مهر   |  علمی  |  

احتمال نشت اطلاعات 300 هزار نفر در جریان انتخابات اتحادیه اروپا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، حدود یک سال قبل پارلمان اتحادیه اروپا به دلیل رسوایی کمبریج آنالیتیکا تحقیقات گسترده ای را درباره شرکت فیس بوک انجام داد. اما اکنون این پارلمان گرفتار رسوایی اطلاعات بیش از 300 هزار کاربر شده است. این رسوایی مربوط به استفاده از نرم افزار شرکت آمریکایی «نیشن بیلدر» (Naion Builder) است. گمان می رود شرکت مذکور اطلاعات این کاربران را فاش کرده…

احتمال نشت اطلاعات 300 هزار نفر در جریان انتخابات اتحادیه اروپا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، حدود یک سال قبل پارلمان اتحادیه اروپا به دلیل رسوایی کمبریج آنالیتیکا تحقیقات گسترده ای را درباره شرکت فیس بوک انجام داد.

اما اکنون این پارلمان گرفتار رسوایی اطلاعات بیش از 300 هزار کاربر شده است. این رسوایی مربوط به استفاده از نرم افزار شرکت آمریکایی «نیشن بیلدر» (Naion Builder)  است. گمان می رود شرکت مذکور اطلاعات این کاربران را فاش کرده است. در همین راستا اعضای پارلمان اتحادیه اروپا برای استفاده از نرم افزار های شرکت «نیشن بیلدر» تحت تحقیقات قرار دارند. به گفته مقامات این شرکت در جریان انتخابات ماه می اتحادیه اروپا اطلاعات شخصی افراد را بررسی و از آنها سواستفاده کرده است.

«ووجسیچ یوویسکی» در اوایل هفته گذشته به عنوان ناظر برحفاظت اطلاعات در اتحادیه اروپا انتخاب شد. او در بیانیه ای اعلام کرد: انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا  با وجود چند جنجال در داخل کشورهای عضو و هم در سطح جهانی برگزار شد.

این درحالی است که برنامه های انتخاباتی نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا همچنان تحت بررسی های زیادی قرار می گیرد. البته قبل از برگزاری انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا، قواعدی برای جلوگیری و جریمه کردن احزاب سیاسی در اروپا وضع شد که به طور عمدی از اطلاعات شخصی افراد در برنامه های انتخاباتی خود استفاده می کنند.

طبق تحقیق پارلمان اتحادیه اروپا از وب سایت thistimeimvoting.eu استفاده کرده که اطلاعات بیش از 329 هزار کاربر علاقمند به فعالیت های سیاسی را جمع آوری کرده است. در مرحله بعد شرکت «نیشن بیلدر» این اطلاعات را فراوری کرده است.

پارلمان اتحادیه اروپا اعلام کرده در سال 2018 خدمات این شرکت آمریکایی را در یک پروژه آزمایشی استفاده کرد تا یک برنامه اطلاعاتی در سراسر اروپا اجرا کند و فقط از قابلیت های اصلی این شرکت مانند سیستم مدیریت محتوا یا ابزاری برای ارسال اطلاعات در یک بیانیه ایمیلی استفاده کرده است.  

در بیانیه پارلمان اروپا آمده است: تاکنون هیچ اطلاعاتی با سیستم های دیگر به اشتراک گذاشته نشده و افراد پس از اعلام رضایت واضح می توانند عضو سایت شوند.

شرکت نیشن بیلدر نیز در یک بیانیه ایمیلی اعلام کرده نرم افزارش به مردم کمک می کند در فرایندهای دموکراتیک شرکت کنند و اطلاعات مشتریان خود را به اشتراک نمی گذارد یا نمی فروشد.

این در حالی است که در اوایل ماه جاری یک سازمان ارشد ناظر در انگلیس نامه هایی به احزاب این کشور ارسال کرد و درباره استفاده از اطلاعات مردم در برنامه های خود پیش از انتخابات پارلمان این کشور در دسامبر هشدار داد.  

رسوایی فیس بوک ماه   اخبار برگزیده
  

با خودروهای برقی جدید ایران خودرو آشنا شوید (تصاویر)روز گذشته ایران خودرو در یازدهمین همایش موتور‌های درونسوز از اولین خودروی تمام برقی ایرانی با تیراژ انبوه رونمایی کرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رییس دفتر رییس جمهور: پای امنیت ایران در میان استبه اعتقاد رئیس دفتر رئیس جمهوری، مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو به نوعی میخ آخر بر تابوت کمپین فشار حداکثری امریکا خواهد بود.
مثلث رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

رئیس ستاد انتخابات استان تهران بر لزوم تعطیلی کامل ستادهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس در روزهای پنجشنبه و جمعه تاکید کرد.
نامه نیوز آموزش انتخابات مجلس تهران 

  

مشارکت در انتخابات حدود 40 درصد خواهد بود/ با وجود مشارکت اندک هم اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد: اگر امروز قبل از اتفاقات آبان ماه بودیم، می‌گفتم سبد رأی اصلاح‌طلبان به شدت کاهش پیدا خواهد کرد زیرا بیشتر طبقه متوسط و قشر خاکستری هستند که انقلت‌هایی را نسبت به اصل شرکت در انتخابات خواهند آورد اما در این انتخابات اقشار آسیب‌پذیر به نوعی با حضور در انتخابات قهر کردند.
ایلنا انتخابات مجلس شورای نگهبان اصلاح طلبان 

