اعتماد   |  سیاسی  |  

بهره‌برداری از 27 پروژه اقتصادی، عمرانی و گردشگری در قشم با حضور رئیس دولت

27 پروژه اقتصادی، عمرانی و گردشگری به ارزش ارزی 240 میلیون دلار و ریالی 17 هزار و 430 میلیاردی در تاریخ 25 دی‌ماه 99، به‌صورت ویدیو کنفرانسی توسط رییس جمهور در منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

بهره‌برداری از 27 پروژه اقتصادی، عمرانی و گردشگری در قشم با حضور رئیس دولت

اعتمادآنلاین| با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور، پالایشگاه نفت خام فوق سنگین شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم با سرمایه‌گذاری ارزی 164 میلیون دلار و ظرفیت تولید 35 هزار بشکه قیر در روز افتتاح شد.

 

شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم سرمایه‌گذار خصوصی این پروژه بوده که باهدف ساخت پالایشگاه نفت خام سنگین در مساحتی به وسعت 40 هکتار، قرار است در دو فاز؛ تولید قیر به‌عنوان محصول اصلی و نفت خام سبک به‌عنوان محصول فرعی به خودکفایی اقتصادی و ارزآوری کشور کمک کند.

 

یک هزار و 100 نیرو در دوران ساخت این شرکت مشغول به کار بوده‌اند و پس از افتتاح، 250 نفر به‌صورت ثابت در این شرکت اشتغال خواهند داشت.

 

تولید محصولات باکیفیت بالا مطابق با استانداردهای یورو 2005، کاهش آلودگی محیط‌زیست، بهره‌وری انرژی، کمک به ارتقا صادرات از اهداف اصلی این شرکت است.

 

فاز نخست تأمین پیش‌نیازهای پالایشگاه تولید قیر  شرکت قشم مولد افتتاح شد

 

فاز نخست تأمین پیش‌نیازهای پالایشگاه تولید قیر بهین پالایش قشم با سرمایه‌گذاری 76 میلیون دلاری شرکت قشم مولد در سال جهش تولید به دست رییس دولت تدبیر و امید در منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

 

 با افتتاح فاز نخست تأمین پیش‌نیازهای پالایشگاه تولید قیر، 21 مگاوات برق، هشت هزار مترمکعب آب شیرین در روز و 38 هزار تُن بخار در روز تولید می‌شود.

 

برق، آب و بخار تولیدشده در این فاز به‌عنوان پیش‌نیازهای تولید قیر پالایشگاه بهین پالایش قشم مورداستفاده قرار می‌گیرد تا این شرکت بتواند به تولید روزانه 35 هزار بشکه قیر دست‌یافته و بخشی از نیاز کشور به این ماده موردنیاز در پروژه‌های زیربنایی را مرتفع کند.

 

 این پروژه در زمان ساخت برای 150 تَن شغل ایجاد کرده و در زمان بهره‌برداری به 45 نیروی کار ثابت نیاز دارد.

 

3 طرح صنعتی در منطقه آزاد قشم افتتاح شد

 

سه طرح تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد قشم بااعتباری بیش از 710 میلیارد ریال و سرمایه‌گذاری ارزی معادل 500 هزار دلار روز پنجشنبه(25 دی‌ماه) توسط رییس جمهوری افتتاح شد.

 

این سه طرح با سرمایه‌گذاری انجام‌شده از سوی بخش خصوصی و با حمایت سازمان منطقه آزاد قشم فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

 

در زمان احداث و اجرای این پروژه‌های صنعتی و تولیدی، 57 نفر مشغول به کار بوده اند که در زمان بهره‌برداری تعداد اشتغال به 155 نفر می رسد.

 

سردخانه متعلق به شرکت مروارید شکیل قشم با ظرفیت سالانه 21 هزار تن و با سرمایه‌گذاری 600 میلیارد در زمان احداث برای 25 نفر فرصت شغلی ایجادشده و با بهره‌برداری آن 120 نفر مشغول فعالیت خواهند شد.

