گسترش   |  اجتماعی  |  

درباره بازسازی ساختمان این‌ها را کسی به شما نمی‌گوید!

بازسازی ساختمان ممکن است در ابتدا چیز ساده‌ای به نظر برسد، اما در عمل پیچیده‌تر از این حرف‌هاست.

درباره بازسازی ساختمان این‌ها را کسی به شما نمی‌گوید!

چون وقتی وارد کار می‌شوید، تنها فقط با یک نفر طرف حساب نیستید؛ بلکه با چندین‌وچند استادکار طرفید که هر کدام ممکن است به نوعی سرتان کلاه بگذارند. می‌دانید چرا؟ چون خیلی‌ از کارهای ساختمانی را می‌شود زیبا تحویل داد، اما درست انجام نداد. وقتی استادکار رفت، وقتی آب‌ها از آسیاب افتاد، کم‌کم می‌بینید که کناف ترک برداشت، رنگ خراب شد، دیوار رطوبت داد و...

 خدمات بازسازی ساختمان در چیدانه؛ اولین مرجع تخصصی و آنلاین معماری و دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان، حواستان به این ریزه‌کاری‌ها باشد

با توجه به اینکه در یک بازسازی ساختمان چه کارهایی را قرار است انجام دهید به یکسری موارد باید بیشتر دقت کنید. ما در ادامه به بعضی از رایج‌ترین کارهای بازسازی اشاره می‌کنیم.

کابینت‌سازی

معمولا طراحی و اجرای کابینت یکی از کارهای مرسوم در بازسازی ساختمان است. در این مرحله شما به دنبال کابینت‌ساز می‌گردید. تیمی که هم نمونه‌کارهایش را دوست داشته باشید و هم قیمتی که پیشنهاد می‌دهند برایتان معقول باشد. نکته‌ی مهمی که در این بخش باید به آن دقت کنید حدود اختیارات شما نسبت به قیمت تمام‌شده‌ی پیشنهادی است. به چه معنی؟ برای مثال:

کابینت‌ساز به شما می‌گوید بروید و ورق‌های ام‌دی‌اف مورد نظرتان را انتخاب کنید؛ می‌روید، می‌گردید و بعد از انتخاب طرح مورد نظرتان به شما می‌گوید که این مدل جزء کارهای گران بازار است و برای این مدل ام‌دی‌اف باید هزینه‌ بیشتری پرداخت کنید.

یا کابینت‌ساز به شما می‌گوید من هزینه دستگیره‌ها و یراق‌آلات را تا قیمت مشخصی قبول می‌کنم. بروید و دستگیره مورد نظرتان را انتخاب کنید؛ به بازار می‌روید، می‌گردید و کاشف به عمل می‌آید که قیمت دستگیره‌های موجود در بازار خیلی بیشتر از قیمت تعیین شده توسط کابینت‌ساز است.

این موارد و موراد اینچنینی شاید کلاه‌برداری نباشند، اما انسان‌دوستانه‌ هم نیستند و بیشتر منفعت‌طلبانه‌اند. و در نهایت خرج‌تان را بیشتر از چیزی می‌کنند که فکرش را می‌کردید. به این موارد دقت کنید تا حساب‌کتاب‌تان اشتباه از آب درنیاید.

تعویض کاشی سرامیک

معمولا بازسازی ساختمان با تعویض کاشی سرامیک‌های سرویس بهداشتی و آشپزخانه همراه است. ما توصیه می‌کنیم که مسئولیت خرید کاشی و سرامیک را خودتان مستقیما به عهده بگیرید. یعنی بعد از مرحله انتخاب، وقت خرید نیز حضور داشته باشید. چرا؟

چون متاسفانه در بازار کاشی و سرامیک می‌بینیم که گاهی مدل‌های کپی از نمونه‌های اصلی با قیمت و کیفیت کم‌تر در بازار موجود هستند که با هم مو نمی‌زنند. بهترین کار این است که مطمئن باشد سرامیک‌های مورد نظرتان از فروشگاه معتبر مورد قبول‌تان خریداری شده‌اند.

