اعتماد   |  ورزشی  |  

افشاگری عبادی‌پور درباره پشت پرده بازگشت به ارومیه / عبادی‌پور: آلکنو به اندازه موهای سرمان مدال دارد / لباس زنان المپیکی توهین به آنهاست

دریافت کننده تیم ملی والیبال کشورمان گفت: از مسئولان ارومیه تشکر و بدرقه نخواستیم اما حداقل در آستانه المپیک شایعه‌سازی نکنند.

افشاگری عبادی‌پور درباره پشت پرده بازگشت به ارومیه / عبادی‌پور: آلکنو به اندازه موهای سرمان مدال دارد / لباس زنان المپیکی توهین به آنهاست

اعتمادآنلاین|‌ تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های با ثبت 5 پیروزی و 10 شکست در رده دوازدهم ایستاد. حالا شاگردان آلکنو راهی توکیو شده‌اند تا بتوانند با خلق حماسه‌ای در رقابت‌های المپیک دل مردم را شاد کنند. این روزها میلاد عبادی‌پور، دریافت کننده تیم ملی کشورمان با انتقادهای زیادی از سوی برخی اهالی والیبال و مردم مواجه شده است. وی پس از مدت‌ها سکوت خود را شکست و به بسیاری از انتقادها و شایعات پاسخ داد.

 

 

به گزارش فارس، در ادامه اظهارات میلاد عبادی‌پور را می‌خوانید:

 

*تیم ملی در لیگ ملت‌ها نتایج خوبی کسب نکرد و انتقادات زیادی نسبت به عملکردت مطرح شد. نظرت در این خصوص چیست؟

 

یکی از بزرگترین ایراد ما ایرانی‌ها این است که خودمان را در برخی مواقع با بهترین تیم‌های مدعی جهان مقایسه می‌کنیم؛ در حالی که باید ببینیم بهترین تیم‌های جهان چه کارهایی انجام داده‌اند. همه تیم‌های مدعی دنیا در دوران کرونا و در شرایطی که بازی‌های ملی تعطیل بود، اقدامات زیادی انجام دادند، اما ما که ادعا می‌کنیم از بهترین تیم‌های جهان هستیم، چه کردیم؟ بزرگترین تیم‌های دنیا در دوران قرنطینه بازیکنان خود را جمع کرده و تمرین کردند.

 

آنها بازی‌های دوستانه هم برگزار کردند، اما تیم ما چه کرد؟ ما 2-3 ماه در ایران بیکار بودیم و جایی هم نمی‌توانستیم برویم. شاید اگر فدراسیون بازیکنان را جمع می‌کرد، می‌شد وزنه زد و تمرینات توپی هم برگزار کرد، اما اینگونه نشد. شرایط برای ما خارج از فدراسیون سخت بود، چون قرنطینه بود و نمی‌توانستیم از امکانات بهره ببریم. به همین دلیل 3 ماه بدن‌های‌مان وارد افت شد. پس از آن 11 ماه به لیگ‌های باشگاهی رفتیم و فشار آوردیم و بعد از 2 سال وارد لیگ ملت‌ها شدیم. این مسابقات در شرایطی برای ما آغاز شد که هیچ کدام از بازیکنان در این مدت با هم تمرین و بازی نکرده بودند. 

 

خودمان هم از خودمان انتظار نداشتیم که اینگونه بازی کنیم، اما شرایط برای ما به این شکل رقم خورد. برخی‌ها بی‌انصافی می‌کنند و ما را با برخی تیم‌های بزرگ دنیا مقایسه می‌کنند که واقعاً درست نیست. لیگ ملت‌ها می‌توانست بهتر تمام شود، اما اینگونه نشد. حالا هم منتظر شروع المپیک هستیم. المپیک فضای متفاوتی دارد، ضمن اینکه ما هم در این مدت توانستیم بیشتر باهم بازی کنیم. روحیه و اعتماد به نفس بازیکنان تقویت شده و امیدوارم بتوانیم در المپیک کار بزرگی انجام دهیم.

