اعتماد   |  ورزشی  |  

تیم ملی شمشیربازی به دنبال برگزاری اردوی مشترک

پیمان فخری سرمربی تیم ملی سابر، درباره احتمال لغو رقابت های بین المللی شمشیربازی و برنامه تیم ملی ایران گفت: مطمئنا اردوی مشترک برگزار می کنیم هم بازیکن خارجی به ایران دعوت می کنیم و هم خودمان به اردوی مشترک خارجی می رویم.

تیم ملی شمشیربازی به دنبال برگزاری اردوی مشترک

اعتمادآنلاین| پیمان فخری در مورد پیش بینی عملکرد سابریست های ایران در جام جهانی مجارستان پس از دوری یک ساله ای که از مسابقات بین المللی داشته اند، بیان کرد: اردوی برون مرزی برای سابریست ها نتوانستیم تدارک ببینیم و علت آن هم حفاظت از سلامتی ملی پوشان و مشکلات سفر بود. این در حالی است که خیلی از کشور ها اردوی مشترک برگزار کردند. 

 او ادامه داد: جام جهانی بوداپست خیلی برای ما مهم است چون اشتباهات ملی پوشان مشخص می شود. شاید باور نکنید اما در مسابقه درون اردویی صحنه هایی را دیدم که سه ماه گذشته در حین تمرینات چنین صحنه هایی را ندیده بودم. چون مسابقه بود و استرس داشتند، اشتباهاتشان مشخص شد. البته خیلی خوشحالم این اتفاق در مسابقه درون اردویی رخ داد. برای جام جهانی بوداپست نیز این  پیش بینی را می کنم که بازی ها سخت باشد. البته  در جام جهانی بوداپست دنبال نتیجه نیستم و بیشتر به دنبال این هستم ملی پوشان بعد از مدت ها میدان ببینند.

حضور سابریست های جوان در  بخش تیمی جام جهانی بوداپست

 

فخری با اشاره به اینکه دنبال ارتقاء رنکینگ تیمی سابر ایران نیست، تصریح کرد: قبل هم گفته ام براساس تصمیم تاکتیکی که گرفته ام سعی می کنم با رنکینگ شش یا هفت در المپیک حضور پیدا کنیم. بنابراین در جام جهانی بوداپست هم جوانانم در بخش تیمی شرکت می کنند و اصلا به دنبال ارتقاء رنکینگ تیمی نیستم.

 

 سرمربی تیم ملی سابر در پاسخ به این پرسش که در مسابقات پیش رو به دنبال این است که سابریست ها نتایج انفرادی بهتری نسبت به گذشته کسب کنند، تاکید کرد: در مسابقات دیگر دنبال این هستیم در بخش انفرادی نتیجه خوبی بگیریم. شمشیربازان از جام جهانی بوداپست باید خیلی خوب بازی کنند. البته برای بوداپست نمی خواهم خیلی به آنها فشار بیاورم اما بعد از مجارستان دنبال ارتقاء رنکینگ انفرادی هستیم و نیاز داریم که ارتقاء رنکینگ انفرادی داشته باشیم. امیدوار هستم مسابقات هم برگزار شود.

 

استراتژی فخری در صورت لغو مسابقات بین المللی

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه احتمال لغو مسابقات بعد از مجارستان وجود دارد، گفت: بله. پیش بینی هست که لغو شوند. جام جهانی مجارستان هم تحت تدابیر شدید برگزار می شود  و فدراسیون جهانی مجبور است این مسابقات را برگزار کند تا پرونده کسب سهمیه المپیک را ببندد. بعد از عید نوروز مسابقات کره جنوبی، مادرید و مسکو را داریم که  شاید یکی از آنها برگزار شود و آن هم برای این است که  ورزشکاران المپیکی آمادگی پیدا کنند. امیدوارم تمام مسابقات برگزار شوند چون هر چه بیشتر در مسابقه شرکت کنیم برای المپیک آماده تر می شویم.

