شناسایی کشف حجاب در خودرو با گزارش مردمی فوراً متوقف شود

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به درخواست دادسرای ارشاد تهران برای اعلام گزارش کشف حجاب در خودرو از طریق پیامک گفت: اگرچه کشف حجاب در اتومبیل یک جرم مشهود است و نیروی انتظامی هم باید بلافاصله برای آن ورود و اقدام کند؛ اما اینکه کشف جرم را به عناصری سپرد که مسئولیتی ندارند و قانوناً کاشف نیستند، رویکردی قانونی نیست. نماینده مردم ملایر در مجلس شورای…

شناسایی کشف حجاب در خودرو با گزارش مردمی فوراً متوقف شود

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به درخواست دادسرای ارشاد تهران برای اعلام گزارش کشف حجاب در خودرو از طریق پیامک گفت: اگرچه کشف حجاب در اتومبیل یک جرم مشهود است و نیروی انتظامی هم باید بلافاصله برای آن ورود و اقدام کند؛ اما اینکه کشف جرم را به عناصری سپرد که مسئولیتی ندارند و قانوناً کاشف نیستند، رویکردی قانونی نیست.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر افراد عادی این موضوع را منعکس کنند، چه بسا اثبات این موضوع مشکل باشد؛ با این روش‌های فتوشاپی ممکن است این مسئله آثار منفی زیادی داشته باشد.

گزارش کشف حجاب در خودرو با پبامک مردمی باید متوقف شود

وی ادامه داد: چه بسا بسیاری از سواری‌ها آژانس یا اسنپ یا مسافرکش باشند، راننده هم که مسئولیتی ندارد تا به مسافران خود رعایت حجاب را تذکر دهد لذا ممکن است درگیری ایجاد شود.

عضو فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: این رویه، یک تنش اجتماعی ایجاد می‌کند و آن را باید فورا متوقف کرد.

در نظام‌های حقوقی دنیا سابقه ندارد

کاظمی همچنین توضیح داد: از سوی دیگر ممکن است وسیله انتقام‌گیری شخصی شود و هر کسی با هر فرد دیگری خصومت شخصی داشته باشد ولی آن را برای کشف حجاب گزارش کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چنین رویه‌ای در نظام‌های حقوقی دنیا سابقه ندارد، گفت: این کار قانونی نیست؛ ضمن آنکه در این شرایط جامعه، اقدام مناسب و مفیدی هم نیست بلکه دشمنی‌ها را زیاد می‌کند، اعتماد را به دولت و حاکمیت بیش از گذشته سرد می‌کند و مشکلات عدیده اجتماعی به وجود می‌آورد لذا باید هر چه سریع‌تر متوقف شود./

پایان پیام

حجاب خودرو خبرنگار   اخبار برگزیده
  

افشای جاسوسی از مقامات بلندپایه در خاور میانه​اقتصاد نیوز:هکرها با نفوذ به دستکم 10 اپراتور در نقاط مختلف دنیا از جمله خاورمیانه، در 7 سال گذشته به جاسوسی از مقامات بلندپایه پرداخته اند.
اقتصادنیوز جاسوسی خاورمیانه اقتصاد 

  

حسین مرعشی: از اختلاف روحانی و جهانگیری نگران شده ایمحسین مرعشی در روزنامه کارگزاران نوشت:از زمانی که جایگاه معاون اول رئیس‌جمهور در قانون اساسی تغییر کرد و به جای نخست وزیر در قانون جمهوری اسلامی تعریف شد، همیشه در دولت‌هایی که به عنوان دولت‌های خردمند تعریف می‌شدند، از جایگاه قابل توجهی برخوردار بود.
مثلث حسین مرعشی دولت دوازدهم رئیس جمهور 

  

تست مخفیانه یک خودرو در تهران (تصاویر)به تازگی تصاویری از تست شاسی بلند معروف و هیبریدی BYD یعنی مدل تانگ در خیابان های تهران منتشر شده است که البته ظاهری پوشیده شده با برچسب های مخصوص بدنه دارد اما با توجه به قدمت حضور این خودرو در جهان با یک نگاه می توان حدس زد که با چه خودرویی طرف هستیم.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

وی عصر سه شنبه در آئین گرامیداشت روز ملی اصناف در سالن اجتماعات مجتمع اداری اصناف قم اظهار داشت: رهبری حسابی در آمریکا ندارد، و این کار احمقانه‌ای است که ترامپ انجام می‌دهد.
نامه نیوز قم موشک ایران 

  

ترامپ دوباره عقب نشینی کرد : ایران با دولت من مذاکره کندتسنیم : رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی پس از خط و نشان کشیدن برای ایران در فضای مجازی، بار دیگر از ایران خواست که با دولت وی مذاکره کند.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستندعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: با این دست فرمون فکر می کنم که استعفای آقای روحانی اتفاق بیفتد چون او ظرفیت روحی، انرژی، برنامه صحیح و تیم مناسب را در اختیار ندارد بنابراین ادامه این وضعیت تا یک جایی خواهد بود بعد از آن سیستم قفل می کند،
نامه نیوز اصلاح طلبان حسن روحانی سلامت 

  

قیمت خودرو چقدر کاهش پیدا کرد؟ (جدول)قیمت خودرو در چهارمین روز هفته کاهشی محسوس را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.
خودروتک قیمت خودرو جدول 

  

فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، موظف به توقف برخورد با مأموران نیروی انتظامی در ماجرای برخورد با یک مجرم در منطقه تهرانپارس شد.
نامه نیوز بازداشت دیپلماسی نیروی انتظامی 

  

لغو حمله، فریب بزرگفایل صوتی یادداشت لغو حمله، فریب بزرگ را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  

دعوای جهانگیری و روحانیفایل صوتی یادداشت دعوای جهانگیری و روحانی را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  اخبار داغ
  

افزایش تورم در کانادانرخ تورم کانادا تا پایان ماه می از 2.4 درصد گذشت.
خبرفوری افزایش قیمت تورم کانادا 

  

دلار ارزان‌تر شدامروز نیز قیمت خرید ارز در بانک‌ها با کاهش همراه بود و نرخ داد و ستد در صرافی‌های مجاز بانکی هم کاهش یافت.
مثلث دلار دلار آمریکا قیمت ارز 

  

چرا گوشت ارزان نمی‌شود؟معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه طی سه ماهه نخست سال 35 هزار تن گوشت گوساله با ارز نی
خبرفوری گوشت وزارت جهاد کشاورزی کشاورزی