  

اولین ویدئو از خودرو رانا برقی ایران خودرورانا برقی به عنوان اولین خودرو کاملا برقی ایرانی با قابلیت کاربردی روزمره رونمایی شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

حداد و قالیباف عقب نشستند،آقاتهرانی سهم گرفت/ لیست وحدت درآمد«لیست وحدت» شورای ائتلاف درحالی منتشر شد که در آن بیشترین سهم به فرزندان معنوی و سیاسی آیت الله مصباح اختصاص یافته است.
۵۵ آنلاین اصولگرایان سید رضا تقوی عبدالحسین روح الامینی 

  

نشانه‌ ها از کنترل ویروس کرونا/به مهار ویروس کرونا امیدوار باشیم؟سازمان بهداشت جهانی در گزارش تازه خود عملکرد چین در مهار ویروس کرونا را موفقیت‌آمیز خواند. هر ساعت به تعداد قربانیان ویروس کرونا افزوده می شود.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی ویروس چین 

  

کارهای عجیب و غریبی که به هرچیزی شبیه است جز تبلیغات انتخاباتی!کاندیدا داریم چه کاندیدایی! نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس یازدهم وسط طرفدارانش که برای او شعار میدهند ایستاده و می‌گوید بلندتر شعار بدید!
مستقل‌آنلاین تبلیغات انتخابات مجلس 

  

ماهی قرمز کرونا ویروس دارد؟عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با اشاره به برخی از نگرانی‌ها در رابطه با ورود ماهی‌های قرمز چینی در ایام نوروز و احتمال انتقال بیماری از این طریق، عنوان کرد: تا جایی که می‌دانم واردات کلیه محصولات غذایی و حیوانی از کشور چین ممنوع شده و هیچ منطقی وجود ندارد که در شرایط اپیدمی موجود محصولات غذایی و یا حیوانی از چین وارد شود.
اقتصادنیوز ویروس گربه نوروز 

  

بازگشت عادل فردوسی پور، سورپرایز امشب شبکه سه است؟رضا جاودانی در برنامه «گزارش ورزشی» اعلام کرده بود که سه شنبه شب، مخاطبان را سورپرایز می‌کند.
مملکت‌آنلاین مادرید بازی لیورپول 

  اخبار داغ
  

قیمت خودرو امروز 30 بهمن 98 (محصولات ایران خودرو)/ سمند ارزان شدبرخی محصولات ایران خودرو امروز تا 13 میلیون تومان هم در حاشیه بازار افزایش قیمت داشت اما دو محصول سمند LX و پژو GLX کاهش قیمت داشتند.
برنا قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

نام‌نویسی در فین‌استارز پلاس 2020 آغاز شدفرابورس ایران هم‌زمان با سیزدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با هدف کمک به توسعه اکوسیستم ‏فین‌تک و تامین ‏مالی کسب‌وکارهای استارت‌آپی از «فین‌استارز پلاس 2020» به عنوان رویداد تخصصی ‏فین‌استارز رونمایی خواهد کرد تا از طریق آموزش، ارائه خدمات حقوقی، حل چالش‌های موسسات مالی و ‏سرمایه‌گذاری، پرورش منابع انسانی، خدمات جذب سرمایه‌، معرفی محصولات و کمک به شبکه‌سازی موثر ‏به ارتقای جا...
شما‌نیوز ایران دورهمی بانک 

  

تغییرات قیمت بازار طلا، سکه و ارزجدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز را در این خبر بخوانید.
شما‌نیوز قیمت ارز قیمت یورو 

  

سلطانی‌فر: سهمیه عسگری برای المپیک آینده بسیار ارزشمند است/ قهرمانان توکیو هیچ نگرانی از بابت استخدام، پاداش و تامین خود نداشته باشندوزیر ورزش و جوانان گفت: قهرمانان توکیو هیچ نگرانی از بابت استخدام، پاداش و تامین خود نداشته باشند و کاملا مورد حمایت وزارتخانه هستند.
برنا المپیک ورزش جوانان 

  

ارزیابی رییس ستاد انتخابات کشور از عملکرد رسانه ملی در خصوص انتخاباترییس ستاد انتخابات کشور گفت: حضور پر شور رسانه ملی باعث افزایش مشارکت مردم می شود.
برنا ستاد انتخابات کشور رسانه 

  

وقتی کف خیابان‌های اهواز به دنبال حق بودیم، محجوب و جلودارزاده صدایمان را شنیدند!جمعی از کارگران فولاد اهواز با صدور بیانیه‌ای از علیرضا محجوب و سهیلا جلودارزاده حمایت کردند.
ایلنا اهواز علیرضا محجوب مجلس شورای اسلامی 

  

قیمت طلای 18عیار در بازار تهران امروز به 540 هزار و 900 تومان، قیمت طلای 24عیار 721 هزار و 200 تومان و هر مثقال طلا 2 میلیون و 346 هزار تومان رسید. همچنین سکه تمام‌‌بهار آزادی در بازار تهران امروز 5 میلیون و 276 هزار تومان معامله شد.
نامه نیوز قیمت دلار یورو