این میوه معجزه گر را بخورید

اقتصادنیوز : خوردن «به» برای درمان دیابت، فشار خون، بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و کبد چرب،عفونت‌های روده‌ای و استرس مفید است.

این میوه معجزه گر را بخورید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فار س ، فصل پائیز که کم‌کم از راه می‌رسد، سرو کله میوه زرد خوش عطر و طعم با نام «به»، بر روی پیشخوان میوه‌ فروش‌ها پیدا می‌شود. «به» میوه‌ای معطر و متعلق به خانواده‌ گل‌سرخیان است که از این نظر، جزو دسته‌ سیب و گلابی محسوب می‌شود.

«به» میوه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای پاییزی، گوشت خشک و کرکی است که طعمی ترش و گس دارد. ترکیه، چین، ازبکستان، ایران، آرژانتین و برخی کشورهای جنوبی اروپا و جنوب غربی آسیا، از تولید کنندگان عمده آن هستند.

سید مرتضی صفوی، متخصص تغذیه و استاد دانشگاه  درباره خواص میوه «به»، اظهار داشت: بهتر است به را با آب سرد شسته، هسته مرکزی آن را جدا کرده و برش‌های آن را در آب بپزیم. این میوه خواص درمانی زیادی دارد؛ از جمله اینکه می‌توان برای رفع افسردگی، زخم معده و بیماری‌های قلبی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه از نظر ویتامین‌ها و املاح بسیار قوی است و حاوی ویتامین‌های A, B, C، فیبر، روی، فسفر، کلسیم، مس و آهن است، ادامه داد: از نظر خواص ضدالتهابی، این میوه به دلیل داشتن ویتامین C که یک آنتی‌اکسیدان است، تقریباً می‌تواند 25 درصد نیاز روزانه بدن به این ویتامین را تأمین کند.

به میوه کم‌کالری بوده و هر 100 گرم آن 57 کالری دارد و برای افرادی که می‌خواهند معده خود را پر نگه داشته اما چاق نشوند بسیار مطلوب است

این متخصص تغذیه یادآور شد: ویتامین C به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و آنتی‌اکسیدانی مانند ویتامین C بر روی التهابات بدن اثر کرده و آن را درمان می‌کند؛ضمن اینکه برای بیماری‌های متابولیکی مانند دیابت، فشار خون، بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و کبد چرب بسیار مفید است. برای درمان بیماری درماتیک و سیستیت که بیماری‌های پوستی هستند، می‌توان از به استفاده کرد.

صفوی با بیان اینکه به برای افراد دچار آلرژی بسیار مفید است، گفت: به میوه کم‌کالری بوده و هر 100 گرم آن 57 کالری دارد و برای افرادی که می‌خواهند معده خود را پر نگه داشته اما چاق نشوند بسیار مطلوب است؛ ضمن اینکه سدیم، کلسترول و چربی اشباع آن نیز بسیار پایین بوده و برای افراد چاق و دارای اضافه وزن بسیار مفید است.

 این متخصص تغذیه با بیان اینکه میوه به برای درمان زخم معده که در اثر مصرف برخی مواد غذایی ایجاد می‌شود، مفید بوده و باعث آرامش دستگاه گوارش می‌شود، افزود: به برای درمان بیماری‌های هموروئید، بواسیر، کولیت، اسهال و عفونت‌های روده‌ای نیز مناسب است.

برای درمان دیابت، فشار خون، بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و کبد چرب، درمان بیماری درماتیک و سیستیت که بیماری‌های پوستی هستند، می‌توان از به استفاده کرد

وی خاطرنشان کرد: مصرف آن در کودکان مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ ضمن اینکه روند پیری را کاهش داده و برای بیماری‌های مغزی و قلبی مفید است.

