گوشت قرمز ارزان می شود؟

اقتصاد نیوز: رئیس شورای تامین دام کشور پیش بینی کرد با وفور عرضه دام زنده داخلی و وارداتی، قیمت دام زنده و لاشه گوسفند، در روزهای آینده به ترتیب تا حدود 28 و 65 هزار تومان کاهش داشته باشد.

گوشت قرمز ارزان می شود؟

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ این در حالی است که طبق یک نظرسنجی تلویزیونی، 88 درصد مردم نتوانسته اند گوشت وارداتی یارانه ای تهیه کنند. همچنین بنا به اعلام مدیرکل امور خدمات بازرگانی وزارت صمت توزیع گوشت وارداتی با ارز 4200 تومانی رو به پایان است و از ابتدای اردیبهشت ماه، این محصولات وارداتی با نرخ ارز نیمایی عرضه خواهند شد که در هر حال قیمتی پایین تر از نرخ های بازار خواهند داشت.

چندی پیش بود که دبیر ستاد تنظیم بازار از توقف واردات گوشت قرمز با ارز 4200 تومانی خبر داده بود. دیروز مدیرکل امور خدمات بازرگانی وزارت صمت در گفت وگو با  فارس، با اشاره به مصوبه ستاد تنظیم بازار در این‌باره، اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که در زمینه کمبود و تامین این کالا وجود داشت تصمیم گرفته شد واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی انجام شود تا این اقلام به وفور و به اندازه تامین نیاز کشور وارد شود. در این زمینه پیش‌بینی می‌شود عرضه این محصولات از اردیبهشت ماه آغاز شود.

محمد قبله تصمیم برای توقف واردات گوشت با ارز 4200 تومانی را غیر قانونی ندانست و اظهار کرد: تعداد کالاهای اساسی در هر سال را دولت مصوب می‌کند و ممکن است تعداد کالاهای اساسی که باید با ارز 4200 تومانی وارد شود برحسب شرایط افزایش یا کاهش یابد.

وی در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای وجود دارد تا گوشت حاصل از واردات با ارز نیمایی با قیمت ارز بازار آزاد به دست مصرف کننده نرسد، گفت: برنامه خاصی وجود ندارد و فرض بر این است که همه متقاضیان واردات گوشت قرمز بتوانند ارز مورد نیاز خود را برای واردات این کالا تامین کنند و واردات انجام دهند. قبله با تاکید بر این که عرضه گوشت وارداتی با ارز نیمایی باید براساس ضوابط سازمان حمایت باشد، گفت: شبکه توزیع یا جامعه هدف خاصی برای عرضه این گوشت تعیین نشده است. بنابراین اعلام برخی فروشگاه های زنجیره ای مبنی بر این که از ابتدای اردیبهشت ماه ،گوشت تنظیم بازاری عرضه می کنند، اقدامی خودسرانه و برای جلب نظر مشتری است. چرا که پس از واردات گوشت با نرخ ارز نیمایی، این فروشگاه ها و شبکه های توزیع منعی برای عرضه ندارند. مدیرکل امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که آیا هنوز هم گوشت با ارز 4200 تومانی عرضه می‌شود گفت: در حال صفر کردن تمام حواله‌های گوشت وارداتی با ارز 4200 تومانی هستیم که تا پایان اسفند سال گذشته صادر شده است. قبله  قیمت عرضه گوشت قرمز وارداتی با ارز نیمایی را منوط به اعلام سازمان حمایت دانست و افزود: قطعا قیمت آن از قیمت گوشت عرضه شده در بازار کمتر خواهد بود.

88 درصد مردم گوشت یارانه‌ای دریافت نکرده‌اند!

در حالی قرار است از ابتدای اردیبهشت ماه، عرضه گوشت وارداتی با نرخ ارز نیمایی آغاز شود که تجربه عرضه گوشت با نرخ ارز 4200 تومان، با انتقادات زیادی همراه بود و این محصولات به طور عادلانه بین مردم توزیع نشد. در این زمینه، برنامه پایش دو شب قبل، نظرسنجی انجام داد و از مخاطبان خود پرسید: آیا در یک سال اخیر گوشت وارداتی با نرخ دولتی به دست شما رسیده است؟ نتایج این نظرسنجی نشان داد که 88 درصد مردم به این سوال پاسخ منفی داده اند.