بازسازی ساختمان با کناف

کناف‌کاری سقف و دیوار می‌تواند تغییرات زیادی در ساختمان ایجاد کند. به همین دلیل استفاده از آن بسیار رایج است. وقتی تصمیم به درست کردن سقف کاذب کناف یا کناف‌کاری دیوار می‌گیرید، انتخاب نوع کناف و کناف‌کار خوب مسائلی‌ هستند با آن روبرو خواهید بود. در بازار کناف‌های مختلفی وجود دارند که از نظر مرغوبیت با هم متفاوتند. بهتر است از یک برند مرغوب و به صورت تضمینی خرید کنید. به غیر از مرغوب بودن کناف، حرفه‌ای بودن کناف‌کار نیز بسیار ضروری است.

اگر کناف‌کار حرفه‌ای نباشد ممکن است نصب کناف را با ظرافت انجام ندهد. برای مثال اگر بین صفحات کناف فاصله زیادی بماند و با بتونه‌کاری زیاد اصلاح شود، به مرور زمان باعث ترک خوردن و سایه‌انداختن کناف می‌شود که تاثیر مستقیم روی زیبایی سقف یا دیوار دارد.

رنگ یا کاغذ دیواری

نقاشی یا کاغذ دیواری چهره ساختمان‌تان را از این رو به آن رو می‌کند و تغییرات چشم‌گیری ایجاد می‌نماید. اما اگر حواستان نباشد ممکن است برایتان به یک دردسر بزرگ تبدیل شوند. اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام کاغذ دیواری و نقاشی باید به آن دقت کنید عایق‌کاری دیوارهاست. اگر دیوار شما درست عایق‌کاری نشده باشد، خیلی زود چهره زیبای دیوارتان تبدیل به زشت‌ترین عضو خانه می‌شود.

اگر در مناطق پر بارش زندگی می‌کنید حواستان به دیوارهای پنجره‌دار باشد و در صورت نیاز برای پنجره‌ها سایبان نصب کنید و البته که از پنجره‌های دوجداره استفاده کنید. زیرا اگر باران‌های شدید به دیوار داخلی منزل‌تان نفوذ کند باید فاتحه‌ی زیبایی‌اش را بخوانید.

در این مورد اگر به نشت رطوبت شک دارید، بهتر است ابتدا با نقاشی شروع کنید و بعد از مدتی که از عایق بودن دیوارها مطمئن شدید آن‌ها را کاغد دیواری کنید. زیرا ترمیم دیوار نقاشی شده خیلی آسان‌تر و منطقی‌تر از کاغذ دیواری است.

نورپردازی و تغییر جای کلیدپریز‌ها

معمولا وقت بازسازی ساختمان نورهای ساختمان را هم تقویت می‌کنند. نورپردازی سقف کناف رایج‌ترین روش نورپردازی ساختمان است. علاوه بر این گاهی به دلیل تغییر طراحی داخلی خانه نیاز به برق کشی و تغییر جا کلیدپریزها خواهید داشت. رعایت کردن این چند نکته شاید به کارتان بیاید:

کلید پریزهای مرغوب بخرید که زود خراب نشوند از استادکار بخواهید در نصب آن‌ها دقت کنید و جهت خاموش روشن شدن همه کلید‌ها یکسان و استاندارد باشد متاسفانه گاهی می‌بینیم که استادکارها از لامپ‌‌های ارزان درجه سه استفاده می‌‌کنند که خیلی زود بعد از مدتی استفاده می‌سوزند. در این مورد حتما نظارت مستقیم داشته باشید تا دوباره‌کاری نداشته باشید سیستم گرمایش و سرمایش و بازسازی تاسیسات ساختمان

یکی از چالش‌برانگیزترین کارهای بازسازی ساختمان رفتن به سراغ تاسیسات و زیرساخت‌هاست. چون این کارها معمولا خرابی و کندوکاری‌های زیادی به همراه دارند. و به همین دلیل حساسیت بالایی هم دارند. فرض کنید کف خانه را کندید تا لوله‌کشی پکیج و رادیاتور را اجرا کنید. اگر استادکار در انتخاب لوله‌های توکار، در نصب آن‌ها و به طور کلی جزئیات کار احساس مسئولیت کافی داشته باشد، بدون شک خیلی زود متوجه می‌شوید که به چه دردسر بزرگی افتاده‌اید.

