گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ رشد آرام دلار و سکه با کم‌توجهی بازار به سیگنال‌های سیاسی

اقتصادنیوز؛ امروز چهارشنبه 27 شهریور 1398 بازار طلا و ارز تهران بار دیگر تغییر جهت داد و اینبار به مدار صعودی کم‌شیب بازگشت. با این وجود بازار همچنان بی‌تفاوت به اخبار سیاسی نوسان‌های اندک را ثبت کرد. عصر امروز دلار در بازار آزاد در محدوده 11500 تومانی معامله شد و و صرافی ملی قیمت رسمی دلار و یورو را بدون تغییر و به ترتیب 11400 و 12700 تومان برای فروش اعلام کرد...

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ رشد آرام دلار و سکه با کم‌توجهی بازار به سیگنال‌های سیاسی

به‌‌ گزارش اقتصادنیوز؛ امروز، دلار نسبت به اخبار سیاسی واکنش زیادی نشان نداد و تنها توانست کمی خود را به سطح مقاومتی 11 هزار و 500 تومانی نزدیک تر کند. روز چهارشنبه، شاخص ارزی حدود 100 تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند و به بهای 11 هزار و 540 تومان رسید.

برخی معامله‌گران مهم ترین عاملی که امروز زمینه ساز رشد قیمت دلار شد، بالا رفتن نرخ حواله درهم بود. امروز نرخ حواله این ارز توانست به سطح 3 هزار و 150 تومانی برسد. گروهی دیگر از فعالان عنوان می کردند بخشی از تغییر مسیر بازار ناشی از جوسازی روانی معامله گران پیرامون اخبار و شایعات سیاسی و اقتصادی بود.

بی‌تفاوتی بازار به سیگنال‌های سیاسی

اما آنچه بیشتر نظر کارشناسان ارزی را به خود جلب کرد، کم توجهی بازار به این اخبار حتی با وجود جوسازی های روانی بود. عدم صدور روادید برای هیأت ایرانی برای سفر به نیویورک، اتهام عربستانی ها به ایران درباره دست داشتن در حملات آرامکو، صحبت های دونالد ترامپ و پس گرفتن اظهارات خود مبنی بر مذاکره بدون پیش شرط با ایران و شایعه مصادره پول افرادی که بالای یک میلیارد تومان در حسابشان دارند، از جمله اخبار و شایعاتی بودند که بازار ارز چندان آن ها را جدی نگرفت.

بی توجهی بازار به چنین اخباری در شرایطی رخ داد که بازار 5 ماه قبل به خبرهای ساده تر واکنش های بسیار بیشتری نشان می داد.  این موضوع از نگاه بسیاری از تحلیل گران نشان می دهد که بازار ارز در برابر نوسانات ایمن شده است و سیاست گذار توانسته است در بازار دست بالا را بگیرد. به باور آن ها، عرضه ارز در ماه های اخیر بسیار مناسب بوده است و استفاده از تاکتیک های جدید توسط عناصر بازارساز کمک کرده است که تقاضای سفته بازی و نوسان گیری نیز در بازار پایین بیاید.

 یکی از مهم ترین تاکتیک های صرافی های مورد اعتماد بانک مرکزی، عرضه ارز با قیمتی نزدیک به نرخ بازار بوده است. در واقع دیگر فرصتی برای سودجویان فراهم نمی شود که از فاصله قیمتی صرافی های بانکی و بازار آزاد کسب سود کنند و با تقاضای کاذب قیمت ها را تحریک کنند. در این میان، عده دیگری باور دارند، بازارساز در 4 ماه اخیر همواره به دنبال کاهش قیمت ها نبوده و زمان هایی که قیمت نیاز به تعدیل داشته است، اجازه داده که قیمت تا حدی تعدیل شود و پس از آن با آرام شدن فضا، به آرامی قیمت  ها را در کریدور کاهشی قرار داده است. در واقع، کاهش توان پیش بینی رفتار بازارساز توسط نوسان گیران باعث شد که در ماه های اخیر دلالان غیررسمی به جای کسب سود دچار ضرر شوند و از بازار آزاد خارج شوند.

در حالی که عده ای تاکتیک های جدید بازارساز در مدیریت نوسانات بازار را موثر دانسته اند، گروه دیگری باور دارند، محدود کردن تقاضا توسط بانک مرکزی عامل مهمی بوده است که در نهایت به کمتر شدن تغییرات بازار کمک کرده است. از نظر آن ها، بازارساز با ایجاد قانون هایی مانند محدودیت خرید ارز توسط افراد به 2 هزار یورو در سال موجب شده است که تقاضا قدرت خود برای تاثیرگذاری در روند قیمت بازار را تا حدی از دست بدهد. در کنار این، از نظر آنها، برخی از شرکت ها نیز به راحتی نمی توانند ارز مورد نیاز خود را از بازار آزاد تامین کنند.