این متخصص تغذیه با اشاره به خواص دیگر میوه به، بیان داشت: به برای کسانی که دچار تهوع می‌شوند بسیار مفید بوده و یک میوه ضدویروس است و در ایام سرماخوردگی مصرف آن را توصیه می‌کنیم. کنترل‌کننده فشار خون و پایین‌آورنده کلسترول خون است و به دلیل داشتن ویتامین C و آنتی‌اکسیدان، با رادیکال‌های آزاد که برای بدن بسیار مضر بوده و ایجاد سرطان می‌کنند مبارزه می‌کند.

صفوی با اشاره اثرات مثبت میوه به در کاهش فشارهای عصبی، ابراز داشت: به در کاهش استرس، ناراحتی‌های چشم و بیماری‌های کبد بسیار مفید بود؛ ضمن اینکه برای بهبود روند بیماری‌های تنفسی و آسم هم مفید است؛ در نتیجه به مردم توصیه می‌کنیم این میوه را حتما در سبد تغذیه خود قرار دهند.

«به» به دلیل خاصیت زیاد به «سیب طلایی» هم معروف است. تقریبا از تمام قسمت‌های آن استفاده می‌شود و خواص دارویی و غذایی بسیاری دارد اما در سبد میوه‌ خانواده‌ها ناشناخته و مهجور مانده است. اگر تصور شما بر این است که «به» را فقط می‌توان برای درست کردن مربا و کمپوت استفاده کرد، کاملا در اشتباه هستید!

به برای کسانی که دچار تهوع می‌شوند بسیار مفید بوده و یک میوه ضدویروس است و در ایام سرماخوردگی مصرف آن را توصیه می‌کنیم

نعمت الله مسعودی، متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره «خواص میوه به»، اظهار داشت: حکما گفته‌اند به میوه به باید جناب «به» گفت؛ چراکه بسیار میوه پرخاصیت و پرمنفعتی از برگهای این میوه گرفته تا شکوفه آن است.

وی ادامه داد: به برای سیستم گوارش بسیار مفید است؛ با توجه به اینکه اکنون بسیاری از مردم مشکل گوارش دارند، می‌توانند از این میوه استفاده کنند.حکما برای اینکه بتوانیم این میوه را در طول سال استفاده کنیم، روش‌های مختلفی را ارائه کرده‌اند.

این متخصص طب سنتی بیان داشت:نوع بهتر آن ملس و بین شیرین و ترش بوده و خاصیت آن بیشتر است؛ به شیرین تمایل به گرمی داشته و ترش آن تمایل به سردی دارد. بهترین نوع آن رسیده و زرد خوش رنگ است. سعی کنیم موقعی که آن را خریداری می‌کنیم خوش بو بوده و پرزهای روی آن وجود داشته باشد و اگر این پرزها بماند خاصیت به را تا زمان مصرف حفظ می‌کند.

مسعودی افزود:از قبض به استفاده می‌کنیم؛ یعنی وقتی می‌خوریم دهانمان جمع می شود. این در درمان بیماران مهم است. اکنون ریفالکس در بسیاری از بیماران از کودکان شیرخوار تا افراد مسن وجود دارد.در این بیماری قوت نگهدارنگی ضعیف می‌شود و یک شلی در در دریچه فوقانی معده داریم.

وی اضافه کرد: به کمک می‌کند این دریچه بسته شده و برگشتن اسید به مری کمتر شود؛ لذا توصیه می‌کنیم افرادی که ریفلاکس دارند، قدرت هضم معده شان کم است و غذا را خوب هضم نمی‌کنند و احساس ترشی و سوزش دارند بعد از غذا یکی دو قاچ به بخورند.

این متخصص طب سنتی ابراز داشت: اگر به را قبل از غذا بخوریم می‌تواند اسهال را قطع کند و باعث می‌شود روند حرکات سریع دستگاه گوارش را کند و از اسهال جلو گیری‌کند؛ همچنین می‌توانیم در طول سال از رب به استفاده کنیم.

