الجزیره فاش کرد؛ محلی که پمپئو تحریم های جدید علیه ایرن را اعلام کرد، به چه کسی تعلق داشت؟

اقتصادنیوز: یک پایگاه آمریکایی فاش کرد عربستان و امارات در تامین مالی تبلیغات علیه ایران و قطر در آمریکا دست دارند.

الجزیره فاش کرد؛ محلی که پمپئو تحریم های جدید علیه ایرن را اعلام کرد، به چه کسی تعلق داشت؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، شبکه تلویزیونی الجزیره؛ پایگاه آمریکایی ”لوبلاگ“ از احتمال دست داشتن عربستان و امارات در تامین مالی غیرعلنی گروه فشار آمریکایی برای تبلیغات علیه ایران و قطر خبر داد که می‌تواند نقض تامین مالی گروه‌ها در آمریکا باشد. این پایگاه در گزارشی مستند فاش کرد اسنادی که به دست آورده است نشان می‌دهد سازمان ”متحدان علیه ایران“، ده‌ها میلیون دلار تامین مالی دریافت کرده است و روابط تاثیرگذاری با محافل تصمیم ساز در آمریکا دارد.

محمد الاحمد خبرنگار الجزیره در واشنگتن، گفت: مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا هفته گذشته که می‌خواست درباره گام‌های آینده علیه ایران سخن بگوید، محل نامانوسی را به این منظور انتخاب کرد. او در کنفرانس سالانه سازمانی با نام ”متحدان علیه ایران هسته ای“، اعمال تحریم علیه شرکت‌هایی را که با تهران تعامل دارند، اعلام کرد. سفرا و مسئولانی از بحرین، امارات، اسرائیل و عربستان در این کنفرانس حضور داشتند. پایگاه ”لوبلاگ“ که در زمینه تحلیل سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه فعالیت می‌کند، از احتمال دست داشتن عربستان و امارات در تامین مالی پنهانی این گروه فشار خبر داد. این پایگاه در مقاله‌ای با استناد به اسناد اعلام کرد این سازمان 35 میلیون دلار در دو سال گذشته برای تبلیغات علیه ایران و قطر، کمک دریافت کرده است. این مقاله همچنین این سوال را مطرح می‌کند که آیا این کمک مالی اعلام نشده، نقض قوانین آمریکا درباره ثبت اسامی سازمان‌های وابسته به کشورهای خارجی است.

جویل روبن دستیار اسبق وزیر امور خارجه آمریکا به الجزیره گفت: ”قانون ثبت اسامی سازمان‌های وابسته به خارج، به این منظور تدوین شده است که تضمین کند آمریکایی‌ها اطلاع داشته باشند که چه کسی گروه‌های فشاری را که برای تاثیرگذاری بر دولت آمریکا تلاش می‌کنند، تامین مالی می‌کند. به ویژه اگر از طرف‌های خارجی باشند. هر زمان که تامین مالی خارجی در واشنگتن به مراکز تحقیقاتی، شرکت‌های روابط عمومی یا گروه‌های فشار صورت گیرد، باید این مسئله در دفتر این قانون وابسته به وزارت دادگستری ثبت شود تا اصل شفافیت تضمین شود. “

در ادامه این گزارش آمده است: مقاله پایگاه لوبلاگ همچنین فاش می‌کند این گروه فشار، در سال 2017 پنج میلیون دلار از موسسه‌ای به نام برنامه مبارزه با افراط گرایی دریافت کرده است که وزارت امور خارجه آمریکا تامین مالی آن را برعهده دارد و اتهامات عربستان و امارات درباره روابط قطر با تروریسم را تبلیغ می‌کند. جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا هم که معروف به دشمنی با ایران است، پیش از منصوب شدن به این سمت، 240 هزار دلار دریافت کرده بود.

جویل روبن دستیار اسبق وزیر امور خارجه آمریکا به الجزیره افزود: ”تلاشی برای بررسی و تحقیق در مورد شیوه تامین مالی سازمان متحدان علیه ایران هسته‌ای و ماهیت ماموریت آن صورت گرفت. اگر اسنادی درباره تامین مالی خارجی این سازمان وجود داشته باشد، ممکن است دفتر این قانون وابسته به وزارت دادگستری از خود واکنش نشان دهد. زیرا تامین مالی از طرف کشورهایی مانند عربستان و امارات برای تاثیرگذاری بر سیاست‌های تصمیم سازان در آمریکا، این سازمان را به عنوان سازمانی جلوه خواهد داد که به عنوان حافظ منافع این دو کشور عمل می‌کند. “

