ایلنا   |  فرهنگی  |  

فعالیت‌های مسجدی با همکاری بسیج وارد عرصه جدیدی می‌شود

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌رضا ارزانی با اشاره به نقش‌آفرینی‌ها و جایگاه بسیج در عرصه‌های مختلف از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون گفت: بسیج عظیم‌ترین ظرفیت مردمی جمهوری اسلامی ایران است.

فعالیت‌های مسجدی با همکاری بسیج وارد عرصه جدیدی می‌شود

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌رضا ارزانی با اشاره به نقش‌آفرینی‌ها و جایگاه بسیج در عرصه‌های مختلف از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون گفت: بسیج عظیم‌ترین ظرفیت مردمی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین «حبیب‌رضا ارزانی» ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته بسیج، با اشاره به اهمیت و جایگاه این پایگاه عظیم مردمی در انقلاب اسلامی، به بخشی از بیانات امام راحل اشاره کرد و گفت: نسبت به تشکیل بسیج و نقش‌آفرینی آن در سطح کشور فرازهای مختلفی در کلام امام خمینی(ره) وجود دارد؛ به ویژه این جمله معروف که فرمودند: «مملکت اسلامی همه‌اش باید نظامی باشد و تعلیمات نظامی داشته باشد. همه جا باید این طور بشود که یک مملکتی بعد از چند سالی که بیست میلیون جوان دارد، بیست میلیون تفنگدار داشته باشد و بیست میلیون ارتش داشته باشد...»، آن زمان جمعیت کشور 36 میلیون نفر بود و خواسته امام (ره) این بود که چنین ارتشی با این عِده و عُده با جمعیت قالب جوانان شکل بگیرد.

مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری ادامه داد:  با توجه به این مهم، سازمان بسیج با گستره فعالیت‌های متعدد و عظیم در عرصه‌های مختلف نظامی، فرهنگی، امنیتی، دینی شکل گرفته و میان همه توده‌ها جایگاه خاصی یافت و امروز شاهد هستیم که بسیج میان اقشار مختلف حضور دارد، برای مثال بسیج اساتید، بسیج دانشجویان، بسیج هنرمندان، بسیج مساجد و محلات و ... ثمره‌ای از این درخت تنومند است.

وی با بیان اینکه بسیج عظیم ترین ظرفیت مردمی جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: بسیج نهادی برخاسته از انقلاب و نگاه عقیدتی است. نگرش بسیج عجین با عقیده و ایمان است. همین رویکرد اکنون در جای جای فعالیت‌های بسیج در گوشه و کنار نظام اسلامی دیده می‌شود؛ با عنایت به این مهم امروز باید مدافع بسیج باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی گفت: وجه تمایز جمهوری اسلامی ایران با بسیاری از انقلاب‌ها و نظام‌های جمهوری این بود که از نیرویی چنین مردمی برخوردار بود که در همه عرصه‌ها در میدان حضور داشته باشد و به دفاع و حمایت از نظام و اقشار مختلف بپردازد؛ زمان جنگ، زمان بروز حوادث طبیعی، در عرصه فعالیت‌های متعدد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی همواره بسیج پرچم‌دار بوده است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ستاد فهما در راستای تعامل مضاعف با سازمان بسیج، بسیاری از برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را به صورت مشترک برگزار کرد، افزود: از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به طرح ملی راهکار، توزیع بسته‌های معیشتی میان نیازمندان در راستای رزمایش مواسات و کمک مومنانه، برگزاری طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم و گرامیداشت خانواده شهدا، تکریم بسیجیان نمونه در سطح محلات اشاره داشت.

حجت‌‌الاسلام و المسلمین ارزانی تصریح کرد: طرح ملی راهکار، رزمایش ایمان، همدلی، کار و ایثار رمضان بود که به تازگی مرحله دوم آن آغاز شده است. این طرح ملی با هدف دستگیری از نیازمندان به ویژه در ایام شیوع کرونا وارد مرحله جدیدی شد و در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور اجرا شد و همچنان با حضور پرشور اعضای بسیج و اعضای کانون ها ادامه دارد.

