بررسی وضعیت اعتبار 1.5میلیارد دلاری اشتغالزایی از منابع صندوق توسعه ملی

محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اختصاص 1.5 میلیارد دلار به طرح اشتغال پایدار روستایی و نتایج آن گفت: از اعتبار 1.5 میلیارد دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی در حدود یک میلیارد و 240 میلیون دلار از صندوق برداشت شده است که بخشی از آن به نرخ ارز نیمایی و بخش دیگر به ارز ارز دولتی به ریال تبدیل و در اختیار بانک ها…

بررسی وضعیت اعتبار 1.5میلیارد دلاری اشتغالزایی از منابع صندوق توسعه ملی

محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اختصاص 1.5 میلیارد دلار به طرح اشتغال پایدار روستایی و نتایج آن گفت: از اعتبار 1.5 میلیارد دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی در حدود یک میلیارد و 240 میلیون دلار از صندوق برداشت شده است که بخشی از آن به نرخ ارز نیمایی و بخش دیگر به ارز ارز دولتی به ریال تبدیل و در اختیار بانک ها قرار گرفته است.

 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: بانک ها بر اساس مصوبات شورای اشتغال، به متقاضیان اشتغال روستایی و متناسب با رسته هایی که مشخص شده، تسهیلات پرداخت می کنند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: متقاضیان ایجاد اشتغال پایدار روستایی باید تقاضای خود را در سامانه ای که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد کرده اطلاعات خود را ثبت کنند تا توسط سازمان برنامه و بودجه راستی آزمایی می شود که آیا طرح آنها به اشتغال  منجر می شود یا نه.

وی با بیان اینکه تسهیلات پیش بینی شده در بسیاری ازمناطق کامل جذب نشده است، بیان داشت: تا کنون سه مرحله از طرح اشتغال پایدار روستایی انجام شده و یک مرحله آن باقی مانده است، حدود 240 میلیون دلار دیگر باید تبدیل به ریال و به بانک ها تخصیص داه شود و بانک ها باید برابر آن اعتبار بگذارند.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گزارش های دریافتی از میزان تحقق اهداف طرح مذکور اظهار داشت: براساس گزارشی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ارائه شده است، به دلیل اینکه طولانی شدن پروسه راستی آزمایی طرح های پیشنهادی، نهایی شدن طرح و تخصیص اعتبارات زمان بر شده که باید با پیگیری های مستمر سرعت کار افزایش پیدا کند تا آثار آن در جامعه هویدا شود.

طرح اشتغال پایدار روستایی موفقیت آمیز بود

این نماینده مجلس با بیان اینکه بر اساس آمارهایی که داریم طرح موفقیت آمیزی بوده است، افزود: انحراف از منابع در این طرح بسیار کم است و منجر به اشتغال های خرد روستایی شده که در حال حاضر عامل  افزایش ماندگاری در روستا است از سوی دیگر در شرایط تحریمی فضای اشتغال برای جوانان فراهم شده که باعث ایجاد فضای بهتر در کشور می شود.

حسینی اظهار داشت: در طرح های دیگر انحراف از تسهیلات بسیار زیاد بود اما در طرح اشتغال پایدار به دلیل توجه و تمهیدات وزارت تعاون و بانک ها باید گفت بیش از 80درصد اعتبارات دقیقا برای ایجاد اشتغال هزینه شده شده است.

پایداری شغل های روستایی زیر سایه تورم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص میزان پایداری شغل های به وجود آمده گفت: با توجه به تغییرات قیمتی و میزان تورمی که در جامعه حاکم است، اینکه شغل های روستایی پایدار باشد بحث دیگری است که عوامل دیگری منجر به آن می شود  اما در کل طرح مذکور توجیهات اقتصادی برای ایجاد اشتغال را داشته است./

