته باشیم هر گونه استقراض ما را دچار مشکل جدی و ورشکستگی می‌کند. مگر اینکه در آینده مشکل فروش نفت مرتفع شود و یا اینکه تولید را در داخل به قدری رونق ببخشید که از طریق مالیات‌های داخلی کسری بودجه برطرف شود که البته رونق اقتصادی در داخل همچنان هیچ افق روشنی ندارد. بنابراین یا باید مشکل تحریم برطرف شود و یا اینکه مسیر به سمت ورشکستگی اقتصادی پیش خواهد رفت.»

«ایران» تیتر زده «پایان حقوق‌های نجومی» و به دستور رئیس جمهور در این رابطه پرداخته است. این روزنامه دولتی نوشته است: «این تأکیدها درحالی است که به تازگی انتشار فیش‌های حقوقی نامتعارف در یکی از شرکت‌های مطرح پتروشیمی، واکنش‌های بسیاری را در سطوح عالی دولت به دنبال داشت، از جمله رئیس جمهور که دستور بررسی و ممانعت از پرداخت این مبالغ کلان را صادر کرده بود. به دنبال آن، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز طی دستورالعملی به همه زیرمجموعه‌های این وزارتخانه، خواستار قطع هرگونه پرداخت خارج از ضوابط حقوقی و قانونی شده بود. از این رو مأموریت رئیس جمهور به سازمان اداری و استخدامی برای تدوین نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد را می‌توان خط پایانی برای حقوق‌های نامتعارف و تکرار چنین اتفاقاتی دانست، بویژه اینکه مطابق تأکید رئیس جمهور، این نظام پرداخت پیش از تصویب بودجه تنظیم خواهد شد تا در این لایحه به عنوان اصلی‌ترین سند مالی کشور نیز اعمال شود. »

نکته قابل توجه آنکه «ایران» هم مثل «صداوسیما» تجمع آبی شهرکردی‌ها را پوشش داده و نوشته است: « تجمع‌کنندگان علت این تجمع خود را مخالفت با طرح‌های انتقال بین حوضه‌ای آب اعلام کرده و خواستار پایان دادن به آن هستند. مهم‌ترین طرح‌های مورد اشاره تجمع‌کنندگان در شهرکرد در خصوص طرح انتقال آب از طریق تونل گلاب و حفر تونل بهشت‌آباد است که خواهان توقف آن هستند.»

 

شبکه های مجازی رئیس جمهور روزنامه   اخبار برگزیده
  

انتظارات افزایشی در بازار ارز بالا رفت/ تکرار یک سناریوی قدیمی در بازار دلار!به گفته فعالان، با پایان مذاکرات هسته ای، برخی خریداران جدید وارد بازار شده اند ولی احتمال می رود که با کاهش هیجان، سطح تقاضای احتیاطی افت کند. ممکن است برخی از معامله گران نیز از خریدهای قبلی خود در روز جاری بخواهند کسب سود کنند در این حالت قیمت دلار رو به نزول می رود.
اقتصادنیوز ارز دلار هسته ای 

  

انتشار اطلاعیه شماره یک کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا​کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر اساس بند یک مصوبات نود و پنجمین جلسه ستاد مبنی بر اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری بر بستر سامانه امید اطلاعیه شماره یک خود را صادر کرد.
ایلنا وزارت کشور دارو موفقیت 

  

گزارش 100روزگی دولت‌ سیزدهم /عضویت دائم در شانگهای100 روز از آغاز دولت سیزدهم گذشته و چندین موفقیت بزرگ در کارنامه دیپلماسی قوه مجریه قرار گرفته است؛ از جمله عضویت دائم کشورمان در سازمان همکاری شانگهای و حضور مهم در اجلاس سران اکو. در این گزارش با برخی اقدامات دولت در این مدت آشنا می‌شوید.
فردا دولت درآمد شانگهای 

  

هیچ حوضه‌ آبخیزی، آب مازاد ندارد/ "وعده انتقال آب" خطای استراتژیک استرئیس دانشکده علوم آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران اهواز "وعده انتقال آب" را خطای استراتژیک دانست و گفت: این که وعده داده شود ممکن است از حوضه‌ای به حوضه‌های دیگر آب وارد شود، اولین خطای استراتژیک است و اشتباهات همین طور ادامه پیدا خواهد کرد.
ایلنا انتقال آب استان خوزستان اهواز 

  

