ایرنا   |  اقتصادی  |  

ژاپن خرید از 'هواوی' و 'زد تی یی' چین را متوقف می کند

پکن- ایرنا- ژاپن اعلام کرده است نهادها و شرکت های دولتی این کشور را از خرید تجهیزات از شرکت های مخابراتی 'هواوی' و 'زد تی یی' چین منع می کند.

ژاپن خرید از 'هواوی' و 'زد تی یی' چین را متوقف می کند

به گزارش ایرنا روزنامه یومیوری ژاپن روز شنبه گزارش کرد این خبر پس از آن منتشر شده است که 'سابرینا منگ وانگژو' مدیر مالی شرکت 'هواوی' به درخواست آمریکا در کانادا بازداشت شد و دادگاهی شد.شرکت های هواوی و 'زد تی یی' بزرگترین شرکت های مخابراتی و سازندگان تلفن های هوشمند چین و جهان هستند که حالا ژاپن می گوید شرکت ها و سازمان های دولتی خود را از معامله با آنها منع می کند.گزارش حاکی است که آمریکا شرکت های دولتی ژاپن را هم بشدت تحت فشار قرار داده است تا مراقب ارتباطات خود با این شرکت های مخابراتی باشند که متهم به جاسوسی هستند.نیوزیلند و استرالیا نیز این شرکت ها را از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت در دو کشور محروم کرده است و پس از آنها نوبت به آمریکا و ژاپن رسیده است تا ممانعت هایی برای فعالیت آنها در نظر بگیرند.این نشریه ژاپنی می نویسد مباحثی در دولت برای ممنوعیت خرید نهادهای دولتی ژاپن از این شرکت های چینی مطرح شده است و تجدید نظر در برخی از مقررات ذی ربط نیز از روز دوشنبه شروع می شود.با این حال گزارش حاکی است ژاپن ممکن است به طور مستقیم به شرکت های هواوی و 'زد تی یی' اشاره نکند اما قصد دارد تجدید نظری در مقررات و ضوابط امنیتی برای بستن قراردادها در نظر بگیرد که شامل حال شرکت های چینی هم خواهد شد.'یوشیهیدا سوگا' سخنگوی دولت ژاپن در ارتباط با این مساله حاضر به پاسخگویی درباره شرکت های چینی نشد اما تایید کرد که ژاپن با آمریکا در زمینه مخابراتی و فناوری و مسایل سایبری در ارتباط نزدیک است.وزارت خارجه چین به این گزارش های رسانه ای واکنش نشان داده و از بابت انتشار چنین اخباری ابراز نگرانی کرده و شرکت های 'زد تی یی' و 'هواووی' چین هم حاضر به اعلام نظر در این باره نشده اند.'گنگ شوانگ' سخنگوی وزارت خارجه چین گفت ما دارای روابط و همکاری های اقتصادی خوبی با ژاپن هستیم و امیدواریم این کشور اقداماتی ضد شرکت های چینی انجام ندهد که باعث مختل شدن فعالیت آنها در بازار ژاپن می شود زیرا این کار به روابط تجاری و اقتصادی دوطرف لطمه خواهد زد.هواوی به عنوان یک شرکت بزرگ مخابراتی چین که حالا رقیبی جدی برای شرکت اپل آمریکا تبدیل شده از فروشندگان تجهیزات شبکه به شرکت های خصوصی ژاپنی مانند 'ان تی تی دوکومو' و شرکت 'کی دی دی آی' است.آساق**231**1904**

ژاپن بازداشت روزنامه   اخبار برگزیده
  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  اخبار داغ
  

همتی: بانک مرکزی بازار ارز را مدیریت و هدایت می کندتهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: این بانک به دور از هیجانات غیر ضرور و با تدبیر لازم بازار ارز را مدیریت و هدایت می کند.
ایرنا بانک مرکزی بانک ارز 

  

مبارزه‌‌ با بیکاری نباید تحت تاثیر زیاده خواهی‌هایِ اتحادیه اروپا قرار بگیرددولتِ ایتالیا به منظور مبارزه با بیکاری و فقر در پیش‌نویس بودجه سال 2019 بدهی خود به کشورهای حوزه یورو را نگنجانده است.حالا کمیسیون اروپا با هدف "تنبیه" دولت "جوزپه کونته" به میدان آمده است.
ایلنا بیکاری کمیسیون اروپا دولت 

  

معافیت های ارزی پاسخگوی مشکلات صادرکنندگان نیستتهران- ایرنا- معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: برخی معافیت‌های در نظر گرفته شده از سوی دولت برای بازگشت ارز حاصل از صادرات پاسخگوی مشکلات صادرکنندگان نیست و باید مسائل دقیق تر و شفاف تر دیده شود.
ایرنا تهران ایرنا صنعت 

  

ناکارآمد نشان دادن انقلاب دسیسه دشمن است/مبارزه با فقر شوخی‌بردار نیسترئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه ناکارآمد نشان دادن انقلاب دسیسه دشمن است، گفت: باید تلاش کنیم به جای پاشیدن نمک به زخم مردم، مرحم زخم‌های آنان باشیم.
فارس فقر کمیته امداد 

  

واردات واکسن دامی با ارز دولتی انجام می‌شود/ اکوسیستم زاینده رود تحت کنترل دامپزشکی است/ خرید ارز از دولت بر عهده اتحادیه‌ها استمعاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: نحوه تامین واکسیناسیون طیور بر مبنای یک برنامه ملی است که دولت ارز را در اختیار تشکل‌ها و اتحادیه‌ها قرار می‌دهد بنابراین تمامی داروها، آنتی بیوتیک‌ها و واکسن‌ها با ارز 4200 تومانی وارد می‌شود.
ایلنا ارز ارز دولتی زاینده رود 

  

دشمن نمی خواهد ملت ایران از جایگاه ارزشمند خود آگاه باشدقم-ایرنا ـ مدیر مسؤول روزنامه کیهان گفت: نظام سلطه تلاش می کند تا با فتنه انگیزی فراوان، ما را در اقلیت نشان داده و اجازه ندهد که ملت غیور ایران اسلامی به جایگاه بلندی که امروز در آن قرار گرفته است، به خوبی آگاه باشد.
ایرنا ایران قم ایرنا 

  

بالا بودن نرخ ارز به دلیل عدم توسعه تولید استمشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر تحقیقات و سیاست های بخشهای تولیدی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: علت اصلی بالا بودن نرخ ارز در کشور این است که ایران در مراحل اولیه تولید قرار داد و هنوز در این بخش به پیشرفت دست نیافته است.
ایرنا نرخ سود بانکی نرخ ارز ارز