 

واحد تولید ماهی خشک و خوراک آبزیان متعلق به شرکت عصاره خوراک دانه قشم با سرمایه‌گذاری 110 میلیارد ریالی و ظرفیت تولید سالانه 1500 تن در سال نیز در زمان احداث برای 25 نفر ایجاد اشتغال کرده و با بهره‌برداری از آن، 20 نفر مشغول به فعالیت خواهند شد.

 

کارخانه تولید ماسک سوبا متعلق به شرکت مجتمع فرآوری سالم غذای قشم با سرمایه‌گذاری 500 هزار دلاری، دیگر مجموعه تولیدی و صنعتی منطقه آزاد قشم است که در زمان احداث برای 7 نفر و پس از بهره‌برداری برای 15 نفر فرصت شغلی ایجاد می‌کند.

 

بهره‌برداری هم‌زمان از 8 طرح پرورش میگو و ماهی در قشم

 

8 طرح حوزه شیلات و پرورش آبزیان با سرمایه‌گذاری 2 هزار 996 میلیارد ریال امروز پنجشنبه (25 دی‌ماه) توسط رییس دولت تدبیر و امید افتتاح شد.

 

 با سرمایه‌گذاری انجام‌شده از سوی بخش خصوصی و با حمایت سازمان منطقه آزاد قشم فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

 

در زمان احداث و اجرای این پروژه‌های حوزه شیلات و پرورش آبزیان 200 نفر در ن‌ها اشتغال داشتند و با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای 426 نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

 

فاز اول پرورش ماهی در قفس متعلق به شرکت‌های شرکت هیراد کاوه ساحل قشم و شریف دریا پویان قشم، با سرمایه‌گذاری یک هزار و 673 میلیارد ریال و درمجموع با ظرفیت تولید 6 هزار تن ماهی در سال در زمان احداث برای 40 نفر و با بهره‌برداری 104 نفر فرصت شغلی ایجاد می‌کنند.

 

همچنین 6 مجموعه پرورش میگو متعلق به شرکت‌های دریانوردان، صافی دریای قشم، پدیده صدف قشم، اتحاد مهر کانی، عظیم ساحل قشم و شرکت تعاونی میگو دشت کنار سیاه قشم با سرمایه‌گذاری یک هزار 323 میلیارد ریال، برای 160 نفر در زمان احداث فرصت شغلی ایجاد کرده و با بهره‌برداری 322 نفر در آن اشتغال خواهند داشت.

 

درمجموع با آغاز به کار 6 طرح پرورش میگو 6 هزار 120 تن به ظرفیت تولید میگو و با بهره‌برداری از این  2 طرح پرورش ماهی در قفس 6 هزار تن به ظرفیت تولید ماهی کشور افزوده خواهد شد.

 

افتتاح مرکز آموزش دریانوردی صنعت گستر هوا دریا قشم با 160 میلیارد ریال سرمایه گذاری

 

مرکز آموزش دریانوردی صنعت گستر هوا دریا قشم با 160 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی روز پنجشنبه 25 دی‌ماه 99، طی آیینی توسط  دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران از طریق ویدیو کنفرانس رسما افتتاح و راه‌اندازی شد.

 

راه‌اندازی این مرکز که در راستای سیاست‌های توسعه آموزش‌های علمی – تخصصی سازمان منطقه آزاد قشم از طریق حمایت از بخش خصوصی توسط شرکت صنعت گستر هوا دریای قشم صورت گرفته است، باعث ایجاد اشتغال برای 35 نفر در زمان ساخت و 20 نفر در بعد از بهره‌برداری شده است.