مسعودی با اشاره به چگونگی تهیه رب به، گفت: آب به را می‌گیرند؛ البته به خیلی آب ندارد و آب آن را همراه با سیب می‌گیرند؛ به شکلی که دو قاچ سیب و دو قاچ به را با هم در آبمیوه گیری آب می‌گیرند و پس از مدتی آبی که غلیظ می‌شود رب به است.

وی متذکر شد: افراد می‌توانند یک یا دو قاشق مربا خوری رب به را استفاده کنند؛ضمن اینکه از روغن به می‌توان برای تقویت قلب و معده استفاده کرد.

این متخصص طب سنتی تصریح کرد:می‌توان میوه به را به شکل رنده شده خشک کرده و به عنوان دمنوش ستفاده کرد.دانه به که به تخم به معروف است جزو لعابات است؛ نکته مهم این است که با وجود اینکه لعاب می‌دهد و لعابات مضر معده هستند، اما این در «به» برعکس بوده و مضر نیست و برای گرفتگی صدا، تقویت ریه و سرفه کردن بسیار خوب است.

مسعودی با بیان اینکه همین لعاب نیز را می‌توانیم روی سوختگی بدن بزنیم و حتی به عنوان ضد آفتاب استفاده کنیم، افزود: به دلیل اینکه این میوه هم خاصیت دارویی و هم غذایی دارد، نحو مصرف آن مهم است.

وی یادآور شد: معمولا کودکان تمایلی به خوردن خالی آن ندارند؛مگر اینکه مثلا در آبگوشت به جای سیب زمینی به بریزیم یا به عنوان ته دیگ استفاده کنیم. توصیه می‌کنیم افرادی که میوه ضعف معده دارند از نوع ترش به استفاده نکنند؛ چون معده را ضعیف می‌کند و بیشتر مصرف نوع ملس به خوب بوده و تاکید می‌کنیم مردم از این میوه استفاده کنند.

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

ایران درمان دیابت   اخبار برگزیده
  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : وزیر بهداشت طی نامه ای از رییس مجلس خواسته بود که با توجه به وضعیت قرمز شهر تهران و مصوبه ستاد ملی کرونا از برگزاری جلسات با حضور بیش از 15 نفر خودداری شود مدتی قبل رهبر انقلاب به تمامی مسوولین دستور داده بودند به طور کامل از تصمیمات ستاد کرونا پیروی کنند لینک کوتاه کپی لینک
نامه نیوز تهران رهبر انقلاب 

  

جهانگیری: مجلس در مسائل اجرایی دخالت نکندمعاون اول رئیس‌جمهوری گفت: یک نامه به آقای جنتی در مورد مصوبه روز گذشته مجلس داشتیم با تدبیر رهبر انقلاب مدیریت هسته‌ای به شورای‌عالی امنیت ملی سپرده شده است.
گسترش اسحاق جهانگیری رهبر انقلاب هسته ای 

  

افشای پشت پرده مصوبه جدید مجلس/ خروج از پروتکل الحاقی چاره کار نیست/ از چاله به چاه می‌افتیمنماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: ما نیز از اینکه به تعهدات برجام عمل نشده ناخرسندیم اما نباید کاری کنیم که از چاله به چاه بیفتیم.
ایلنا کار دیپلماسی ماه 

  

مجلس برای بهبود زندگی مردم با دولت همکاری کند/ با اجرای مصوبه مجلس چین و روسیه هم به تحریم می‌پیوندندعضو اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: این طرح به معنای ادامه تحریم‌ها خواهد بود که مشکلات زیادی برای مردم به وجود خواهد آورد، شاید با اجرایی شدن این طرح وضعیت حادتر هم شود. احتمالا چین و روسیه هم با این تحریم‌ها همراهی خواهند کرد.
ایلنا مجلس شورای اسلامی اتاق بازرگانی دولت 

  

جدال عرضه و تقاضا در بورس/ ریزش 3 هزار واحدی شاخص در ابتدای معاملاتبورس امروزدر اکثر نمادها منفی و متعادل آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز خودرو بورس تهران وزن 