 

فخری در مورد اینکه در صورت لغو مسابقات، چه برنامه ای برای آماده کردن سابریست های المپیکی دارد، تصریح کرد: مطمئنا اردوی مشترک برگزار می کنیم هم بازیکن خارجی به ایران دعوت می کنیم و هم خودمان به اردوی مشترک خارجی می رویم.  شک نکنید این کار را انجام می دهیم و این کار را قبل از المپیک ریو نیز انجام دادیم.

 

کشورهای صاحب نام مد نظر فخری برای برگزاری اردوی مشترک

 

سرمربی تیم ملی سابر در پاسخ به این پرسش که رایزنی  با کشورها برای برگزاری اردوی مشترک داشته است، گفت: هنوز رایزنی نکرده ایم اما با توجه به  ارتباط هایی که خودم با شمشیربازان خوب دنیا دارم، مشکلی برای رایزنی نیست و  تدارکاتی را خواهیم داشت . 100درصد هم با کشورهای صاحب نام اردو خواهیم گذاشت.

 

خوشحالی سرمربی از برگزاری لیگ

 

فخری در مورد کیفیت لیگ نیز گفت: لیگ تنها مسابقه سال 99 بود  و خوب هم برگزار شد.ما هر چه تمرین کنیم تا مسابقه ندهیم فایده ای ندارد و خوشحالم لیگ برگزار شد  و ملی پوشان در شرایط مسابقه قرار گرفتند. از طرفی باعث شد شمشیربازان دیگر هم به تکاپو بیفتند. باید از اسپانسر ها تشکر کرد که در این شرایط بد اقتصادی حمایت کردند. پروتکل ها هم رعایت شد و از آنجا که خودم عضو ستاد مقابله با کرونا در ورزش هستم و مطلع هستم خوشبختانه لیگ شمشیر مشکلی نداشته و اتفاقی برای کسی نیفتاده است.

 

منبع: ایسنا

شمشیربازی ورزش مسکو   اخبار برگزیده
  

همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است/ واکسیناسیون به معنی مصونیت نیست/ همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیمرئیس جمهور، گفت: امروز همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است، شرایط ما به گونه‌ای است که هر مقدار که بتوانیم واکسن را تهیه می‌کنیم. البته همه مردم ما می‌دانند واکسن امروز مشابه ماسک در روزهای اولیه بیماری است. همانطور که در روزهای ابتدایی بر سر ماسک دعوا و درگیری بود، محموله‌ها را در فرودگاه توقیف می‌کردند. اکنون همان شرایط برای واکسن ایجاد شده است.
ایلنا دولت دوازدهم دولت خبرنگار 

  

بایدن: ریاض برای تعامل با واشنگتن باید با نقض حقوق بشر مقابله کندرئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که ریاض برای تعامل با واشنگتن باید با نقض حقوق بشر مقابله کند.
۵۵ آنلاین ریاض واشنگتن پست واشنگتن 

  

علی مطهری در انتخابات 1400 به چه کسی رای می دهد؟/ ظریف به درد ریاست جمهوری نمی خورد/ با رئیس جمهور شدن یک روحانی مخالفمعلی مطهری گفت: آقای ظریف به درد وزارت خارجه می‌خورد نه ریاست جمهوری. آقای ظریف هم استقامت لازم در برابر دخالت‌های خارج از دولت را ندارد. کسی باید بیاید که محکم و مقتدر در مقابل این دخالت‌ها بایستد تا هرکسی کار خود را انجام بدهد
اقتصادنیوز علی مطهری ریاست جمهوری رئیس جمهور 

  

روحانی به مردم برای عید 1400رییس جمهور: همه ما دلمان میخواهد شب عید شب آرامی برایمان باشد.
گسترش 

  

انتقاد کارشناس آمریکایی به تعلل بایدن در بازگشت به برجامکارشناس آمریکایی توییتی در مورد برجام منتشر کرد.
ایلنا دولت ایران دیپلماسی 