 

بر اساس این گزارش این مرکز آموزشی دوره‌های مرتبط با شناورهای کمتر از  3000 تن و بیشتر از 500تن و همچنین زیر 500تن و دوره‌های عرشه فراساحل را با امکانات آموزش دریانوردی شامل کارگاه‌های مجهز، شبیه‌سازهای مدرن فرماندهی Radar-Arpa و مخابرات GMDSS تحت کنوانسیون STCW  با استفاده از متخصصین و مدرسین کارآمد برگزار می‌کند.

 

باغ گردشگری صفاآباد قشم با 180 میلیارد ریال سرمایه گذاری افتتاح شد

 

پروژه احداث باغ بزرگ گردشگری صفاآباد واقع در روستای گورزین  جزیره قشم  با 180 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی روز پنجشنبه 25 دی‌ماه 99 توسط حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران از طریق ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

 

احداث این مکان گردشگری که در راستای سیاست توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از طریق حمایت از بخش خصوصی صورت گرفته است، باعث ایجاد اشتغال برای 40 نفر در زمان ساخت و 18 نفر در بعد از بهره‌برداری شده است.

 

بر اساس این گزارش این باغ گردشگری که مجری آن شرکت ارتباط همراه پایدار قشم است در زمینی به  مساحت دو هزار و 480مترمربع ساخته‌شده و با 16 اتاق و 54 تخت ظرفیت پذیرش افزون بر 54 نفر گردشگر را دارد و می‌تواند نقش مؤثری در تأمین خدمات موردنیاز گردشگران جزیره ایفا کند.

 

12 طرح توسعه زیرساختی و عمرانی در منطقه آزاد قشم افتتاح شد

 

12 طرح توسعه زیرساختی و عمرانی بااعتباری بالغ‌بر 13 هزار و 390 میلیارد ریال توسط رییس جمهور در منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

 

 12 پروژه زیرساختی، خدماتی، رفاهی و مسکونی با سرمایه‌گذاری دو بخش دولتی و خصوصی قشم، امروز پنج‌شنبه 25 دی‌ماه با حضور ریاست محترم جمهوری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان به‌صورت ویدیو کنفرانسی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

هشت پروژه از 12 پروژه عمرانی ذکرشده با سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم، شامل طرح‌های توسعه روستایی، خدماتی و زیرساختی است. 

 

این طرح‌ها شامل؛ ساخت بلوار دسترسی به روستای دفاری، بلوار رینگ غربی شهرک نریمان تا ساحل جنوبی به طول چهار کیلومتر، بهسازی جاده سه‌راه دیرستان تا فرودگاه و میدان شهید ستاری، احداث سه کمپ پارک (آفتاب 2، مهتاب و فاز دوم جزایر ناز)، احداث کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی و اجرای خط دوم انتقال آب است.

 

بخش خصوصی نیز با پروژه برج مسکونی ماتیا، مجتمع تاپ آیلند، 40 واحد ویلایی و آماده‌سازی سایت 23 هکتاری در پروژه‌های افتتاحی این منطقه آزاد در دی‌ماه 99 مشارکت دارد. مجموع پروژه‌های 12 گانه عمرانی منطقه آزاد قشم توانسته‌اند برای یک هزار و 324 نیرو اشتغال ایجاد کنند.

 

گفتنی است، امروز پنج‌شنبه 25 دی‌ماه 99، در جلسه ویدیو کنفرانسی با حضور رییس جمهور، 27 پروژه منطقه آزاد قشم در دو بخش دولتی و خصوصی بااعتبار ارزی 240 میلیون دلار و ریالی 17 هزار و 430 میلیاردی در پنج صنعت نفت، گاز و انرژی، تولیدی، شیلاتی، عمرانی و گردشگری که برای جامعه محلی، دو هزار و 263 فرصت شغلی ایجاد کرده، افتتاح شد.