  

قیمت خودرو بر می گردد؟ / واکنش بازار خودرو به قیمت ارزقیمت خودرو در بازار خودروهای داخلی از روزهای اوج خود تا 30 درصد هم کاهش داشته است. اما برخی سیگنال ها اکنون این سوال را ایجاد کرده است که آیا قیمت خودرو به روزهای اوج خود باز می گردد یا خیر؟
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

صدرو مجوز شماره گذاری 30 خودرو برقی/ تولید خودرو 40 تا 70 میلیون تومانیمعاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به‌تازگی سازمان ملی استاندارد ایران مجوز شماره‌گذاری 30 دستگاه خودروی برقی تولید داخل را به پلیس راهور ارسال کرد.
خودروتک خودرو خودروسازان تولید 

  

فوری / جزئیات ثبت نام و پرداخت وام 50 میلیونی بازنشستگانمعاون فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام جزییات ثبت نام و پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان تامین اجتماعی گفت:
مستقل‌آنلاین وام ازدواج وام ازدواج 

  

فریب دانشمندان برای ساخت ویروس!تیمی از دانشمندان شکل جدیدی از حمله سایبری را به نمایش گذاشته‌اند که می‌تواند پیامدهای فاجعه‌باری برای تحقیقات بیولوژیکی داشته باشد. در این حمله مهاجمان می‌توانند از راه دور دانشمندان را برای تولید مواد سمی و ویروس‌ها فریب دهند.
مملکت‌آنلاین ویروس وزارت بهداشت مواد سمی 

  

حق شناس: مصوبه ضدبرجامی مجلس پاس گل به آمریکاستانتخاب/ من فکر نمی‌کنم که این طرح متکی بر نظرات و بررسی‌های کارشناسانه و مبتنی بر قاعده‌ها و اصول مشخص و دقیقی باشد تا ما را به همان هدف ادعا شده از سوی طراحان این طرح یعنی خنثی سازی اثرات تحریم و تقویت منافع ملی برساند. من تصور می‌کنم که اتفاقا این طرح از آنچه که هدف آن مطرح شده با توجه به محتوا و اقدامات پیشنهادی آن بسیار فاصله دارد.
مثلث شورای شهر تهران اصولگرایان روسیه 

  

رونمایی از سه پروژه مهم وزارت اقتصاد در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیکامروز 3 سامانه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی یعنی سامانه خزانه داری الکترونیک، سامانه برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت ها و سامانه پرداخت سود سهام شرکت ها در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیک رونمایی و به بهره برداری رسید.
مستقل‌آنلاین سهام وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد 

  

شاخص بورس، باز هم دو میلیونی می‌شود؟شاخص کل بازار سهام از حدود چند هفته قبل حدود 250 هزار واحد رشد کرده و به نظر می‌رسد رشد بازار سهام شروع شده است. اما بورس تا پایان سال چه می‌شود؟
گسترش شاخص سهام قیمت 

  

تذکر جدی به دولت داده شود تا وظایفشان را بدانندیک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با اعطای کارت معیشت به مردم مخالف بوده است و هر کاری هم که مجلس می‌کند با مخالفت دولت مواجه می‌شود، لذا به نظر می‌رسد تذکر جدی به دولت داده شود تا آنها وظایفشان را بدانند و نمی‌توانند هم در جایگاه دولت باشند و هم در جایگاه شورای نگهبان و قوه قضائیه.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان 

  

واکنش نمایندگی ایران در سازمان ملل به تیتر شرم‌آور «وال استریت ژورنال»سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به «وال استریت ژورنال» یکی از روزنامه‌های سیاسی - اقتصادی رژیم آمریکا گفت: مداخله رژیم اسرائیل در اقدام جنایتکارانۀ ترور شهید «محسن فخری‌زاده» به منظور برهم زدن بیشتر وضعیت آشفته در منطقه و از بین بردن مسیر دیپلماسی طراحی شده است.
اقتصادنیوز ایران سازمان ملل وال استریت 