 

*هجمه‌هایی که در جریان لیگ ملت‌ها نسبت به عملکردت وارد شد، چقدر روی تو تاثیر داشت؟

 

متاسفانه انتقادها از ابتدا مطرح می‌شد. از سال 2014 که به تیم ملی آمدم، به یاد دارم این حرف‌ و حدیث‌ها عنوان می‌شد. یک بار در سال 2014 به این انتقادها توجه کردم و والیبالم در حال تمام شدن بود. بهتر این است که توجه زیادی به این صحبت‌ها نکنیم چون همیشه عده‌ای هستند که نسبت به شرایط انتقاد می‌کنند. اگر بخواهیم روی این موضوع تمرکز کنیم، بازیکنان آسیب می‌بینند. همه باید حرفه‌ای شوند و بدانند که ما یک تیم هستیم. اگر بردی حاصل می‌شود، به دلیل تلاش همه بازیکنان است و اگر شکستی رقم می‌خورد تمام بازیکنان مقصر هستند.

 

یک روز ممکن است 30 امتیاز برای تیم ملی کسب کنم و روز دیگر شرایط خوبی نداشته باشم. این نباید دلیلی باشد که از من انتقاد شود. این شرایط ممکن است برای هر بازیکنی در یک تورنمنت یک ماهه رخ دهد. افرادی که انتقاد می‌کنند، چند نفر هستند و چه می‌گویند؟

 

کاری ندارم هدف از مطرح کردن انتقادها چیست. هرکسی می‌تواند هر حرفی را مطرح کند و ما مسئول صحبت‌های بقیه نیستیم. ما تمام تلاش خود را به کار می گیریم که بهترین نتیجه ممکن را کسب کنیم. شاید برخی‌ها دنبال قصد و غرض خاصی هستند و شاید هم اینگونه نباشد و فقط نظر شخصی خود را مطرح می‌کنند. 

 

*ایران تنها تیمی در المپیک است که پیش از شروع این مسابقات کادر فنی خود را تغییر داده؛ این تغییرات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

 

این اتفاق 100 درصد جنبه مثبت دارد. ما با مربی کار می‌کنیم که چندین دوره المپیک را تجربه کرده است. آلکنو به اندازه موهای سر ما طلای المپیک، جام‌جهانی، باشگاه‌ها جهان و باشگاه‌های روسیه و... دارد. او چیزی کم ندارد که بخواهیم از او انتقاد کنیم. آلکنو یکی از بزرگترین مربیان دنیا است، اما متاسفانه زمان زیادی نداشت. باید به آلکنو زمان داد. او یک هفته به ایران آمد و سپس راهی لیگ ملت‌ها شد. این مربی چه کار خاصی می‌تواند انجام دهد؟ حالا شرایط فرق می‌کند. او به هماهنگی خوبی با بازیکنان رسیده است و راحت‌تر می‌توانیم با هم صحبت کنیم. اگر او قرارداد طولانی مدت داشت، شرایط برای ما خیلی بهتر می‌شد.

 

*نظرت در مورد همگروه‌های ایران در المپیک چیست؟

 

در المپیک گروه مرگ و زندگی معنی ندارد. همه تیم‌ها با 100 درصد توان وارد مسابقات می‌شوند تا بهترین عنوان را به دست بیاورند. گروه ما هم چندان راحت نیست. در گروه ما تیم‌های ایتالیا، لهستان، ژاپن، کانادا و ونزوئلا حضور دارند که هر کدام از آنها صعود کند، شانس پیروزی بر حریفش را دارد. مرحله دوم واقعاً بازی مرگ و زندگی است. وقتی از گروه صعود کنیم کار برای تمام تیم‌ها سخت می‌شود.

 

*پیش‌بینی‌ات از نتایج تیم ملی والیبال در المپیک توکیو چیست؟

 

نمی‌توانم پیش‌بینی کنم، چون همه تیم‌ها برای کسب پیروزی به توکیو آمده‌اند. نمی‌توانم قولی بدهم، چون ممکن است بدقول شوم. ما هم برای کسب 5 پیروزی در مرحله مقدماتی کار را آغاز می‌کنیم. توکل همه ما به خدا است و تا آخرین لحظه دست از تلاش برنمی‌داریم. 

