ایلنا   |  سیاسی  |  

مشروح بیستمین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه

بیستمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه بعدازظهر امروز در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جارئم اقتصادی برگزار شد.

مشروح بیستمین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه

بیستمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه بعدازظهر امروز در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جارئم اقتصادی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در ابتدای این جلسه، قهرمانی نماینده دادستان به قرائت کیفرخواست باقی متهمان دور سوم رسیدگی به این پرونده پرداخت.

قهرمانی در تشریح کیفرخواست متهم ردیف دوازدهم این پرونده محمود لطف‌اله پور گفت: محمد لطف اله پور مبلغ 538 میلیارد تومان تسهیلات از طریق امضای مصوبات غیرقانونی انجام داده است وی به هفت شرکت این تسهیلات را پرداخت کرده است. اتهامات نامبرده مشارکت در اخلال عمده اقتصادی از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی است. وی از تاریخ 31 فرودین 96 تا 13 شهریور 96 بدون انکه به مصوبه صریح بانک مراجعه کند و اساسا بدون مطابقت سیاست‌های اخذ شده با دستور شفاهی و بدون دریافت چک و سفته مبلغ 377 میلیارد تومان به هفت شرکت پرداخت کرده است.

نماینده دادستان در ادامه کیفرخواست متهم ردیف سیزدهم را قرائت کرد.

وی ادامه داد: متهم ردیف سیزدهم علی نانچیان از تاریخ 19 دی 88 الی 1 فرودین 95 رئیس اداره شعب شرق تهران و حسابرسی بوده است و به هفت شرکت مجموعا 344 میلیارد و 913 میلیون و 500 هزار تومان تسهیلات پردا خت کرده که این مبلغ با سود به 431 میلیارد و 717 میلیون و 700 هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: متهم به شرکت‌های جاوید گشت، الکام گلگون تجارت و لوله‌سازی زاگرس که شرکت کاغذی است این تسهیلات را پرداخت کرده است. جرم وی اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی است و هفت فقره خیانت در امانت است.

قهرمانی افزود: شیانی ریاست وقت کمیته بانک سرمایه درباره متهم می‌گوید وی بدون هیچ گونه مقاومتی در مقابل دستورات اقدام به پرداخت تسهیلات می‌کرد. وی رئیس شعبه اسکان بانک سرمایه بوده و به شرکت‌های محمد امامی و احسان دلاویز تسهیلات پرداخت کرده است.

قهرمانی ادامه داد: شیانی درباه متهم می‌گوید وی به عنوان رئیس شعبه اسکان به سید محمد امامی، هادی رضوی و احسان دلاویز بدون هیچ اعتبارسنجی و تحت فشار آقای فاروقی تسهیلات پرداخت کرده است.

قهرمانی گفت: آقای علی نانچیان در اظهاراتش گفته است آقای فاروقی به صورت تلفنی گفتند تعدادی پرونده به شعبه بانک اسکان ارسال می‌شود و شما آن را تایید نمایید در غیر این صورت دوباره عودت داده می‌شود.

به گفته نماینده دادستان اعلایی در خصوص نانچیان می‌گوید وی عهده‌دار پرونده تسهیلات امامی بوده است و به او این تسهیلات را پردا خت کرده .

قهرمانی در ادامه به قرائت کیفرخواست متهم ردیف چهارم این پرونده پرداخت و گفت: پویان مهر متهم دیگر این رونده است که فاقد سابقه کیفری موثر بوده وی با قرار وثیقه آزد است.

پویان مهر از تاریخ 2 شهریور 94 تا 28 فرودین 95 رئیس شعبه بانک اسکان بوده و از طریق سه فقره مجموعا 246 میلیارد و 654 میلیون و 500 هزار تومان تسهیلات به شرکت‌های فوق‌الذکر پرداخت نموده که این رقم امروز به 296 میلیارد تومان رسیده است.

قهرمانی ادامه داد: از طریق صندوق امانات متهمین در بانک 15 عدد سکه بهار آزادی و 21 هزار دلار آ‌مریکا کشف شده است.

وی ادامه داد: جرم وی اخلال در نظا م اقتصادی و سه فقره خیانت در امانت است.