قالیباف: بالا و پایین ندارد، سهامداران در بورس فقط ضرر می‌کنندقالیباف: چه بورس بالا برود چه پایین بیاید، به خاطر عملکرد حرفه‌ایِ حقوقی‌ها و شرکت‌ها، سهامداران جزء ضرر می‌کنند. دولت باید زمینه ریسک سهامداران خرد را پوشش دهد و به تعبیری اینها را بیمه کند..
مستقل‌آنلاین دولت پوشش مورچه 

  

شکایت استقلال از داور دربیاستقلال از داور دربی شکایت کرد
خانه فوتبال باشگاه استقلال استقلال بازی 

  

برسد به دست هیئت چهل نفره مذاکراتصحبت های قدیمی از ظریف خطاب به کسانی که جز غر زدن و خنجر زدن به تیم مذاکرات دولت قبلی کاری نکردند: آقایون اگر دو صفحه جایی توافق نوشتند بنده در مقابل آنها تعظیم می کنم و دستشان را می بوسم.
مستقل‌آنلاین دولت 

  

مسائل اقتصادی و معیشتی مردم را به مذاکرات گره نمی زنیم!سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: مسائل اقتصادی و معیشتی مردم را به مذاکرات گره نمی زنیم.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور ازدواج عکس 

  

پشت پرده حضور مشاور امنیت ملی امارات در ایرانایسنا/ به دعوت رسمی دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، شیخ طحنون بن زاید مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی فردا به تهران می‌آید.
نامه نیوز مشاور مشاور امنیت ملی شورای عالی امنیت ملی 

  

پرداخت وام 50 میلیونی به زوج های نابارورمدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: برای تشویق زوجین نابارور یک وام به مبلغ 50 میلیون تومان برای 3 دوره درمان آنها در نظر گرفته شده است.
۵۵ آنلاین وام وزارت بهداشت بیمه 

  

وضع اضطراری برجام از زبان نماینده سابق مجلستابناک | حشمت الله فلاحت‌پیشه، کارشناس مسایل بین‌الملل با بیان این که در عمل برجام در آی سی یو است و در اضطرار به سر می برد، گفت: این که شرایطی ایجاد شود که تنفس اولیه شکل بگیرد این وظیفه دیپلمات های هر دو طرف است که تنفس مصنوعی به برجام را شکل دهند .
مثلث دیپلماسی سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

امام جمعه قم: ما آمریکا را بی آبرو کردیمهشیاری مردم در این سال‌ها و جدا کردن صف خودشان از فتنه و آشوب‌ها عامل اصلی شکست فتنه گران و دولت‌های مستکبر بوده است و در حوادث اخیر نیز هشیاری و بصیرت مردم برای چندمین بار باعث بی آبرویی آمریکا، هم‌پیمانش و فریب‌خوردگان داخلی خواهد شد.
مستقل‌آنلاین امام حسین نماز جمعه قم 

  

علم الهدی: نظام و انقلاب برای مردم مهم‌تر از نان و آب است43 سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و مردم ثابت کرده‌اند که اصول انقلاب، رهنمودهای امام(ره) و مدیریت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب بر همه چیز زندگی‌شان مقدم است.
مستقل‌آنلاین سید احمد علم الهدی رئیس جمهور جوانان 

  

سامانه‌ها در برابر حملات سایبری بیمه می‌شوندرییس بیمه مرکزی مطرح کرد: جدیدترین محصول صنعت بیمه، بیمه سامانه‌ها در برابر حملات سایبری است.
ایلنا بیمه بیمه مرکزی صنعت 

  

سیاست‌گذاری ما باز کردن دامنه نوسان استرئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: موضوع دامنه نوسان، ابعاد مختلفی دارد. اگر بخواهیم دامنه نوسان را حذف کرده و یا آن را افزایش دهیم، نوسانات بازار بیشتر خواهد شد. از آنجایی که تصمیمات با ثبات نیستند تلاطمات حاصل از آنها در بازار بورس قابل پذیرش نخواهد بود اما سیاست‌گذاری کلی ما باز کردن دامنه نوسان خواهد بود.
ایلنا بیمه تامین اجتماعی تامین اجتماعی ماه 

  اخبار داغ
  

خودنمایی قیمت سکه با گران شدن دلارقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران 13 میلیون و 100 هزار تومان است.
فردا قیمت دلار تهران 

  

مصوبات جدید ستاد ملی مدیریت کرونا برای اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماریکمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مصوبات بر اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری بر بستر سامانه امید اطلاعیه شماره یک خود را صادر کرد.
برنا 

  