 

*مراسم بدرقه کاروان ایران به المپیک چگونه بود؟

 

مراسم بدرقه‌ای که کمیته ملی المپیک برگزار کرد شکل و شمایل خوبی داشت، اما متاسفانه یک مسئول از ارومیه حتی حاضر نشد به ما تبریک بگوید و ما را بدرقه کند. حتی یک نفر به ما پیام هم نداد تا تبریک بگوید. گویا آنها بدشان می‌آید که ورزشکاران‌شان المپیکی شوند. مردم ارومیه همیشه به ما لطف داشتند و واقعاً دم آنها گرم که هوای ما را داشتند. مردم با دعای خیر خود ما را بدرقه کردند. همین که به المپیک رسیده‌ایم و انگیزه داریم بخاطر مردم است، اما اگر بخواهیم درمورد مسئولان ارومیه صحبت کنیم شرایط فرق می‌کند. اگر دشمن ما می‌توانست پست و مقامی در ارومیه بگیرد شاید بهتر از مسئولان کنونی با ما رفتار می‌کرد. نه تنها آقایان ما را ندیدند که حتی پیامی هم به ما ندادند تا بدرقه‌مان کنند. هر پیام و تماسی دریافت کردیم تنها از طرف مردم بود. 

 

*با تمام این صحبت‌ها، اظهاراتی هم درمورد بازگشتت به ارومیه هم مطرح شده است!

 

آقایان همه جا پر کرده‌اند که میلاد می‌خواهد به تیم شهرداری ارومیه بازگردد. نمی‌دانم منبع این شایعه‌ها کجاست. ضمن اینکه نه صحبتی با من شده و نه تماسی داشته‌ام. من یک سال دیگر با تیم اسکرابلچاتوف لهستان قرارداد دارم. متاسفانه آقایان فقط بلدند به مردم امید الکی بدهند. متاسفانه با این شرایط همه چیز سر بازیکنان خراب می‌شود، چون می‌گویند که فلان بازیکن غیرت ندارد و دلش نمی‌خواهد در تیم شهرش بازی کند. این صحبت‌ها در شرایطی عنوان می‌شود که من اصلاً از چیزی خبر ندارم و هر وقت وارد فضای مجازی می‌شوم، می‌بینم که نوشته‌اند میلاد در راه بازگشت به ارومیه است.

 

من نه پیشنهادی از باشگاه داشتم و نه تماسی با من گرفته شده است. البته اگر پیشنهاد هم می‌دادند شرایط برای حضورم در ارومیه فراهم نبود، چون یک سال دیگر قرارداد دارم و برای جدایی باید مبلغ زیادی را به عنوان جریمه پرداخت کنم. بدرقه و تشکر نخواستیم، اما حداقل شایعه‌سازی هم نکنند، چون این حرف‌ها موقعیت بازیکنان را به خطر می‌اندازد. این صحبت‌ها فقط بازیکنان را خراب می‌کند و ما را مجبور می‌کند صحبت‌هایی را مطرح کنیم که شاید درست نباشد. 

 

*اگر خبر بازگشتت به ارومیه به گوش مسئولان تیم اسکرابلچاتوف برسد چه اتفاقاتی رخ خواهد داد؟

 

اگر این خبرها به دست مسئولان باشگاه لهستان برسد، تصور می‌کنند که می‌خواهم آنها را دور زده و به ایران بازگردم. اگر این اتفاق رخ دهد، بدون شک جریمه خواهم شد و زمان زیادی طول می‌کشد که من ثابت کنم این صحبت‌ها شایعه است. نمی دانم آقایان از طرح این موضوعات در آستانه المپیک دنبال چه چیزی هستند، چون با این رفتارها تمرکزمان بهم می‌خورد. اگر آقایان به فکر عملکرد ورزشکارشان در المپیک نیستند، حداقل به فکر ما بعد از این مسابقات باشند.

 

مسئولان ارومیه باعث می‌شوند که بهترین ورزشکاران ایران از این شهر فراری شوند. مردم عاشق والیبال بوده و هواداران واقعی هستند و بارها خودشان را ثابت کرده‌اند، اما رفتار مسئولان جای سوال دارد. آقایان دوست دارند ورزشکاران خود را تخریب کنند. من همشهری آنها هستم و دشمن‌شان محسوب نمی‌شوم، اما بازهم دلیل این رفتارها را متوجه نمی‌شوم. آنها که می‌دانند با من مذاکره نکرده‌اند و صحبتی با من نکرده‌اند نباید دست به انتشار چنین خبرهایی بزنند.