پایان پیام

سازمان برنامه و بودجه صندوق توسعه ملی بودجه   اخبار برگزیده
  

موافقت سران قوا با واگذاری سهام دولتی خودروسازان​اقتصاد نیوز:در چندین ماه گذشته بازار خودرو با چالش‌های زیادی مواجه شد و سهامداری بد دولت در شرکت‌های خودروسازی گاهی به ضرر خودروسازان و گاهی به ضرر مصرف‌کنندگان ختم شد. هر چند دولت همچنان مدعی است که دو خودروساز بزرگ کشور دارای هیئت مدیره هستند و دولت دخالتی بر این مجموعه‌ها ندارد، ولی این امر با اتفاقات اخیر قیمت گذاری و نحوه توزیع، دخالت آشکار را نشان می‌دهد.
اقتصادنیوز سران سه قوه بازار خودرو سهام 

  

جدیدترین تصاویر از نفتکش توقیف‌شده حامل محموله نفتی ایران توسط انگلیستصاویری جدید از آخرین نفتکش توقیف‌شده حامل محموله نفتی ایران توسط انگلیس را مشاهده می‌کنید.
نامه نیوز ایران انگلیس 

  

بروجردی: فرصت‌ را برای اروپا تمدید نمی‌ کنیمعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه اروپا هویت مستقل تصمیم‌گیری خود را در قبال آمریکا از دست داده و از این حیث نمی‌تواند در مورد تعهدات برجامی خود نقشی ایفا کند.
مثلث ایران شورای امنیت سازمان ملل شورای عالی امنیت ملی 

  

علی مطهری گفت: مصاحبه با پمپئو یک فرصت خوبی برای خود صداوسیما است که این کار را البته باید در هماهنگی با وزارت خارجه انجام دهد چون انتخاب مصاحبه کننده مهم است.
نامه نیوز علی مطهری مصاحبه وزارت خارجه 

  

چاقوکشی راننده وانت ساندویچی و حمله به زن جوان و همسرشپس از صرف شام، بر سر قیمت با فروشنده و کارگر وی جر و بحث کردیم، زیرا وی قصد داشت بیشتر از قیمت واقعی غذا از ما پول بگیرد، در این حین یکی از آنها با چاقو به سمت من ...
مثلث چاقوکشی خودرو پول 

  

مهدی طائب: برجام هم برای ایران ضرر بود هم امریکاخبرگزاری فارس : رئیس قرارگاه راهبردی عمار گفت: برجام به خودی خود جز ضرر هیچ چیزی برای کشور نداشت اما از سوی دیگر دونالد ترامپ نیز از برجام خارج شد چون فهمید این توافق برای آمریکا نیز جز ضرر چیزی نداشته است.
مثلث مهدی طائب ایران رئیس جمهور 

  

می‌دانم کدام کارگردان با “میترا استاد” رابطه داشته اما نمی‌گویم!ارتباط این خانم با همان کارگردانی ‏است که در این مدت از انتشار خبرها برآشفته شدند و واکنش‌های تندی نشان دادند. من هیچ ‏ارتباطی با میترا استاد نداشتم. می‌دانم کدام کارگردان است، اما نمی‌گویم.
مستقل‌آنلاین 

  

نام فوتبال باشگاهی ایران از رده‌بندی AFC حذف شد!کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال باشگاهی ایران را از رده بندی جدیدش خارج کرد.
مستقل‌آنلاین فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال آسیا 

  اخبار داغ
  

نرخ تورم و بیکاری رو به کاهش است/ وابستگی‌هایمان به ارز نفتی کم شده است/ بانک مرکزی در تعیین نرخ ارز دخالتی نمی‌کندکنترل نقدینگی سال جاری همچون سال گذشته از اهداف اصلی بانک مرکزی است و با این سیاست امیدواریم شاهد کاهش آثار تورمی و کنترل نوسان نرخ ارز باشیم.
ایلنا نرخ ارز تورم پول 

  

قیمت ارز مسافرتی امروز 98/04/25| ارز حجاج ارزان شدشعب منتخب بانکی امروز قیمت ارز مسافرتی را بدون کارمزد 13 هزار و 897 تومان اعلام کرده‌اند، ضمن آنکه ارز حجاج 12هزار و 160 تومان قیمت‌گذاری شده است.
تسنیم قیمت ارز قیمت ارز 