وی در بخش دیگری از مباحث خود با اشاره به پیوند مسجد و کانون‌های مساجد گفت: ما خود را جدا از بسیج نمی‌دانیم، هر مسجد یک پایگاه بسیج و کانون فرهنگی هنری دارد و ما چون یک روح در دو کالبد هستیم. همان طور که پیش‌تر اشاره شد، بسیاری از فعالیت‌های ستاد فهما و بسیج با همکاری و مشارکت یکدیگر انجام می‌شود؛ چنانچه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در 19 مهر سال 1391 در بیانات خود در خراسان شمالی فرمودند: «من سفارش می‌کنم که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را فراموش نکنید، البته با همکاری بسیج. بد است که بین روحانی مسجد و بسیج مسجد اختلاف به وجود بیاید. با همکاری بسیج این کانون‍‌های فرهنگی هنری مساجد را مؤثر کنید. برایش کار کنید.»، با توجه به منویات معظم له، ستاد فهما 20 بهمن سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان بسیج مستضعفین به امضا رساند.

مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: هدف این تفاهم‌نامه هم‌افزایی و همکاری هرچه بیشتر دو نهاد انقلابی به منظور برنامه‌ریزی صحیح و هدفمند با هدف جاذبه‌آفرینی، تقویت و پرورش ایده‌های خلاقانه، رشد و تحول در راستای جذب حداکثری قشر نوجوان و جوان به مساجد و همچننی حمایت از مجموعه جهادی و خودجوش محله‌محور بود.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه مذکور میان مساجدی که هم‌زمان دارای پایگاه مقاومت بسیج و کانون فرهنگی هنری هستند منعقد شد، تصریح کرد: همکاری مشترک دو طرف در اجرای طرح غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در ایام تابستان، تشکیل هیات اندیشه‌ورز مشترک سازمان بسیج و کانون‌های مساجد به صورت ملی، استانی و شهرستانی، آموزش سواد رسانه به اعضا و مخاطبان کانون‌ها توسط سازمان بسیج رسانه از جمله مواردی است که با امضای این تفاهم‌نامه محقق شد.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فهما ادامه داد: جذب نوجوانان و جوانان به مساجد با بهره‌گیری از ابزارهای فرهنگی هنری، مشارکت در تدوین طرح‌ها و برنامه‌ها به منظور پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، همکاری در طراحی و اجرای برنامه‌های مرتبط با ترویج مسجد طراز انقلاب اسلامی، بهره‌مند شدن دو طرف از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و امکانات یکدیگر از قبیل توان فکری، تجربی، پژوهشی، آموزشی، کارگاهی، کتابخانه‌ای، رسانه‌ای و ارتباطاتی از دیگر اهداف این تفاهم است.

حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی ابراز امیدواری کرد به همت و همکاری بسیج به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای کشور و کانون‌های فهما، فعالیت‌های مسجدی وارد عرصه جدیدی شود.

بسیج جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی   اخبار برگزیده
  

امتحانات دانش‌آموزان حضوری است مگر اینکه متخصصان بهداشت اجازه ندهند/ آموزش حضوری کلاس اولی‌ها را توصیه می‌کنیم​وزیر آموزش و پرورش گفت: به محض خارج شدن از این تعطیلی دوهفته‌ای به خانواده‌ها توصیه آموزش حضوری به ویژه برای کلاس اولی‌ها را داریم و خود ما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید می‌کنیم.
ایلنا آموزش اینستاگرام همراه اول 

  

ترور فخری‌زاده بی‌پاسخ نخواهد ماند/ در دام توطئه اسرائیل نخواهیم افتادرئیس‌جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به ترور دانشمند هسته‌ای ایران ضمن تاکید بر بی‌پاسخ نماندن این اقدام، گفت: در دام توطئه رژیم صهیونیستی نخواهیم افتاد.
ایلنا رئیس جمهور هسته ای ایران 

  

ایران: نشانه‌های جدی مسئولیت اسرائیل در ترور شهید فخری زاده وجود داردامروز ، 27 نوامبر 2020 ، در شهر آبسرد استان تهران ، آقای محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته ایرانی، در یک حمله تروریستی ترور شد...
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران حمله تروریستی 

  