این دسته از فعالان باور دارند، در آینده اگر قیمت دلار به سطوح بالاتر برود، سیگنال افزایش قیمت از سمت عرضه خواهد بود. در واقع به اعتقاد این گروه قیمت تنها در صورتی صعودی خواهد شد که عرضه ارز کاهش پیدا کند. آن ها عنوان می کنند با کاهش درآمدهای نفتی امکان کاهش قدرت سمت عرضه وجود خواهد داشت. در مقابل کاهشی ها باور دارند دلار ظرفیت های قیمت های بالاتر را ندارد و در صورت صعود مقطعی، بار دیگر در مسیر کاهشی قرار خواهد گرفت.

 

آخرین قیمت دلار و ارزهای رایج

در معاملات نهایی امروز چهارشنبه دلار آزاد در بازار تهران با رشد حدود 100 تومانی به محدوده 11500 تومانی رفت. عصر دلار آزاد بین 11510 تا 11540 تومان خرید و فروش شد.

همچنین قیمت فروش یورو به 12750 تومان و قیمت فروش پوند انگلیس به 14350 تومان رسید. قیمت حواله درهم امارات در صرافی‌های دوبی از 3135 تومان  به 3150 تومان رشد یافت.

امروز چهارشنبه  1398/06/27 صرافی ملی نرخ رسمی خرید و فروش دلار و یورو را  بدون تغییر به شرح زیر اعلام کرد:

 قیمت خرید دلار آمریکا: 11,300 تومان         قیمت فروش  دلار آمریکا: 11,400 تومان 

 قیمت خرید یورو: 12,600 تومان                    قیمت فروش  یورو: 12,700 تومان 

 

آخرین قیمت طلا و سکه

در روزی که دلار توانست وارد مسیر افزایشی شود، سکه تمام بهار آزادی به سطح 4 میلیون و 50 هزار تومانی رسید. سکه روز چهارشنبه 40 هزار تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند و به بهای 4 میلیون و 60 هزار تومان رسید. این افزایش قیمت

سکه طرح قدیم  4 میلیون و 20 هزار تومان قیمت خورد. همچنین قیمت نیم‌سکه 2 میلیون و 75 هزار تومان و ربع‌سکه یک میلیون و 275 هزار تومان شد. سکه گرمی هم با قیمت 900 هزار تومان به فروش رسید.

از سوی دیگر بهای اونس طلای جهانی 1505 دلار بود و در بازار داخلی هر مثقال طلای آبشده به قیمت یک میلیون و 773 هزار تومان رسید که معادل هر گرم طلای 18 عیار حدود 409 هزار تومان است.

نرخ‌های امروز در بازار طلا و ارز تهران به شرح زیر است:

عنوان

قیمت امروز

بالاترین

پایین‌ترین

دلار آمریکا در بازار آزاد

11.540

11.360

دلار صرافی ملی

11.300

11.200

یورو صرافی ملی

12.700

12.600

نرخ حواله درهم امارات

3.150

3.135

سکه طرح جدید

4.065.000

4.025.000

سکه طرح قدیم

4.020.000

نیم‌سکه

2.075.000

ربع سکه

1.275.000

سکه گرمی

900.000

مثقال طلای آب‌شده

1.776.000

1.765.000

 

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

بازار طلا و ارز بازار تهران بازی   اخبار برگزیده
  

احمدی نژاد و قدوسی همان کارایی آمدنیوز را دارندتوییت فرید مدرسی، روزنامه نگار درباره ادعای کریمی قدوسی: فیک‌نیوزهایِ امنیتی به دنبال چه هستند و چه کسانی اینگونه رفتار می‌کنند؟
مستقل‌آنلاین روزنامه 

  

شینهوا: تحریم های آمریکا مقابل ایران شکست خورده استخبرگزاری رسمی چین گزارش کرد که آمریکا نتوانسته است به رغم تحریم ها و فشارهای حداکثری روند رشد صنعت نفت ایران را متوقف کند.
مثلث قراردادهای نفتی ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

نماینده اصولگرای مجلس گفت: آقای روحانی درباره برگزاری رفراندوم جدی نیست، فقط می خواهد ژست اپوزیسیون وضع موجود به خود بگیرد تا عملکرد دولتش را نزد مردم توجیه پیدا کند.
نامه نیوز حسن روحانی رفراندوم ایران 

  

استخراج بیت کوین به محیط زیست صدمه می زند؟​اقتصاد نیوز:مصرف برق بیت کوین همیشه یکی از جنجالی ترین موضوعات پیرامون این رمزارز بوده است. برآوردها نشان می دهند در حال حاضر استخراج بیت کوین به اندازه کل کشور اتریش یعنی 73.12 تراوات ساعت برق مصرف می کند. به همین دلیل کارشناسان می گویند استخراج رمزارز، محیط زیست را تهدید می کند.
اقتصادنیوز بیت کوین محیط زیست اقتصاد 

  

