ایلنا   |  گوناگون  |  

تعیین مبلغی روی فیش‌ حامل‌های انرژی/ اگر درست مدیریت می‌کردیم باید برای هر قطره باران سجده شکر بجا می‌آوردیم

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی در مجلس خبر داد که سالیانه مبلغی روی فیش‌های آب، برق و گاز کشیده شود تا برای زمان بروز حوادث غیرمترقبه هزینه شود.

تعیین مبلغی روی فیش‌ حامل‌های انرژی/ اگر درست مدیریت می‌کردیم باید برای هر قطره باران سجده شکر بجا می‌آوردیم

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی در مجلس خبر داد که سالیانه مبلغی روی فیش‌های آب، برق و گاز کشیده شود تا برای زمان بروز حوادث غیرمترقبه هزینه شود.

محمدرضا منصوری؛ بارش‌های اخیر را نعمت خدادادی توصیف کرد و به خبرنگار ایلنا گفت: به دلیل آنکه نتوانستیم این بارش‌ها را مدیریت کنیم، بارش‌هایی که سالها برایشان دست به دعا برداشته بودیم، تبدیل به سیل شد و خرابی به بارآورد درحالی‌که اگر درست مدیریت می‌کردیم باید برای هر قطره آن سجده شکر بجا می‌آوردیم.

وی با اعلام اینکه بارش‌هایی که در گنبد به سیل تبدیل شده می‌توانست به سمنان منتقل شود و دشت‌های تشنه این استان را سیراب کند، گفت: متاسفانه همواره تاوان سوءمدیریت را داده‌ایم و همواره فرصت‌سوزی کرده‌ایم.

نماینده ساوه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اکنون سیل زمین‌های کشاورزی را همراه با محصولاتش شسته و کارخانه‌ها را ویران کرده است، گفت: باید به فکر چاره باشیم. در شرایط کنونی بیمه بیکاری برای کارگران و کشاورزانی که همه دارایی خود را از دست داده‌اند، بهترین گزینه است.

وی بازسازی و نوسازی بنگاه‌های اقتصادی را نیازمند وقت و سرمایه دانست و گفت: به هر حال نمی‌توانیم کارگران را به حال خود رها کنیم بلکه باید در مدتی که بنگاه‌های اقتصادی در حال به‌روز شدن هستند، مراقب سفره‌های کارگران باشیم تا شرمنده زن و فرزندشان نشوند.

منصوری؛ امهال تسهیلات و در نظر گرفتن امتیازهایی برای کارفرمایان را روش دیگری برای کاهش مشکلات بنگاه‌های آسیب‌دیده توصیف کرد.

وی از نبود فرهنگ بیمه سراسری در کشور انتقاد کرد و گفت: اگر فرهنگ بیمه عمومی شده بود، اکنون همه تاوان خسارت‌هایی که به چند استان وارد شده با حق بیمه‌هایی که در این سالها پرداخت شده بود، تامین می‌شد.

وی با اشاره به اینکه اکنون گروهی از مردم نسبت به سیل‌زدگان بی‌تفاوت هستند، گفت: اگر راهکاری داشتیم که همه مردم سالیانه 10 هزار تومان برای حوادث غیرمترقبه می‌پرداختند، امروز سیل‌زدگان نیاز نداشتند که چشم امید به کمک‌های مردمی داشته باشند بلکه شرکت‌های بیمه که سالها حق بیمه دریافت کرده‌اند به صورت خودکار تامین خسارت می‌کردند همانگونه که در قبال بیمه حوادث با بدنه خودرو عمل می‌کنند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس از طرح جدیدی که نمایندگان مجلس برای تامین خسارت حوادث غیرمترقبه در دست تهیه دارند خبر داد و گفت: در این طرح پیشنهاد کرده‌ایم که سالیانه مبلغ 10 هزار تومان روی فیش آب و برق یا گاز مردم کشیده شود و البته یکباره نخواهد بود بلکه ماهیانه کمتر از هزار تومان بدین صورت دریافت و برای روزهای مبادا پس‌انداز می‌شود.

وی با اعلام اینکه امروز حدود 10 میلیون جمعیت کشور درگیر سیل هستند و خسارت دیده‌اند، گفت: اگر این طرح تصویب شود، در مواقع ضرورت مانند سیل و زلزله تمامی 80 میلیون جمعیت کشور درگیر این قبیل حوادث خواهند شد و در پرداخت خسارت سهیم خواهند بود.

منصوری؛ تعداد خانه‌های آسیب‌دیده را 30 میلیون باب پیش‌بینی کرد و گفت: در این صورت می‌توان سالیانه 300 میلیارد تومان برای حوادث غیرمترقبه پس‌انداز کرد که البته بستگی به تصمیم نمایندگان در صحن علنی مجلس دارد. اگر گمان کنیم این عدد برای کشور حادثه‌خیزی همچون ایران که دایم در معرض سیل و زلزله است، ناچیز است عدد را تغییر می‌دهیم.

وی با اعلام اینکه شاید در مدت 10 سال هیچ حادثه‌ای پیش نیاید، گفت: البته باید این مبالغ در صندوقی به همین منظور ذخیره والبته به جریان بیفتد تا ارزش خود را از دست ندهد و مهمتر اینکه باید در دسترس باشد تا به محض بروز بحران بتوان بابت خرید نیازهای مردم آسیب‌دیده هزینه کرد.

شرکت های بیمه انرژی مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

کاهش معلمان با حقوق ارزی در مدارس ایرانی خارج از کشوررئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور از کاهش تعداد معلمان ارزبگیر در مدارس ایرانی خارج از کشوردر سال تحصیلی جدید خبر داد.
خودروتک مدرسه یورو وزارت آموزش و پرورش 

  

مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده امروز پایان می یابدتهران- ایرنا- سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: امروز (شنبه)، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سه ماهه زمستان 1397 است که پس بعد از اتمام این مهلت، قابل تمدید نیست.
ایرنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده تهران 

  

دوردوم مبارزه با پوره های ملخ صحرایی در بوشهر آغاز شدبوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: دور دوم مبارزه با پوره های ملخ صحرایی براساس جدول زمانبندی ابلاغ و از روز گذشته در9 کانون آلوده این استان آغاز شده است.
ایرنا استان بوشهر ایرنا سازمان برنامه و بودجه 

  

مبارزه با ملخ مراکشی در مزارع کشاورزی قزوین انجام شدقزوین – ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : عملیات مبارزه با ملخ مراکشی در سطح یک هزار و 100 هکتار از مزارع کشاورزی استان انجام شد.
ایرنا کشاورزی قزوین استان قزوین 

  

مبارزه با ملخ در 120 هکتار از زمینهای فریمان انجام شدمشهد- ایرنا- سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: مبارزه با آفت ملخ در 120 هکتار از زمینهای کشاورزی شهرستان فریمان انجام شده است.
ایرنا مشهد ایرنا وزارت جهاد کشاورزی 

  

آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره زمستان 97امروز 31 فروردین ماه 98، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سه ماهه زمستان 1397 ا
خبرفوری مالیات مالیات بر ارزش افزوده زمستان 

  

کنترل کویر و مناطق منتهی به مرزهای شرقی کشور، اولویت مهم پلیس مبارزه با موادمخدررئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا، کنترل کویر و مناطق منتهی به مرزهای شرقی کشور را از اولویت های پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در سال 98 برشمرد.
ایلنا کویر جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

سازمان ملل در ایران کارگاه آموزشی ارزیابی حوادث برگزار می کندتهران- ایرنا- مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت بلایا (اپدیم) با همکاری دفتر سازمان ملل متحد در ایران، کارگاه آموزشی پایش چارچوب سندای و ارزیابی زیان ها و خسارات حوادث و بلایا را در اردیبهشت ماه برگزار می کند.
ایرنا سازمان ملل متحد سازمان ملل سازمان برنامه و بودجه