رشد بورس ظرف دو سال اخیر 4 برابر شده است

علی‌اکبر امین‌تفرشی در پاسخ به این پرسش که چرا مردم استقبال آن چنانی از بورس نکرده‌اند،‌گفت: به نظر من مردم ظرف چند سال اخیر استقبال زیادی از بورس اوراق بهادار کرده‌اند، به نحوی که رشد بورس ظرف دو سال اخیر 4 برابر رشد کرده است و این نشان‌دهنده این است که حجم قابل توجهی از نقدینگی بازار جذب بورس و بازار سرمایه شده است.

رشد بورس ظرف دو سال اخیر 4 برابر شده است

آنچه دیگران میخوانند : عکس جنجالی مهناز افشار در آغوش بازیگر مرد + بیوگرافی و تصاویر جدید

به گزارش شمانیوز به نقل از فارس، علی‌اکبر امین‌تفرشی عضو هیات مدیره بورس تهران گفت: گرایش به بازار سرمایه به خاطر بازدهی سرمایه در این بازار است. همچنین بازدهی سرمایه یکی از علل گرایش‌ سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه است که بازارهای رقیب شامل بازار ملک، طلا،‌ ارز و سکه به تدریج دچار یک آرامش و رکودی شده‌اند و روند بازدهی بازارهای رقیب کُند شده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر چه تعداد از مردم در بورس حضور دارند، گفت:‌آخرین آمار نشان می‌دهد 13 میلیون کد سهامداری وجود دارد که البته شامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز هست که در صندوق‌ها در هر یک چند هزار  یونیت هولدر یعنی دارنده واحد سرمایه‌گذاری صندوق هستند.

عضو هیات مدیره بورس تهران با بیان این که تعداد افراد حاضر در بورس بیشتر از کدهای معاملاتی می‌شود، گفت: الان 13 میلیون کد سهامدار صادر شده، در حالی که یک زمانی فقط دو میلیون کد سهامداری در بورس وجود داشته است. البته هنوز برای رسیدن به اینکه 80 درصد جمعیت فعال کشور در بورس حضور داشته باشند، فاصله داریم.

امین‌تفرشی در پاسخ به این پرسش که چرا صندوق‌های بازنشستگی حاضر در بورس نتوانستند بازدهی خوبی داشته باشند و اکنون عمده صندوق‌های بازنشستگی دچار بحران و کمبود نقدینگی هستند، گفت: صندوق‌های بازنشستگی در بازار بر اساس دانش پیشرفته اکچوئری مدیریت می‌شوند، البته یک راهکار این است که صندوق‌های بازنشستگی در بازار سرمایه و بورس حضور داشته باشند، اما همه راه‌حل صندوقها، حضور در بازار سرمایه نیست.

وی تأکید کرد: ریشه عدم موفقیت صندوق‌های بازنشستگی متفاوت است از تصمیم‌های اشتباه مدیران، پیش‌بینی‌های غلط در صندوق‌های بازنشستگی گرفته تا سرمایه‌گذاری‌های غیرحرفه‌ای باعث شده است که صندوق‌ها روند رو به تکامل را طی نکرده باشند و در حال حاضر اکثر صندوق‌های بازنشستگی دچار مشکل مالی شده‌اند.

عضو هیأت مدیره بانک پاسارگاد همچنین گفت: مشکل صندوق‌های بازنشستگی فقط سرمایه‌گذاری در بورس نیست، بلکه سیاست‌هایی که در مجموع در پیش می‌گیرند، باید مدل‌های سرمایه‌گذاری آنها اصلاح شود، البته بورس هم این گونه نیست که همیشه روزهای خوب داشته، بلکه هم روزهای خوب هم روزهای بد یعنی رونق و رکود داشته است.

وی گفت: در مجموع طی سال‌های گذشته روند خوبی برای سرمایه‌گذاران بورس رقم خورده است و آنهایی که با تحلیل مناسب وارد بازار سرمایه‌ شده‌اند، توانسته‌اند بازدهی خوبی هم بگیرند و کسانی که هوشمندانه رفتار کرده‌اند، موفق شده‌اند.

امین‌تفرشی این را هم گفت:‌ چالش امروز در بازار سرمایه این است که باید در بازارهای مالی از ابزارهای جدید هوش مصنوعی و الگوریتم‌ها استفاده شود، زیرا در کشورهای پیشرفته 60 درصد معاملات بورس از طریق ابزارهای هوش مصنوعی و کامپیوترهای پیشرفته و الگوریتم‌ها انجام می‌شود و مزیت اصلی این ابزارها دقت و سرعت بالاست و نقش سرمایه در بازارهای مالی این گونه است که به جای اینکه انسان تصمیم بگیرد، تصمیم‌گیری را به ربات‌ها و هوش مصنوعی و تحلیل بازار می‌سپارند و طراحی هوش مصنوعی و الگوریتم‌ها جایگزین انسان شده است.