خبرنگار این شبکه خاطر نشان کرد: با اینکه منبع این تامین مالی مشخص نیست، این پایگاه نامه‌های قبلی یوسف العتیبه سفیر امارات در واشنگتن را منتشر کرد که پاسخ‌هایی در این باره در آن‌ها وجود دارد. در یکی از نامه‌های العتیبه، نام مارک والاس مدیر سازمان متحدان علیه ایران هسته ای، وجود دارد که برای برنامه‌ای مربوط به مبارزه با تروریسم، از امارات درخواست کمک کرده است. این پایگاه آمریکایی تاکید کرد سفارتخانه‌های عربستان و امارات در واشنگتن، از اظهارنظر درباره این مقاله خودداری کردند. اقدام مایک پمپئو در انتخاب کنفرانس این گروه فشار برای سخنرانی درباره ایران و نیز روابط آن با جان بولتون و دیگر شخصیت‌های آمریکایی، نشان می‌دهد این گروه نزد تصمیم سازان در آمریکا دارای نفوذ است و بر تدوین سیاست‌های آن در منطقه تاثیر می‌گذارد.

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

شبکه تلویزیونی الجزیره مایک پمپئو ایران   اخبار برگزیده
  

ایرنا- وزیر امور خارجه پیشین انگلیس معتقد است که آمریکا بدون پشتوانه منطقی از برجام خارج شد و لازم است که اولاً به این توافق بازگردد و ثانیاً متوجه اشتباه خود شود.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا حسن روحانی 

  

توضیحاتی در مورد رفع فیلتر تلگرامرئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص احتمال رفع فیلتر تلگرام توضیحاتی ارائه داد.
مستقل‌آنلاین تلگرام وزارت کشور کارت ملی هوشمند 

  

خط قرمز وزارت کشور در انتخابات/رایزنی با شورای نگهبان نتیجه دادرئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه تاکنون کار سازماندهی شده در داخل کشور برای تحریم انتخابات نداشته‌ایم، گفت: همه گروه‌های سیاسی کشور، مشارکت در انتخابات را ترجیح خواهند داد.
مثلث وزارت کشور ستاد انتخابات کشور انتخابات مجلس 

  

پیش فروش بزرگ ایران خودرو با عرضه 9 مدل (قیمت)مرحله سوم پیش فروش محصولات ایران خودرو از امروز (30 مهرماه جاری) آغاز می شود.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رمزگشایی از 2 مدل کاندیدای توقف تولید پراید و 405داستان حذف پراید و یک خودرو دیگر که احتمالا پژو 405 است اکنون به اینجا رسیده است که نه به طور کامل بلکه مدل هایی از این 2 خودرو از چرخه تولید خودرو کشور حذف می شوند. با توجه به شواهد موجود می توان پی برد که کدام مدل از این دو خودرو برای سال آینده خط تولید را ترک خواهند کرد.
خودروتک خودروسازان تولید ایران خودرو 

  

ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل/ تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری/ برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زادهخودکفایی ایران در تولید جنگنده‌ها، رایزنی وزارت اقتصاد با اتاق بازرگانی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات، ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل، تکذیب اعطای وام 18 میلیارد و 400 میلیون دلاری به ایران توسط ژاپن، تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری، برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، ادعای آژانس امنیت ملی آمریکا درباره استفاده روسیه از زیرساخت‌ها...
ایلنا ایران خودرو ایران ایران و روسیه 

  

ترامپ: به وعده انتخاباتی‌ام عمل می‌کنماقتصادنیوز : رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر تأکید کرد که طبق وعده‌ای که در جریان انتخابات سال 2016 به حامیان خود داده است، سربازان آمریکایی را به کشورشان بازخواهد گرداند.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

ایران ارزان‌ترین بنزین را در منطقه دارد و از همین رو قاچاق بنزین از این کشور همواره جذابیت بالایی برای قاچاقچیان داشته است اما آیا بنزین در ایران در مقایسه با درآمد سرانه،‌ در واقعیت نیز ارزان‌ترین بنزین در خاورمیانه به شمار می‌آید.
نامه نیوز بنزین درآمد ایران 

  

کاخ سفید به دنبال درگیری مستقیم و نظامی با تهران نخواهد بودمحمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه المسیره گفت: اگر شرایط مناسب فراهم شود، من آماده سفر به ریاض برای حل اختلافات خواهم بود.
مستقل‌آنلاین کاخ سفید دونالد ترامپ جمهوری اسلامی ایران 