تنهای توصیه ما به شما این است که با افراد زبده و حرفه‌ای کار کنید، در هنگام بستن قرارداد محکم‌کاری کنید و خودتان همواره به روند اجرای کارها نظارت داشته باشید.

بازسازی ساختمان را به دست اهالی فن بسپارید

در چیدانه می‌توانید به اهالی فن و متخصصین بازسازی ساختمان دسترسی داشته باشید. می‌توانید به پروفایل آن‌ها بروید و نمونه‌کارهایشان را ببینید. برای پیدا کردن بهترین اهل فن کافیست که با آن‌ها تماس بگیرید و بر اساس معیارهای خودتان مقایسه انجام دهید.

قرارداد بازسازی ساختمان را جدی بگیرید

چه با اهالی فن چیدانه، چه با سایر متخصصین پای قرارداد که رفتید، حواستان باشد که متن قرار داد باید اصولی و قانونی باشد. دقت کنید که همه جزئیات در بندهای قرارداد آورده شوند. از برند مواد و مصالح گرفته تا مقدار آن‌ها. علاوه بر این باید تک‌تک تعهدات خودتان به عنوان کارفرما و تعهدات پیمان‌کارها را با ذکر جزئیات در قرار داد بیاورید. یک قرارداد سفت‌وسخت باعث می‌شود تا پیمانکارها احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.

در پایان:

بازسازی ساختمان ریزه‌کاری‌های بسیار زیادی دارد که در این مقاله تنها به چند مورد از آن‌ها اشاره کردیم. شما به هر حال باید به یک نیروی متخصص اعتماد کنید. متخصصین بازسازی و دکوراسیون در چیدانه به شما کمک می‌کنند. اما خودتان هم بی‌کار ننشینید؛ اطلاعات کسب کنید و آگاهانه قدم بردارید.

نویسنده: مژگان احمدی

نویسنده: رپورتاژ

قرارداد استاندارد گرمایش و سرمایش   اخبار برگزیده
  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی 

  

ستاره پرسپولیس مشکوک به کرونادلیل غیبت نعمتی در سفر پرسپولیس به اهواز مشخص شد
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس خودرو 

  

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید...
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی تهران قیمت 

  

واکنش تند ایران به اتهامات رژیم صهیونیستیایرنا/ نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جامعه جهانی و سازمان ملل رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیر انسانی خود سازند.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

ریزش قیمت دلار 29عصر پنجشنبه مهر 1400قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 29 مهر 1400 در صرافی‌های بانکی به 26 هزار و 690 تومان رسید.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

آخرین خبر از جاماندگان سهام عدالترئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رئیس‌جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.
اقتصادنیوز سازمان برنامه و بودجه سهام عدالت سهام 

  

تحلیلی جذاب از عملکرد بورس در هفته آخر مهر +‌ فیلمدر هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟
گسترش بورس تهران تهران اقتصاد 

  

بورس فک پلمپ شدمدیر روابط عمومی بورس تهران اعلام کرد: درب پارکینگ ساختمان بورس فک پلمب شد و معاملات بورس اوراق بهادار تهران روز شنبه طبق روال عادی انجام می شود.
نامه نیوز بورس تهران روابط عمومی تهران 

  

رونمایی از تیم فرهاد، مدل 1400 | ترکیب استقلال در فصل جدیداستقلال امروز در نخستین دیدار خود از بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، به مصاف هوادار می رود تا از تیم جدید فرهاد مجیدی رسما رونمایی شود.
خانه فوتبال بازار خودرو بازی فرهاد مجیدی 

  

کدام استان‌ها با روند افزایشی کرونا مواجه هستند؟معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه روند افزایشی مختصری در موارد بروز کرونا در چهار استان دیده شده، گفت: البته این روند افزایشی مختصر به معنای پیک ششم کرونا نیست.
۵۵ آنلاین درمان وزارت بهداشت 

  

قالیباف: کارمندان اداری در لایحه رتبه‌بندی معلمان اضافه نشوندرئیس مجلس درواکنش به پیشنهادات متعدد نمایندگان برای اصلاح لایحه رتبه بندی گفت: لایحه دولت مربوط به رتبه بندی معلمان است، مسائل بخش‌های اداری و کارمندی در مسیر قانون خدمات کشوری بررسی می‌شود.
فردا مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس دولت 