چشم انداز کاهشی قیمت گوشت در بازار

در همین حال، رئیس شورای تامین دام کشور گفت: با وفور عرضه دام زنده داخلی و وارداتی، قیمت دام زنده به طور متوسط در هرکیلوگرم به 33 هزارتومان رسیده که 10 هزار تومان در هر کیلوگرم کاهش نشان می دهد. منصور پوریان اظهارکرد: اکنون هرکیلوگرم لاشه گوسفندی به طور متوسط بین 69 تا 76 هزارتومان در کشور عرضه می شود. این در حالی است که اواخر سال 97 قیمت هر کیلوگرم دام زنده گوسفندی 45 هزارتومان و لاشه گوسفندی نزدیک به 93 هزارتومان بود که لاشه در سطح بازار با قیمت هایی بیش از 120 هزارتومان به دست مصرف کنندگان می رسید. به گفته پوریان، انتظار می رود با توجه به وضعیت عرضه مناسب دام زنده تولید داخلی، دام زنده و گوشت قرمز وارداتی در روزهای آینده، قیمت هرکیلوگرم دام زنده به 28 تا 29 هزارتومان و لاشه گوسفندی به 65 هزارتومان برسد. حتی روند کاهشی قیمت ها به گونه ای است که دولت باید چاره ای برای خرید تضمینی  این محصول از دام پروران داخلی و انجماد یا صادرات مازاد داشته باشد، در غیر این صورت احتمال ضرر و زیان دامداران در ماه های آینده وجود دارد.

 

 

گوشت اقتصاد تنظیم بازار   اخبار برگزیده
  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  

خبر مهم برای دوستاران 90/ بازگشت عادل فردوسی پور و پخش مجدد برنامهمثلث آنلاین: عضو شورای نظارت بر صدا و سیما از بررسی موضوع پخش مجدد برنامه 90 از رسانه ملی در نشست آتی شورای نظارت بر صدا و سیما خبر داد.
مثلث روزنامه صدا و سیما رسانه 

  

قیمت و شرایط فروش فوری امروز ایران خودروایران خودرو شرایط فروش فوری دو محصول خود را برای تنظیم بازار اعلام کرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

ساعاتی پس از انتشار عکس تبلیغاتی یک آرایشگاه زنانه در بابل در فضای مجازی ، مسئولان این شهرستان اعلام کرده اند که فرد متخلف دستگیر و آرایشگاه وی پلمپ شده است.
نامه نیوز تبلیغات بازداشت بازی 

  

قیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 2 اردیبهشت 1397) / قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 2 اردیبهشت 98 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
نامه نیوز ترامپ ایران نفت 

  

آیا لوپتگی سرمربی تیم ملی می شود؟کسانی که کلینزمن را به خوبی می‌شاسند عقیده دارند او به ایران نخواهد آمد.
مثلث ایران فدراسیون فوتبال رئال مادرید 

  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  اخبار داغ
  

چند نرخی بودن ارز اصلی‌ترین مشکل صادرات استمودودی گفت: مشکلات عمده صادرکنندگان کشور، چندنرخی بودن ارز، قوانین وضع‌شده به‌منظور بازگشت ارز صادرا
خبرفوری ارز قیمت ارز صادرات غیرنفتی 

  

سبحانی‌فر: شرایط تورمی لزوم اجرای نظام رتبه بندی معلمان را مضاعف کرده استنماینده مردم سبزوار در مجلس در تذکری به وزیر آموزش و پرورش به وی متذکر شد: شرایط تورمی ایجاد می کند
خبرفوری ایران کمیسیون صنایع و معادن مجلس آموزش 

  

درآمدهای ارزی غیر نفتی اولویت آزمایشگاههای راهبردی استمشهد- ایرنا- مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه توجه بیشتر به ظرفیتهای داخلی و کشف راههای کسب درآمدهای غیرنفتی باعث پیشرفت کشور خواهد شد،گفت که ارتقا تعاملات بین المللی این آزمایشگاهها با هدف افزایش درآمدهای ارزی اولویت دارد.
ایرنا ریاست جمهوری استاندارد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ حرکت غیرمنتظره بازاراقتصادنیوز: امروز سه‌شنبه 3 اردیبهشت بازار طلا و ارز پایتخت برخلاف انتظارات افزایشی ناشی از سیگنال اخبار مربوط به عدم تمدید معافیت‌ از تحریم نفت ایران، وارد مدار نزولی شد. عصر امروز سکه طرح در نیمه پایین کانال 4.8 میلیون تومان قرار گرفت و مثقال طلای آبشده به زیر مرز 1.9 و نیمه بالای کانال 1.8 میلیون تومان بازگشت...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبهجدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبه سوم اردیبهشت ماه را در این خبر بخوانید.
خبرفوری قیمت ارز قیمت یورو