 

*در خبرها آمده بود که تیم اسکرابلچاتوف با دریافت کننده تیم ملی ایتالیا هم به توافق رسیده است. این شائبه به وجود آمد که تو از این تیم جدا خواهی شد؟

 

این صحبت‌ها درست و منطقی نیست. من سال گذشته هم در کنار ساندر بازی کردم. قطعاً رقابت دوستانه‌ای بین بازیکنان خواهد بود تا بتوانند در ترکیب اصلی قرار بگیرند و در نهایت تیم را به موفقیت برسانند. این رقابت به سود تمام بازیکنان خواهد بود، چون مجبور هستیم در بهترین شرایط قرار داشته باشیم. چنین رقابت‌هایی منجر به پیشرفت بازیکنان می شود. سال آینده قرارداد من با تیم لهستان تمام می‌شود و باید دید که چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

 

*یعنی سال آینده میلاد عبادی‌‍‌پور قطعاً در اسکرابلچاتوف توپ خواهد زد؟

 

درمورد سال پیش‌رو هم همه چیز به شرایط باشگاه بستگی دارد. در سال‌های اخیر به دلیل کرونا خیلی از باشگاه‌ها متضرر شدند. باید شرایط را بررسی کرد و سپس تصمیم گرفت. 

 

*گفته می‌شود پیشنهاداتی هم از لیگ ترکیه داشتی؛ آیا این خبرها صحت دارد؟

 

خیر؛ 2 سال پیش از لیگ کشورهای ترکیه، روسیه و ژاپن پیشنهاد داشتم. وقتی قراردادم را با باشگاه اسکرابلچاتوف امضا کردم، خبرش در رسانه‌ها منتشر شد و همه متوجه شدند که قراردادی سه ساله با این تیم دارم و پیشنهادی به من داده نشد. در این بین تنها مسئولان ارومیه موجب شدند تا این شایعه‌ها مطرح شود وگرنه کل اروپا می‌دانستند که من قرارداد سه ساله منعقد کرده‌ام.

 

*بعد از ورود به ژاپن چندین ساعت در فرودگاه معطل شدید. به صورت کلی شرایط در توکیو چگونه است؟

 

شرایط در دهکده خیلی خوب است، اما وقتی وارد ژاپن شدیم از ساعت 20 تا 5 صبح در فرودگاه معطل بودیم و دلیلش را کسی نمی‌دانست. متاسفانه کسی هم نبود که کاری برای ما انجام دهد. اگر می‌گویند بخاطر تست کرونا اینقدر معطل شدیم که باید بگویم ما در لیگ ملت‌ها هم تست می‌دادیم و جوابش نهایتاً 20 دقیقه‌ای اعلام می‌شد. حالا اگر جواب این تست‌ها 2 ساعت هم طول بکشد، دلیل معطلی 7-8 ساعته در توکیو را نمی‌دانیم. در آن شرایط نه آب و غذایی برای خوردن بود و نه جایی برای استراحت داشتیم. در فرودگاه قرنطینه بودیم، اما به هر حال به دهکده رسیدیم و خوشبختانه شرایط در حال حاضر بهتر است و باید دید که در روزهای آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. 

 

*برخی از تیم‌ها نسبت به شرایط دهکده، ارتفاع سقف اتاق‌ها و اندازه تخت‌ها معترض بودند؛ آیا واقعاً شرایط غیراستاندارد است؟

 

اگر بخواهیم درمورد اندازه تخت‌ها و اتاق‌ها صحبت کنیم که باید بگویم همیشه در ژاپن و کشورهای شرق آسیا اینگونه بوده است. نمی‌دانم ما مشکل داریم یا ژاپنی‌ها که همیشه در اندازه‌ها چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. فکر می‌کنم شرایط ما باز خوب باشد، چون بازیکنان تیم‌های ملی والیبال روسیه، آمریکا، ایتالیا و برزیل با قدهای حدود 2 متر و 18 سانت واقعاً شرایط برایشان سخت خواهد بود.

 

*جای چه بازیکنانی در تیم ملی خالی است؟

 

اجازه بدهید نام نبرم، چون شاید بی احترامی به سایر بازیکنان باشد. نفراتی مانند حضرت‌پور، قائمی، میرزاجانپور، فیاضی، مهدوی، زرینی و ... نفراتی هستند که جای خالی‌شان احساس می‌شود، اما واقعاً نمی‌توان نام برد، چون این کار بی احترامی به سایر نفرات است. به هر حال جوانانی که در تیم ملی حضور دارند هم زحمت کشیده‌اند. ای کاش می‌شد المپیک را با حضور 20 بازیکن برگزار کرد، اما متاسفانه در ورزش همیشه اینگونه بوده است.

