ایلنا   |  اجتماعی  |  

ارائه پیشنهادها به ستاد کرونا برای برگزاری مراسم شب‌های قدر/ فعلا تصمیمی گرفته نشده است/ توضیح درباره عدم جریمه افرادی که خون اهدا می‌کنند

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه پیشنهادها درباره برگزاری مراسم شب‌های قدر به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شده است، توضیحاتی درباره عدم جریمه افرادی که خون اهدا می‌کنند، ارائه کرد.

ارائه پیشنهادها به ستاد کرونا برای برگزاری مراسم شب‌های قدر/ فعلا تصمیمی گرفته نشده است/ توضیح درباره عدم جریمه افرادی که خون اهدا می‌کنند

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه پیشنهادها درباره برگزاری مراسم شب‌های قدر به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شده است، توضیحاتی درباره عدم جریمه افرادی که خون اهدا می‌کنند، ارائه کرد.

«حسین قاسمی» دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی  و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره وضعیت کرونایی شهرها گفت: آخرین وضعیت شهرها از نظر بیماری کرونا در حال حاضر همان چیزی است که وزارت بهداشت اعلام کرده است و 295 شهر در وضعیت قرمز قرار دارند و هنوز لیست جدید از سوی وزارت بهداشت ارائه نشده است. 

وی درباره عدم جریمه افرادی که در ماه مبارک رمضان خون اهداء می کنند، ادامه داد: در شب‌های ماه مبارک رمضان بسیاری از افراد در قالب نذر نسبت به اهدای خون خود اقدام می کنند و این در حالی است که امسال نماز مغرب و عشاء و زمان افطار با ساعت منع تردد تلاقی پیدا می کند و تقریبا یک الی دو ساعت بعد از افطار ساعت منع تردد شبانه آغاز می شود.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی  و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا طبق هماهنگی که هفته گذشته در کمیته امنیتی اجتماعی با سازمان انتقال خون و نیروی انتظامی صورت گرفت، مقرر شد افرادی که برای اهدای خون به مراکز و پایگاه های انتقال خون مراجعه می کنند، مشخصات شخصی و خودروی این افراد درج شده و به صورت هفتگی در اختیار نیروی انتظامی قرار می‌گیرد و اگر این افراد جریمه شده باشند جریمه آنها حذف خواهد شد. 

قاسمی در پاسخ به این سوال که آیا برای برگزاری مراسم شب‌های قدر تصمیم گیری شده است، خاطرنشان کرد: ما در کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی بررسی‌های لازم را در خصوص برگزاری شب‌های قدر انجام داده‌ایم و پیشنهادات ما در خصوص برگزاری این شب‌ها برای ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال شده است. در صورت تصویب و ابلاغ از سوی ستاد در خصوص چگونگی برگزاری این مراسم اطلاع رسانی در خصوص آن صورت خواهد گرفت.

وی درباره مراسم نماز جماعت و دیگر مراسم‌ها در شب‌های ماه مبارک ادامه داد: در حال حاضر با توجه به شرایطی که از نظر بیماری کرونا کشور با آن مواجه شده است، تصمیم جدیدی در خصوص برگزاری مراسم در ایام ماه مبارک رمضان و برگزاری نماز جماعت در شهرهایی که در وضعیت قرمز و نارنجی هستند، اتخاذ نشده است و همان محدودیت‌ها و الزاماتی که در طرح مدیریت هوشمند اعلام شده است، به قوت خود باقی است.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی  و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا درباره استمرار محدودیت‌ها با توجه به شرایط کرونا در کشور گفت: اجرای محدودیت‌ها بستگی به شرایط شهرها دارد. اگر شهری وضعیتش تغییر کند، محدودیت‌ها متناسب با وضعیت شهر تغییر پیدا می‌کند. اگر شهری همچنان در وضعیت قرمز یا نارنجی بماند، محدودیت‌ها نیز به قوت خود باقی خواهند ماند. ما امیدواریم با همکاری و مساعدت و همراهی مردم روند بیماری در شهرها تغییر کرده تا محدودیت‌ها نیز برطرف شود. 

