ایلنا   |  سیاسی  |  

مشروح بیستمین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه

بیستمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه بعدازظهر امروز در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جارئم اقتصادی برگزار شد.

مشروح بیستمین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه

بیستمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه بعدازظهر امروز در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جارئم اقتصادی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در ابتدای این جلسه، قهرمانی نماینده دادستان به قرائت کیفرخواست باقی متهمان دور سوم رسیدگی به این پرونده پرداخت.

قهرمانی در تشریح کیفرخواست متهم ردیف دوازدهم این پرونده محمود لطف‌اله پور گفت: محمد لطف اله پور مبلغ 538 میلیارد تومان تسهیلات از طریق امضای مصوبات غیرقانونی انجام داده است وی به هفت شرکت این تسهیلات را پرداخت کرده است. اتهامات نامبرده مشارکت در اخلال عمده اقتصادی از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی است. وی از تاریخ 31 فرودین 96 تا 13 شهریور 96 بدون انکه به مصوبه صریح بانک مراجعه کند و اساسا بدون مطابقت سیاست‌های اخذ شده با دستور شفاهی و بدون دریافت چک و سفته مبلغ 377 میلیارد تومان به هفت شرکت پرداخت کرده است.

نماینده دادستان در ادامه کیفرخواست متهم ردیف سیزدهم را قرائت کرد.

وی ادامه داد: متهم ردیف سیزدهم علی نانچیان از تاریخ 19 دی 88 الی 1 فرودین 95 رئیس اداره شعب شرق تهران و حسابرسی بوده است و به هفت شرکت مجموعا 344 میلیارد و 913 میلیون و 500 هزار تومان تسهیلات پردا خت کرده که این مبلغ با سود به 431 میلیارد و 717 میلیون و 700 هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: متهم به شرکت‌های جاوید گشت، الکام گلگون تجارت و لوله‌سازی زاگرس که شرکت کاغذی است این تسهیلات را پرداخت کرده است. جرم وی اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی است و هفت فقره خیانت در امانت است.

قهرمانی افزود: شیانی ریاست وقت کمیته بانک سرمایه درباره متهم می‌گوید وی بدون هیچ گونه مقاومتی در مقابل دستورات اقدام به پرداخت تسهیلات می‌کرد. وی رئیس شعبه اسکان بانک سرمایه بوده و به شرکت‌های محمد امامی و احسان دلاویز تسهیلات پرداخت کرده است.

قهرمانی ادامه داد: شیانی درباه متهم می‌گوید وی به عنوان رئیس شعبه اسکان به سید محمد امامی، هادی رضوی و احسان دلاویز بدون هیچ اعتبارسنجی و تحت فشار آقای فاروقی تسهیلات پرداخت کرده است.

قهرمانی گفت: آقای علی نانچیان در اظهاراتش گفته است آقای فاروقی به صورت تلفنی گفتند تعدادی پرونده به شعبه بانک اسکان ارسال می‌شود و شما آن را تایید نمایید در غیر این صورت دوباره عودت داده می‌شود.

به گفته نماینده دادستان اعلایی در خصوص نانچیان می‌گوید وی عهده‌دار پرونده تسهیلات امامی بوده است و به او این تسهیلات را پردا خت کرده .

قهرمانی در ادامه به قرائت کیفرخواست متهم ردیف چهارم این پرونده پرداخت و گفت: پویان مهر متهم دیگر این رونده است که فاقد سابقه کیفری موثر بوده وی با قرار وثیقه آزد است.

پویان مهر از تاریخ 2 شهریور 94 تا 28 فرودین 95 رئیس شعبه بانک اسکان بوده و از طریق سه فقره مجموعا 246 میلیارد و 654 میلیون و 500 هزار تومان تسهیلات به شرکت‌های فوق‌الذکر پرداخت نموده که این رقم امروز به 296 میلیارد تومان رسیده است.

