ایلنا   |  ورزشی  |  

احضار داور افشاگر به کمیته اخلاق؛ صالحی: هیچ تمایلی به همکاری با فدراسیون فوتبال ندارم(نامه)

وحید صالحی، داور سابق فوتبال به نامه حسن کامرانی فر مبنی بر احضارش به کمیته اخلاق واکنش نشان داد.

احضار داور افشاگر به کمیته اخلاق؛ صالحی: هیچ تمایلی به همکاری با فدراسیون فوتبال ندارم(نامه)

وحید صالحی، داور سابق فوتبال به نامه حسن کامرانی فر مبنی بر احضارش به کمیته اخلاق واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، وحید صالحی، داور سابق فوتبال ایران در ماه‌های گذشته طی چند مصاحبه با رسانه‌های مکتوب و سپس حضور در برنامه تلویزیونی فوتبال برتر سعی بر افشای اتفاقات پشت پرده داوری فوتبال ایران داشت و مستندانی را هم ارائه کرد که اکنون با واکنش فدراسیون فوتبال مواجه شده است.

حسن کامرانی فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای به حبیب الله شیرازی، رئیس هیات فوتبال استان تهران اعلام کرد صالحی برای ارائه دفاعیات درمورد اظهاراتش باید سه شنبه(امروز) از ساعت 14:30 در کمیته اخلاق حضور پیدا کند.

صالحی در واکنش به نامه کامرانی فر متنی را منتشر کرده که نشان می‌دهد تمایلی به همکاری با فدراسیون فوتبال در این خصوص ندارد. او تاکید کرده که چون هیچگونه جلسه‌ای از 50 روز گذشته در این مورد برگزار نشده از این پس هم تمایلی ندارد که با فدراسیون فوتبال برای شفاف سازی درمورد آنچه بیان کرده، همکاری کند.

متن نامه صالحی به شرح زیر است:

به نام خدا

آقای فدراسیون فوتبال

سلام علیکم

جریان پرونده‌ی شفاف سازی از زمانی تغییر کرد که شما نقش بزرگتر، پدری و حمایتی خود را از این کمترین عضو سابق فوتبال برداشتید؛ نقشی که می توانست برای ادامه مسیر فوتبال بسیار سازنده باشد ولی متاسفانه نقش تخریب گری و حاشیه سازی را در مواجهه با این موضوع در پیش گرفتند که همچنان نیز این رفتار ادامه دارد. به هرحال مسیر آنگونه که علاقمند بودم پیش نرفت و روند اتفاقات بین ما به گونه ای شد که امروز در بی اعتمادی کامل نسبت به مقامات فدراسیون قرار دارم. این در حالیست که امروز افکار عمومی، همسو با جریان افشای تخلفات است و این رفتار آگاهی بخش را شایسته و به رسمیت می شناسد. لذا با عنایت به این موضوع، جهت اطلاع رسانی و تضمین آگاهی مردم از روند امور به عنوان بخشی از حقوق عامه و اصلی از اصول شفافیت، خاطر نشان می سازم پس از گذشت بیش از پنجاه روز از اولین افشای علنی در رسانه ها، تا به امروز هیچ یک از مقامات عالیه‌ی فدراسیون فوتبال هیچگونه ارتباط تلفنی و جلسه‌ای با اینجانب نداشته اند و از این پس نیز بنده علاقه‌ای به پاسخگویی تماس آن حضرات دلسوز فوتبال ندارم.

ضمن اینکه جهت پیشگیری از اتهامات احتمالی از سوی کمیته اخلاق در عدم همکاری وحید صالحی با فدراسیون فوتبال برای باری دیگر بادآوری می کنم که با توجه به در اختیار گذاشتن مدارک و مستندات به نهادهای نظارتی و مراجع صالحه و به دلیل تاکید مقامات مربوطه، جایز به انتشار و همکاری با فدراسیون فوتبال نمی باشم و متاسفانه از این حیث معذورم. امید است با تغییر رویکرد در فدراسیون، به زودی انتخاب ارکان قضائی فوتبال (کمیته های اخلاق، انضباطی و استیناف) بنابر پیشنهاد هیات رئیسه و توسط مجمع عمومی به طور قانونی صورت پذیرد تا شاهد مشروعیت و استقلال در تصمیمات ارکان قضایی فوتبال باشیم و سپس در گام بعدی تقاضا دارم کمیته‌ی اخلاق منتخب از سوی مجمع، ابتدانا پرینت مکالمات و پیامک‌های تمامی رؤسای دپارتمان و کمیته داوران را از آغاز فصل گذشته (1400-1399) تا به امروز مورد بررسی قرار دهد تا بامید خدا به طور دقیق، نفرات مرتبط با دلال مذکور مشخص گردند.