 

*نظرت درمورد لباس کاروان ایران چیست؟

 

نمی‌دانم چه بگویم؛ ما احتمالاً در رژه المپیک حضور نخواهیم داشت. لباس ورزشکاران مردان نسبتاً قابل تحمل است، اما طرح لباس ورزشکاران زن فکر می‌کنم واقعاً نوعی بی‌احترامی به آنها باشد. به ورزشکاران المپیکی باید احترام خاصی گذاشته شود. واقعاً نمی‌دانم چه باید بگویم.

 

*کاروان والیبال ایران قطعاً در رژه المپیک حضور نخواهد داشت؟

 

متاسفانه رژه المپیک 4-5 ساعت طول می‌کشد و تا آخر شب ادامه خواهد داشت و ما فردا آن روز باید در نخستین مسابقه خود به مصاف لهستان برویم. من از سیستم و برنامه‌ریزی‌های مسئولان اطلاع دقیقی ندارم، اما تا جایی که می‌دانم حضور ما در رژه به دلیل بازی حساس‌مان با لهستان چندان منطقی نیست.

 

*جمله پایانی... 

 

این روزها در فضای مجازی اخبار مربوط به خوزستان را می‌بینم و می‌خوانم. از ته دلم می‌گویم و می‌دانم که آرزوی تمام بازیکنان تیم ملی است که کاش می‌توانستیم کاری کنیم که مردم خوزستان به نهایت آرامش برسند. کاش کاری از دست‌مان برمی‌آمد، اما متاسفانه حالا در توکیو هستیم و کیلومترها از آنها فاصله داریم.

دست‌مان کوتاه است، اما دل‌مان پیش مردم خوب، خونگرم و باغیرت خوزستان است. آنها هم بخشی از خانواده ما هستند. قطعاً بعد از المپیک اقدامی خواهیم کرد تا شرایط برای آنها بهتر شود؛ البته این وظیفه همه ورزشکاران است.

 

ارومیه زنان کمیته ملی المپیک   اخبار برگزیده
  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  

شرایط تهران وخیم است/ عقب افتادگی 14 روزه واکسیناسیون باید جبران شود/ پاسخ به ادعای بی‌تاثیر بودن ماسک در برابر دلتا/ احتمال ابتلای 30 درصد واکسینه شده‌ها به کرونافرمانده قرارگاه ستاد کرونای استان تهران گفت: امکان دارد 30 درصد افرادی که واکسینه شدند، به بیماری مبتلا شوند، بنابراین به افرادی که در اماکن پرخطر تردد دارند، توصیه می‌شود از دو ماسک استفاده کنند.
ایلنا تهران دانشگاه تهران واکسیناسیون 

  

ده سال پیش خشکی هورالعظیم را پیش‌بینی کردیم/ چگونه پراب‌ترین استان ایران خشکید؟!محمدرضا فرطوسی می‌گوید: مستند «ایران، جنوب غربی» در آن سال‌ها کمتر دیده شد، زیرا ما در فیلم چند موضوع را مطرح می‌کنیم مثلا اشاره می‌کنیم بحران گرد و غباری که خوزستان را گرفته بود منشاء آن خشک شدن هورالعظیم است درحالیکه در آن زمان به این‌ها می‌گفتند ریزگردهای عربی و معتقد بودند که از کربلا و عراق می‌آید.
ایلنا ایران تهران شیراز 

  

دفاع اصولگرایان از بیت کوین/ به این روش،تحریم ها را دور می زنیمسایت اصولگرای مشرق نوشت: تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا ایران را در شرایطی قرار داده است که امکان تبادلات مالی را برای اشخاص، نهادها و شرکت های مرتبط با جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان سخت و پیچیده کرده است.
اقتصادنیوز اصولگرایان بیت کوین ایران 

  

عرضه 3 خودرو از سوی سایپا / جانشین خودرو تیبا مشخص شدامسال برای بازار خودروهای داخلی سال بهتری نسبت به دو سال گذشته خواهد بود و ایران خودرو و سایپا محصولات جدید خود را به بازار می فرستند.
خودروتک ایران خودرو خودرو سایپا 

  