تنش میان ایران و آمریکا رسانه‌های اروپا را تحت تاثیر قرار داده/ فضای مناسبی برای همکاری ایران و اتریش مهیاستمعاون انجمن دوستداران طبیعت اتریش با تاکید برآنکه هر کس باید با سفر به ایران تصویر ذهنی خود درباره ایران را بسازد، گفت: ایران کشوری رنگارنگ است و بازهم نیاز است تا به دیدن خود و سفر در ایران ادامه دهم.
ایلنا ایران ایران و آمریکا حوزه 

  

جزئیات تازه از نحوه توقف تولید پراید و پژو 405شورای عالی استاندارد در شرایطی اوایل آبان‌ماه برای تعیین تکلیف استانداردهای 85گانه تشکیل جلسه خواهد داد که وزارت صمت بسته پیشنهادی اجرای این استانداردها را برای ارائه به شورای مزبور آماده کرده است.
خودروتک خودروسازان تولید خودرو 

  

ارزشمندترین برند دنیا را بشناسیدموسسه Interbrand برای یک‌بار دیگر اپل را به‌عنوان ارزشمندترین برند جهان معرفی کرد
مثلث مایکروسافت اپل سرمایه 

  

موانع کاهش قیمت خودرو در بازاربازار خودرو این روزها بسیاری از مشتریان را از خود ناامید کرده است. قیمت‌ها از دو هفته پیش در شرایطی روند صعودی به خود گرفت که پیش از آن قیمت‌ها در بازار پس از مدت‌های مدید به ثبات نسبی رسیده بود...
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

کناره‌گیری عارف از انتخابات مجلس 98عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات گفت: آقای عارف به رغم همه ویژگی‌های مثبتی که دارد کمتر عمق سیاسی تحولات را می‌بیند و مدیریتش هم نشان داد نمی‌تواند یک مجموعه درون پارلمان را پویا و فعال نگه دارد. آقای عارف به احتمال زیاد وارد مجلس آینده نخواهد شد...
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس 98 انتخابات مجلس دولت اصلاحات 

  

کریمی قدوسی نماینده مشهد گفته چند نفر در نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با پرونده روح الله زم دستگیر شده‌اند.
نامه نیوز ریاست جمهوری بازداشت مشهد 

  اخبار داغ
  

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که شهریورماه قیمت مسکن در شمال تهران 11 درصد نسبت به مردادماه کاهش داشته است، گفت: معاملات در مهرماه حدود 20 درصد نسبت به شهریورماه افزایش داشته است.
صراط تهران قیمت قیمت مسکن 

  

چهارشنبه، آغاز مبارزات تکواندوکاران در المپیک نظامیان جهانرقابت‌های تکواندو در هفتمین دوره بازی‌های المپیک نظامیان جهان از روز چهارشنبه، یکم آبان‌ماه آغاز می‌شود و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.
تسنیم المپیک تکواندو بازی 

  

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 98/07/29 | نوسان قیمت طلا و ارزاقتصادنیوز؛ امروز دوشنبه 29 مهرماه 98 بازار طلا و ارز در ادامه نوسان قیمت خود از هفته گذشته امروز هم شیب متفاوتی از هم گرفت به‌طوری که در مجموع نرخ ارز با شیب افزایش کم و قیمت طلا با شیب کاهش کم قیمت روبه‌رو شد.
اقتصادنیوز قیمت بازار طلا و ارز سوئیس 

  

نرخ دلار 50 تومان ارزان شدصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست‌ونهم مهرماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم، 11 هزار و 350 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 11 هزار و 250 تومان خریداری می‌کنند.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

گفت‌وگو| یک نماینده مجلس: حقوق کارگران در سال آینده متناسب با تورم افزایش یابدعضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه دولت باید راهکارهایی برای بهبود وضع معیشتی کارگران در پیش بگیرد، گفت: حقوق کارگران باید متناسب با نرخ تورم 40 درصدی افزایش یابد.
تسنیم مجلس شورای اسلامی کمیسیون اجتماعی مجلس تورم 

  

کالاهای با ارزش افزوده بالا و محصولات دانش بنیان در اولویت صادراتدر حال حاضر اولویت های صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران از لحاظ بازار، کشورهای همسایه و شرکای مهم و از نظر کالایی، کالاهای با ارزش افزوده بالا مانند کاشی و سرامیک، شیرینی و شکلات و محصولات دانش بنیان است.
ایلنا اقتصاد مقاومتی آموزش دولت 

  

فروش بیت‌کوین در صرافی‌های کشور ممنوع است/مجوز استخراج ارز دیجیتال در راه است6 مردادماه هیأت وزیران، با استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده به‌عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد...
مستقل‌آنلاین بیت کوین صرافی ارز 

  

سهل انگاری دستگاه ها در مبارزه با قاچاق رسیدگی می شودرئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: در این جلسه مقرر شد با دستگاه هایی که نتوانند مطابق با برنامه ابلاغی به وظایف خود عمل کنند، بر اساس ضوابط و مقررات مربوطه برخورد شود.
برنا خودرو مواد مخدر قاچاق