دستورالعمل ویژه برای پیشگیری از گسترش کرونا در محیط های فرودگاهی ایران

عملیات فرودگاهی در هیچ فرودگاهی تعطیل نخواهد شد و با توجه به محدودیت هایی که در سفرهای هوایی مانند سایر راههای سفری در کشور به وجود آمده است، کارکنان صنعت فرودگاهی نیز فعالیت خواهند کرد تا با هیچگونه کمبود نیرو مواجه نشویم.

دستورالعمل ویژه برای پیشگیری از گسترش کرونا در محیط های فرودگاهی ایران

عملیات فرودگاهی در هیچ فرودگاهی تعطیل نخواهد شد و با توجه به محدودیت هایی که در سفرهای هوایی مانند سایر راههای سفری در کشور به وجود آمده است، کارکنان صنعت فرودگاهی نیز فعالیت خواهند کرد تا با هیچگونه کمبود نیرو مواجه نشویم. رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران دستورالعمل فعالیت‌های فرودگاهی در نوروز 1399 و همچنین راهکارهای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا در محیط های فرودگاهی را برای مدیران کل و مدیران فرودگاه های سراسر کشور تشریح کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران؛ سیاوش امیرمکری روز سه شنبه، پنجم فروردین ماه در جریان ویدئو کنفرانس با مدیران کل و مدیران فرودگاهی تحت پوشش این شرکت که در حضور اعضای هیئت مدیره، معاونین و مدیران کل ستادی برگزار شد، به تشریح این دستورالعمل پرداخت.

امیرمکری با اشاره به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در فرودگاه ها، مرکز کنترل فضای کشور و ساختمان های ستادی اظهار کرد: تمامی تلاش ما باید این باشد تا فضاهای فرودگاهی کاملا بهداشتی باشد. لذا رعایت دقیق مسائل بهداشتی و انجام اقدامات ضدعفونی و گندزدایی از مهمترین اقداماتی است که باعث می‌شود خدمات به مسافران فرودگاهی با اطمینان خاطر‌ ارایه و برقرار باقی بماند. وی افزود: سیاست دولت نیز بر این است که با رعایت اصول بهداشتی و استانداردهای لازم، مسیرهای پروازی و فرودگاه‌ها همچنان فعال باقی بمانند تا مردم بتوانند سفرهای ضروری خودشان را با اطمینان خاطر از مسیرهای فرودگاهی و هوایی انجام دهند. رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت با اشاره به کاهش شدید آمار پروازها و همچنین جابجایی مسافران در سراسر کشور گفت: هماهنگی لازم برای حضور حداقلی کارکنان متناسب با عملیات موجود در فرودگاه ها انجام شده است و مسائل بهداشتی برای در امان ماندن کارکنان شرکت و همچنین مسافران هوایی و تمامی دست اندرکاران ارایه خدمات به پروازها از ویروس کرونا به مدیران ابلاغ شده است. وی با اشاره به اینکه این جلسه ویدئو کنفرانس به منظور مطرح کردن دیدگاه ها و همچنین پاسخگویی به سوالات مدیران فرودگاهی تشکیل شده است، تاکید کرد: باید سیاست حضور حداقلی نیروها در محیط کار رعایت و در صورت نیاز اطلاعات و دستورالعمل ها از طریق شبکه‌های مجازی یا راهکارهای دیگر منتقل شود. لذا لازم نیست مدیران کل و مدیران فرودگاهی منتظر دریافت دستورالعمل مکتوب باشند و دستورالعمل های ارسالی از راه‌های گفته شده، به منزله دستورات لازم الاجرای اداری است. وی ضمن تاکید بر کاهش حضور کارکنان صنعت فرودگاهی متناسب با فعالیت صورت گرفته در فرودگاه محل خدمت آنها اظهار کرد: در چند فرودگاهی که بیش از 60 تا 70 درصد پروازهای داخلی در آنها انجام می‌شود، باید نیروهای لازم برای انجام فعالیت ها به ویژه فعالیت های عملیاتی حضور داشته باشند و در برخی از فرودگاه ها به ویژه فرودگاه های اقماری که حجم پروازها به شدت در آنها کاهش پیدا کرده است، ضرورتی ندارد که حضور و فعالیت کارکنان به صورت تمام وقت باشد.

