اعطای تسهیلات 294 میلیارد ریالی در حوزه سلامت/تصویب 120 میلیاردی سرمایه گذاری خطرپذیر

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری ثامن از ارائه "تسهیلات"، "صدور ضمانت نامه" و "سرمایه گذاری خطرپذیر" برای شرکت‌ها و فناوران حوزه سلامت خبر داد و گفت: تاکنون 101 فقره تسهیلات پرداخت شده که این میزان بالغ بر 294 میلیارد ریال را شامل می‌شود.

اعطای تسهیلات 294 میلیارد ریالی در حوزه سلامت/تصویب 120 میلیاردی سرمایه گذاری خطرپذیر

اعتمادآنلاین| حمیدرضا فرهادی با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری ثامن یک صندوق غیردولتی حوزه سلامت است، افزود: خدمات عمومی این صندوق در 3 حوزه "تسهیلات"، "صدور ضمانت نامه" و "سرمایه گذاری خطرپذیر" تعریف شده است. خدمات ضمانت نامه ما شامل انواع ضمانت نامه‌ها شامل شرکت در مناقصه و مزایده، حسن انجام کار و ضمانت تعهد پرداخت می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه خدمات ارائه تسهیلات این صندوق شامل انواع تسهیلات می‌شود، اظهار کرد: این تسهیلات شامل تولید نمونه سازی محصول، تجاری سازی، سرمایه گذاری در گردش، لیزینگ و استصناع است و خدمات سرمایه گذاری خطرپذیر ما نیز عمدتا بر روی ایده استارت‌آپ‌ها است.

 

فرهادی با تاکید بر اینکه بر اساس اساسنامه صندوق پژوهش و فناوری ثامن، خدمات تخصصی ما در حوزه سلامت است، خاطر نشان کرد: شرکت‌های فعال در حوزه تولید دارو، مواد مؤثره دارویی و تجهیزات پزشکی و سایر موارد مرتبط با این حوزه، می‌توانند از چتر حمایتی این صندوق بهره مند شوند.

 

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری ثامن با اشاره به خدمات تخصصی این صندوق، اظهار کرد: دو خدمت "تدوین استراتژی تامین مالی شرکت‌ها" و "طراحی و تدوین طرح‌های کسب و کار" دو خدمت تخصصی این صندوق به شمار می‌رود و به صورت تخصصی به شرکت‌هایی که در حوزه توسعه فناوری‌های سلامت فعال هستند، خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌شود.

 

وی تامین مالی این صندوق را از 3 منبع "عاملیت"، "منابع داخلی" و "خط اعتباری" عنوان کرد و یادآور شد: در این صندوق طی 9 سال فعالیت، 101 فقره تسهیلات پرداخت شده که این میزان بالغ بر 294 میلیارد ریال را شامل می‌شود.

 

فرهادی با بیان اینکه حجم ارائه خدمات این صندوق در 6 ماه گذشته نسبت به دو سال گذشته چهار برابر شده است، ادامه داد: این امر به دلیل رویکرد جدید این صندوق در حمایت از ایده‌های فناورانه بوده است. این صندوق تاکنون به خدمات سرمایه گذاری خطرپذیر و صدور ضمانت نامه وارد نشده بود، ولی در 6 ماه اخیر 60 میلیارد ریال سرمایه گذاری خطرپذیر داشتیم.

 

وی اضافه کرد: علاوه بر آن 120 میلیارد ریال هم سرمایه گذاری خطر پذیر در 3 ماه آینده مصوب داریم که اجرایی خواهد شد.

 

فرهادی، مهمترین سرمایه گذاری این صندوق را در زمینه تولید پروبیوتیک‌ها دانست و در این باره توضیح داد: ما با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی سرمایه گذاری خطر پذیر بر روی راه اندازی خط تولید پروبیوتیک‌ها را انجام دادیم. این طرح متعلق به یکی از استارت‌آپ‌ها بود.

 

وی با بیان اینکه پروبیوتیک‌ها نه تنها در مواد دارویی بلکه در مواد غذایی کاربرد دارند، خاطر نشان کرد: این استارت‌آپ در این حوزه تحقیقات گسترده‌ای داشته است و این سرمایه گذاری برای تجاری سازی و راه اندازی خط تولید بوده و امیدواریم تا 6 ماه آینده این مواد وارد بازار شود.

