فردا   |  علمی  |  

چگونه برای آزمون جی آر ای (GRE)آماده شویم؟

آزمون GRE، آزمونی برای سنجش قدرت تحلیل و استدلال شما می باشد. در این آزمون با جواب دادن به سوالات مختلف قدرت استدلال و تحلیل تان سنجیده می شود.

چگونه برای آزمون جی آر ای (GRE)آماده شویم؟

 مدرک این آزمون امتیازه ویژه ای را برای افرادی که می خواهند در دانشگاه های خارج از کشور به تحصیل خود ادامه دهند به همراه خواهد داشت. در این آزمون باید به سوالات Verbal، Quantitative و Writing پاسخ دهید. دو بخش اول دارای سوالات چهارگزینه ای بوده اما در بخش آخر متقاضیان باید در مورد موضوعی مشخص متنی را نوشته و نگارش نمایند. این آزمون دارای دو حالت جنرال و سابجکت می باشد که در حالت سابجکت سوالات در مورد رشته خاصی که مورد نظر متقاضی است پرسیده می شود.

شرکت در آزمون GRE مناسب چه افرادی است؟

آزمون جی آر ای، آزمونی برای سنجش زبانی شما نمی باشد و اگر به دنبال این موضوع می باشید شرکت در این آزمون مناسب شما نخواهد بود و برای این موضوع باید در آزمون هایی چون آیلتس و تافل شرکت نمایید. این آزمون برای افرادی مناسب می باشد که می خواهند مهارت های تخصصی خود را نیز محک بزنند و در زمینه های استدلالی براساس رشته خود نیز قابلیت های خود را نشان داده و با دریافت این مدرک امتیاز بیشتری برای دریافت پذیرش و گرفتن فاند های بهتر از سمت دانشگاه مقصد خود اقدام نمایند.

آزمون GRE General

آزمون GRE General یک آزمون کامپیوتری که سوالات آن بسیار نزدیک به منطق فکری و تحلیلی داوطلبین و رشته و مسیری که می خواهند در ادامه داشته باشند است.

در این آزمون داوطلبین به راحتی می توانند از پاسخ به سوالات در بخش های مختلف گذر کرده و حتی قابلیت ویرایش جواب برای سوالات وجود دارد. در این آزمون توانایی داوطلبین در سه مهارت

1. مهارت نگارش استدلالی (Analytical Writing)

2. مهارت کلامی یا وربال (Verbal Reasoning)

3. مهارت های محاسباتی یا کوانت (Quantitative Reasoning)

 سنجیده می شود. این مهارت به صورت تخصصی در بخش های مختلف آزمون مطرح نمی شوند ولی داوطلبین باید توانایی پاسخ گویی به صورت کلی را در هر بخش داشته باشند.

آزمون GRE Subject

در آزمون GRE Subject ارزیابی و سنجش داوطلبین براساس یک موضوع و رشته مشخص انجام می شود. شرکت در این آزمون نشان دهنده میزان دانش شما در رشته تحصیلی خاصی است که مورد توجه دانشگاه مقصد می باشد. این آزمون همچنین به شما این توانایی را می دهد تا برای ارائه توانایی های خود در زمینه های دیگر براساس دانش خود اقدام نمایید.

آزمون جی آر ای سابجکت برای شش رشته زیر برگزار می شود :

1. زیست شناسی

2. شیمی

3. ادبیات زبان انگلیسی

4. ریاضیات

5. فیزیک

6. روانشناسی

این آزمون به صورت کتبی در مراکز آزمون GRE هر سال 3 مرتبه برگزار می شود. مدت زمان پاسخگویی برای این آزمون 2 ساعت و 50 دقیقه می باشد.

آزمون GRE در ایران

آزمون GRE، برخلاف یک سری از آزمون های بین المللی دیگر که در ایران برگزار نمی شوند در ایران در چندین مرکز و شهر برگزار می شود. این آزمون به صورت کامپیوتری تقریبا هر روز سال به جز یکشنبه ها و تعطیلات رسمی آمریکا برگزار می شود. آزمون کتبی فقط دو بار در سال در ماه های نوامبر و فوریه برگزار می شود که البته این آزمون در ایران دیگر برگزار نمی شود. آزمون جی آر ای سابجکت هم سه بار در سال به صورت کتبی برگزار می شود.