نتیجه کالبدشکافی دیه گو مارادونا مشخص شددلیل دقیق مرگ دیه‌گو مارادونا، اسطوره فقید فوتبال آرژانتین و جهان روشن شد.
مملکت‌آنلاین دیه مارادونا مرگ 

  

عملیات تروریستی دیروز بر بورس چه تاثیری می گذارد؟یک تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه اگرچه اتفاق تلخی به دلیل ترور یکی از دانشمندان ارزشمند کشور در روز گذشته رخ داد، اما به نظر نمی‌رسد بازار به این اتفاق واکنش منفی نشان دهد.
اقتصادنیوز سرمایه نرخ سود بانکی خودرو 

  

اطلاعات دانشمندان هسته‌ای را چه کسی لو داد؟ + فیلممشاور رهبر انقلاب درباره‌ی لورفتن اطلاعات دانشمندان هسته‌ای اظهار نظر کرد.
گسترش هسته ای مشاور رهبر انقلاب 

  

«بهروز کمالوندی» معتقد است روند بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی از اماکن غیر اعلام شده در چارچوب موضوعات پروتکلی مشخص است و نمی تواند از هر مکانی بدون ارائه توضیحات به کشور عضو بازرسی کند.
نامه نیوز سازمان ملل سازمان انرژی اتمی آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

هدف روحانی از بازگشت به برجام حل مشکلات دولت خودش استسید محمد غرضی: اوباما اعلام کرد که بایدن به برجام برمی‌گردد؛ چون برجام خصوصیت بین المللی دارد بنابراین ارزشمندتر از سیاست‌های دولتی و یا فردی است. اقای روحانی از مطرح کردن برجام به دنبال حل مشکلات دولت خودش است اما ما نگران منطقه و حضور بیگانگان هستیم. استعداد داخلی ایران بسیار قوی است و قدرت سیاسی ما بالاخره آمریکا را از لشکرکشی مایوس کرد.
مستقل‌آنلاین الناز شاکردوست دولت محمد غرضی 

  

ادعای تکراری پمپئو درباره برنامه موشکی ایرانوزیر امور خارجه آمریکا در پی تحریم علیه چهار نهاد روسی و چینی در بیانیه ای ادعاهایی را درباره برنامه موشکی ایران مطرح کرد.
مثلث مایک پمپئو برنامه موشکی ایران ایران 

  

خودروهای تولید داخل که کاهش قیمت بیش از 100 میلیون داشتندکاهش یا به تعبیر بهتر ریزش اخیر خودروها به گونه ای بوده که برخی خودروهای تولید داخل کاهش قیمت بیش از 100 میلیون تومان و برخی چند صد میلیون تومان را هم تجربه کرده اند.
خودروتک تولید قیمت بازار خودرو 

  

کاهش قیمت خودرو به 30 درصد رسید/ سقوط قیمت پژو 207در حال حاضر خریداران خودرو با توجه به روند کاهشی قیمت ها در بازار دست از خرید برداشته و منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

اسرائیل، در پشت پرده ترور دانشمندان هسته‌ای ایرانمحسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان، عصر امروز، مورد سوءقصد قرار گرفت. منابع رژیم صهیونیستی اعلام کرده بودند که سازمان جاسوسی این رژیم «موساد» تلاش کرده یک دانشمند هسته‌ای ایران را ترور کند اما عملیات او موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین خودرو هسته ای ایران 

  

رایزنی وزاری خارجه ایران و آذربایجان مسائل دوجانبه و شرایط پسا جنگ قره‌باغ محوروزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بصورت ویدئو کنفرانس آخرین تحولات روابط دو جانبه و شرایط پسا جنگ در منطقه را بررسی کردند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

گزارش قالیباف از راهکارهای چهارگانه نجات اقتصادی + فیلمقالیباف از اقدامات مجلس در خصوص راهکارهای چهارگانۀ اقتصادی گزارشی ارائه کرد.
گسترش رهبر انقلاب کسری بودجه بودجه 

  

درخواست بی‌شرمانه آل سعود از آژانس بین المللی انرژی اتمیایسنا/ عربستان سعودی از آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد که بازرسی های خود برای کشف ''فعالیت‌های غیرصلح آمیز هسته‌ای'' ایران را افزایش دهد.
مثلث دبی آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  اخبار داغ
  