با امید به روزهایی بهتر برای فوتبال ایران - وحید صالحی

 

انتهای پیام/

کمیته داوران مصاحبه اخلاق   اخبار برگزیده
  

به دموکراسی سازمانی در دانشگاه تهران معتقدم/ باید از خرد جمعی استفاده کنیمرییس دانشگاه تهران با بیان اینکه به دموکراسی سازمانی در دانشگاه تهران معتقدم، بر لزوم استفاده از خرد جمعی تاکید کرد.
ایلنا دموکراسی دانشگاه تهران تهران 

  

فوری/ افزایش قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو+ قیمت جدید محصولاتمجوز افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا صادر شد.
اقتصادنیوز افزایش قیمت قیمت سایپا 

  

تمهیدات اورژانس تهران برای آلودگی هوا در میادین پرتردد شهرسرپرست اورژانس تهران از تمهیدات اورژانس تهران برای آلودگی هوا در میادین پر تردد شهر خبر داد.
ایلنا اورژانس تهران آلودگی هوا 

  

تشکیل دولت در سایه از سوی اصلاح‌طلبان، ادعایی بی‌اساس استغلامعلی رجایی گفت: اصلاح طلبان حتی در دولت فراجناحی رئیسی هم که شعار آن داده می شد جایی ندارند. بنابراین من فکر می‌کنم ادعای تشکیل دولت در سایه غیرقابل اثبات است.
نامه نیوز دولت ازدواج سازمان انرژی اتمی 

  

اُمیکرون از دیگر سویه های کروناویروس خطرناکتر نیستمتخصصان آمریکایی و کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشتند: اُمیکرون از دیگر سویه های کروناویروس خطرناکتر نیست.
۵۵ آنلاین بیمارستان ژاپن مصاحبه 

  

همصدایی اصلاح‌طلبان برای ایجاد تغییر در سیاست خارجی!دو روزنامه اصلاح‌طلب «شرق» و «اعتماد» امروز در اقدامی هماهنگ یا شاید هم اتفاقی از لزوما بازنگری و تغییر ریل‌گذاری در سیاست خارجی نوشته‌اند.
فردا اصلاح طلبان سیاست خارجی دولت 

  

اعتراف اسرائیل به گفتن دروغ بزرگی علیه ایرانمردی که ارتش اسرائیل را اداره می کرد معتقد است که خروج آمریکا از برجام برای اسرائیل تأثیر منفی داشت و ایران را از تمامی محدودیت ها رها ساخت و برنامه هسته ای اش را به یک مرحله بسیار پیشرفته رساند. این در حالی بود که خروج آمریکا از برجام به منزله یک پیروزی تاریخی برای اسرائیل و تضمینی برای امنیتش قلمداد می شد...
مثلث ایران ایران و آمریکا دونالد ترامپ 

  

واکنش رئیس بانک مرکزی به قیمت دلار: نه بابا چه خبره!واکنش جالب رئیس‌کل بانک مرکزی به 32هزار تومانی شدن دلار: نه بابا چه خبره!
مستقل‌آنلاین بانک مرکزی بانک قیمت 

  

واکسن نزده ها بخوانند!در ترددهای شخصی افرادی که دو دُز واکسن را نزده باشند و بخواهند به شهر‌های قرمز یا نارنجی کرونایی سفر کنند، مشمول جریمه یک میلیون تومانی خواهند شد. تردد واکسن نزده ها به شهر‌های زرد هم جریمه 500 هزار تومانی به همراه دارد.
مستقل‌آنلاین دلار سفر 

  

آیت الله مکارم: نظام آموزشی باید شیعی و اسلامی شودآیت الله مکارم شیرازی گفت: دستاوردهای علمای بزرگ شیعه باید در کتب درسی دانش آموزان و دانشگاهیان گنجانده شود.
مستقل‌آنلاین آموزش نجوم حوزه 

  

فوری: پرسپولیس به خودش آمد| جای خالی کاپیتان پر شد؟مدافعان پرسپولیس در غیاب سیدجلال حسینی عملکردی را از خود به نمایش گذاشتند تا در ادامه فصل نگرانی ها در خصوص غیبت های احتمالی کاپیتان اول سرخ ها کمتر از قبل باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس بهاره رهنما محمدرضا گلزار 

  

اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با وزیر خارجه دیدار می‌کننداین دیدار در روز جاری و در محل وزارت امور خارجه برگزار می شود.
مثلث مجلس شورای اسلامی کتایون ریاحی یارانه 

  

منشا ضعف‌ها در اداره شهر دوره چهارم شوراست/ "فساد" نتیجه نظارت حداقلی شوراییان استعضو اسبق شورای شهر تهران گفت: در فرهنگ مدیریتی هر کسی که بر سرکاری منصوب می‌شود و قدرت را به دست می‌گیرد، برای عملکرد مثبت و برنامه‌های مدیریتی گذشتگان اهمیتی قائل نبوده و نوعا به دنبال اِعمال نظرات شخصی و یا جناحی خودشان است.
ایلنا درآمد شورای شهر تهران تهران 

  

