ایلنا   |  گوناگون  |  

بررسی صحت واگذاری واحدهای مشکل دار به بخش خصوصی

رئیس دادگستری استان قزوین گفت: دستگاه قضایی استان قزوین مجبور است صحت واگذاری واحدهای مشکل‌دار به بخش خصوصی را بررسی کند.

بررسی صحت واگذاری واحدهای مشکل دار به بخش خصوصی

رئیس دادگستری استان قزوین گفت: دستگاه قضایی استان قزوین مجبور است صحت واگذاری واحدهای مشکل‌دار به بخش خصوصی را بررسی کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رئیس کل دادگستری استان قزوین روز چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه دادستان نظامی استان قزوین افزود: خصوصی‌سازی‌ در کشور با هدف اجرای اصل 44 قانون اساسی آغاز شد اما در ادامه با مشکلاتی در نحوه اجرا و چگونگی واگذاری‌ها مواجه گردید.

حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی افزود: می‌توان گفت بخشی از فاجعه‌های اقتصادی و بی عدالتی‌های امروز در حق بسیاری از کارگران و واحدهای تولیدی ناشی از کوتاهی‌های صورت گرفته در زمان واگذاری‌ها است.

این مسئول ادامه داد: کارخانه‌های ریسندگی فرنخ، مه نخ و نازنخ که روزگاری با سه هزار کارگر از کارخانه‌های وزین کشور بودند با واگذاری ناصحیح و غیرمتعارف امروز ضمن داشتن حداکثر 200 کارگر با موجی از نارضایتی‌های مواجه هستند.

قدرتی افزود: به دلیل این نارضایتی‌ها دستگاه قضا مجبور شده تا تحقیق کند که آیا اجرای واگذاری در گذشته به صورت صحیح صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: باید دید که آیا دادستانی و بازرسی به عنوان حاکم بیت المال در مساله واگذاری‌ها ورود و نظارت داشته و اگر واگذاری صورت گرفته چرا نظارت دقیقی بر این موضوع انجام نشده است؟

وی با بیان اینکه عدالت، امنیت و رفاه سه نیاز مهم جامعه انسانی هستند که امام صادق (ع) نیز بر آن تاکید داشته‌اند، افزود: برای تحقق این مولفه‌ها تمامی بخش‌های حاکمیتی مسئولیت و وظیفه دارند تا ارزش‌های دینی و معنوی جامعه در سایه آنها تحقق یابند.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی افزود: جامعه‌ای که عدالت را حس کند امنیت در همه ابعاد آن شکل می‌گیرد و در آن صورت است که مردم در آن ضمن رسیدن به رفاه و آسایش به آینده خود و فرزندانشان نیز امیدوار خواهند ماند.

وی  گفت: جامعه‌ای که عدالت و امنیت در آن نباشد هیچگاه به توسعه اقتصادی، فرهنگی دست نمی‌یابد و مردم آن نیز به رفاه نخواهند رسید.

این مسئول با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای مسلح کشور، افزود: همه ما مدیون تلاش‌ها و ایثارگری‌های این نیروها در تمامی عرصه‌ها هستیم چون آنان با از خودگذشتگی و جانفشانی بدون هیچ منتی برای حفظ و اعتلای میهن اسلامی تلاش می‌کنند.

به گفته وی، سازمان قضایی نیروهای مسلح برای صیانت از امنیت هر چه بیشتر و بهتر جامعه تاسیس شده تا بر عملکرد این نیرو نظارت دقیق داشته باشد.

در ادامه این مراسم، ضمن تقدیر از تلاش جعفر خوشه چین ملکی، فرشید ابراهیم نژاد به عنوان دادستان نظامی استان قزوین معرفی شد.

بخش خصوصی خصوصی سازی استان قزوین   اخبار برگزیده
  

جزئیات جدید از دستگیری روح‌الله زم و رهگیری سرپل‌های داخلی آن​فارس نوشت: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کار برخورد با شبکه آمدنیوز با دستگیری روح‌الله زم تمام نشده و سرپل‌های این شبکه در داخل کشور باید پاسخگوی اعمال خائنانه خود باشند.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جاسوسی 

  

اعتراض فدراسیون فوتبال ایران به رفتار سخیف تماشاگران بحرینسخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال اعتراض خود را بابت رفتار سخیف برخی از تماشاگران بحرینی به AFC و FIFA ارسال کرد.
مستقل‌آنلاین کنفدراسیون فوتبال آسیا فدراسیون فوتبال فوتبال 

  

از طرح رفع انحصار زبان انگلیسی در مدارس، برداشت نادرستی شد/ چه اشکالی دارد زبان روسی استان‌های شمالی آموزش داده شودیک نماینده مجلس گفت: هدف از طرح حذف زبان انگلیسی از آموزش مدارس رفع انحصار آموزش زبان انگلیسی است، انگلیسی یک زبان بین‌المللی است کسی نمی‌تواند آن را حذف کند، اما گفتیم که در انحصار نباشد.
ایلنا انحصار روسیه آموزش 

  

علت حذف برخی قطعات از خودروهای صفر کیلومتردبیر انجمن خودروسازان در خصوص حذف برخی از قطعات در خودروهای صفر از جمله کروز کنترل، دیسک و تعدادی دیگری از قطعات به ارائه توضیحاتی پرداخت.
خودروتک خودروسازان قطعه سازان خودرو 