 

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری ثامن با اشاره به تسهیلات کرونایی این صندوق، گفت: یکی دیگر از سرمایه گذاری‌های خطرپذیر این صندوق تولید کیت‌های تشخصیص کرونا بوده است که از تولید یکی دو شرکت مورد حمایت این صندوق قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به مزایای سرمایه گذاری خطرپذیر اظهار کرد: سرمایه گذاری خطرپذیر نوعی از تسهیلات است که هر دو طرف در سود و زیان شریک می‌شوند و این امر منوط به آن است که در مراحل تولید هر چه دقت بیشتری باشد و تحقیقات به صورت تیمی صورت گیرد، احتمال شکست‌ کاهش خواهد یافت و این کاهش ضریب شکست تنها شامل حال سرمایه گذار نمی‌شود، بلکه مشمول سرمایه پذیر نیز خواهد شد. از این رو اگر برنامه تولید فناوری به صورت اصولی تدوین شده باشد، احتمال شکست کاهش می‌یابد.

 

فرهادی با اشاره به چتر حمایتی این صندوق برای تیم‌های استارت‌آپی و فناور، خاطر نشان کرد: صاحبان ایده از زمانی که صاحب ایده می‌شوند تا زمانی که شرکت راه اندازی می‌شود و قابلیت اتصال به سیستم بانکی را دارند، می‌توانند از خدمات حمایتی این صندوق بهره مند شوند؛ به این معنا که خدمات ما از فناوران از زمان ایده تا زمان تولید صنعتی است، ضمن آنکه این صندوق مشاوره‌هایی در زمینه طرح کسب و کار ارائه می‌دهد.

 

مدیر عامل این صندوق حمایتی با اشاره به مزایای حمایت‌های این صندوق‌ها نسبت به بانک‌ها، گفت: ضوابط بانکی برای اعطای تسهیلات نسبت به صندوق‌های پژوهش و فناوری سختگیرانه تر است، ضمن آنکه تامین مالی مبتنی بر نظام بانکی با تکیه بر شرکت‌ها است، ولی ما به همان اندازه که به شرکت‌ها توجه داریم، بر طرح و کارآفرینی نیز متمرکز هستیم. ممکن است شرکت سازوکار قوی نداشته باشد، ولی ایده‌های فناورانه خوبی داشته باشند که بر اساس طرح‌های ارائه شده به آنها تسهیلاتی اعطا خواهیم کرد.

 

وی، زمان بندی کوتاه برای اعطای تسهیلات را از دیگر مزایای تسهیلات این صندوق‌ها دانست. 

حوزه سلامت سرمایه   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره بازگشت خودروسازان خارجیفضای سیاسی کشور متأثر از خبرهای خوب مذاکرات وین، حال و هوایی امیدبخش پیدا کرده است. مذاکرات احیای برجام در وین در جریان است و این‌گونه که معاون وزیر امور خارجه کشورمان خبر می‌دهد در خصوص برداشته شدن تحریم‌های صنعت خودرو نیز مذاکراتی صورت گرفته است.
خودروتک خودروسازان قیمت بازار خودرو 

  

سر نخ تخریب رئیسی کجاست؟سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، با اشاره به آغاز موتورتخریب و عملیات روانی رقیب، گفت: هیچ اختلافی در جریان نیروهای اختلاف وجود ندارد و لازم است تا نیروهای انقلاب نسبت به دام اختلاف افکنی هوشیار باشند.
مثلث بهرام رادان مصاحبه حسن روحانی 

  

چرا دولت نمی‌تواند از اقشار ضعیف جامعه حمایت کند؟ / ناکارآمدیِ برخی دولت‌ها در سایه‌ی افزایش قیمت نفت پنهان می‌شودغلامعلی فرجادی گفت: در کشور ناکارآمدیِ مدیریتی وجود دارد. برخی می‌گویند این دولت، ناکارآمد است اما من می‌گویم فقط این دولت ناکارآمد نبوده، بلکه دولت قبلی هم ناکارآمد بود. بعضی وقت‌ها ناکارآمدیِ دولت‌ها در سایه‌ی افزایش شدید قیمت نفت، مشخص نمی‌شود.
ایلنا دولت بازار کار درآمد 

  

احمدی‌نژاد: اگر رد صلاحیت شوم انتخابات را تحریم می‌کنماحمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام در انتخابات 1400 گفت: من با توجه به شرایط کشور و اصرار مردم ثبت نام کردم. اگر رد صلاحیت شوم، انتخابات را قبول ندارم و در آن شرکت نمی‌کنم.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ایران 

  

حرکت شوک آور اصلاح طلبان در دقیقه 90! شرق نوشت:هیچ‌کدام از نامزدهای انتخاباتی که تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند برای آحاد مردم شوق‌برانگیز نیستند. این نکته به خصلت‌های فردی آنان بازنمی‌گردد؛ طرفه آنکه برخی از این نامزدها ازجمله محمود احمدی‌نژاد تغییر وضعیت را درنیافته و با بالارفتن از نرده‌های وزارت کشور تلاش می‌کند جذابیت ازدست‌رفته خود را بازیابد. این مواجهه با مردم، بی‌احترامی به شعور آنان و کلیشه‌ای است از جنس رفتار…
فردا اصلاح طلبان احمدی نژاد اصولگرایان 

  

بی‌تدبیری مدیران موجب ناامیدی فیلمسازها شده/ خیال آقایان راحت «خط باریک قرمز» را رها می‌کنم/ یکی دو پلتفرم و بخشی از مدیریت سینما زیاده از حد با دست باز و رفاقت عمل می‌کندکارگردان مستند «خط باریک قرمز» که جوایز متعددی از جشنواره‌های داخلی و خارجی دریافت کرده و توانست موجب بازگشت به زندگی هشت نوجوان بزهکار و رهایی یک نوجوان از اعدام شد، درباره شرایط سخت مستندسازی اجتماعی گفت: کسی که باید این فیلم را ببیند شخص ریاست قوه قضاییه است.
ایلنا اینستاگرام تهران شیراز 

  

پیش بینی بورس ‌شنبه /بورس در انتظار گزاش‌های مالیدر هفته پایانی اردیبهشت ماه رفته رفته گزارش‌های 12 ماهه شرکت‌ها نیز منتشر خواهد شد. انتشار گزارش‌های مالی می‌تواند انتظارات فعالان بازار را واقعی‌تر کند.
اقتصادنیوز ماه 

  

کاهش قطره چکانی قیمت خودرو در بازار کم مشتریبازار خودرو که چندی است با کمبود خریدار مواجه شده، در اولین هفته بعد از پایان محدودیت ها نیز باز روی مشتری را به خود ندید و قیمت ها نیز به صورت قطره چکانی روند نزولی به خود گرفتند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

ایران به دنبال لغو تمامی تحریم‌ها است، نه تعلیق آنهاتبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه ایران به دنبال لغو تمامی تحریم‌ها است نه تعلیق آنها، گفت: باید مسئولان کشورمان در مذاکرات وین هوشیار باشند.
۵۵ آنلاین ایران تبریز وین 

  

حمله تند مجیدی به وزیر ارتباطات بعد از باخت در دربی 95مجیدی:در هر دو نیمه از پرسپولیس بهتر بودیم/ مسئولیت باخت را گردن می‌گیرم
خانه فوتبال فرهاد مجیدی بهرام رادان ازدواج 

  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  اخبار داغ
  

خیز چهارم تمام نشده است/ثبت 8 میلیون جریمه کرونایی به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی شنبه شب در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما به ارزیابی بیماری کرونا در کشور پرداخت. معاون بهداشت وزارت بهداشت، در ابتدا با عنوان این مطلب که وضعیت کشور رو به بهبود است، گفت: بعد از درگیری با موج چهارم، روند نزولی شده و اکثر استان‌ها از وضعیت قرمز شده اند اما کوچک‌ترین غفلت می‌تواند ما را دوباره گرفتار کند. وی با اشاره به سه شهر سلماس، پارسیان و قلعه…
مهر وزارت بهداشت خبرنگار شبکه یک سیما 

  