 

منبع: ایسنا

بهره وری گاز حسن روحانی   اخبار برگزیده
  

مواضع مخالفان در حال تغییر است؟ | احمد توکلی: FATF اگر به معیشت مردم کمک کند، من به آن رأی می‌دهممخالفان پیوستن ایران به لوایح FATF که تاکنون جز اطمینان‌نداشتن به دنیا دلیل قانع‌کننده دیگری برای مخالفت خود بیان نکرده‌اند، آیا در برابر انتقادات مردم از مواضع حزبی‌شان کوتاه خواهند آمد؟
۵۵ آنلاین احمد توکلی احمدی نژاد ایران 

  

تکرار اظهارات خصمانه نتانیاهو علیه ایراننخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به بیان تهدیدهای تکراری علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران رئیس جمهور دولت 

  

نخستین محموله واکسن کواکس در راه ایراندبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سهمیه ایران در کواکس نخستین محموله وارداتی واکسن کرونا است که در هفته‌های آینده وارد کشور خواهد شد.
گسترش ایران کوبا تولید 

  

روابط جو بایدن با عربستان سعودی همیشه خوب بوده است. با این حال، دونالد ترامپ چنان رابطه ای را با آل سعود آغاز کرد که بعید است هیچ رئیس جمهور دیگری بتواند آن را ادامه دهد.
نامه نیوز ایران خودرو ایران ایران و عربستان 

  

اعتراض به جهانگیری ؛ اگر در دولت کاری نبودی چرا استعفا نکردی؟فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه عمل آقای جهانگیری با حرفش از زمین تا آسمان تفاوت داشت، یادآور شد: امروز کشور به وضعیت بد اقتصادی دچار شده که برخلاف تصویری است آقای روحانی و جهانگیری سال 96 ارائه می دادند. همین عملکرد چهارسال اخیر دولت را در نظر بگیریم احتمال دارد که شورای نگهبان آقای جهانگیری را ردصلاحیت کند.
مثلث اسحاق جهانگیری خودرو دولت 

  

دلیل ظریف برای عدم کاندیداتوری در انتخابات/ سیاسی کردن بودجه، سم مهلک استمحمد جواد ظریف، وزیرخارجه در گفتگویی مسائل سیاست خارجی ایران را مورد بررسی قرار داده است.
اقتصادنیوز بودجه سیاست خارجی ایران 

  

یارانه 110 هزارتومانی نمی‌خواهیم، قدرت خرید کارگران و بازنشستگان را افزایش دهیدکم‌درآمدهای اجتماع، اولین متضرران گران شدن نرخ ارز هستند؛ این در حالیست که سیاست‌های یارانه‌ای فعلی دولت همیشه در تقابل با معیشت این گروه بوده است و رئیس مجلس بازهم وعده یارانه‌ی بیشتر می‌دهد.
ایلنا یارانه مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور 

  

یارانه نقدی چه کسانی دو برابر می‌شودسخنگوی کمیسیون تلفیق: سال آینده به ازای هر فرد که 45 هزار تومان دریافت می‌کرد، یارانه دو برابر یعنی به ازای هر نفر 91 هزار تومان خواهد شد. ثبت‌نام از افراد جدید و کسانی که قبلا منصرف شدند برای پرداخت یارانه نقدی و معیشتی در سال آینده فراهم می‌شود.
مستقل‌آنلاین یارانه عیدی 

  

قیمت خودرو کراس اوور جدید جک K7 اعلام شد / ورود رقیب قیمتی چری تیگو 7کرمان موتور فروش خودرو جدید خود را با نام K7 آغاز کرد. قیمت این خودرو 950 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

اعلام قیمت کوئیک‌ S و ساینا Sرضا شیوا گفت: قیمت تمام شده دو خودروی کوئیک‌S و سایناS، این هفته به محض دریافت اطلاعات اعلام می شود.
خودروتک قیمت خودرو تولید 

  

خبر خوش / جزئیات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعیعلی اصغر بیات اظهار داشت: از روزهای ابتدایی تقدیم کلیات بودجه 1400 به مجلس شورای اسلامی پیگیری‌ها و مذاکرات فشرده و متعددی را با مسئولان عالی دولت و مجلس انجام دادیم...
مستقل‌آنلاین تامین اجتماعی کمیسیون اجتماعی مجلس بودجه 

