مقاومت منطقه اجازه راه‌اندازی خطوط ریلی اسرائیل تا عربستان را نمی‌دهد

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزارى خانه‌ملت، در خصوص طرح رژیم صهیونیستی برای راه‌اندازی خطوط ریلی با هدف عادی سازی روابط با کشورهای عربی و دور زدن مسیر تجارت بین‌الملل ایران، گفت: طرح رژیم صهیونیستی یک آرزو برای آنها است که هیچ وقت تحقق پیدا نمی‌کند، این طرح شبیه غلو سیاسی است برای اینکه بتوانند موضوع عادی سازی روابط کشورها با اسرائیل را دنبال و ذهن افکار…

مقاومت منطقه اجازه راه‌اندازی خطوط ریلی اسرائیل تا عربستان را نمی‌دهد

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزارى خانه‌ملت، در خصوص طرح رژیم صهیونیستی برای راه‌اندازی خطوط ریلی با هدف عادی سازی روابط با کشورهای عربی و دور زدن مسیر تجارت بین‌الملل ایران، گفت: طرح رژیم صهیونیستی یک آرزو برای آنها است که هیچ وقت تحقق پیدا نمی‌کند، این طرح شبیه غلو سیاسی است برای اینکه بتوانند موضوع عادی سازی روابط کشورها با اسرائیل را دنبال و ذهن افکار عمومی را آماده این عادی سازی کنند.

طرح رژیم صهیونیستی هرگز محقق نمی‌شود

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به جغرافیایی منطقه و وجود گروه‌های مقاومت هرگز طرح رژیم صهیونیستی محقق نخواهد شد البته که دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران از راه‌های مختلف باید اقدامات لازم را انجام دهد.

وی افزود: با این شرایط جمهوری اسلامی در رابطه با خط ریلی بندر چابهار گام‌های موثری با کمک و همکاری چین، هند و افغانستان برداشته است، همچنین در زمینه توسعه خطوط ریلی و ارتباط این خط آهن با کشورهای همسایه اقداماتی انجام گرفته است. پروژه خط ریلی ایران و عراق از بصره به شلمچه به زودی اجرا و بعد از این خطوط ریلی ایران به کرانه‌های مدیترانه متصل می‌شود. کریدور شمالی از طریق ارتباط ریلی قزوین- رشت به سمت آستارا هم در حال تکمیل شدن است.

جمالی نوبندگانی یادآور شد: پیش از این خط ریلی بافق- مشهد اجرایی شده است، این خط کریدور سرخس است که در نهایت قرار است تا کشورهای آسیای میانه ادامه پیدا کند، لذا با این حال نه تنها طرح صهونیست‌ها هیچ گاه اجرایی نمی‌شود بلکه از این طریق نمی‌توانند جمهوری اسلامی را تحت فشار اقتصادی قرار دهند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جریان مقاومت منطقه اجازه طراحی و اجرای پروژه راه اندازی خطوط ریلی از اسرائیل تا عربستان را نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ رژیم صهیونیستی طرح «راه‌اندازی خطوط ریلی» را داده که از اردن گذشته و بندر حیفا مشرف بر دریای مدیترانه را به عربستان و دیگر کشورهاس حوزه خلیج فارس متصل می‌کند. براساس این طرح عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به خطوط راه‌آهن اسرائیل و بندر حیفا در دریای مدیترانه متصل می‌شوند. این خطوط راه‌آهن مسیرهای تجارت منطقه‌ای کوتاه‌تر، ارزانتر و امن‌تری را باز خواهند کرد و از اقتصاد کشورهای مورد نظر حمایت می‌کنند./

پایان پیام

راه آهن عربستان افغانستان   اخبار برگزیده
  

جدید ترین خودرو داخلی راهی بازار شد (عکس)طی مراسمی در شرکت پارس خودرو اولین سری از خودروهای کوییک آر به مشتریان تحویل داده شد.
خودروتک خودرو بازار خودرو عکس 

  

دولت از تلویزیون متوجه سقوط هواپیمای اوکراینی شد!وزیر بهداشت می گوید: بدتر از سانحه هوایی این بود که من و هیات دولت از طریق تلویزیون ازماجرا مطلع شدیم. چند روز پس از سقوط مشخص شد علت حادثه خطای انسانی بوده است.
مستقل‌آنلاین دولت تلویزیون 

  