حاکمیت تحمل خود را در برابر اعتراضات معیشتی مردم بالا ببرد/ خودمان را فریب ندهیم/ وضعیت اقتصادی‌ هیچ کشوری با وجود تحریم‌ها، گل و بلبل نشده استقائم مقام حزب اعتماد ملی درباره علت افزایش اعتراض معیشتی مردم گفت: قبل از انتخابات رقبای اصلاح‌طلبان و حتی خود رئیس‌جمهور ‌گفتند سرنوشت معیشت مردم را به تحریم‌ها گره نمی‌زنیم. اما حالا آفتاب آمد دلیل آفتاب، می‌بینیم که سرنوشت همه چیز به تحریم‌ها گره خورده است. آیا می‌توان کشوری را به شهادت آورد که درگیر تحریم باشد ولی وضعیت اقتصادی‌اش گل و بلبل باشد؟
ایلنا ایران اصلاح طلبان بابک زنجانی 

  

قالیباف: شفافیت کل نظام باید از مجلس آغاز شودنماینده مردم تبریز در مجلس جزئیات جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان را تشریح کرد.
فردا مجلس شورای اسلامی تبریز دولت 

  اخبار داغ
  

خبر مهم برای افراد واکسینه نشده کرونارییس دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله (عج) گفت: مطالعات زیادی در خارج و داخل کشور انجام شده است که نشان می دهد میزان ابتلا، بستری و میزان مرگ و میر در افراد واکسینه نشده بیش از 10 الی 18 برابر بیشتر است.
گسترش ویروس واکسیناسیون سود 

  

آمار جدید ابتلا به کرونا در جهانبراساس تازه‌ترین آمار، آمریکا با بیش از 50 میلیون و 422 هزار بیمار مبتلا، همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کرونا قرار دارد.
گسترش روسیه اندونزی پرو 

  

سیگنال مهم به بورس بازان /خریداران محتاط شدنداقتصادنیوز: با وجود سیگنال های مثبت در روز پایانی بازار سهام، خریداران همچنان با احتیاط نظاره گر بازار هستند.
اقتصادنیوز سهام 

  

تیک عصبی قاضی زاده هاشمی در برابر یک سوال جنجالی/ رئیس جمهور نمی خواهد مشکل بورس حل شود؟!7 ماه قبل بود که «سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی» چشم در چشم میلیون‌ها مالباخته‌ی بورس، به آنان وعده داد که «سه روزه» مشکل بورس را حل خواهد کرد.
اقتصادنیوز رئیس جمهور ماه 

  

از بورس چه خبر؟بازار بورس درهفته جاری صعودی کج دار و مریز را تجربه کرد؛ به طوری که شاخص کل بورس تنها توانست نسبت به هفته قبل 0.69 درصد افزایش یابد. این در حالی است که شاخص کل با معیار هم وزن نسبت به هفته قبل کاهشی باقی ماند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو وزن 

  

بیل گیتس زمان پایان کرونا را پیش بینی کرد!بیل گیتس میلیاردر آمریکایی و صاحب شرکت معروف مایکروسافت در صفحه مجازی خود با انتشار یک یادداشت پایان کرونا را پیشبینی کرد!
گسترش بیل گیتس مایکروسافت تولید 

  

قیمت دلار، یورو و درهم در بازار امروز پنجشنبه 1400/09/18قیمت دلار و قیمت درهم امروز رشد را تجربه کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

پیش بینی های مهم و اساسی از قیمت دلار در بازارقیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته نزولی شد.
گسترش وین دولت قیمت 

  

قیمت سکه امامی امروز پنجشنبه 1400/09/18قیمت سکه امامی در بازار امروز 20 هزار تومان ارزان شد.
اقتصادنیوز قیمت 

  

آلودگی هوا، کرونا را افزایش می دهدمعاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در همه شرایط باید جامعه را به انجام ورزش و تحرکات بدنی توصیه کنیم اما در شرایط آلودگی هوا، تقاضا داریم که افراد تا حد امکان از تردد در فضای باز که آنها را بیشتر در معرض آلاینده های هوا قرار می دهد، خودداری کنند.
برنا آلودگی هوا سلامت ورزش 

  

شیوع دوباره کرونا در چین / تردید در مورد تاثیر واکسن‌های چینیبا شیوع دوباره کرونا در چین، تردید‌ها درباره ایمنی واکسن‌ چینی بیشترشده است.
مملکت‌آنلاین چین ویروس تولید 

  

تحقق افزایش حداکثر ایمنی در برابر کرونا با تزریق دز سومبر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، ایمنی ناشی از واکسن های کرونا می تواند 6 تا 8 ماه پایدار باشد و بعد از این مدت ایمنی حاصل از واکسن افت نسبی پیدا می کند، برای افزایش حداکثر ایمنی همزمان با ادامه برنامه واکسیناسیون نوبت اول و دوم، باید تزریق دز یادآور (سوم) انجام شود.
۵۵ آنلاین درمان خبرنگار وزارت بهداشت