برای سفر به کدام شهرها جریمه کرونایی اعمال می‌شود؟بر اساس آخرین وضعیت اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، یازده شهرستان در کشور در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند و با راه‌اندازی سیستم هوشمند کنترل کرونا از فردا (15 آذر ماه)، افرادی که واکسن دریافت نکرده باشند با سفر به این مناطق جریمه خواهند شد.
۵۵ آنلاین سفر وزارت بهداشت شهرسازی 

  

تیتر کنایه‌آمیز و طنز یک روزنامه داخلی با اسم رئیس‌جمهور فرانسه و سویه جدید کروناروزنامه وطن امروز در شماره امروز خود با استفاده از عنوان سویه جدید بیماری کرونا که «امیکرون» خوانده می‌شود و نام رئیس جمهوری فرانسه (مکرون) بازی کرده است و با کنایه از ارتباط فرانسه و عربستان یاد کرده است.
برنا رئیس جمهور روزنامه طنز 

  

توصیه‌های کرونایی؛ پس از واکسینه شدن، از ماسک زدن غافل نشویدسلامت نیوز: رعایت نکات بهداشتی مهم ترین عوامل در پیشگیری از بیماری کرونا به شمار می رود و رعایت دستورالعمل ها می تواند منجر به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا،طبق اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا سه عامل رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی دست ها مهم ترین عوامل در قطع زنجیره کرونا به شمار می رود...
سلامت‌نیوز فروشگاه های زنجیره ای ماسک سلامت 

  

بورس کشش عرضه اولیه را نداردارزش معاملات در بازار سهام بسیار پایین است و روند منفی فرسایشی در بورس ادامه دارد. در این شرایط وعده رئیس سازمان بورس مبنی بر ورود عرضه‌های اولیه جذاب به بازار سهام انتقاد کارشناسان را به دنبال داشت.
گسترش سهام سرمایه زمستان 

  

آخرین و جدیدترین آمار کرونا در کشور به تفکیک استان ها+نمودارهاهمزمان با هفته 93 اپیدمی کرونا در کشور، روند بیماری در عمده استان‌ها نزولی بوده یا در شرایط ایستا قرار دارد، با این حال رعایت پایین پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند نگرانی‌ها از بروز پیک ششم کرونا آن هم با وجود خطر ورود سویه اُمیکرون به کشور را شدت بخشد.
برنا 

  

تعطیلی 40 درصد کسب‌وکار‌ها پس از شیوع کروناطی دو سال گذشته شیوع کرونا، زمینه تعطیلی اغلب مشاغل و کسب‌وکار‌ها را فراهم کرد، اما با افزایش پوشش واکسیناسیون و کاهش آمار ابتلا و تلفات ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز بازگشت به‌کار کسب‌وکار‌های قرار گرفته در 4 گروه شغلی را صادر کرد، اما اکنون بسیاری ازمشاغل و کسب‌وکار‌ها با از سرگیری فعالیت خود با چالش‌هایی مانند تشدید رکود ناشی از افزایش نرخ تورم، افت قدرت خرید و رشد نرخ اجاره ...
۵۵ آنلاین بازی دولت تورم 

  

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز 14 آذر 1400 چند؟آخرین قیمت دلار قیمت یورو امروز 14 آذر 1400 در بازار اعلام شد.
نامه نیوز قیمت قیمت مسکن دلار 

  

کرونای جمعی بازیگران یک سریال+عکسشهره لرستانی که این روزها در سریال «خوشنام» ایفای نقش می‌کند با اشاره به همدلی و همراهی که در تیم تولید این سریال وجود دارد ابراز امیدواری کرد که این همدلی در خود سریال نیز نمود داشته باشد.
گسترش عکس بازی تلویزیون 

  

آخرین وضعیت بورسشاخص کل بورس تهران، امروز در ابتدای معاملات، یک هزار و 816 واحد رشد کرد.
فردا بورس تهران شاخص تهران 

  

قیمت دلار در بازار آزاد 14 آذر 1400امروز نرخ دلار در صرافی ملی ایران به مبلغ 27 هزار و 882 تومان رسید
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 14 آذر‌ماههر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (یکشنبه 14 آذر‌ماه) به قیمت 13 میلیون و 30 هزار تومان به فروش رسید.
برنا قیمت ماه بهار 

  

قابلیت افتتاح حساب آنلاین بانک گردشگری در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازیبانک گردشگری در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی (اینوکس 2021 ) به صورت آنلاین حساب بانکی افتتاح می‌کند.
ایلنا سپرده بانکی بانک گردشگری