  

خبر جدید از نتیجه برررسی لوایح FATF در مجمعدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در حال حاضر و برای تصویبFATF پیشنهاد لازم از کمیسیون های مجلس به صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است، گفت: فعلا سه -چهار پیشنهاد در رابطه با اف ای تی اف توسط مجلس به مجمع تشخیص ارسال شده که پس از بررسی در نهایت مشخص خواهد شد کدام پیشنهاد رأی خواهد آورد.
مثلث ازدواج مجمع تشخیص مصلحت نظام شورای نگهبان 

  

به هر قیمتی در انتخابات شرکت نمی‌کنیمسخنگوی نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان گفت: اگر به کاندیدا رسیدیم اما رد صلاحیت شد، خواهیم گفت؛ کاندیدا نداریم.
فردا انتخابات مجلس اصلاح طلبان رئیس جمهور 

  

افشاگری عموی علی انصاریان درباره رابطه علی پروین و انصاریان + عکس دردآورشیخ حسین انصاریان عموی مرحوم علی انصاریان از رفقای قدیمی علی پروین است.
خانه فوتبال علی پروین حسین انصاریان پرسپولیس 

  

جو بایدن، رئیس‌جمهوری امریکا، گفته با حمله هوایی بامداد جمعه به سوریه بنا داشته به ایران بگوید: «اعمال شما بدون پاسخ نخواهد ماند. حواس‌تان را جمع کنید.»
نامه نیوز ایران یارانه رئیس جمهور 

  

حضرت آیت‌الله چرا سلیقه شخصی‌تان را بنام دین و اسلام مظلوم مطرح می‌کنید؟متاسفانه با تأثیر فرهنگ غرب زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند، در لایه اول زندگی که صمیمیت بین زن و شوهر حاکم است اگر همدیگر را با اسم کوچک صدا بزنند مانعی ندارد، اما در لایه دوم که لایه ظاهری زندگی است باید حرمت زن و شوهر حفظ شود.
مستقل‌آنلاین ایران ترامپ فرانسه 

  

اسفند 99 برای خرید خودرو بهتر است یا اوایل 1400؟رفت و برگشت های قیمت خودرو برای بسیاری از خریداران واقعی خودرو که قصد خرید خودرو برای مصرف و نه فروش در آینده را دارند نوعی دودلی برای ورود به بازار خودرو ایجاد کرده است. بررسی سیگنال های موجود در بازار خودرو تا حدی می تواند پاسخگوی این سوال باشد که الان برای خرید خودرو بهتر است یا اوایل سال آینده؟
خودروتک خودرو بازار خودرو سود 

  

جزئیات 2 طرح فروش خودرو همزمان سایپا از امروز + قیمت هادو طرح فروش فوق‌العاده خودرو و پیش فروش محصولات سایپا در قالب طرح عید تا عید از امروز شنبه آغاز می‌شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو سایپا 

  

ادامه سقوط بیت کوینسقوط بیت کوین در بازار جهانی ادامه‌دارد.
مملکت‌آنلاین قیمت بیت کوین بیت کوین قیمت 

  

واکنش غیرمنظره بانک مرکزی به دفتر رئیس جمهوربانک مرکزی ایران در توییتی به برخی شائبه‌ها درباره دستکاری قیمت ارز توسط دولت و بانک مرکزی پاسخ داد.
گسترش بانک مرکزی بانک رئیس جمهور 

  

سقوط ادامه‌دار بیت کوین در بازار جهانیاقتصادنیوز :در ممعاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت هر توکن بیت کوینبیش از 8 درصد ریخت.
اقتصادنیوز بیت کوین قیمت 

  اخبار داغ
  

بازیکنان تیم صنعت نفت آزمایش کرونا را پشت سر گذاشتند.
ورزش۳ عکس صنعت نفت 

  