  

دکتر ظریف: من آماده سفر به عربستان هستموزیر خارجه کشورمان گفت که آماده سفر به عربستان برای حل اختلافات است.
مثلث یمن سفر عربستان 

  اخبار داغ
  

پشت پرده قاچاق داروی ایرانی/رانت و فساد ارز 4200 تومانی به گزارش خبرنگار مهر، دست اندرکاران صنعت داروسازی کشور در این سال ها توانسته اند به رغم محدودیت ها و موانعی که در مسیر تولید دارو در داخل ایجاد شده است، بیش از 97 درصد نیاز بازار دارویی کشور را تامن کنند. این در حالی است که صنعت دارو در ایران، با مشکلات و چالش های زیادی در مسیر توسعه و ارتقای این صنعت مواجه است. در چنین شرایطی که تحریم ها باعث شده صنعت داروسازی با موانع و محدودیت…
مهر قاچاق قاچاق دارو داروخانه 

  

فیلم زندگی طاهره صفارزاده ساخته می شودمعصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده قول ساخت فیلمی از زندگی طاهره صفارزاده با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی داد.
ایبنا معصومه ابتکار رئیس جمهور زنان 

  

بانک ملت با صدور اطلاعیه ای در سامانه کدال اعلام کرد: به استناد ماده 2 مکرر 3 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت به تصویب هیات مدیره این بانک رسیده و در دستور کار قرار گرفته است.
نامه نیوز سرمایه بانک ملت بانک 

  

ارزش 80 میلیارد دلاری تولیدات کشاورزی ایرانهفتمین نشست از نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد.
ایلنا وزارت جهاد کشاورزی محصولات کشاورزی کشاورزی 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ ثبت رکورد 9 ماهه سکهاقتصادنیوز: امروز سه‌شنبه و در آخرین روز مهر 1398 ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز تهران در حالی شدت گرفت که دلار کم‌نوسان‌ترین ماه خود را از ابتدای سال 98 تجربه کرده بود و قیمت طلا و سکه نیز روزهای اخیر در مقابل نوسانات مقاومت نشان می‌داد. امروز 30 مهرماه 1398 دلار سطح حمایتی 11300 تومانی را شکست و به 11290 تومان نیز رسید تا پایین‌ترین نرخ یک ماه اخیر را به ثبت برساند...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سوئیس یورو 

  

تحقق نیاز ارزی کشور از مسیر صادرات غیر نفتیمدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: همزمان با تشدید تحریم ها و کاهش درآمدهای نفتی این باور وجود داشت که صادرات غیرنفتی ظرفیت تامین نیاز ارزی کشور را دارد و خوشبختانه با بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور این امر تا حد قابل توجهی محقق شده است.
شما‌نیوز اتاق بازرگانی صادرات غیرنفتی بانک 

  

پتروشیمی اروند بزرگترین تولید کننده پی وی سی بعد از عربستان/جلوگیری از خروج ارز با تولید استراتژیک ”ای پی وی سی“حسن نشان زاده مقدم نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پتروشیمی اروند در بازدید از غرفه این شرکت در ششمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته در تهران در خصوص حضور این شرکت در نمایشگاه اظهار کرد: فرصت این نمایشگاه باعث شد که از نزدیک با مشتریان و مصرف کنندگان نهایی محصولاتمان تعامل و مذاکره داشته باشیم و مشکلات را بشناسیم و وفاداری و رضایتمندی مشتریان و مصرف کنندگ...
شما‌نیوز پتروشیمی تولید سیمان 

  

غفلت از ارزآوری گردشگری تاریخی و مذهبی/میراثی که نباید فراموش شود خبرگزاری مهر، گروه استان ها- مریم ساحلی: ایران سرزمین گنجینه‌های ازیادرفته است. هر گوشه از این سرا حکایتی شگفت در خود نهفته دارد که چشم‌ها را به تماشا فرامی‌خواند. دریا و رودخانه‌ها، کوه‌ها و آبشارها، جنگل‌های انبوه و چشمه‌های آب‌معدنی، غارها و دیوارنوشته‌ها، دشت و کویر، بناهای کهن و اماکن مقدس چون جامه‌ای سرشار از نقش و نگار این مرزوبوم کهن را در برگرفته است. بی‌تردید این نعمات…
مهر فضای مجازی گردشگری گردشگری مذهبی