کمک از نخبگان در تصویب لایحه توسعه شهرداری/بررسی لایحه توسعه شهرداری تا 15 آذر

رئیس شورای شهر از بررسی برنامه توسعه شهرداری تا 15 آذر خبر داد و اظهار کرد: در بررسی این لایحه قانونی از نظر نخبگان بهره مند می شویم.

کمک از نخبگان در تصویب لایحه توسعه شهرداری/بررسی لایحه توسعه شهرداری تا 15 آذر

محسن هاشمی رفسنجانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، از بررسی برنامه پنج ساله سوم شهرداری با کمک نخبگان خبر داد و گفت: علاوه بر بررسی های تخصصی و کارشناسی در کمیسیون های شورای شهر از نخبگان در رسیدگی به این لایحه قانونی کمک خواهیم کرد.

وی افزود: تا 15 آذر رسیدگی به برنامه توسعه را به اتمام می رسانیم.

رئیس شورای شهر در خصوص اهمیت رسیدگی به اسناد بالادستی خاطر نشان کرد: از صاحب نظران در بررسی های قانونی خود در تصویب قانون توسعه پنجساله سوم کمک می گیریم.

هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران نیز اظهار کرد: هیچ فکری برای تعیین شهردار نداریم و در انتظار تطبیق قانون توسط وزارت کشور در مورد شهردار و قانون منع به کارگیری بازنشستگان هستیم.

وی خاطر نشان کرد: نامه شورای شهر به وزیر کشور در خصوص شهرداری بود و تا وزیر نظر ندهند ما اقدامی در رابطه با شهردار انجام نمی دهیم.

رئیس شورای شهر در رابطه با کمک دولت به توسعه مترو نیز عنوان کرد: امیدواریم دولت کمک های 50 درصدی خود نسبت به هزینه های مترو را اختصاص دهد.

هاشمی رفسنجانی در مورد مکاتبه با مقام معظم رهبری عنوان کرد: در این نامه صرفا در مورد چالش های شهرداری بود و می خواستیم از رهنمودهای معظم له بهره مند شویم.

وی همچنین بیان کرد: مکاتبه ای با رئیس مجلس داشتیم تا وقت ملاقات هماهنگ شود و هنوز پاسخی به این درخواست داده نشده است.

رئیس شورای شهر در مورد بودجه قانونی صرفه جویی سوخت که در اختیار وزارت نفت بود برای اعتبار دهی به مترو، بیان کرد: تفاهم نامه ای با وزارت نفت منعقد شده بود و تقاضا داریم به این تفاهم نامه عمل کند.

نخبگان خبرنگار وزارت کشور   اخبار برگزیده
  

ارز دیجیتال قانونی در کشور وجود دارد؟اقتصاد نیوز: با گذشت 2 سال از خبر راه اندازی طرح رمز ارز بومی، وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات همچنان به طور رسمی از رمز ارز بومی رونمایی نکرده اند و همین امر واکنش‌های بسیاری در پی داشته است.
اقتصادنیوز ارز مجازی ارز پول دیجیتالی 

  

ترامپ رقابت انتخاباتی 2020 را با سخنرانی درباره ایران آغاز کردخبرگزاری ایرنا : دونالد ترامپ به طور رسمی رقابت انتخاباتی برای تصاحب کرسی ریاست جمهوری در سال 2020 را با سخنرانی درباره توافق هسته ای با ایران آغاز کرد.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ رقابت انتخاباتی 

  

ثبات قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی (جدول)گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از ثابت قیمت در انواع خودروها دارد.
خودروتک قیمت جدول خودرو 

  

آخرین وضعیت قیمت خودروهای پرفروش وارداتی (جدول)در بازار امروز خودروهای وارداتی هیوندای سوناتا هیبریدی 700 میلیون و هیوندای توسان 730 میلیون تومان قیمت گذاری شد.
خودروتک قیمت جدول 

  

چانچال لاهیری، شعبده باز هندی که قصد اجرای یکی از حقه‌های هری هودینی، شعبده‌باز معروف را داشت و با دست و پای بسته شده، درون رودخانه فرو رفته بود، ناپدید شده و بیم آن می‌رود که جانش را از دست داده باشد.
نامه نیوز روزنامه موفقیت پلیس 

  

واکنش وزارت صنعت به دپو خودروها در ایران خودرومدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت صمت اعلام کرد:‌ هیچ‌گونه احتکاری در شرکت ایران‌خودرو صورت نگرفته و بیش‌تر خودروهای موجود، خودروهای دارای کسری قطعه(های تک) است که به‌زودی تکمیل وتحویل مشتریان می‌شود.
خودروتک صنعت ایران خودرو خودرو 

  

برانکو رسماً به الاهلی پیوستتوئیتر رسمی باشگاه الاهلی عربستان از پیوستن این مربی به باشگاه عربستانی خبر داد.
مثلث برانکو ایوانکوویچ برانکو توئیتر 

  

ترامپ: جدیداً نشنیده‌ام ایرانی ها شعار «مرگ بر آمریکا» سر بدهند!!رئیس‌جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) بار دیگر گفت باید منتظر ماند و دید درباره ایران چه پیش می‌آ‌ید.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ باراک اوباما 

  

آیت‌الله حیدری عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: وظیفه کمیسیون ویژه شناسایی افرادی است که در معرض شرایط رهبری برای آینده هستند.در مورد لیست کمیسیون ویژه، رئیس مجلس خبرگان رهبری هم مانند بقیه اعضای خبرگان است و حق سوال پرسیدن ندارد؛ تنها کسی که می‌تواند اطلاع داشته باشد و از آنها سوال کند خود رهبری هستند.
نامه نیوز مجلس خبرگان استان خوزستان مصاحبه 

  

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه با انتقاد از نوع بکارگیری ابزار تحریم‌ها در سیاست آمریکا، به تحریم‌شدن سپاه پاسداران ایران از سوی آمریکا با وجود نقش آن در مبارزه با تروریسم منطقه اشاره کرد.
نامه نیوز روسیه سپاه پاسداران ایران 

  اخبار داغ
  

توضیحات وزارت صمت درباره خبر واردات گوشت با ارز دولتیروابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره گزارش منتشر شده در خبرگزاری تسنیم در خصوص واردات گوشت با ارز دولتی توضیحاتی ارائه کرد. 
تسنیم خبرنگار واردات گوشت