قهرمانی ادامه داد: از طریق صندوق امانات متهمین در بانک 15 عدد سکه بهار آزادی و 21 هزار دلار آ‌مریکا کشف شده است.

وی ادامه داد: جرم وی اخلال در نظا م اقتصادی و سه فقره خیانت در امانت است.

قهرمانی گفت: ‌بر اساس گزارش اداره آ‌گاهی متهم ا قرار می‌کند 23 قطعه سکه بهار آزادی و 21 دلار از شرکت‌های بازفر تجارت و مدائن کیش دریافت نموده است همچنین حسب گزارش 12 مرداد 96 همسر آ‌قای پویان به دریافت سکه‌ها اذعان نموده است.

وی ادامه داد: آقای پویان مهر اظهار داشت: ضمانت‌های صادره را به دستور نانچیان و اعلایی از طرف آقای فاروقی پرداخت کرده است. وی این تسهیلات را به شرکت‌هیا گروه رضوی داده است

قهرمانی ادامه داد: متهم ردیف پنجم علی رضا محمدی که فاقد سابقه کیفری است و تحت قرار آزاد است متهم از طریق مصوبات 214 میلیون تومان به سه فقره شرکت پرداخت کرده است. که این رقم امروز به 48 میلیارد تومان رسیده است. وی از تاریخ 13 بهمن 94 لغایت 31 خرداد 95 عهده‌دار اداره حسابرسی بانک سرمایه بوده و از طریق مصوبات 260 مییارد تومان به شرکت‌های هدایتی، جاوید گشت آلفا، جاوید گشت هیرمند پرداخت نموده است جرم وی مشارکت در ا خلال عمده در نظام اقتصادی است.

ادامه دارد... 

بهار بانک سرمایه   اخبار برگزیده
  

41 سال شعار عدالت دادید درحالیکه سیل سیستان و بلوچستان را ویران کردمحمدرضا یزدانپرست گفت: 41 سال از انقلابی که شعارش عدالت بوده گذشت و این حد از شکاف عدالتی، اصلا منطقی نیست! این مردمان، آخرِ قناعت و صبوری و نجابت هستند! اینها انتقادهای شنیدنی مجری تلویزیون از رسیدگی به سیل‌ زدگان سیستان و بلوچستان و محرومیت مردمان این دیار بود.
مستقل‌آنلاین سیل تلویزیون 

  

کتک زدن داور در لیگ فوتبال ایرانبازهم کتک زدن داور در زمین فوتبال اتفاق افتاد. انگار اتفاقات عجیب و غیراخلاقی در فوتبال ایران تمامی ندارد. این بار داور بازی چوکا در تالش بعد از دادن کارت زرد به یکی از بازیکنان، مورد ضرب و شتم شدیدی قرار گرفت!
مستقل‌آنلاین فوتبال ایران زمین 

  

در هفته‌ای که شاخص بازار سهام بیش از 13 درصد افزایش داشت و طلا هم روند صعودی خود را حفظ کرد، قیمت دلار با بازدهی منفی مواجه شد. آیا این روند در هفته پیش‌رو تغییر خواهد کرد؟
نامه نیوز دلار حسن روحانی رئیس جمهور 

  

یک فعال سیاسی گفت: اگر گفته سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر پرونده فساد مالی داشتن نمایندگان فعلی مجلس درست باشد باید تاسف خورد.
نامه نیوز شورای نگهبان فساد مالی سردار سلیمانی 

  

حال و هوای بازار و چشم انداز قیمت خودرو چگونه است؟در شرایطی که بازار خودرو طی هفته‌های گذشته با افزایش تقاضا و طبعا قیمت مواجه شده بود، هفته گذشته کمی از رونق خرید و فروش افتاد، هرچند باز هم قیمت برخی محصولات بالا رفت.
خودروتک خودرو بازار خودرو قیمت 

  