قهرمانی گفت: ‌بر اساس گزارش اداره آ‌گاهی متهم ا قرار می‌کند 23 قطعه سکه بهار آزادی و 21 دلار از شرکت‌های بازفر تجارت و مدائن کیش دریافت نموده است همچنین حسب گزارش 12 مرداد 96 همسر آ‌قای پویان به دریافت سکه‌ها اذعان نموده است.

وی ادامه داد: آقای پویان مهر اظهار داشت: ضمانت‌های صادره را به دستور نانچیان و اعلایی از طرف آقای فاروقی پرداخت کرده است. وی این تسهیلات را به شرکت‌هیا گروه رضوی داده است

قهرمانی ادامه داد: متهم ردیف پنجم علی رضا محمدی که فاقد سابقه کیفری است و تحت قرار آزاد است متهم از طریق مصوبات 214 میلیون تومان به سه فقره شرکت پرداخت کرده است. که این رقم امروز به 48 میلیارد تومان رسیده است. وی از تاریخ 13 بهمن 94 لغایت 31 خرداد 95 عهده‌دار اداره حسابرسی بانک سرمایه بوده و از طریق مصوبات 260 مییارد تومان به شرکت‌های هدایتی، جاوید گشت آلفا، جاوید گشت هیرمند پرداخت نموده است جرم وی مشارکت در ا خلال عمده در نظام اقتصادی است.

ادامه دارد... 

بهار بانک سرمایه   اخبار برگزیده
  

مدیرعامل ایران خودرو بازداشت شد / علی آبادی مدیرعامل جدید ایران خودرو شدهاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو عصر امروز بازداشت شد.
شما‌نیوز ایران خودرو ایران خودرو 

  

آمبولانس‌های تقلبی در تهران!روزنامه شهروند از پدیده راه‌ افتادن آمبولانس‌های تقلبی پرده‌ برداشته و نوشته: برخی خودروهایشان را به شکل تقلبی و جعلی به آمبولانس بدل می‌کنند تا از آزادی عمل آمبولانس‌ها در تهران پرترافیک استفاده کنند و اتفاقا مشتریان دست‌ به‌ نقد و اوضاع خوبی دارند.
مستقل‌آنلاین تهران روزنامه شهروند 

  

قیمت روز گوشی موبایل در بازار ایراناقتصاد نیوز: به گفته فعالان گوشی های موبایل، قیمت این کالا در روزهای اخیر با کاهش کمی مواجه شده است.
اقتصادنیوز قیمت موبایل ایران 

  

در دولت تدبیر شخص متخلف برکنار نمی‌شود بلکه به درجات بالاتر ارتقا می‌یابدوزارت اقتصاد و دارایی قصد دارد ابراهیم حمیدی مدیر عامل معزول بیمه ایران معین را بعنوان مدیرعامل بیمه البرز انتخاب کند. نامبرده مدتی پیش به دلیل تخلفات گسترده در خرید اوراق خارج از بورس و جهت دادن منابع 500 میلیارد تومانی بیمه ایران‌معین به سمت کارگزاری بورس مدبر آسیا که وابسته به بستگانش است از مدیرعاملی شرکت بیمه ایران معین عزل شد...
مستقل‌آنلاین دولت اقتصاد بیمه 

  

چرا ایران برای روسیه و چین مهم است؟په‌په اسکوبار-آسیاتایمز: موقعیت متقابل ایران و روسیه در شطرنج ژئوپلیتیک، آن‌قدر پیچیده است که زبان از توصیف آن قاصر است. ایران، روسیه و چین، مثلثی حیاتی در روند اتحاد چندلایه و بلندمدت اوراسیا خواهند داشت. چابهار بندری عمیق در دریای عمان است و پایه‌ای کلیدی در رویای راه ابریشم کوچک هند است...
مستقل‌آنلاین ایران ایران و روسیه ایران و ونزوئلا 

  

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه به رغم تلاش ده ساله کانون‌های بازنشستگان کشوری برای تصویب قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس و نیز با وجود گذشت دو سال از تصویب این قانون مهم هنوز سازمان تأمین اجتماعی از اجرای آن سر باز می‌زند.
نامه نیوز کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس شورای اسلامی قانون 

  

وکیل مدافع محمدعلی نجفی از ثبت اعتراضش نسبت به دادنامه صادره در خصوص پرونده موکلش خبر داد و گفت: ما قتل را شبه عمد می دانیم.
نامه نیوز محمدعلی نجفی قتل قوه قضاییه 