امیرمکری همچنین از مدیران کل و مدیران فرودگاهی خواست تا در این باره تعامل لازم را با مسئولان استانی داشته باشند و به آنها اطمینان خاطر بدهند که تلاش خواهند کرد تا تمامی فرودگاه‌ها عملیاتی باقی بمانند و برای مسافران هوایی از مبدا تا مقصد، تمامی مسائل ایمنی و بهداشتی در فرودگاه‌ها و به ویژه ترمینال ها و غیره رعایت می‌شود تا مردم سفر ایمن و امنی داشته باشند.

وی ادامه داد: مسئولان و مردم نیز اطمینان داشته باشند که ما تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا مانع از انتقال ویروس از نقطه‌ای به نقطه ای در محیط های فرودگاهی بشویم. اگرچه ممکن است برخی مسائل از دست ما خارج باشد اما ما نهایت تلاش خودمان را می‌کنیم تا مانع از گسترش ویروس کرونا در محیط های فرودگاهی شویم.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران افزود: بار دیگر تاکید می کنم که هرگز عملیات فرودگاهی در هیچ فرودگاهی تعطیل نخواهد شد و با توجه به محدودیت هایی که در سفرهای هوایی مانند سایر راههای سفری در کشور به وجود آمده است، کارکنان صنعت فرودگاهی نیز فعالیت خواهند کرد تا با هیچگونه کمبود نیرو مواجه نشویم. به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در این جلسه پس از اینکه چند تن از اعضای هیئت مدیره معاونین و مدیران کل موضوعات مختلف و متناسب با این جلسه را مطرح کردند، سوالات مختلفی از سوی مدیران کل و مدیران فرودگاهی مطرح و پاسخ آنها از سوی مسئولان مربوطه در این ویدئوکنفرانس ارائه شد. از جمله موضوعات مهم می‌توان بر تاکید بر حضور حداقلی نیروهای فرودگاهی، اتخاذ تدابیر اندیشیده شده برای تامین مواد ضدعفونی ویژه محیط های فرودگاهی و ارسال به موقع آنها به فرودگاه های سراسر کشور، در نظر گرفتن خریدهای پایان سال فرودگاه ها و ادارات کل به عنوان "ذخیره" به منظور محاسبه در بودجه سال گذشته، تاکید مجدد برای رعایت فرم‌های دورکاری و حضور همکاران در محیط های فرودگاهی و همچنین استفاده از موقعیت زمانی پیش آمده برای تکمیل پروژه‌های فرودگاهی با توجه به کاهش شدید پروازها اشاره کرد.

 

دستورالعمل شبکه های مجازی ایران   اخبار برگزیده
  

آخرین اعلام دولت از این حکایت دارد که وام یک میلیونی که قرار است به 23 میلیون خانوار یارانه‌بگیر اختصاص پیدا کند همراه با یارانه اریبهشت واریز خواهد شد.
نامه نیوز وام بانک مرکزی بانک 

  

افزایش 100 درصدی مزد، تنها 3 درصد قیمت تمام شده کالا را افزایش می‌دهد/ کارفرمایان اندازه پیچ و مهره هم برای کارگران ارزش قائل نیستندیک اقتصاددان و استاد دانشگاه، گفت: حتی اگر 100 درصد حداقل دستمزد افزایش یابد، هزینه نیروی انسانی در قیمت تمام شده کالاها حدود 3 درصد افزایش می‌یابد. با این حال کارفرمایی که در چند نوبت از سال قیمت کالای خود را افزایش می‌دهد، بر سر 3 درصد افزایش قیمت تمام شده کالای تولید، مقاومت می‌کند.
ایلنا افزایش قیمت دستمزد حداقل دستمزد 

  

چه نوع تغذیه‌ای برای مقابله با کرونا موثر است؟اقتصادنیوز: متخصص تغذیه بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به عوامل متعددی که بر سیستم ایمنی بدن تاثیرگذار است، ضرورت تغذیه سالم در روزهای کرونایی را مورد تاکید قرار داد.
اقتصادنیوز تغذیه مواد غذایی سیستم ایمنی 

  

مراکز شماره‌گذاری تا چه زمانی تعطیل خواهند بود؟معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک همچنان تعطیلند و این تعطیلی تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.
خودروتک پلیس ویروس تعویض پلاک 

  

تهران هنوز به نقطه اوج کرونا نرسیده‌ استفرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در جلسه شورای شهر تهران گفت: شیب ابتلا به بیماری کرونا در تهران دارای تکان‌های سینوسی است و بازتاب حضور نامتعارف شهروندان در آن دیده می‌شود.
۵۵ آنلاین تهران شورای شهر تهران وزارت بهداشت 

  

تسهیلات کمک به کرونا پرداخت می‌شوددر حالی که هنوز خانوارها و مشاغل با پیامدهای ناشی از کرونا دست به گریبان هستند، شورای پول و اعتبار با پیشنهاد بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات جبرانی به خانوارها و مشاغل، استمهال تسهیلات و.... موافقت خود را اعلام کرد. شورای پول و اعتبار به عنوان بالاترین نهاد تصمیم‌گیرنده و سیاستگذار پولی و بانکی کشور حق لغو یا اعلام عدم موافقت با تصیمیات یا پیشنهادات بانک مرکزی را دارد.
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت درمان پول 

  

مرگ و میر در ایران بخاطر کرونا تا یک ماه آینده افزایش می یابدزالی، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با حضور در شورای شهر تهران از افزایش احتمالی مرگ و میر طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: در هفته آینده با تعداد بیشتر مبتلایان کرونا رو به رو خواهیم بود.
مستقل‌آنلاین مرگ کودکان شورای شهر تهران 

  

واقیعت ها را به مردم بگویید، حتی اگر به قیمت برکناری‌تان باشدمحمد سالاری‌،‌ نماینده شورای شهر تهران، در جلسه شورا، از مسوولان وزارت‌بهداشت خواست: حتی اگر به قیمت برکناری یا کناره‌گیری‌تان باشد، برای مردم واقعیت‌ها را بگویید و روشن کنید که اگر این روند ادامه پیدا کند، کشور به چه بحرانی دچار می‌شود.
مستقل‌آنلاین تهران شورای شهر تهران وزارت بهداشت 

  

واکنش مثبت بازار خودرو به جنگ علیه کرونادر شرایط فعلی واردات خودرو در کشور وجود ندارد بنابر این قیمت خودرو‌های وارداتی به صورت معنی داری تغییر خواهد کرد، قیمت دلار در روز‌های فعلی در حدود 15 هزار تومان است در حالی که مبانی قیمتی ما در این ایام حدود 12 هزار تومان بوده است.
خودروتک بازار خودرو واردات خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

پروانه سلحشوری: آقای روحانی! برای جان انسان‌ها ارزش قائل شویدپروانه سلحشوری در توییتر نوشت: آقای روحانی؛ همچون همتایان خود برای جان انسان‌ها ارزش قائل شوید و جز
خبرفوری درمان مجلس شورای اسلامی توئیتر 

  

دیاباته به مبارزه با ویروس کرونا شتافتمهاجم تیم فوتبال استقلال تهران با شرکت در یک پویش به مبارزه با ویروس کرونا پرداخت.
خبرفوری فوتبال ویروس استقلال 

  

کمک یک میلیاردی کاپیتان پرسپولیس برای مبارزه با کروناسیدجلال حسینی کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس به مناسبت نیمه شعبان بسته‌هایی را به مردم انزلی اهدا کرد.
شما‌نیوز پرسپولیس فوتبال جلال حسینی 

  

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست دیشب شورای امنیت تأکید کرد که در شرایط بحران کنونی شیوع گسترده بیماری کرونا، باید تمامی تحریم‌های یک‌جانبه و چندجانبه لغو شوند تا بتوان به کشورهای در حال توسعه کمک کرد.
نامه نیوز روسیه شورای امنیت سازمان ملل سازمان ملل متحد 

  

نوکمپ در خدمت مبارزه با ویروس کروناباشگاه بارسلونا اعلام کرد استادیوم خانگی‌اش، نوکمپ، به عنوان محل جمعه‌آوری نمونه‌های تست ویروس کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ورزش۳ بارسلونا بازی ویروس 

  

اختلاف آماری بانک مرکزی و مرکز آمار/تفاوت 6 درصدی نرخ تورم چگونه توجیه می‌شود؟بعد از اعلام نرخ تورم 41 درصدی از سوی بانک مرکزی، مجددا بحث اختلاف آماری دو مرکز اصلی انتشار آمار در کشور خبرساز شده است.
تسنیم بانک مرکزی بانک تورم