تحقق یک وعده مهم بورسی/ یک هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به حساب بورس واریز شدرییس هیئت عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: روز پنج شنبه (6 آذر ماه) مبلغ یک هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شده است.
اقتصادنیوز صندوق توسعه ملی سرمایه ماه 

  

واکسن های mRNA چگونه کار می کنند؟/کدام واکسن کرونا بهتر است؟در حال حاضر تجزیه و تحلیل موقت شرکت های دارویی Moderna و Pfizer/BioNTech و تا حدودی آکسفورد یک خوشبی
خبرفوری کار خاورمیانه استاندارد 

  

واریز یک هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به حساب بورسرییس هیئت عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: روز پنج شنبه (6 آذر ماه) مبلغ یک هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شده است.
اعتماد صندوق توسعه ملی سرمایه ماه 

  

درمان های کمکی طب سنتی برای بیماران کرونایی به گزارش خبرنگار مهر، نفیسه حسینی یکتا، روز یکشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در ارتباط با جایگاه طب ایرانی در نظام سلامت کشور، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وی در ابتدا، توضیحاتی پیرامون طب ایرانی ارائه داد و نسبت به برخی موضع گیری ها در برخورد با طب ایرانی، نکاتی را متذکر شد. حسینی یکتا با عنوان این مطلب که از ابتدای شیوع کرونا در کشور بر استفاده از ظرفیت…
مهر طب سنتی وزارت بهداشت خبرنگار 

  

تست کرونا از روز چندم بروز علائم معتبر است؟تست‌های تشخیصی کرونا اگر در نخستین روز بروز علایم ابتلا به کرونا انجام شود، 90 درصد خطا دارند.
گسترش ویروس سرماخوردگی پزشک 

  

یک پیش‌بینی از شاخص احتمالی بورسآمار و ارقام از بازگشت دوباره بازار سرمایه به روزهای سبز و امیدوارکننده خود می‌گویند؛ البته این بار بورس بر خلاف ماه‌های ابتدایی سال، آهسته و پیوسته حرکت می‌کند و همین رشد منطقی در کنار عوامل دیگری مانند گزارش‌های شرکت‌ها می‌تواند اعتماد از دست رفته سرمایه‌گذاران را به بازار برگرداند.
گسترش شاخص پول سرمایه 

  

منافع عرضه خودرو در بورس چیست؟شکاف ایجاد شده بین نرخ بازار آزاد و کارخانه، سبب هجوم گسترده مردم و دلالان حرفه‌ای به سمت خرید خودرو از کارخانه شده‌ است.
گسترش ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه دقایقی پیش با ثبت رشد بیش از 30هزارواحدی، ارتفاع یک‌ میلیون و 400 هزار واحد را پس گرفت.
صراط شاخص سرمایه گاز 

  

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تاکید کرد که محدودیت‌های تردد بین جاده‌ای که در پی شیوع کرونا ابلاغ شده بود، همچنان ادامه دارد.
رویداد۲۴ خودرو جاده پلیس راهور 

  

استفاده از تجربیات بین المللی در اولویت است/ پاسخ تلفنی به مبتلایان کرونانشست خبری نفیسه حسینی یکتاشهر امروز با موضوع بهره گیری از ظرفیت های طب ایرانی در نظام سلامت به صورت مجازی برگزار شد.
برنا سلامت 

  

ساماندهی بازار خودرو با فروش خودرو در بورس کالاشکاف ایجاد شده بین قیمت بازار آزاد و کارخانه، سبب هجوم گسترده مردم و دلالان حرفه‌ای به سمت خرید خودر
خبرفوری بازار خودرو ایران خودرو خودرو 

  

قیمت سکه نیم‌ سکه و ربع سکه امروز یکشنبه 1399/09/09| سکه سقوط کردبازار امروز را در حالی آغاز کرد که قیمت سکه امامی با کاهش 200 هزار تومانی که تجربه کرد به 10,700,000 (ده میلیون و هفتصد هزار) تومان رسید.
اقتصادنیوز قیمت یورو دلار