صدای جانباختگان پرواز اوکراینیصدای ماندگار قربانیان پرواز تهران-کیف، به یاد جانباختگان پرواز مسافربری بوئینگ 752 به اوکراین و عزیزانی که آسمانی شدند. این پرواز هفته گذشته با خطای انسانی سقوط کرد.
مستقل‌آنلاین تهران بوئینگ اوکراین 

  

رییس سازمان مدیریت بحران کشور از شهروندانی که قصد کمک به سیل زدگان را دارند، خواست کمک‌های خود را به شماره‌ حساب‌ نهادهای رسمی نظیر هلال احمر واریز کنند.
نامه نیوز سیل مدیریت بحران فضای مجازی 

  

صداوسیما می‌خواهد «بایدها» را بر «واقعیت‌‌ها» تحمیل کند/ در برابر غول‌هایی مانند سی‌ان‌ان و بی‌بی‌سی نمی‌توان رسانه ملی را رها کرد/ صداوسیما شتاب منفی داردسیدجواد میری (جامعه‌شناس) می‌گوید رسانه‌ای که بخواهد از بایدها به واقعیت نیل کند نسبتش با واقعیت امور را از دست می‌دهد.
ایلنا ایران تهران دموکرات 

  

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد که تعداد پیکر‌های شناسایی شده در حادثه سقوط هواپیما به 61 نفر رسید.
نامه نیوز سقوط هواپیما هواپیما پزشکی قانونی 

  

خریداران سهام، فروشندگان را غافلگیر کردند؛ برداشتن گامی دیگر برای فتح ابرکانال جدیددر بورس‌تهراناقتصادنیوز: بازار سهام طی روز گذشته یک گام دیگر برای فتح ابرکانال جدید برداشت.
اقتصادنیوز سهام ایران تهران 

  

پیش بینی قیمت نزدیکترین جانشین پراید پس از توقف تولیدبه تازگی اعلام شد که تولید خودرو پراید 132 متوقف شده است و قرار است طبق زمان بندی در سال آینده بقیه مدل ها نیز خط تولید را ترک کنند. باتوجه به آنکه عملا امکان تولید و عرضه خودرویی با قیمت پراید که استانداردهای لازم را داشته باشد وجود ندارد، بالا آمدن کف قیمت خودرو صفر کیلومتر در بازار اجتناب ناپذیر است. اما این افزایش چقدر خواهد بود؟
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

هراس رژیم صهیونیستی از احتمال مرتبط شدن با ترور سردار سلیمانیسخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی برای چندمین بار تلاش کرد هرگونه کمک دستگاه‌های جاسوسی این رژیم به تروریست‌های آمریکایی برای به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی را تکذیب کند.
مثلث سردار سلیمانی قاسم سلیمانی جاسوسی 

  اخبار داغ
  

بارزانی: حضور آمریکا در عراق ضروری استاقتصادنیوز؛ تنچروان بارزایتی رئیس اقلیم کردستان عراق امروز (جمعه) با طرح این ادعا که تصمیم پارلمان این کشور برای اخراج نیروهای آمریکایی از همه جریان‌های سیاسی نظر خواهی نشده، گفت که در این باره باید احساسات را کنار بگذاریم.
اقتصادنیوز عراق پارلمان عراق کردستان عراق 

  

نسخه قدیمی دیوان حافظ با ارزش یک میلیون یورو پیدا شد!نسخه قدیمی دیوان حافظ با ارزش حدود یک میلیون یورو در هلند پیدا شد. این نسخه متعلق به قرن 15 میلادی است و کارآگاهان بخش هنری با تلاش های بین المللی در هلند آن را پیدا کرده اند. مالک این کتاب ایرانی فروشنده کالاهای عتیقه در آلمان بوده که در سال 2007 و بعد از فوتش مفقود شده.
مستقل‌آنلاین یورو هلند فروشنده 

  

نرخ رسمی 11ارز کاهشی شد/ نرخ دلار امروز 26 دی ماه+جدولبانک مرکزی نرخ رسمی 47 ارز را اعلام کرد که بر این اساس قیمت 11 ارز بین بانکی کاهش یافته است.
برنا دلار ماه جدول 

  

ارزش بورس تهران در یک روز60 هزار میلیارد تومان افزایش یافتارزش بازار شرکت‌های بورس تهران در تاریخ بیست و سوم دی‌ماه 1398 به رقم 1422 هزار میلیارد تومان نزدیک شد که نسبت به روز قبل از آن حدود 60.2 هزار میلیارد تومان و معادل 4.4 درصد افزایش یافت.
برنا بورس تهران تهران ماه