ایبنا   |  فرهنگی  |  

شبکه کافه‌ها و رستوران‌های دوستدار کتاب شیراز اعلام موجودیت کرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از راه‌اندازی «شبکه کافه‌ها و رستوران‌های دوستدار کتاب شیراز» خبر داد.

شبکه کافه‌ها و رستوران‌های دوستدار کتاب شیراز اعلام موجودیت کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، صابر سهرابی با اشاره به فعالیت‌ها و طرح‌های گسترده شیراز برای حضور جدی در پنجمین جشنواره پایتخت کتاب ایران، گفت: اقشار مختلف جامعه، اصناف و موسسات مردم نهاد در شیراز برای پیشبرد راهبردها و چشم انداز توسعه کتابخوانی فعالیت‌های گسترده ای به انجام می‌رسانند. وی با بیان اینکه پیش از این شبکه‌های «نامه رسانان دوستدار کتاب»، «آتش نشانان دوستدار کتاب»، «کودکان دوستدار کتاب» و «ورزشکاران دوستدار کتاب» راه‌اندازی شده و فعالیت‌های خود را آغاز کرده است، گفت: از همین گذر برای ایجاد بسترهای لازم و حرکت هماهنگ به منظور تروبج کتابخوانی با باورِ عمیق به اثرمسلم و بی‌بدیلِ این موضوع در زندگی بهترِ شهروندان، «شبکه کافه‌ها و رستوران‌های دوستدار کتاب شیراز» با امضای یک میثاق‌نامه راه‌اندازی شد. دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس افزود: امضاکنندکان این میثاق‌نامه تاکنون در زمینه ترویج کتابخوانی و ایجاد فضای کتابخوانی، فعالیت‌هایی را به انجام رسانده‌اند اما این شبکه تلاش خواهد کرد این برنامه‌ها را منسجم‌تر کند.   سهرابی تأکید کرد: گرچه امضای میثاق‌نامه «شبکه کافه‌ها و رستوران‌های دوستدار کتاب شیراز» از نظر قانونی تعهدی ایجاد نمی‌کند اما اعضاء هم پیمان می‌شوند با اجرای برخی طرح‌ها در توسعه فرهنگ کتابخوانی، تلاش خود را بیش از پیش به کار گیرند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: تلاش برای توسعه کتابخوانی در کافه و رستوران با فضاسازی در دکوراسیون داخلی، فراهم کردن شرایط برگزاری رویدادهای فرهنگی در حوزه کتابخوانی از جمله رونمایی، نقد کتاب و نشست‌های تخصصی، ایجاد کتابخانه با محور «کتاب در گردش» در رستوران‌ها و کافه‌ها و برنامه‌ریزی برای هر گونه فعالیت و اقدام مؤثری که منجر به ایجاد تعامل بیشتر و هم‌افزایی با سایر اعضای شبکه در زمینه کتابخوانی شود، از جمله مفاد این میثاق نامه است. وی ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و دبیرخانه پایتخت کتاب ایران در شیراز نیز بسترهای لازم را به اقتضاء برنامه‌ها و طرح‌ها برای اعضای این شبکه فراهم خواهد کرد. سهرابی در عین حال عنوان کرد: تاکنون رستوران‌ها و کافه‌هایی همچون «هفت خوان، صوفی، قوام، اجاق و آتش، بالو (واقع در سنگ سیاه)، خانه سنتی ستایش، قهوه گذر، کافه کتاب رومی، کافه گالری سروناز، کافه خیابون، کافه لحظه، کافه کتاب راز و ماز» با امضای این میثاق‌نامه به شبکه یادشده پیوسته‌اند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تأکید بر اینکه شیراز در سال جاری یکی از نامزدهای اصلی پایتخت کتاب خواهد بود، یادآور شد: علاوه بر شیراز و شهرهای اوز و صدرا که سال‌های گذشته عنوان شهرهای خلاق کتابخوانی را کسب کرده بودند، امسال چند شهر دیگر استان فارس نیز برنامه‌های مؤثری را تدوین کرده و حضور پررنگی در پنجمین جشنواره پایتخت کتاب ایران خواهند داشت.