  

همتی: شوک ارزی تخلیه شد/ نرخ ارز را ما تعیین نمی‌کنیممستقل آنلاین/ رئیس کل بانک مرکزی ضمن تاکید بر اینکه بانک مرکزی در تعیین نرخ ارز دخالتی نمی‌کند و باید شاخص‌های اقتصادی و بازار، نرخ ذاتی ارز را تعیین کند، گفت: از دو ماه قبل به دلیل تخلیه شوک ارزی، شاخص‌های اقتصادی رو به اصلاح است؛ لذا نرخ تورم و بیکاری هم رو به کاهش است.
مستقل‌آنلاین نرخ ارز ارز شورای پول و اعتبار 

  

مبارزه با فساد را ادامه می‌دهیموزیر بهداشت گفت: چطور می‌توان به پدر و مادر شهید گفت که برخی رفتند استنت قلب به مبلغ 2 میلیون یورو وارد کنند و بعد کابل برق آوردند. بعد طوری هماهنگ شده‌اند که تا خبردار می‌شویم، از مرز رد شدند. این افراد چه کسانی هستند و از کجا آمدند. مبارزه با فساد را شروع کردم و این کار را ادامه می‌دهم.
برنا وزارت بهداشت پدر یورو 

  

بازی دوستانه امید و بزرگسالان، ارزیابی بازیکنان فردای فوتبال ایران بودرئیس کمیته جوانان گفت: بازی روز گذشته تیم های ملی فوتبال امید و بزرگسالان ایران باعث شد تا بازیکنان فردای فوتبال ایران ارزیابی شوند.
برنا بازی تیم ملی امید جوانان 

  

بانک مرکزی تا 31 تیر به صادرکنندگان فرصت داده شده، 70 درصد ارزشان را به کشور بازگرداننداقتصاد نیوز: یک عضو اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: بانک مرکزی تا 31 تیر به صادرکنندگان فرصت داده شده، 70 درصد ارزشان را به کشور بازگردانند تا تائیدیه خوش حسابی از بانک دریافت کرده، از معافیت مالیاتی برخوردار باشند.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک اتاق بازرگانی 

  

مردم واقعا ولی نعمت ما هستند/ انتخابات امسال و سال 1400 برای کشور ارزش راهبردی دارد/آمریکا بخاطر فلاکت به تروریسم اقتصادی روی آورده استوزیر امور خارجه کشورمان در جمع استانداران و مدیران وزارت کشور گفت: مردم واقعا ولی نعمت ما هستند و آمریکا بخاطر فلاکت در حوزه منطقه ای و حوزه بین المللی به تروریسم و تروریسم اقتصادی روی آورده است.
برنا تولید سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

گزارش ارزیابی کیفی خودروهای سنگین تولیدی در خرداد ماه منتشر شداقتصاد نیوز: شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش ارزیابی کیفی خودروهای سنگین تولیدی در خرداد ماه امسال را منتشر کرد.
اقتصادنیوز ماه اقتصاد اتوبوس 

  

قول در گوشی مسئولان بانک مرکزی به صادرکنندگان درمورد بازگشت ارزیک عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران از قول شفاهی مسئولان بانک مرکزی مبنی بر بازگشت ارز صادراتی به هر روش ممکن به صادرکنندگان خبر داد و گفت: علی رغم این گفته شفاهی ولی مسولان بانک مرکزی حاضر به اعلام کتبی موضوع نیستند.
تسنیم بانک مرکزی بانک ارز 

  

قیمت روز ارزهای دولتی 98/04/25| یورو و پوند ارزان شدبانک مرکزی نرخ 47 ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 11 ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز گذشته کاهش و قیمت 28 واحد پولی دیگر افزایش یافت. نرخ دلار و 7 ارز نیز ثابت ماند.
تسنیم قیمت ارز قیمت یورو