هزینه آزمون GRE

در مورد هزینه آزمون جی آر ای جنرال هزینه ثبت نام این آزمون در ایران 205 دلار می باشد. اگر بخواهید زمان آزمون را تغییر دهید یک هزینه 50 دلاری را باید بپردازید و همچنین در صورت تغییر مرکز برگزاری آزمون هم باید مبلغ 50 دلار پرداخت نمایید. البته هزینه این آزمون در کشورهایی چون استرالیا 230 دلار، چین 231.30 دلار، در ترکیه 220 دلار و سایر کشورها 205 دلار می باشد.

هزینه آزمون جی آر ای سابجکت برای همه مراکز در همه کشورهای دنیا به یک اندازه و به میزان 150 دلار می باشد که برای تغییر مرکز برگزاری آزمون و یا تغییر نوع آزمون هر کدام جداگانه مبلغ 50 دلار باید بپردازید.

سازمان ETS برای ارسال نمرات شما به چهار دانشگاه هیچ هزینه ای دریافت نمی کند و به صورت رایگان می باشد. اما برای گزارش های نمره اضافی Additional Score Report (ASR) باید مبلغ 27 دلار بپردازید.

آزمون آنلاین GRE

سازمان ETS برای سهولت داوطلبین به دلیل شیوع بیماری کووید-19 (Covid-19) برای شرکت در آزمون GRE به برگزاری این آزمون به صورت آنلاین پرداخته است. داوطلبین می توانند این آزمون را به راحتی در خانه با داشتن دسترسی به اینترنت شرکت کنند. ساختار و محتوای آزمون آنلاین GRE یکسان با آزمون گرفته شده در مراکز آزمون بوده و این آزمون با یک ناظر اینترنتی برگزار می شود.

نمره آزمون GRE

نمرات برای بخش های مختلف این آزمون به صورت جدول زیر می باشد:

Score Scale

Section

130 – 170

Verbal Reasoning

130 – 170

Quantitative Reasoning

0 – 6

Analytical Writing

 

 

 

 

 

اگر به سوالی در بخش خاصی جواب داده نشود در نتیجه هیچ نمره ای دریافت نخواهید کرد و به صورت NS بیان می شود.

مجموع نمرات در دو بخش اول 340 می باشد که معمولا نمره بالای 155 در هر بخش نمره خوبی است.

آمادگی آزمون GRE و آزمون های آزمایشی MOCK در آموزشگاه دهخدا

آموزشگاه زبان دهخدا یکی از بهترین و با سابقه ترین آموزشگاه های کشور در بحث آموزش زبان های خارجی با داشتن کادر مدیریتی و آموزشی مجرب به ارائه بهترین خدمات به زبان آموزان و همچنین داوطلبین آزمون های بین المللی می پردازد.

برای آمادگی آزمون GRE شما می توانید در دوره های آمادگی آزمون به صورت خصوصی به شکل حضوری و آنلاین شرکت کنید و با برخورداری از برنامه ریزی دقیق موسسه براساس توانایی شما و مشاوران این آموزشگاه و شناخت نقاط قوت و ضعف خود به پیشرفت برای بدست آوردن بهترین نتیجه در این آزمون اقدام نمایید.

آموزشگاه دهخدا همچنین برگزار کننده آزمون های آزمایشی بین المللی MOCk با بالاترین استانداردهای آزمون و شبیه سازی کامل فضا و سوالات آزمون می باشد. داوطلبین با شرکت در آزمون های MOCk می توانند تجربه خوبی از آزمون اصلی بدست آورند و همچنین با نقاط قوت و ضعف خود آشنا شده تا در مسیر آمادگی آزمون خود بهتر گام بردارند.

مشاوران آزمون های ما به صورت حضوری و آنلاین برای ارائه خدمات در دسترس داوطلبین هستند و شما را برای رسیدن به نمره مورد نیاز و موفقیت شما در آزمون یاری می کنند.