کودکان قهوه حوزه   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره افزایش یا کاهش قیمت خودرو در سال آیندهپیش‌بینی قیمت خودروهای داخلی در سال 98 با توجه به نوسانات بازار ارز که یکی از مولفه‌های خودروسازان برای تأمین مواد اولیه و قطعات است، کمی دشوار به نظر می‌رسد.
خودروتک افزایش قیمت کاهش قیمت ها قیمت ارز 

  

پلیس اعلام کرد خبر خسارت به خودروی نیروی انتظامی در درگیری شهروندان دزفول و اندیمشک کذب است.
نامه نیوز نیروی انتظامی پلیس فضای مجازی 

  

رییس جمهور سابق ایران گفت‌وگویی متفاوت با خبرورزشی داشت. او از مارادونا، انتقال تیم‌ها به شهرستان‌ها، جام جهانی و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت.
نامه نیوز احمدی نژاد رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

خبر خوش برای دارندگان خودروهای گازسوزمدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان 10 درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.
خودروتک ایران رانندگی استاندارد 

  

فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند.
نامه نیوز اشرار استان همدان استان کردستان 

  

گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت نهایی پژو 301پژو 301 در کنار 2008 و 508 محصولاتی بودند که از آن‌ها به اسم میوه‌های برجامی صنعت خودرو یاد می‌شود. بعد از بروز تنش‌های بین‌المللی و آغاز تحریم‌ها، همکاری پژو و ایران‌خودرو آسیب شدیدی دید. طبیعتاً 301 نیز از این بحران بی‌نصیب نماند. حالا خبر می‌رسد که با اتخاذ راهکارهایی قرار است که این خودرو راهی بازار شود ولی با قیمتی نامعلوم.
خودروتک قیمت پژو ایران خودرو 

  

کمتر از 24 ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعار‌های اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله ور شدند. پلیس لندن زخمی شدن یک جوان 27 ساله با چکش از ناحیه سر را تایید کرده است.
نامه نیوز حمله تروریستی لندن نیوزیلند 

  

قیمت خودرو چقدر دیگر پایین می آید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.
نامه نیوز وزارت آموزش و پرورش آموزش مجلس شورای اسلامی 

  

الان خودرو صفر کیلومتر بخریم یا بعد از عید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

مبارزه با ملخ های مراکشی در اراضی کشاورزی طارم سفلی آغاز شدقزوین - ایرنا - معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: مبارزه با آفت ملخ های مراکشی در اراضی طارم سفلی آغاز شد.
ایرنا کشاورزی قزوین استان قزوین 

  

ارزش افزوده غیرنفتی رونق تولید را دوچندان می کندساوه - ایرنا - نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ارزش افزوده ناشی از اقتصاد غیر نفتی، رونق تولید در بخش های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی را تسهیل می کند.
ایرنا تولید ایران مجلس شورای اسلامی 

  

تقویت ارزش افزوده غیرنفتی راهبرد رونق تولید استساوه - ایرنا - نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ارزش افزوده ناشی از اقتصاد غیر نفتی، رونق تولید در بخش های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی را تسهیل می کند.
ایرنا تولید استان مرکزی ایرنا 

  

طلبه امروز باید به کار امام زمانش بیاید/ارزش یک روحانی به القاب و عناوین نیستنماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که کسوت روحانی از اول تا آخر عمر خدمت است، گفت: عرصه طلبگی یعنی سرباز امام زمان(عج) و وقف خدمت به اسلام شدن.
ایلنا کار آستان قدس رضوی استان خراسان رضوی 

  

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: به فیفا نامه‌ای ارسال کردیم تا پاداش ما از حضور بازیکنان در جام‌جهانی را به حساب ارزی آقای برانکو واریز کنند چون ما حساب ارزی نداریم.
نود باشگاه پرسپولیس پرسپولیس فیفا 

  

قیمت ارز در امروز یکشنبه 4 فروردینقیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها 12هزار و 950 تومان تعیین شده است.
خودروتک قیمت ارز دلار 

  

ایسنا نوشت: معاون اول رئیس جمهور از برخی مناطق سیل زده در استان مازندران بازدید کرد.
نامه نیوز اسحاق جهانگیری سیل رئیس جمهور 

  

هزینه وام مسکن ارزان شد؛ تقاضا کم!اواخر سال 1396 قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن حدود 67 هزار تومان بود که اواخر سال گذشته به 54 هزا
خبرفوری هزینه وام مسکن وام