  

تیم های ذوب آهن و استقلال به خاطر داشتن 3 و 4 بازیکن در تیم امید فعلا درخواستی برای تاخیر در زمان برگزاری بازی هفته دوم خود به سازمان لیگ ارایه ندادند.
ورزش۳ استقلال بازی 

  

سه عامل جدید برای صعود قیمت دلار/سرگیجه معامله گران در بازاربخشی از فعالان بازار اعتقاد دارند در صورتی که در روز جاری حواله درهم به بالای سطح 7 هزار و 500 تومان برود، خریداران ارزی قدرت خواهند گرفت و در غیر این صورت، قیمت دلار می تواند به سوی حمایت 27 هزار و 150 تومان بار دیگر حرکت کند.
اقتصادنیوز قیمت دلار سرگیجه 

  اخبار داغ
  

گونه دلتا پلاس کرونا چیست؟سلامت نیوز:در این مطلب درباره گونه غالب و در حال تکامل دلتا پلاس ویروس کرونا توضیح داده شده است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نوع دلتا پلاس چیست؟ این یکی از بستگان گونه دلتاست که ماه گذشته توسط دانشمندان انگلیسی شناسایی شد. به گزارش مدیکال اکسپرس،دانشمندان در حال بررسی نوع مرتبط با دلتا معروف به AY.4...
سلامت‌نیوز سلامت ویروس سازمان ملل متحد 

  

هشدار؛ حرکت خزنده کشور به سمت موج ششم کروناسلامت نیوز:روند بیماری کرونا در برخی استان ها افزایشی شده و طبق اعلام وزارت بهداشت شهرهای قرمز کرونایی از 9 شهر به 16 شهر رسیده است که این امر نشان دهنده حرکت خزنده کشور به سمت موج جدید کروناست و از آنجا که به گفته متخصصان بیماری های عفونی، رفتار ویروس کرونا قابل پیش بینی نیست به منظور جلوگیری از بحران دیگر، کاهش محدودیت های کرونایی باید محتاطانه صورت بگیرد...
سلامت‌نیوز وزارت بهداشت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس سلامت 

  

بررسی عامل شکاف دو نماگر اصلی بورسیک ‌ماه دیگر نیز خاتمه یافت و رویای بازپس‌گیری رکورد تاریخی شاخص بورس تهران به واقعیت تبدیل نشد. روزهای ابتدایی سال‌جاری بود که بودجه نامتوازن سال 1400 توجه بیشتر فعالان با‌سابقه بازار سرمایه را به خود جلب کرده بود و از آنجا‌که منابع و مصارف برنامه اقتصادی دولت متناسب با واقعیت نبود، صدای انتقاد کارشناسان اقتصادی را بیش از هر زمانی دیگری بلند کرد.
اقتصادنیوز دولت بورس تهران ماه 

  

پیش بینی قیمت سکه در روز اول آبان 1400قیمت سکه در کمترین حالت،‌ امروز می تواند بالای خط 11 میلیون و 800 هزار تومان باقی بماند و در بیشترین حالت به بالای محدوده 11 میلیون و 900 هزار تومان برسد.
گسترش قیمت افزایش قیمت کار 

  

امروز در ابتدای معاملات شاخص کل بورس با افت 78 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 435 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

رنگ بندی جدید کرونایی در کشور/ شهرهای قرمز رو به افزایش استبر اساس نقشه کرونا در اپلیکیشن ماسک، از صبح شنبه یکم آبان 1400 وضعیت ناپایدار و شهرهای قرمز کرونایی رو به افزایش است.
اقتصادنیوز اپلیکیشن ماسک 

  

روز طلایی برای بازیگران سکه/کف و سقف قیمت سکه در ابتدای آبانقیمت سکه در کمترین حالت،‌ امروز می تواند بالای خط 11 میلیون و 800 هزار تومان باقی بماند و در بیشترین حالت به بالای محدوده 11 میلیون و 900 هزار تومان برسد.
اقتصادنیوز قیمت 

  