قاسمی درباره مشاغل، اصناف، سازمان‌ها و اداراتی که محدودیت‌ها را رعایت نمی‌کنند، تصریح کرد: مهمترین مسئله‌ای که با عدم رعایت محدودیت‌ها صورت می‌گیرد به خطر افتادن سلامت کارمندان، صنوف و مردم است و در صورت عدم رعایت با مخاطره جدی روبرو می‌شویم، بنابراین اینکه رعایت نمی‌شود، یک امر غیرمنطقی و غیرعادی است.

وی با اشاره به نظارت بر اجرای محدودیت‌ها گفت: در حوزه ادارات معمولا معاون توسعه منابع یا معاون اداری مالی مسئولیت بر اجرای محدودیت‌ها را در ادارات و سازمان‌ها برعهده دارند در سطح استانی نیز ستادهای استانی و در سطح شهرستان‌ها نیز فرمانداری‌ها و ستادهای شهرستانی مسئولیت اجرای پروتکل‌ها را برعهده دارند. اگر اجرای این پروتکل‌ها در ادارات رعایت نشود، باید گزارشات لازم به ستادهای استانی و شهرستانی اعلام شود تا تصمیمات لازم در خصوص آن اتخاذ شود، چراکه سازمان اداری و استخدامی نیز بخشنامه‌ای در این خصوص ارائه کرده است. چنانچه پروتکل‌ها در ادارات رعایت نمی‌شود، برابر قانون تخلفات اداری افراد متخلف به هیات تخلفات اداری معرفی می‌شوند و یا اینکه راسا مدیران می‌توانند براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا جریمه و مواردی که در قانون تخلفات اداری دیده شده است را اعمال کنند. 

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی  و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا درباره اجرای پروتکل‌ها در اصناف و مشاغل خاطرنشان کرد: نظارت بر اجرای پروتکل‌ها از سوی اتاق اصناف به صورت جدی دنبال می‌شود و بعید است در حوزه اصناف رعایت‌ها کم باشد، چراکه علیرغم همه محدودیت‌ها و مشکلاتی که در حوزه اقتصادی داشته‌اند، اما اصناف همراهی خوبی در این مدت با ما داشته‌اند. اگر بازرسان اتاق اصناف و بازرسان کمیته نظارت وزارت بهداشت به مواردی برخورد کنند که پروتکل‌ها را رعایت نمی کنند، برابر ضمانت‌های اجرایی و الزاماتی که دیده شده است با اصناف متخلف برخورد قانونی می‌کنند و حداقل این برخورد پلمب دو هفته‌ای اصناف متخلف است. 

قاسمی در پاسخ به این سوال که هنوز هم شاهد بروز برخی صف‌ها برای خرید اقلام ضروری هستیم، آیا با سازمان‌های متولی در خصوص تامین اقلام ضروری و عدم تشکیل صف اقداماتی صورت گرفته است، تصریح کرد: ما در کمیته امنیتی انتظامی اجتماعی بررسی کردیم و دستگاه‌هایی که خدمات ضروری ارائه می‌دهند تلاش کنند تا خدمات خود را به صورت الکترونیک و در بستر دولت الکترونیک ارائه دهند. 

وی ادامه داد: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا سه خدمت پرمصرف مردم در بستر دولت همراه و الکترونیک و به صورت غیرحضوری ارائه شود. تامین اجتماعی یکی از دستگاه‌هایی است که در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است و برای صدور دفترچه و خدمات مرتبط به بازنشستگان از بستر دولت الکترونیک خدمات خود را ارائه می‌دهد. 

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی  و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا درباره تشکیل صف‌ها تصریح کرد: وزارت صمت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و وزارت جهاد کشاورزی در خصوص تشکیل صف‌ها باید پاسخگو باشند ما براساس پیشنهاداتی که به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کردیم تاکید داشتیم که ستاد تنظیم بازار کالاهای مورد نیاز مردم را به وفور تامین کند تا مردم مشکل صف و مسائل این چنینی نداشته باشند. اجرای این مصوبات نیز با وزارت صمت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و وزارت جهاد کشاورزی است. اگر وزارت بهداشت در خصوص این موضوعات گزارشی را ارائه دهند قطعا با دستگاه‌های متخلف برخورد خواهد شد. 

وزارت بهداشت انتقال خون تامین اجتماعی   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی