دستورالعمل ویژه برای پیشگیری از گسترش کرونا در محیط های فرودگاهی ایران

عملیات فرودگاهی در هیچ فرودگاهی تعطیل نخواهد شد و با توجه به محدودیت هایی که در سفرهای هوایی مانند سایر راههای سفری در کشور به وجود آمده است، کارکنان صنعت فرودگاهی نیز فعالیت خواهند کرد تا با هیچگونه کمبود نیرو مواجه نشویم.

دستورالعمل ویژه برای پیشگیری از گسترش کرونا در محیط های فرودگاهی ایران

عملیات فرودگاهی در هیچ فرودگاهی تعطیل نخواهد شد و با توجه به محدودیت هایی که در سفرهای هوایی مانند سایر راههای سفری در کشور به وجود آمده است، کارکنان صنعت فرودگاهی نیز فعالیت خواهند کرد تا با هیچگونه کمبود نیرو مواجه نشویم. رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران دستورالعمل فعالیت‌های فرودگاهی در نوروز 1399 و همچنین راهکارهای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا در محیط های فرودگاهی را برای مدیران کل و مدیران فرودگاه های سراسر کشور تشریح کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران؛ سیاوش امیرمکری روز سه شنبه، پنجم فروردین ماه در جریان ویدئو کنفرانس با مدیران کل و مدیران فرودگاهی تحت پوشش این شرکت که در حضور اعضای هیئت مدیره، معاونین و مدیران کل ستادی برگزار شد، به تشریح این دستورالعمل پرداخت.

امیرمکری با اشاره به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در فرودگاه ها، مرکز کنترل فضای کشور و ساختمان های ستادی اظهار کرد: تمامی تلاش ما باید این باشد تا فضاهای فرودگاهی کاملا بهداشتی باشد. لذا رعایت دقیق مسائل بهداشتی و انجام اقدامات ضدعفونی و گندزدایی از مهمترین اقداماتی است که باعث می‌شود خدمات به مسافران فرودگاهی با اطمینان خاطر‌ ارایه و برقرار باقی بماند. وی افزود: سیاست دولت نیز بر این است که با رعایت اصول بهداشتی و استانداردهای لازم، مسیرهای پروازی و فرودگاه‌ها همچنان فعال باقی بمانند تا مردم بتوانند سفرهای ضروری خودشان را با اطمینان خاطر از مسیرهای فرودگاهی و هوایی انجام دهند. رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت با اشاره به کاهش شدید آمار پروازها و همچنین جابجایی مسافران در سراسر کشور گفت: هماهنگی لازم برای حضور حداقلی کارکنان متناسب با عملیات موجود در فرودگاه ها انجام شده است و مسائل بهداشتی برای در امان ماندن کارکنان شرکت و همچنین مسافران هوایی و تمامی دست اندرکاران ارایه خدمات به پروازها از ویروس کرونا به مدیران ابلاغ شده است. وی با اشاره به اینکه این جلسه ویدئو کنفرانس به منظور مطرح کردن دیدگاه ها و همچنین پاسخگویی به سوالات مدیران فرودگاهی تشکیل شده است، تاکید کرد: باید سیاست حضور حداقلی نیروها در محیط کار رعایت و در صورت نیاز اطلاعات و دستورالعمل ها از طریق شبکه‌های مجازی یا راهکارهای دیگر منتقل شود. لذا لازم نیست مدیران کل و مدیران فرودگاهی منتظر دریافت دستورالعمل مکتوب باشند و دستورالعمل های ارسالی از راه‌های گفته شده، به منزله دستورات لازم الاجرای اداری است. وی ضمن تاکید بر کاهش حضور کارکنان صنعت فرودگاهی متناسب با فعالیت صورت گرفته در فرودگاه محل خدمت آنها اظهار کرد: در چند فرودگاهی که بیش از 60 تا 70 درصد پروازهای داخلی در آنها انجام می‌شود، باید نیروهای لازم برای انجام فعالیت ها به ویژه فعالیت های عملیاتی حضور داشته باشند و در برخی از فرودگاه ها به ویژه فرودگاه های اقماری که حجم پروازها به شدت در آنها کاهش پیدا کرده است، ضرورتی ندارد که حضور و فعالیت کارکنان به صورت تمام وقت باشد.

امیرمکری همچنین از مدیران کل و مدیران فرودگاهی خواست تا در این باره تعامل لازم را با مسئولان استانی داشته باشند و به آنها اطمینان خاطر بدهند که تلاش خواهند کرد تا تمامی فرودگاه‌ها عملیاتی باقی بمانند و برای مسافران هوایی از مبدا تا مقصد، تمامی مسائل ایمنی و بهداشتی در فرودگاه‌ها و به ویژه ترمینال ها و غیره رعایت می‌شود تا مردم سفر ایمن و امنی داشته باشند.

وی ادامه داد: مسئولان و مردم نیز اطمینان داشته باشند که ما تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا مانع از انتقال ویروس از نقطه‌ای به نقطه ای در محیط های فرودگاهی بشویم. اگرچه ممکن است برخی مسائل از دست ما خارج باشد اما ما نهایت تلاش خودمان را می‌کنیم تا مانع از گسترش ویروس کرونا در محیط های فرودگاهی شویم.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران افزود: بار دیگر تاکید می کنم که هرگز عملیات فرودگاهی در هیچ فرودگاهی تعطیل نخواهد شد و با توجه به محدودیت هایی که در سفرهای هوایی مانند سایر راههای سفری در کشور به وجود آمده است، کارکنان صنعت فرودگاهی نیز فعالیت خواهند کرد تا با هیچگونه کمبود نیرو مواجه نشویم. به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در این جلسه پس از اینکه چند تن از اعضای هیئت مدیره معاونین و مدیران کل موضوعات مختلف و متناسب با این جلسه را مطرح کردند، سوالات مختلفی از سوی مدیران کل و مدیران فرودگاهی مطرح و پاسخ آنها از سوی مسئولان مربوطه در این ویدئوکنفرانس ارائه شد. از جمله موضوعات مهم می‌توان بر تاکید بر حضور حداقلی نیروهای فرودگاهی، اتخاذ تدابیر اندیشیده شده برای تامین مواد ضدعفونی ویژه محیط های فرودگاهی و ارسال به موقع آنها به فرودگاه های سراسر کشور، در نظر گرفتن خریدهای پایان سال فرودگاه ها و ادارات کل به عنوان "ذخیره" به منظور محاسبه در بودجه سال گذشته، تاکید مجدد برای رعایت فرم‌های دورکاری و حضور همکاران در محیط های فرودگاهی و همچنین استفاده از موقعیت زمانی پیش آمده برای تکمیل پروژه‌های فرودگاهی با توجه به کاهش شدید پروازها اشاره کرد.

 

دستورالعمل شبکه های مجازی ایران   اخبار برگزیده
  

تشخیص صلاحیت جرم سیاسی یا امنیتی بر عهده مرجع قضایی است/ قضات نمی‌توانند قانون جرم سیاسی را اجرا نکنند/ جامعه حقوقی نگاه مثبتی به بخشنامه اخیر داردرییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و‌ مشاوران خانواده گفت: قضات نمی‌توانند قانون جرم سیاسی را اجرا نکنند چون این قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی و لازم الاجراست، البته تشخیص صلاحیت اینکه جرم سیاسی است یا امنیتی بر عهده مرجع قضایی است.
ایلنا جرم جرم سیاسی خبرنگار 

  

شورای نگهبان به احتمال زیاد احمدی‌نژاد را تایید صلاحیت نمی‌کندچهره سیاسی اصلاح طلب معتقد است بسیاری از شخصیت‌های برجسته کشور دیگر شانسی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را ندارند.
اعتماد مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان جبهه پایداری 

  

ایران خودرو K132 بهتر است یا سایپا شاهین؟به‌ زودی دو محصول کاملاً جدید سایپا و ایران خودرو راهی بازار می‌شوند. شاهین و پروژه K132 پرچم‌داران نوظهور دو خودروساز بزرگ کشور هستند. محصولاتی با طراحی بدیع و فناوری که به گفته سازندگان نسبت به مدل‌های قبلی یک سر و گردن بالاتر هستند. این دو خودرو به‌زودی رقابتی نفس گیر را با یکدیگر تجربه خواهند کرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

جزئیات پیش ثبت نام تابستانه ایارن خودرومدیرعامل ایران‌خودرو با بیان اینکه پیش ثبت‌نام جدید برای تابستان داریم، اعلام کرد: زمان آن به محض اینکه در کمیته خودرو مصوب شود اعلام عمومی خواهد شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

سرمستی بورس و کسادی اقتصاد؛ هشدار مسعود نیلی نسبت به جهش بزرگ تورماقتصادنیوز: مسعودنیلی اقتصاددان و مشاورعالی پیشین رئیس‌جمهوری در یادداشتی با عنوان«معمای سرمستی بورس و کسادی اقتصاد» نسبت به رشد لجام گسیخته نقدینگی و پیامدهای آن هشدار داد.
اقتصادنیوز تورم بودجه خودرو 

  

فارس/ عربستان سعودی در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل مدعی شد که ایران نه تنها ثبات منطقه بلکه ثبات جهان را تهدید می‌کند.
نامه نیوز عربستان ایران شورای امنیت سازمان ملل 

  

مذاکراتی در میان نخواهد بودفریدون مجلسی میگوید: مذاکراتی در میان نخواهد بود، اگر هم روزی دستوری در این باب داده شود، به مجلس هم ابلاغ خواهد شد. هرگز توافقی با ترامپ انجام نخواهد شد...
مستقل‌آنلاین درآمد خاورمیانه بهار 

  

ابهامات در مرگ منصوری همراه با گمانه‌های زیادبه فاصله حدود دو هفته‌ای از مرگ منصوری، سردار هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین‌الملل ناجا، در گفت‌وگویی در مورد ابهامات و آخرین اخبار پرونده منصوری توضیحاتی را ارائه کرد...
۵۵ آنلاین مرگ ایران اینترپل 

  

فوری/انفجار یک مرکز درمانی در خیابان شریعتی تهراندرمانگاه سینا اطهر منشاء انفجارها و آتش سوزی مشاهده شده در خیابان شریعتی واقع در شمال تهران است. صدای انفجار بزرگی از [مرکز سی‌تی‌اسکن و ام‌آر‌آی] سینا اطهر در محدوده خیابان شریعتی نرسیده به تجریش به گوش رسید. این ویدیو را یکی از مخاطبان ایسنا از انفجار در خیابان شریعتی تهران ارسال کرده و می‌گوید محل این حادثه یکی از مراکز درمانی این خیابان است...
مستقل‌آنلاین انفجار تهران آتش سوزی 

  

خبر بد برای کرجی ها + جزییات نگران کنندهالبرز وارد وضعیت قرمز شیوع کرونا شد. رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک الزامی است.
مثلث استان البرز دولت جدول 

  اخبار داغ
  

حقوق بشر آمریکایی یعنی ترور فرمانده‌ مبارزه با تروریست‌ها استدبیرستاد حقوق بشر در دیدار با خانواده‌ شهید ابومهدی المهندس گفت: حقوق بشر آمریکایی تخصص ویژه‌ای در تبدیل شادی به عزا دارد و ملت عراق با همه وجود عمق ضد انسانی بودن آن را درک کرده‌اند.
برنا حقوق بشر خانواده شادی 

  

گزارش اقتصادنیوز از بازار طلاوارز پایتخت؛ پیشتازی سکه در کورس افزایشی/دوراهی انتظارات پس از پنج هفته صعودیاقتصادنیوز؛ در هفته‌ای که گذشت بازار طلا و ارز به حرکت در مسیر صعودی ادامه داد تا پنجمین هفته متوالی افزایش نرخ‌ها را به ثبت برساند. در این میان سکه بیشترین بازدهی هفتگی را به ثبت رساند...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت افزایش قیمت 

  

بانک مرکزی تنهایی قادر به حل مشکلات ارزی کشور نیست / وزارتخانه‌های امور خارجه و صمت باید ورود کنند جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نوسانات نرخ ارز در روزهای گذشته گفت: ارز مورد نیاز کشور از طریق فروش نفت و صادرات تامین می‌شود که به دلیل تحریم‌ها و شیوع کرونا این دو مقوله اکنون تا حدودی دچار چالش شده است. نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: دولت ارز حاصل از فروش نفت را برای تامین کالاهای اساسی کشور در…
خانه‌ملت بانک مرکزی بانک کالاهای اساسی 

  

نرخ ارز آزاد‌ امروز جمعه 13 تیرامروز قیمت هر اسکناس دلار 18 هزار و 950 تومان است.
خبرفوری ارز قیمت اسکناس 

  

طرح تخصیص ارز با نرخ ترجیحی (4200 تومانی) به واردات کالاهای اساسیجزئیات طرح نمایندگان مجلس نشان می‌دهد قرار است تا سقف منابع ارزی دولت و حداکثر 5 میلیارد دلار ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی اختصاص یابد و به خانوارهای هدف هم یارانه در قالب کارت الکترونیکی پرداخت شود.
۵۵ آنلاین ارز ارز دولتی نرخ ارز