پیش بینی بورس امروز – ‌شنبه اول آباندر پایان مهرماه گزارش‌های مالی شرکت‌های بورسی و فرابورسی منتشر شد. این گزارش‌ها چه تأثیری بر بازار سهام خواهد داشت؟
۵۵ آنلاین بورس تهران درآمد پول 

  

11 اشتباه بزرگ برای نزدن واکسن کرونا / واکسن ابزار جاسوسی است؟با وجود در دسترس بودن واکسن کرونا اما همچنان برخی از افراد با دلایل غلط از تزریق واکسن خودداری می‌کنند این درحالیست که زمانی می‌توان چرخه بیماری را کنترل کرد که واکسیناسیون به حد مناسبی برسد.
اقتصادنیوز جاسوسی واکسیناسیون 

  

رنگ بندی جدید کرونایی شهرها اعلام شد/ شهرهای قرمز بیشتر شدندهرگونه عادی‌انگاری و کاهش مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند به افزایش آمار مبتلایان و قرمزشدن مجدد شهرها بیانجامد.
گسترش رنگ کرمانشاه 

  

پنج شهر امن جهان در دوران پساکروناهیچ‌چیز در روزگار نو به اندازه‌ٔ بیماری کووید نتوانسته است چهرهٔ شهر‌ها را دگرگون کند. از تعطیلی ادارات اصلی شهر تا اجبار به استفاده از ماسک و محدودیت‌های غذا خوردن در رستوران‌ها، احتیاط‌های لازم دوران همه‌گیری نمای شهر‌ها را در سراسر جهان، شاید تا مدت‌ها تغییر داده است...
۵۵ آنلاین شهر هوشمند شهروند نوآوری 

  

قیمت خودرو امروز اول آبان/خودرو ارزان می‌شود؟قیمت خودرو در بازار خودروهای داخلی با ثبات نسبی همراه است قیمت‌ها در بازار روز شنبه اول آبان تغییرات زیادی نداشت و تعداد زیادی از خودورها افزایش یا کاهش قیمت نداشتند.
فردا قیمت افزایش قیمت واردات خودرو 

  

شهرهای قرمز کرونایی رو به افزایش است/ اعلام رنگ‌بندی جدید به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس نقشه کرونا در اپلیکیشن ماسک، از صبح شنبه یکم آبان 1400 وضعیت ناپایدار و شهرهای قرمز کرونایی رو به افزایش است. مناطق قرمز عبارتند از شهرستان‌های جلفا، مرند (آذربایجان شرقی)، اشنویه، بوکان، پیرانشهر (آذربایجان غربی)، استهبان (فارس)، بانه، سقز (کردستان)، پاوه، جوانرود، روانسر، سرپل ذهاب (کرمانشاه)، چرام، کهگیلویه (کهگیلویه و بویراحمد) و زرندیه در استان…
مهر استان یزد استان مرکزی رنگ 

  

تصمیم مهم برای قیمت خودروهای داخلی«کاهش قیمت تمام شده خودرو» جایگزین «افزایش 6 ماهه قیمت فروش خودرو» می‌شود. متولی صنعت پیش از رای اعتماد مجلس عنوان کرده بود که دنبال قیمت‌گذاری دستوری نیست اما با طرح جدید خود مبنی بر کاهش دستوری قیمت مواد اولیه، ظاهرا قصد اجرای نسخه جدید قیمت‌گذاری را دارد. این مدل سیاستگذاری -بدون توجه به علت‌ها- تولید را دچار اختلال می‌کند.
گسترش قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

کاهش سرعت سیر نزولی کرونا / نگرانی از اوج گیری دوباره بیماری نادر توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، از کاهش سرعت شیب نزولی پیک پنجم خبر داد و گفت: کاهش سرعت روند نزولی پیک پنجم، نگرانی‌هایی را برای وارد شدن به فاز جدید بیماری ایجاد می‌کند. وی با اشاره به اینکه در برخی نقاط کشور شاهد گسترش بیماری هستیم، افزود: با توجه به اینکه استان تهران از شرایط سایر مناطق تأثیر می‌پذیرد، نگرانی برای اوج گیری دوباره کرونا در پایتخت وجود دارد. معاون درمان…
مهر درمان خبرنگار واکسیناسیون