برنا   |  اجتماعی  |  

افشای زوایای پنهان استعفای جانی آیو از اپل

جانی آیو طراح ارشد اپل قرار است امسال از این شرکت جدا شده و به کار در شرکت طراحی خودش با نام LoveFrom مشغول شود. با این حال وال استریت ژورنال در گزارشی ادعا کرده که جدایی جانی آیو در واقع به خاطر کمتر شدن نقش روزمره‌اش در شرکت و حاضر نشدن در جلسات طراحی، عملا از چند سال پیش به تدریج رخ داده است...

افشای زوایای پنهان استعفای جانی آیو از اپل

به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ یکی از اعضای سابق تیم طراحی که نخواسته نامش فاش شود به وال استریت ژورنال گفته:

وقتی استیو جابز زنده بود همیشه هدفی برای کار کردن داشتیم. با خودمان می‌گفتیم: امروز استیو به استودیو می‌آید پس باید خیلی چیزها برای نشان دادن به او داشته باشیم. وقتی او از دنیا رفت این روحیه را هم با خودش برد.

منابع دیگری هم در تائید این مطلب گفته‌اند که کوک به ندرت به استودیوی طراحی سرکشی می‌کرد و همین باعث ناامیدی آیو شده بود. کوک به آیو بیشتر از هر مدیر دیگری حقوق می‌داد و بعدا هم زمینه بیشتر برای دورکاری او از خانه را فراهم کرد. بر اساس گفته‌ها، هدف کوک از این کار کمک به او برای بازیافتن قوایش بعد از سال‌ها کار سخت روی محصولاتی مثل آی‌مک و آیفون بوده، با این حال راهکار او نتوانست کاری از پیش ببرد.

علاوه بر این‌ها زمانی که هیچکدام از مدیران دیگر با ایده اپل واچ موافق نبودند کوک از طرح آیو حمایت کرد. با این حال آیو بیشتر می‌خواست یک محصول لوکس طراحی کند اما شرکت ترجیح داد آن را به عنوان یک محصول جانبی برای آیفون تولید کرده و در کنار آن یک نسخه گرانتر هم عرضه کند.

پس از 2015، آیو توسط کوک به عنوان طراح ارشد اپل انتخاب شد که دو پیامد به همراه داشت. اول اینکه مسئولیت‌های روزانه آیو کم شده و او می‌توانست بیشتر روی طراحی اپل پارک تمرکز کند و دوم امکان دورکاری او از خانه را بیشتر برایش فراهم می‌کرد.

یکی از منابع وال استریت ژورنال در این باره گفته:

تیم طراحی در آن زمان واقعا برای بودن کنار آیو عطش زیادی داشتند. عدم حضور او واقعا برای همه ناامید کننده بود. با اینکه در آن موقع بخش‌های طراحی صنعتی و گروه رابط انسانی مدیران رسمی جدیدی داشتند اما تیم‌ها همچنان طالب حضور آیو بودند و برای جلو رفتن در کارها نیاز به تائید او داشتند.

نه اینکه فکر کنید ما برای همه تصمیم‌گیری‌ها به او نیاز داشتیم، او ما را به چالش می‌کشید تا کارها را بهتر انجام دهیم.

در این زمان آیو در هر ماه جلساتی هفتگی با طراحان نرم‌افزاری اپل ترتیب می‌داد اما ظاهرا خودش به ندرت در آن‌ها حاضر می‌شد. این غیبت و دورکاری تا سال 2017 ادامه پیدا کرد، یعنی زمانی که اپل مشغول طراحی آیفون برای سالگرد 10 سالگی این محصول بود. در همین راستا جلسه‌ای ترتیب داده شد که نزدیک خانه آیو در سانفراسیسکو بود و او در آن حضور پیدا کرد.

یکی از افراد حاضر در آن جلسه به وال استریت ژورنال گفته:

آیو به صحبت‌های بیش از 20 طراح که برای ارائه طرح‌هایشان آمده بودند گوش داد اما در انتها و بدون اینکه پاسخ یا نظری ارائه کند جلسه را ترک کرد. خیلی از ما فکر می‌کردیم که چرا کار به اینجا کشیده؟ حسی به ما می‌گفت که آیو خیلی وقت است شرکت را ترک کرده اما هنوز مایل نیست زمام امور را واگذار کند.

 

اپل استیو جابز وال استریت   اخبار برگزیده
  

بررسی تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث بعد از گرانی بنزیناین هفته در صحن مجلس تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث بعد از گرانی بنزین در شهر‌های مختلف کشور بررسی می‌شود.
ایلنا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بازار خودرو گرانی 

  

کیک و کلوچه‌های قرصی این روزها خبرساز شده و هیچ ارگانی توضیح واضحی درباره خبر خوراکی‌های حاوی دارو نمی‌دهد.
نامه نیوز دارو روزنامه وزارت بهداشت 

  

استیضاح رئیس‌جمهور!علیرضا پناهیان که چندی پیش سخنان جنجالی‌اش درباره مجلس حاشیه‌هایی به همراه داشت، در توییت جدید خود دستور کار اصولگرایان تندرو در مجلس بعدی را اعلام کرد. حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان با انتشار توییتی نوشت: ‏استیضاح رئیس جمهور کار مجلسی که اکثرا طرف‌دار دولت‌اند نیست. این مجلس نه می‌تواند بر دولت نظارت کند و نه جلوی عملکرد غلط دولت را بگیرد...
مستقل‌آنلاین استیضاح رئیس جمهور کار 

  

اگر دولت دست برخی افراد بود رابطه‌مان با آمریکا برقرار شده بودعلی مطهری گفت: رفتار برخی مخالفان لوایح FATF و پالرمو، سیاسی است. برخی افراد و نهادها نیز منافع اقتصادی در این قضیه دارند. نماینده مجلس تهران ادامه داد: اگر دولت دست خود این افراد بود مطمئن باشید هم برجام اجرا شده بود و ما به اینجا نمی‌رسیدیم و هم ماه‌ها بود که مشکل FATF حل شده بود و حتی معتقدم که رابطه با آمریکا هم برقرار شده بود...
مستقل‌آنلاین دولت علی مطهری تهران 

  

حمله دوباره کیهان به روحانی؛ آمریکا نقشه آشوب می‌کشد؛ پالس مذاکره می‌فرستید؟!اقتصادنیوز: روزنامه کیهان نوشت: در حالی که آمریکا صراحتاً از ایجاد آشوب در ایران حمایت کرد و آقای روحانی نیز خبر از نقش‌آفرینی بیگانگان در این ماجرا داد، مذاکره نیابتی با آمریکا در ژاپن، خلاف قواعد عقلی است.
اقتصادنیوز روزنامه کیهان ایران و آمریکا روزنامه 

  

جزئیات طرح معیشتی رانندگان تاکسیمدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور از بررسی پیشنهادات این اتحادیه برای بسته معیشتی رانندگان تاکسی در ستاد تنظیم بازار وزارت صمت خبر داد.
خودروتک تاکسی وزارت کشور تنظیم بازار 

  

ایران باید منتظر رئیس‌جمهور جدید آمریکا باشد​استاد دانشگاه نیوهمپشایر فشار بر ایران را عامل تنش‌های بیشتر دانست و گفت: به همان اندازه که رهبران اروپایی از ترامپ بیزار هستند، خیلی به ایران نیز متعهد نیستند.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

نماینده مردم تهران گفت: اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان این لوایح را معطل بگذارد تا فرصت بگذرد قطعا دچار مشکلات بیشتری در سایر بخش‌ها خواهیم شد.
نامه نیوز علی مطهری چین ورزش 

  

آغاز فروش 4 محصول ایران خودرو از امروزگروه صنعتی ایران خودرو طرح پیش فروش 4 محصول خود را از ساعت 11 روز شنبه 98/09/23 آغاز خواهد کرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