خیز چهارم کرونا تمام نشده است/عوامل خطر در روزهای پیش رو به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی شنبه شب در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما به ارزیابی بیماری کرونا در کشور پرداخت. معاون بهداشت وزارت بهداشت، در ابتدا با عنوان این مطلب که وضعیت کشور رو به بهبود است، گفت: بعد از درگیری با موج چهارم، روند نزولی شده و اکثر استان‌ها از وضعیت قرمز شده اند اما کوچک‌ترین غفلت می‌تواند ما را دوباره گرفتار کند. وی با اشاره به سه شهر سلماس، پارسیان و قلعه…
مهر درمان ویروس وزارت بهداشت 

  

عرف: به دلیل فراگیری کرونا، در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری محدودیت هایی وجود دارد+ فیلمرئیس ستاد انتخابات کشور گفت: به دلیل فراگیری کرونا، در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری محدودیت هایی وجود دارد. منبع: صداوسیما
اقتصادنیوز انتخابات ریاست جمهوری ستاد انتخابات کشور ریاست جمهوری 

  

بحران جدید کرونایی در هند=چوب برای سوزاندن اجساد نایاب شد !هند بیشترین تعداد موارد جدید ابتلای روزانه در جهان و بیش از 4 هزار مرگ و میر ناشی از این ویروس را در روز گزارش می‌کند.
برنا هند ویروس مرگ 

  

تلاطم‌های شدید بورسیک روزنامه حامی دولت تصریح کرد سوء سیاستگذاری دولت، موجب رشد حبابی بورس و سپس سقوط سنگین آن شد.
فردا روزنامه دولت رشد اقتصادی 

  

توصیه بورسی حسین راغفر به دولتبازار بورس با سرمایه‌گذاری‌های مولد و حمایت از تولید می‌تواند رونق بگیرد اما دولت در یک‌سال اخیر، مسیری غیر از این را طی کرد و سهامداران را دچار خسارت کرد.
فردا حسین راغفر دولت سرمایه 

  

توصیه مهم به سهامداران بورس/ عجله نکنیدیک کارشناس بازار سرمایه گفت: با متقارن شدن دامنه نوسان معادلات در نمادهای متوسط و کوچک بازار روان‌تر خواهد شد.
اقتصادنیوز سرمایه 

  

ارائه راهکارهایی برای بهبود وضعیت بورسکانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار طی نامه‌ای به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی راهکارهایی درمورد برون رفت از شرایط فعلی بازار سرمایه ارائه کرد.
گسترش بورس تهران مجلس شورای اسلامی تورم 

  

آیا واقعا کرونا می‌تواند عامل ایجاد شیار و خطوط در ناخن ها باشد؟ایجاد شیار و خطوط روی ناخن‌ها در بسیاری از بهبودیافتگان کرونا دیده شده است و برخی آن را از عوارض این بیماری می‌دانند، در حالی‌که مطالعات نشان می‌دهد این عارضه منحصر به کووید نیست و می‌تواند پس از هرگونه عفونت ویروسی بروز کند.
برنا 

  

5 علامت اصلی کرونا و مهم تر از جواب تست منفی کرونابا شیوع و همه‌گیری سویه‌های مختلف کرونا تنها راه تشخیص دقیق ابتلا به ویروس انجام تست پی‌سی‌آر است که آن هم با وجود علائم، زمانی مثبت می‌شود که حدود یک هفته از ورود ویروس به بدن گذشته باشد. یعنی ممکن است فرد مبتلا باشد و چون از زمان ورود ویروس و تکثیر آن مدت زمان مشخص نگذشته جواب تست منفی شود.
برنا ویروس 

  

خبر تازه از زمان ورود محموله جدید واکسن کرونا به کشور/ روحانی: واکسن کرونا نزده امروابط عمومی وزارت بهداشت آخرین آمار کرونا در کشور را اعلام کرد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

قیمت سکه، طلا | روند افزایش نرخ ها در بازار ارزبر اساس اعلام صرافی ملی، هر دلار آمریکا امروز به نرخ 22 هزار و 42 تومان و هر یورو 26 هزار و 553 تومان ارزش گذاری شده است.
۵۵ آنلاین قیمت بهار ارز