عضو هیات مدیره بورس تهران گفت: در مسابقات الگوریتمی بورس فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها شرکت می‌کنند که این راهی برای تشویق جوانان و فارغ‌التحصیلان به حضور در بورس است

 

بورس تهران مهناز افشار بازنشستگی   اخبار برگزیده
  

با خودروهای برقی جدید ایران خودرو آشنا شوید (تصاویر)روز گذشته ایران خودرو در یازدهمین همایش موتور‌های درونسوز از اولین خودروی تمام برقی ایرانی با تیراژ انبوه رونمایی کرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رییس دفتر رییس جمهور: پای امنیت ایران در میان استبه اعتقاد رئیس دفتر رئیس جمهوری، مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو به نوعی میخ آخر بر تابوت کمپین فشار حداکثری امریکا خواهد بود.
مثلث رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

رئیس ستاد انتخابات استان تهران بر لزوم تعطیلی کامل ستادهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس در روزهای پنجشنبه و جمعه تاکید کرد.
نامه نیوز آموزش انتخابات مجلس تهران 

  

مشارکت در انتخابات حدود 40 درصد خواهد بود/ با وجود مشارکت اندک هم اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد: اگر امروز قبل از اتفاقات آبان ماه بودیم، می‌گفتم سبد رأی اصلاح‌طلبان به شدت کاهش پیدا خواهد کرد زیرا بیشتر طبقه متوسط و قشر خاکستری هستند که انقلت‌هایی را نسبت به اصل شرکت در انتخابات خواهند آورد اما در این انتخابات اقشار آسیب‌پذیر به نوعی با حضور در انتخابات قهر کردند.
ایلنا انتخابات مجلس شورای نگهبان اصلاح طلبان 

  

اولین ویدئو از خودرو رانا برقی ایران خودرورانا برقی به عنوان اولین خودرو کاملا برقی ایرانی با قابلیت کاربردی روزمره رونمایی شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

حداد و قالیباف عقب نشستند،آقاتهرانی سهم گرفت/ لیست وحدت درآمد«لیست وحدت» شورای ائتلاف درحالی منتشر شد که در آن بیشترین سهم به فرزندان معنوی و سیاسی آیت الله مصباح اختصاص یافته است.
۵۵ آنلاین اصولگرایان سید رضا تقوی عبدالحسین روح الامینی 

  

نشانه‌ ها از کنترل ویروس کرونا/به مهار ویروس کرونا امیدوار باشیم؟سازمان بهداشت جهانی در گزارش تازه خود عملکرد چین در مهار ویروس کرونا را موفقیت‌آمیز خواند. هر ساعت به تعداد قربانیان ویروس کرونا افزوده می شود.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی ویروس چین 

  

کارهای عجیب و غریبی که به هرچیزی شبیه است جز تبلیغات انتخاباتی!کاندیدا داریم چه کاندیدایی! نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس یازدهم وسط طرفدارانش که برای او شعار میدهند ایستاده و می‌گوید بلندتر شعار بدید!
مستقل‌آنلاین تبلیغات انتخابات مجلس 

  

ماهی قرمز کرونا ویروس دارد؟عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با اشاره به برخی از نگرانی‌ها در رابطه با ورود ماهی‌های قرمز چینی در ایام نوروز و احتمال انتقال بیماری از این طریق، عنوان کرد: تا جایی که می‌دانم واردات کلیه محصولات غذایی و حیوانی از کشور چین ممنوع شده و هیچ منطقی وجود ندارد که در شرایط اپیدمی موجود محصولات غذایی و یا حیوانی از چین وارد شود.
اقتصادنیوز ویروس گربه نوروز 

  

بازگشت عادل فردوسی پور، سورپرایز امشب شبکه سه است؟رضا جاودانی در برنامه «گزارش ورزشی» اعلام کرده بود که سه شنبه شب، مخاطبان را سورپرایز می‌کند.
مملکت‌آنلاین مادرید بازی لیورپول 

  اخبار داغ
  

افزایش نرخ تورم ماهانه در بهمن 98 (نمودار)نرخ تورم در بهمن ماه به 37 درصد رسید که نسبت به ماه قبلش، با 1.6 درصد کاهش همراه شده است. هر چند نرخ تورم ماهانه، با افزایش 0.3 درصدی به 1.1 درصد در ماه گذشته رسید.
اقتصادنیوز افزایش قیمت تورم ماه 

  

نرخ تورم بهمن‌ماه اعلام شدنرخ تورم سالانه بهمن ماه 1398 برای خانوارهای کشور به 37 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، 1.6 واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.
شما‌نیوز تورم ماه عکس 

  

کشف 3 تن مواد آتش‌زای غیرمجاز به ارزش 15 میلیارد ریالسرپرست معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی از کشف سه تن موادمحترقه به ارزش 15 میلیارد ریال در سه عملیات خبر داد.
تسنیم مواد محترقه ریال بازار تهران 

  

تورم بهمن ماه 37 درصد شدنرخ تورم سالانه بهمن ماه 1398 برای خانوارهای کشور به 37 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل،
خبرفوری تورم ماه ایران 

  

نرخ ارز، طلا، سکه، دلار و یورو امروز پنجشنبه 1398/12/01 | رشد شاخص ارز و طلا در بازار تهراناقتصادنیوز: امروز پنجشنبه 1 اسفندماه، دلار آمریکا در بازار آزاد درمحدوده 14.440 و 14.450 تومانی قرار دارد که بالاترین سطح شاخص ارزی در 9 ماه گذشته بوده است. بهای اونس طلا در بازار جهانی از مرز مهم 1600 دلاری عبور کرده و به حدود 1609 دلار رسید. امروز سکه بهار آزادی به مرز محدوده 5.4 میلیون تومانی نزدیک شد.
اقتصادنیوز ارز دلار دلار آمریکا 

  

مبارزه با فساد نیازمند عمل است نه شعارلیلا ناصری بیکاری همه جور فساد به دنبال می‌آورد، به یقین مردمی که چند جوان بیکار در خانه داشته و امکان شغل، مسکن وغیره ندارند، توجهی به سخنرانی‌ها نکرده و شنیدن شعار مبارزه با فساد برایشان جذابیتی ندارد.
۵۵ آنلاین سازمان بازرسی کل کشور رسانه بیکاری