برای میانجیگری بین ریاض و تهران؛ عمران خان به عربستان می رودعمران خان برای میانجیگری بین ریاض و تهران به عربستان می رود.
مثلث ریاض وزارت خارجه ایران و عربستان 

  اخبار داغ
  

توضیح رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر درباره قرص‌های مشکوک در کیک‌های خوراکی؛ قرص‌ها هیوسین بوده نه ماده مخدررئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: پس از بررسی و آزمایشات تخصصی مشخص شد که قرص های موجود در کیک های خوراکی قرص هیوسین بوده است.
ایلنا پلیس مواد مخدر وزارت بهداشت 

  

هیچ سورپرایزی بهتر از گام برداشتن برای سلامتی مردم نیست / نظرات مردم ولو در قالب شوخی ارزشمند استوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از ناوگان برقی شرکت ملی پست با اشاره به اینکه پست در گذشته دارای ناوگان هوایی بود، گفت: با راه اندازی نخستین پهباد پستی، ناوگان هوایی پست دوباره زنده شد.
ایلنا درمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اورژانس 

  

مبارزه با جرایم مالیاتی در راستای تحقق عدالت اجتماعیمعاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در جریان انعقاد سند تفاهم نامه همکاری با سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: پیشگیری، مبارزه و برخورد قاطع با جرایم مالیاتی از راهبردهای مهم قوه قضاییه با هدف تحقق عدالت مالیاتی در کشور و احیای حقوق عامه است.
شما‌نیوز بانک درآمد قوه قضاییه 

  

واکنش سخنگوی بودجه به پیش بینی کسری بودجه در سال99/فروش اوراق تورم زا نیستسخنگوی ستاد بودجه، با بیان اینکه، فروش اوراق در هماهنگی با سیاست گذار پولی انجام شده و تورم زا نیست، گفت: سال 99 حدود 106 هزار میلیارد تومان کسری عملیاتی در بودجه داریم.
تسنیم بودجه کسری بودجه لایحه بودجه 

  

دست رد دولت سوئیس به سینه ارز دیجیتال؛ فرانک دیجیتال نداریماقتصادنیوز: دولت سوئیس با رد پیشنهاد ایجاد رمزارز رسمی توسط بانک مرکزی این کشور اعلام کرد ممکن است تاثیرات مخرب این اقدام بیشتر از مزایایش باشد و باعث ایجاد بی ثباتی در بازار مالی شود.
اقتصادنیوز دولت سوئیس ارز 

  

3 امتیاز بازی با سوسیداد به اندازه بردن رئال مادرید ارزش داردارنستو والورده رقیب آتی بارسلونا را خطرناک می‌داند.
مستقل‌آنلاین بازی بارسلونا فوتبال 

  

ابراهیموویچ: ارزشمندترین بازیکن فعلی جهان امباپه استستاره سوئدی تیم فوتبال لس‌آنجلس گلکسی با طعنه زدن به کاپیتان تیم ملی پرتغال به تمجید از همنام برزیلی او پرداخت.
مستقل‌آنلاین زلاتان ابراهیموویچ امباپه ستاره 

  

لیونبرگ: بازی مقابل استاندارد لیژ تجربه بسیار ارزشمندیسرمربی موقت توپچی‌های لندن معتقد است آرسنال جوانان خوبی دارد و بازی مقابل استاندارد لیژ تجربه بسیار ارزشمندی برای آنها بود.
مستقل‌آنلاین بازی استاندارد لندن 

  

بازدید ارزیابان ارشد فولاد خوزستان از طرح های منتخب بخش های فعال در نظام مشارکتاین بازدید در قالب سایت ویزیت 13 طرح‌ پیشنهادی و 10 طرح QC بهبود کیفیت (رقابت نهایی در سطح شرکت) از بخش‌های فولادسازی، احیا، مواد اولیه، انرژی و سیالات، خدمات صنعتی و نگهداری و تعمیرات انجام شد.
شما‌نیوز فولاد شرکت فولاد فولاد خوزستان