وام دوگانه سوز کردن خودرو به کجا رسید؟موج تقاضا برای دوگانه‌سوز کردن خودروها همچنان بی‌پاسخ مانده است. بعد از افزایش قیمت بنزین، تقاضای زیادی برای دوگانه‌سوز کردن خودروهای بنزین‌سوز ایجاد شد این در شرایطی است که مسوولان نفتی کشور نیز در اوج‌گیری این تفاضا سهم بسزایی ایفا کردند...
خودروتک وام خودرو گاز 

  

پاسخ تند جمهوری اسلامی به علم‌الهدی و کدخداییاقتصادنیوز: جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود به برخی اظهارات ازجمله اظهارات احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد و عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان پاسخ داد.
اقتصادنیوز جمهوری اسلامی مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور 

  

واکنش شدید به پنهان کاری ترامپ درباره تلفات انتقام موشکی ایرانکاربران آمریکایی و سایر کشورها در فضای مجازی به دروغگویی و پنهان‌کاری دولت آمریکا درباره تلفات انتقام موشکی ایران واکنش نشان دادند.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ انتقام 

  

برایان هوک: آمریکا یک فرمانده سپاه را در فهرست تحریم‌های خود قرار داددولت آمریکا در ادامه سیاست‌های خصمانه خود علیه ایران، یک مقام سپاه ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.
ایلنا سپاه پاسداران ایران دولت 

  

ظریف اعلام کرد: آمادگی ایران برای مذاکره با عربستانوزیر خارجه با اعلام آمادگی ایران برای مذاکره با عربستان و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس، درباره توافقی دیگر در موضوع هسته ای، تصریح کرد: به هیچ عنوان درباره توافق جدیدی مذاکره نمی کنیم.
مثلث محمدجواد ظریف ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

قیمت گوشت گوسفندی ارزان شد/ نرخ انواع گوشتاقتصادنیوز: قیمت هرکیلوکرم گوشت لاشه گوسفندی گرم (نر) با حدود 7 هزار تومان کاهش به 78 هزار تومان در تهران تقلیل یافت، هر چند نرخ این محصول در برخی از نقاط بیشتر است.
اقتصادنیوز قیمت گوشت تهران 

  

بازده بورس فراتر از بازده ارزبورس تهران از ابتدای سال 1397 تا کنون از 4 برابر فراتر رفته است؛ بدین ترتیب بازده بورس تهران در این دوره از بازده دلار فراتر رفته است.
شما‌نیوز بورس تهران ارز قیمت ارز 

  

جریمه 1.3 میلیارد ریالی متهم پرونده دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در بنابمدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی گفت: متهم پرونده دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در شهرستان بناب 1.3 میلیارد ریال جریمه شد.
ایلنا ارز تعزیرات استان آذربایجان شرقی 

  

صادرات به هند افزایش یافت / صادرکنندگان بیشتر ارز خود را استفاده می‌کنندنایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و هند رقم مراودات تجاری نفتی و غیر نفتی دو کشور را بین 12 تا 15 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: البته بعد از درگیری‌های اخیر روند به سمت کاهشی بوده است.
ایلنا هند ایران و هند ارز 

  

نرخ ارز، دلار، سکه، طلا، یورو امروز شنبه 1398/10/28 | نوسان افزایشی قیمت‌ها در بازاراقتصادنیوز: امروز شنبه 28 دی ماه 1398 بازار طلای تهران روز آرامی را سپری کرد و علی‌رغم نوسان محدود با رشد اندک نرخ‌ها مواجه شد.
اقتصادنیوز نرخ ارز ارز دلار 

  

قیمت طلا امروز شنبه 1398/10/28 | افزایش دوباره قیمت‌ها در بازار طلا و ارزاقتصادنیوز: امروز شنبه 28 دی ماه در بازار تهران قیمت طلا در یک بازه قیمت مشخص در نوسان است.
اقتصادنیوز قیمت بازار طلا و ارز بهار