برای شرکت در کلاس های GRE موسسه می توانید با موسسه تماس حاصل کرده و بعد از تعیین سطح و مشاوره رایگان خود را برای شرکت در این آزمون آماده نمایید.

 

 

اینترنت ایران رایگان   اخبار برگزیده
  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از 2 سال توقفهفته گذشته نیز کانال 12 تلویزیون اسراییل گزارش داد که اسراییل برای حمله احتمالی به ایران 1.5 میلیارد دلار به بودجه نظامی خود افزوده است
۵۵ آنلاین نیروی هوایی ایران سازمان ملل متحد 

  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی 

  

ستاره پرسپولیس مشکوک به کرونادلیل غیبت نعمتی در سفر پرسپولیس به اهواز مشخص شد
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس خودرو 

  

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید...
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی تهران قیمت 

  

واکنش تند ایران به اتهامات رژیم صهیونیستیایرنا/ نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جامعه جهانی و سازمان ملل رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیر انسانی خود سازند.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

ریزش قیمت دلار 29عصر پنجشنبه مهر 1400قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 29 مهر 1400 در صرافی‌های بانکی به 26 هزار و 690 تومان رسید.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

آخرین خبر از جاماندگان سهام عدالترئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رئیس‌جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.
اقتصادنیوز سازمان برنامه و بودجه سهام عدالت سهام 

  

تحلیلی جذاب از عملکرد بورس در هفته آخر مهر +‌ فیلمدر هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟
گسترش بورس تهران تهران اقتصاد 

  

بورس فک پلمپ شدمدیر روابط عمومی بورس تهران اعلام کرد: درب پارکینگ ساختمان بورس فک پلمب شد و معاملات بورس اوراق بهادار تهران روز شنبه طبق روال عادی انجام می شود.
نامه نیوز بورس تهران روابط عمومی تهران 

  

رونمایی از تیم فرهاد، مدل 1400 | ترکیب استقلال در فصل جدیداستقلال امروز در نخستین دیدار خود از بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، به مصاف هوادار می رود تا از تیم جدید فرهاد مجیدی رسما رونمایی شود.
خانه فوتبال بازار خودرو بازی فرهاد مجیدی 

  

کدام استان‌ها با روند افزایشی کرونا مواجه هستند؟معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه روند افزایشی مختصری در موارد بروز کرونا در چهار استان دیده شده، گفت: البته این روند افزایشی مختصر به معنای پیک ششم کرونا نیست.
۵۵ آنلاین درمان وزارت بهداشت 

  اخبار داغ
  

شاخص بورس کانال 1.4 میلیونی را از دست داددر معاملات امروز، دوشنبه 3 آبان، شاخص بورس ریزش کرد و از سطح یک میلیون و 400 هزار واحد پائین آمد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

بورس دوباره قرمز شدافت 4 هزار واحدی شاخص کل بورس در آغاز معاملات
فردا شاخص سرمایه وزن 

  

دوز "اضافه" واکسن کرونا به چه کسانی تزریق می‌شود؟دبیر کمیته علمی کشوری ضمن تشریح تفاوت دوز بوستر با دوز اضافه، گفت: بر اساس آنچه که وعده داده شده تا اوایل آذر ماه به ایمنی جمعی واکسیناسیون در کشور می‌رسیم و بعد از آن درباره استراتژی‌ دوز اضافه تصمیم‌گیری می‌شود.
گسترش وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی بیمارستان 

  

بورس کار خود را با افت شروع کرد (3 آبان)شاخص بورس با افت چهار هزار واحدی در 10دقیقه آغازین معاملات امروز همراه شد.
گسترش بورس تهران کار تهران 

  

مچ اندازی بر سر قیمت دلار /تست بازارساز توسط نوسان گیران دلاربه گفته فعالان،‌ افزایش قیمت حواله درهم به بالای محدوده 7 هزار و 500 تومانی در بازار ارز موجب شده برای قیمت دلار نیز انتظارات افزایشی تقویت شود.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت دلار 

  