  

وضعیت حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مشخص شد + جزئیاتسخنگوی دولت در نشست خبری امروز توضیحاتی را پیرامون حضور زنان در ورزشگاه‌ها ارائه کرد.
شما‌نیوز ورزشگاه سخنگوی دولت دولت 

  

آخرین وضعیت زن قاتل چهار شهروند ملایریفرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری زنی که قاتل چهار شهروند ملایری بود، خبر داد و گفت: زن متهم به قتل 4 شهروند ملایری با ذکاوت پلیس شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
مثلث شهروند خانواده قتل 

  

ظریف بار دیگر دربازه مذاکره با آمریکا موضع گیری کردوزیر امور خارجه کشورمان بار دیگر تاکید کرد که ایران تمایلی برای گفت‌وگو با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای جدید ندارد.
مثلث ایران هسته ای سفر 

  اخبار داغ
  

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در طول هشت ماه گذشته ارزش پول ملی ما مجدداً 40 درصد تقویت شده است، تاکید کرد: اکنون بر نرخ ارز کنترل داریم و ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم شده است
برنا پول صندوق بین المللی پول شورای پول و اعتبار 

  

ایرنا - سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین گفت: یکجانبه گرایی و تحریم های غیرقانونی، تهدید بزرگی برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی است.
نامه نیوز ایرنا جمهوری اسلامی ایران تروریسم 

  

تحلیل بورس و بازارهای ارز، سکه و خودرو در هفته‌ای که گذشتایرنا نوشت: طی هفته گذشته، قیمت سکه، یک درصد افت کرد. دلار در کانال 11 هزار و 600 تومانی تثبیت شد و بورس 1.8 درصد رشد کرد. بازار خودرو نیز ثبات در قیمت برخی محصولات و کاهش یک میلیون‌تومانی برخی دیگر را در آخرین هفته مردادماه، از سر گذراند. دلار هفته گذشته را در کانال … نوشته تحلیل بورس و بازارهای ارز، سکه و خودرو در هفته‌ای که گذشت اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز بورس تهران ایران خودرو سکه و طلا 

  

رییس بانک مرکزی: ارزش پول ملی در 8ماه گذشته 40درصد تقویت شده«عبدالناصر همتی»، رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در طول هشت ماه گذشته ارزش پول ملی ما مجدداً 40 درصد تقویت شده است، تاکید کرد: اکنون بر نرخ ارز کنترل داریم و ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم شده است به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی،‌ عبدالرضا همتی در گفت‌وگو با لستر هولت، خبرنگار … نوشته رییس بانک مرکزی: ارزش پول ملی در 8ماه گذشته 40درصد تقویت شده اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز بانک مرکزی بانک پول 

  

ضرغامی: زنده باد دومینوی مبارزه با فسادضرغامی از تشکیل مثلث قوه قضائیه، دستگاه‌های اطلاعاتی و فعالان رسانه‌ای در موج جدید مقابله با مفاسد اقتصادی حمایت کرد.
مثلث رسانه مفاسد اقتصادی 

  

عبدالناصرهمتی درگفت‌وگو با NBC: اکنون با کنترل نرخ ارز ثبات نسبی بر بازار حاکم شده‌است + فیلماقتصادنیوز؛ عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران در گفت‌وگو با لستر هولت، خبرنگار شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی (NBC) آمریکا با بیان اینکه در طول هشت ماه گذشته ارزش پول ملی ما مجدداً 40 درصد تقویت شده است، تاکید کرد: اکنون بر نرخ ارز کنترل داریم و ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم شده است.
اقتصادنیوز بانک مرکزی شورای پول و اعتبار بانک 

  

«رئیسی» در مبارزه با فساد سرد نخواهد شدرئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: «رئیسی» همراهان خوبی دارد و در مبارزه با فساد سرد نخواهد شد.
خبرفوری مدرسه درآمد پدر 

  

تورم مرداد ماه به 42.2 درصد رسیدمرکز آمار اعلام کرد: نرخ تورم سالانه مرداد ماه 98 برای خانوار‌های کشور به 42.2 درصد رسید که نسبت به
خبرفوری تورم ماه ایران