  

تحلیلگر برجسته عرب: عامل حمله به نفتکش ایرانی از کاهش تنش میان تهران و ریاض می‌ترسدبررسی تحولات منطقه در چند ماه اخیر نشان می‌دهد که دست‌هایی پشت پرده با بحران آفرینی سعی در جلوگیری از عادی‌سازی روابط ایران با کشورهای منطقه دارند.
مثلث عربستان امارات متحده عربی ایران و عربستان 

  

در بازار خودرو چه می گذرد؟ / 4 سناریو موثر بر قیمت خودروبازار خودرو اگر با 4 سناریو روبه‌رو نشود، قیمت‌های فعلی را حفظ خواهد کرد و حتی با عرضه بیشتر کاهش قیمت خودرو نیز دور از دسترس نیست. بنابراین در صورت ثبات قیمت‌ها، لزومی ندارد که مردم در صورت نداشتن بودجه کافی سراغ بازار خودرو بروند و از سویی در این شرایط توصیه می‌شود سرمایه‌گذاران با هدف کسب سود وارد این بازار پر زرق و برق نشوند.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

یک کارشناس مسائل روسیه با اشاره به سفر اخیر پوتین به عربستان و تلاش این کشور برای نزدیکی هر چه بیشتر به کشورهای حاشیه خلیج فارس اظهار کرد: واقعیت این است که مسکو به دنبال این است که متحدان سنتی آمریکا در حاشیه خلیج فارس را از واشنگتن دور کند. سیاستی که به نظر می‌رسد موفقیت در آن سخت و یا غیرممکن خواهد بود.
نامه نیوز عربستان ایران و عربستان روسیه 

  

خاطره تورم 40درصدی پس از 24 سال زنده شد/ دولت روحانی رکورد هاشمی را می‌شکند؟
نامه نیوز بنزین تورم دولت 

  

مجازات شدیم/ داور پنالتی ایران را نگرفت/ موقعیت های زیادی داشتیمسرمربی تیم ملی فوتبال ایران با تاکید بر اینکه تیمش در دیدار با بحرین موقعیت های زیادی برای گلزنی داشت گفت: داور باید در دقایق وقت اضافه برای تیم ملی ایران یک پنالتی اعلام می کرد.
مستقل‌آنلاین ایران تیم ملی فوتبال ایران فوتبال 

  

درخواست ترامپ از عمران خان درباره ایران«عمران خان»، نخست‌وزیر پاکستان در گفت‌وگویی با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گفته که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از او خواسته گفت‌وگو میان آمریکا و ایران را تسهیل کند.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  اخبار داغ
  

باارزش‌ترین جایزه ادبی اسپانیا به خاویر سرکاس رسیدجایزه ادبی پلنتا که باارزش‌ترین جایزه ادبی اسپانیا است به خاویر سرکاس، نویسنده شناخته‌شده اسپانیایی تعلق گرفت.
ایبنا ادبیات اسپانیا نویسنده 

  

تولید کنندگان قادر به تامین ارز مورد نیاز خود نیستند/ دستورالعمل ها منافع ملی را در نظر نمی‌گیرند/ تایر ها شناسنامه فنی نیز ندارندسخنگوی انجمن تایر ایران گفت: تولید کنندگان ما نمی‌توانند ارز مورد نیاز خود را تأمین کنند و کسی نیز به خواسته های ما توجه نمی‌کند. بعضا دستورالعمل‌هایی صادر می‌شود که خیلی سنجیده به نظر نمی‌رسد و منافع ملی در آن در نظر گرفته نشده است چراکه بیشتر خواهان حل مسئله به صورت ضربتی هستند.
برنا تولید بهار ارز 

  

"کم ارزش‌گذاری" میلیاردها دلار نفت و گاز تولید کشور+نموداربررسی جزییات گزارش یارانه پنهان در کشور، نشان می‌دهد سالیانه رقمی بین 50 تا 130 میلیارد دلار نفت و گاز تولیدی "کم ارزش گذاری" می‌شود.
تسنیم دلار نفت ثروتمند 

  

بارزانی با وزیر خارجه فرانسه دیدار کردنخست وزیر اقلیم کردستان عراق با وزیر خارجه فرانسه دیدار کرد و آخرین تحولات عراق و سوریه را با وی مورد رایزنی قرار داد.
برنا فرانسه کردستان عراق عراق 

  

تساوی ارزشمند پرهام مقصودلو مقابل سوپر استاد بزرگ شطرنج چینى در مسابقات بزرگ سوئیستساوى ارزشمند پرهام مقصودلو برابر سوپر استاد بزرگ چینى در مسابقات بزرگ سوئیس موجب شد تا او در رده‌بندى زنده برترین شطرنج‌بازان جهان به رده پنجاهم صعود کند.
تسنیم شطرنج چین سوئیس 

  

آیا قیمت لوازم خانگی در نیمه دوم سال 98 ارزان می‌شود؟اقتصاد نیوز:تولیدکنندگان صنعت لوازم خانگی معتقدند عبارت "تولید تلویزیون ایرانی" صحیح نیست و این موضوع باعث ایجاد التهاب در این صنعت می‌شود.
اقتصادنیوز قیمت ارز قیمت افزایش قیمت