یک تحلیلگر بازار سرمایه تعیین دامنه نوسان 2 تا 6 درصدی را از جمله دلایل لطمه زدن به شاخص بورس دانست و گفت: سهامداران تا خرداد 1400 با تمرکز بر سودسازی سهام خود، از فروش سهم‌ها خودداری کنند.
نامه نیوز سرمایه لیلا اوتادی یارانه 

  

ارزش سبد بورسی سهام عدالت شنبه 9 اسفند 99 | حقوقی‌ها دو نماد پرتفو را خریدندحقوقی‌ها دو نماد حاضر در سهام عدالت را به سبد خرید خود اضافه کردند.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

فوتی ها و بیماران بدحال کرونا در ایران اوج می گیرند؟ +اینفودر نهمین روز اسفندماه آمارهای کرونایی در ایران تنها در دو متغیر افزایشی بوده است. بیماران بدحال و میزان مرگ و میر.
اقتصادنیوز ایران مرگ 

  

نایب‌رئیس مجلس: شواهدی از «کرونای ایرانی» در قزوین هستنایب رئیس اول مجلس مدعی شد: علاوه بر موتاسیون‌های (جهش ژنتیکی) آفریقایی و انگلیسی و کالیفرنیایی، باید کرونای جهش یافته ایرانی را هم اضافه کرد؛ البته هنوز کاملا تائید نشده ولی شواهدی از آن در قزوین و آن نواحی هست...
انصاف‌نیوز رئیس جمهور قزوین استان خوزستان 

  

صحبت کردن در فضای بسته سبب انتقال کرونا می‌شوددکتری فیزیولوژی پزشکی با اشاره به ناقلین خاموش کرونا گفت: صحبت کردن به ویژه در فضای بسته احتمال انتق
خبرفوری فیزیولوژی سازمان بهداشت جهانی ویروس 

  

شواهدی از کرونای جهش یافته "ایرانی" در این استان کشورنایب رئیس اول مجلس و عضو ستاد ملی مقابله با کرونا از شواهدی مبنی بر وجود کرونای جهش یافته ایرانی خبر داد.
اقتصادنیوز 

  

کرونای انگلیسی جان یک مامای زن ایرانی را گرفت + جزئیاتمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: فاطمه نجم السادات فوت یک ماما بر اثر کرونا در اهوازنیروی شاغل در بیمارستان امیرالمومنین اهواز بر اثر ابتلا به ویروس کووید 19 جان خود را از دست داد.
مستقل‌آنلاین درمان اهواز خودرو 

  

واکسن کرونای فایزر جان یک هنرمند را گرفت + جزئیاتناکارآمدی واکسن‌ آمریکایی در خاورمیانه جان یک هنرمند کویتی را گرفت.
مستقل‌آنلاین اینستاگرام یارانه خاورمیانه 

  

وزیر بهداشت: باید مراقبت کرد تا در تزریق واکسن کرونا، برای کسی رانت ایجاد نشودوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اولویتی مهمتر از کرونا در وزارت بهداشت وجود ندارد، گفت: باید مراقبت کرد تا در خصوص تزریق واکسن رانت برای کسی ایجاد نشود.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

نایب رئیس اول مجلس و عضو ستاد ملی مقابله با کرونا از شواهدی مبنی بر وجود کرونای جهش یافته ایرانی خبر داد.
نامه نیوز رئیس جمهور استان خوزستان قزوین 

  

فلزات اساسی در راس معاملات بورسشاخص بورس تهران در معاملات امروز با کاهش حدود 8 هزار و 113 واحدی به سطحی بیش از یک میلیون و 214 هزار واحد رسید.
گسترش فلزات بورس تهران شاخص 

  

آغاز رسمی اخراج شرکت چین از بورسبورس نیویورک با ممنوعیت تعاملات سرمایه گذاران آمریکایی با شرکت ملی نفت فراساحل چین، روند رسمی اخراج را آغاز کرد.
گسترش چین بورس نیویورک نیویورک