خیلی فوری : قرار شد آب در این مناطق تهران جیره‌ بندی شود ؟مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: جیره بندی آب در تهران بستگی به میزان مصرف ساکنان این منطقه دارد.
مستقل‌آنلاین درمان تهران موفقیت 

  

رهبر انقلاب درباره خوزستان چه گفته بودند؟نگاهی به تاکیدات چندباره رهبر انقلاب به مسئولان اجرایی درخصوص مشکلات و نیازهای خوزستان که در چند مقطع در 25 سال اخیر مطرح شده، این سوال را پیش می‌آورد که چه کسانی با بی‌توجهی به این تذکرات، مسبب وضعیت امروز این استان شده‌اند؟
مثلث رهبر انقلاب استان خوزستان اهواز 

  

احتمال بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و عربستان در آینده نزدیکیک منبع آگاه با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی پیش از نیمه مرداد گفت: ایران از عربستان برای حضور در این مراسم دعوت کرده است و به نظر می‌رسد سعودی‌ها هم نظر موافق خود را اعلام کرده باشند.
نامه نیوز ایران ایران و عربستان نوید محمدزاده 

  

اگر آقایان مخالفت نمی‌کردند تحریم‌ها برداشته شده بودرئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی نفت گغت: اگر قانون مجلس نبود تحریم ها قبل از عید برداشته شده بود. قانون مجلس اجازه نداد تحریم‌ها را برداریم.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی دولت یازدهم نفت 

  

شرایط جدید تبدیل حواله های ایران خودرو منتشر شدشرایط طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات مرداد 1400 اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

تنش ها بین ایران و عربستان سعودی | ایران بر اساس مواضع ضد امپریالیستی خود قصد دارد امریکا را از خاورمیانه اخراج کندبسیاری در ایالات متحده معتقدند که به دلیل در اختیار داشتن نفت و گاز شیل، برای واشنگتن اهمیتی ندارد که چه اتفاقی در خلیج فارس می افتد. اما این یک خیال خام است. ایالات متحده به یک بازار جهانی انرژی قابل اعتماد نیاز دارد. این امنیت نیز به نوبه خود به ثبات در منطقه خلیج فارس بستگی دارد. من اعتقاد ندارم که ایالات متحده به زودی منطقه خلیج فارس را به طور کامل رها کند.
۵۵ آنلاین سهام ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

چه کسی جایگزین ظریف در برجام می شود؟در تهران حرف های مختلفی در این رابطه شنیده می شود در حالی که به نظر می رسد در پایتخت های غربی و امریکا نیز موضع واحدی نسبت به مذاکرات وجود ندارد. تا به این لحظه کسی دقیق نمی داند موضع نهایی امریکایی ها و اروپایی ها برای احیای برجام چیست و آیا واقعا به آنچه در تهران، وزارت امور خارجه درباره آخرین روند گفت وگوهای احیای برجام در وین به مجلس گزارش داده است، پایبند خواهند ماند یا خیر.
مثلث سید محمد خاتمی تهران پایتخت 

  

انگلیس هشدار داد: مهلت مذاکرات وین نامحدود و ابدی نیستوزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد که دولت لندن همسو با موضع ایالات متحده آمریکا از ایران می‌خواهد که به میز مذاکره برگردد تا اطمینان حاصل شود که «می‌توانیم درباره بازگشت به برجام به نتیجه برسیم.»
اقتصادنیوز انگلیس وین دولت 

  اخبار داغ
  

فوری| تهدید مرگبار کرونا برای این افرادچه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند؟
پندارآنلاین درمان سازمان بهداشت جهانی ویروس 

  

بازگشت سهامداران به بورس پس از یک سالدر 11 ماه گذشته از مرداد 1399 تا خرداد 1400 خالص ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بورس تهران منفی بود و در تیر 1400 شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم.
اقتصادنیوز بورس تهران ماه مالکیت 

  

چرا بورس بسته است؟بورس از روز سه شنبه تعطیل شد و این تعطیلی در روزهای شنبه و یکشنبه هم ادامه خواهد داشت. بورس چرا بسته است؟
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار تهران بانک 

  

بورس میزبان 255 شرکت جدیدکارشناس بازار سرمایه گفت: بالغ بر 183 شرکت در فرابورس و 72 شرکت در بورس آماده پذیرش هستند که احتمالا تعدادی از آن‌ها نهایتا رد پذیرش خواهند شد.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه حوزه 