افت 2 هزار و 715 واحدی بورس/ سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهامدر ساعت 9:40 دقیقه شاخص کل بورس با افت 11 هزار و 59 واحد بر روی پله یک میلیون و 396 هزار واحدی قرار گرفت.
اقتصادنیوز سهام شاخص 

  

ترزیق واکسن 90 درصد از مرگ های کرونایی را کاهش می دهدتعریف مرگ ناشی از کووید 19 این است که فرد در مدت 28 روز پس از مثبت شدن آزمایش PCR فوت کرده باشد یا در گواهی فوت وی، کووید 19 به عنوان علت مرگ ذکر شده باشد.
اقتصادنیوز مرگ 

  

اولین اقدام دولت در مدیریت بازار بورس از دید پورابراهیمیرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بازار کشش عرضه این حجم از اوراق قرضه را ندارد، گفت: اولین اقدام دولت در مدیریت بازار بورس باید جلوگیری ازعرضه بیش از حد اوراق قرضه دولتی باشد.
فردا دولت خودرو خودروسازان 

  

جدیدترین نقشه رنگ‌بندی کرونایی ایران | افزایش تعداد شهرهای قرمزجدیدترین نقشه کرونایی ایران نشان می‌دهد که 22 شهرستان قرمز، 128 شهرستان نارنجی، 215 شهرستان زرد و 83 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
نامه نیوز رنگ ایران خودرو ایران 

  

آخرین وضعیت واکسنهای ایرانی کرونا/هیچ پروژه واکسنی متوقف نشده است دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری به خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه واکسن سازهای ایرانی 6 ماه با تاخیر از سایر کشورها به مطالعه و تولید واکسن‌های کرونا ورود کردند، گفت: از این رو نمی‌توانیم بگوییم که نسبت به سایر کشورهای تولید کننده واکسن عقب هستیم؛ مگر در شرق مدیترانه، جنوب شرق آسیا یا در منطقه ما چند واکسن ساز شروع کردند که همانند کشور ما با مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها…
مهر فناوری وزارت بهداشت خبرنگار 

  

خیز قیمت سکه برای فتح یک کانال/ تمرین سکه در پشت خطقیمت سکه در سال 1400 نتوانسته است که از مقاومت 12 میلیون و 200 هزار تومانی با قدرت عبور کند و نقطه ای بوده است که بیشتر معامله گران در نزدیکی آن، اقدام به فروش کرده اند.
اقتصادنیوز قیمت 

  

آخرین آمار از رنگ‌بندی کرونایی کشور/ 6 شهر دیگر قرمز شدندبر اساس رنگ‌بندی جدید کرونایی کشور که از چهارشنبه 5 آبان اعمال می‌شود، تعداد شهرهای قرمز به 22 مورد رسید.
اقتصادنیوز رنگ 

  

محدودیت جدید کرونایی برای بازگشت مسافران به کشوررئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سلامت مسافرانی که از کشورهای مختلف از جمله ترکیه به کشور بازمی‌گردند، در صورتی‌که دو دوز واکسن کرونا تزریق کرده‌اند، بررسی نمی‌شود. در غیر این‌ صورت از آنها تست گرفته می‌شود.
گسترش وزارت بهداشت درمان فرودگاه 

  

دز اضافه واکسن کرونا چه زمانی تزریق می‌شود؟دبیر کمیته علمی کشوری ضمن تشریح تفاوت دز بوستر با دز اضافه در واکسن کرونا، گفت: بر اساس آنچه که وعده داده شده تا اوایل آذر ماه به ایمنی جمعی یعنی 75 درصد واکسیناسیون در کشور می‌رسیم و بعد از آن درباره استراتژی‌ دز اضافه تصمیم‌گیری می‌شود.
۵۵ آنلاین درمان بیمارستان ماه 

  

علت افزایش مرگ‌ومیر کرونا در مردان مشخص شدپژوهشگران زیست‌فناوری با انجام یک مطالعه و با بررسی مقالات منتشر شده، علت تفاوت در شدت و میزان مرگ‌ومیر بیماری کووید-19 بین زنان و مردان از دیدگاه سلولی مولکولی، هورمونی و ایمنی مورد بررسی قرار دادند.
۵۵ آنلاین مرگ مردان فناوری