  

یارانه نقدی سال آینده دو برابر می‌شودیک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت که با مصوبه کمیسیون تلفیق یارانه نقدی سال آینده دو برابر خواهد شد.
۵۵ آنلاین یارانه کمیته امداد لایحه بودجه 

  

انتقاد روحانی از اظهارات سیاسی درباره بورسروحانی با بیان اینکه با شکست جنگ اقتصادی ترامپ، نگاه طرف های تجاری ایران تغییر یافته و مناسبات اقتصادی کشور درحال ورود به مرحله جدیدی است، گفت: همه باید کمک کنند که بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست هایی که بانک مرکزی اعمال می کند مدیریت و به تعادل برسد.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک جنگ 

  

در جامعه ما فقط یک عده‌ی خاص آزاد هستند/ صداوسیما هر سدی را می‌شکند/ غیرخودی‌ها برای رسانه‌ی ملی بیخودی هستند!یک استاد علوم ارتباطات با اشاره به عملکرد سازمان صداوسیما در تخریب دولت، آن را نشات گرفته از نگاه سیاسی حاکم بر این رسانه عنوان کرد که می‌تواند در آینده به آنارشیسم رسانه‌ای در کشور منجر شود.
ایلنا رئیس جمهور تلویزیون رسانه 

  

وزارت خارجه آمریکا شمشیر را برای مسکو از رو بستوزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به اعتراضات امروز در روسیه واکنش نشان داد.
مثلث وزارت خارجه تهران فرود اضطراری 

  اخبار داغ
  

آخرین قیمت دلار و یورو در صرافی ملی اعلام شد( 99/11/06)صرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار امریکا را 22،970(بیست و دو هزار و نهصد و هفتاد تومان) اعلام کرد.
گسترش قیمت دلار یورو 

  

مثبت شدن تست کرونای یک گربه در کره جنوبیمرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در کره جنوبی از مثبت شدن تست کروناویروس یک گربه خبر داد.
برنا گربه کره جنوبی 

  

تنفس مصنوعی به بورس + نموداراقتصادنیوز: امروز 6 بهمن ماه 1399 در روزی که اغلب شرکت‌های بازار سرمایه با افت قیمت مواجه بودند، بزرگان شاخص‌ساز به کمک تقاضای حقوقی‌ها توانستند رشد قیمت پیدا کنند و از نزول شاخص جلوگیری کنند.
اقتصادنیوز ماه سرمایه قیمت 

  

تهران همچنان در وضعیت زرد است/ خطر موج چهارم کرونا وجود داردفرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران هشدار داد: تهران همچنان "زرد" است و نباید به گونه ای عمل کرد که مردم به سمت عادی نگاری بیماری کرونا حرکت کنند.
اقتصادنیوز تهران 

  

محرز: تزریق واکسن کرونا بزودی آغاز می شودمسئول ارزیابی واکسن ایرانی کرونا گفت: واکسن سوئدی وارداتی با فناوری Recombinant ساخته شده و مورد تایید است.
گسترش دورهمی فناوری سوئد 

  

ثروت میلیاردر‌های جهان در دوره کرونا به شدت افزایش یافته استیک سازمان بین‌المللی خیریه و حقوق بشری معتقد است میلیاردر‌های جهان به واسطه نابرابری درآمد و فروش واکسن کووید-19 در دوره کرونا ثروتمندتر شده‌اند.
اعتماد ثروتمند ثروت درآمد 

  

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در تهران رو به کاهش است/ دریافت سیگنا‌ل‌های نگران کننده از خیز جدید کرونافرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به نشانه های جدید از خیز کرونا در تهران بر لزوم اعمال پروتکلهای سخت گیرانه تر برای دو هفته آینده در فرودگاههای تهران تاکید.
ایلنا تهران مترو ویروس