  اخبار داغ
  

سردر گمی بورس ها در جهانشاخص های بورسی در نقاط مختلف جهان عملکرد مختلفی داشتند.
گسترش بورس های آسیایی بورس نیویورک بورس لندن 

  

آیا واکسن کرونا برای کودکان حیاتی است؟با کشف واکسن کرونا این سوال به وجود آمده است که آیا واکسن کرونا برای کودکان حیاتی است که در کنار واکسن‌های آبله و سرخک در دستور کار پزشکان قرار می‌گیرد یا خیر؟
برنا کودکان کار 

  

دولت ژاپن قوانین مربوط به واکسیناسیون مردم در این کشور برای مقابله با ویروس کرونا را تصویب کرد.
صراط واکسیناسیون ژاپن دولت 

  

امروز لایحه بودجه سال 1400 از طرف دولت به مجلس داده شد. لایحه‌ای که نشان می‌دهد دولت سال آینده هم حساب ویژه‌ای روی بورس باز کرده و می‌خواهد 95 هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه درآمد داشته باشد. اما آیا مردم مجددا وارد بورس می‌شوند و ETF دولتی می‌خرند؟
صراط درآمد لایحه بودجه بودجه 

  

دو مکمل غذایی برای مقابله با کرونای بلند مدتمتخصصان انگلیسی می‌گویند مصرف دو مکمل غذایی می‌تواند عوارض کرونای بلند مدت را تسهیل کند.
برنا 

  

اسحاق جهانگیری وزیر صنایع: قیمت خودرو را عرضه و تقاضا تعیین می‌کند /60 درصد اقتصاد خارج از چتر مالیاتی​​اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات13 آذر در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است: مجلس با افزایش قیمت بنزین موافقت می‌کند/ ایران آپارتمان 45 هزار دلاری در سوریه می‌سازد
اقتصادنیوز اسحاق جهانگیری وزارت صنایع و معادن قیمت 

  

آخرین وضعیت تعطیلی در شهرهای قرمز کرونایی/ فیلممحدودیت های 2 هفته ای کرونا همچنان رو به پایان است اما تعطیلی ادامه دارد را در فیلم زیر مشاهده کنید.
گسترش 

  

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند | پیک چهارم کرونا بدتر خواهد بودرییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: پیش بینی این است که اگر پیک چهارم کرونا در زمستان اتفاق بیفتد، قطعا از پیک‌های قبلی بدتر خواهد بود.
۵۵ آنلاین استان خراسان جنوبی خودرو زمستان 

  

مدت قرنطینه کرونا را می‌توان از 14 روز به 7 یا 10 روز کاهش دادمرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) گزینه‌های کوتاه‌مدت‌تری را برای قرنطینه شدن افراد قرارگرفته در معرض ویروس کرونا اعلام کرده است.
اقتصادنیوز ویروس اقتصاد 

  

ادامه تعطیلی کرونایی اصناف گروه‌های شغلی 3 و 4 در هفته آینده+جدولاز روز شنبه هفته آینده گروه‌های شغلی 1 و 2 اجازه فعالیت و بازگشایی واحد‌های خود را دارند.
برنا جدول 

  

شش پرده از نقشه‌راه بایدن برای احیای اقتصاد کرونا‌زدهجو بایدن شب گذشته در مراسمی عمومی گزینه‌های خود را برای هدایت کشتی اقتصادی آمریکا که در طوفان شیوع کرونا وارد رکود عمیقی شده است، معرفی کرد. این رونمایی حاوی پیام‌ها و حامل نشانه‌هایی از برنامه‌های احتمالی دولت وی برای مدیریت اقتصادی است که "احیای بازار کار کرونا‌زده" و "فرار از تله رکود" در اولویت آن قرار دارد.
اقتصادنیوز بازار کار اقتصاد رشد اقتصادی