  

غیبت 36 درصدی داوطلبان کنکور ارشد پزشکی/ 453 داوطلب مبتلا به کروناسلامت نیوز: آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال 1400 در حالی برگزار شد که از میان 72 هزار و 815 داوطلب ثبت نام کننده تعداد 26 هزار و 499 نفر (معادل 36 درصد) در آزمون غایب بودند. همچنین 453 نفر از شرکت کنندگان به دلیل ابتلا به کرونا در محیطی جداگانه آزمون دادند...
سلامت‌نیوز کنکور آموزش پزشکی وزارت بهداشت 

  

سازمان ملل خواستار همکاری چین با سازمان بهداشت جهانی درباره منشا کرونا شدسلامت نیوز: در بحبوحه عدم پذیرش تحقیقات بیشتر درخصوص منشاء ویروس کرونا از سوی پکن، سازمان ملل از تمامی کشورهای عضو از جمله چین خواست کاملا با سازمان بهداشت جهانی همکاری کنند...
سلامت‌نیوز سازمان ملل سازمان بهداشت جهانی چین 

  

«کرونا فلسفه» منتشر شد/ اندیشمندان جهانی درباره کرونا چه گفتند؟ به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «کرونا فلسفه» تاملاتی در باب علم، بحران و زیست سیاست با آثاری از هابرماس، آگامبن، استگنگا، برادبنت و دیگران با گزینش و ویرایش علمی حمیدرضا نمازی و علیرضا منجمی توسط انتشارات نارون دانش منتشر شد. مترجمان این اثر مهدی باسخواه، آذر قاسمی، امیررضا لیاقت، علیرضا منجمی، صبا میری کرمانشاهی، حمیدرضا نمازی و نگین نورایی هستند. پس از پیشگفتار و معرفی ویراستاران و…
مهر فلسفه مصاحبه خبرنگار 

  

وضعیت کرونایی گیلان قرمز‌تر شدسلامت نیوز: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: وضعیت کرونایی گیلان قرمز تر شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بر اساس تازه ترین ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان های ماسال، فومن، لنگرود نارنجی و املش زرد است. مابقی شهر های گیلان هم در وضعیت قرمز کرونایی هستند...
سلامت‌نیوز سلامت آموزش پزشکی وزارت بهداشت 

  

قیمت دلار، امروز 2 مرداد 1400صرافی‌های بانک‌ها صبح امروز 2 مرداد 1400 قیمت دلار را برای فروش به مردم 240590 ریال اعلام کرده‌اند که نسبت به آخرین قیمت‌های روز کاری گذشته تغییری نکرده است. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 235826 ریال است.
۵۵ آنلاین قیمت دلار صرافی 

  

چرا دلتا کرونا خیلی سریع گسترش پیدا کرد؟سلامت نیوز:دانشمندان پاسخ اینکه چرا گونه دلتای کرونا مسری تر و به سرعت در جهان گسترش یافته است را شناسایی کردند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، دانشمندان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های استانی گوانگدونگ در چین افراد مبتلا به این جهش از کرونا را که به آن B.1.617.2 نیز می گویند، بررسی کردند...
سلامت‌نیوز سلامت وزارت بهداشت آفریقای جنوبی 

  

ابتلای 364 نفر از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 1400 به کروناسخنگوی سازمان سنجش اعلام کرد: 364 نفر از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 1400 به کرونا مبتلا هستند.
ایلنا سازمان سنجش کنکور آموزش 

  

اساسنامه صندوق سرمایه ‌گذاری املاک و مستغلات در سازمان بورس و اوراق بهادار تدوین شده، که با تدوین مقررات مرتبط به این صندوق ها ابزار جدیدی در حوزه سرمایه گذاری ملک فراهم شده است.
اعتماد سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه حوزه 

  

بعد از تعطیلات قیمت دلار به کجا می‌رسد؟در هفته گذشته با تقویت احتمال توافق در دولت بعدی ایران دلار دوباره در مدار نزولی قرار گرفت.
گسترش تعطیلات قیمت دلار 

  

تعداد بیماران کرونایی آزمون کارشناسی ارشد مشخص شدسخنگوی سازمان سنجش درباره تعداد داوطلبان کرونایی گفت: تعداد بیماران کرونایی ارشد 364 نفر است.
برنا سازمان سنجش