ایرنا   |  اقتصادی  |  

اصلاح قانون پیش فروش مسکن رکود بازار را جبران می کند

مشهد- ایرنا- عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان گفت: اصلاح قانون پیش فروش مسکن بخشی از رکود چند سال اخیر را در بازار مسکن جبران می کند.

اصلاح قانون پیش فروش مسکن رکود بازار را جبران می کند

محمود پژوم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قانون پیش فروش مسکن سال 1389 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و سپس اجرایی شد اما از دیدگاه انبوه سازان دارای اشکالاتی است که باید اصلاح شود. وی ادامه داد: گلایه جامعه انبوه سازان این است که تصویب قانون پیش فروش مسکن در مجلس شورای اسلامی بدون بهره گیری از خرد جمعی به ویژه انبوه سازان انجام و این مهم باعث بروز مشکلات عدیده ای برای مردم و انبوه سازان و هدررفت وقت و هزینه زیادی شده است. عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان گفت: اشکالات در این قانون باعث شد تعدادی از سازندگان غیرذیصلاح از شرایط سوء استفاده کرده و یک واحد را به چند نفر بفروشند یا تخلفاتی مانند عدم ثبت و شناسایی مناطقی که پیش فروش مسکن در آن انجام می گرفت صورت گرفت. وی افزود: اصلاحات قانون پیش فروش مسکن با هم اندیشی دستگاه قضا جمع بندی و از طریق کانون سراسری انبوه سازان به دولت و مجلس شورای اسلامی ارسال شد و هم اینک در کمیسیون قضایی، حقوقی و کمیسیون عمران مجلس در دست بررسی است. پژوم اظهار امیدواری کرد به زودی اصلاح قانون پیش فروش مسکن از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب و توسط دولت برای اجرا ابلاغ شود. هرچند رونق بازار مسکن در گرو اصلاح قانون پیش فروش مسکن نیست اما اگر این قانون اصلاح شود در ساخت و ساز تاثیر بسزایی خواهد داشت. * تاکید بر اطلاع رسانی قانون معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: قانون پیش فروش آپارتمانهای مسکونی در سال 1389 تصویب و در سال 1393 اجرا شد. جواد اسلامی محمدی افزود: فقدان اطلاع رسانی کافی درباره این قانون به مردم باعث شد تخلفاتی در این حوزه شکل گیرد زیرا وقتی سخن از پیش فروش مسکن می شود در واقع فروش چیزی است که هنوز وجود ندارد و احتمال بروز تخلف در آن زیاد است لذا باید مردم از این قانون اطلاع کامل داشته باشند. وی ادامه داد: وقتی مردم در مورد مفاد قانونی پیش فروش مسکن اطلاع کافی داشته باشند، در پیش خرید مسکن دچار مشکل نمی شوند و اطلاع رسانی کافی درباره این قانون به خرید مطمئن مردم کمک می کند. وزارت راه و شهرسازی در ابلاغیه جدید بر اطلاع رسانی این قانون به مردم تاکید کرده و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیز این موضوع را در دستور کار قرار داده تا از طریق رسانه ها صورت گیرد. معاون اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: اخیرا کانون سراسری انبوه سازان پیگیر انجام اصلاحاتی در قانون پیش فروش مسکن از طریق مجلس شورای اسلامی است که هنوز نتیجه آن اعلام نشده است. 7489/1858

قانون مسکن مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

اهل شاخه: باخت چیزی از ارزش ما کم نکرد / هدف ما با مهاجری والاستبازیکن تیم ماشین سازی می گوید مهاجری مربی بسیار بزرگ و شناخته شده ای است، هدف ما با او هدف والایی است و انشالله که با او بالای جدول باشیم.
ایلنا بازی ورزشگاه جدول 

  

دو مهاجم مشترکا ارزشمندترین مهاجمان دنیای فوتبال از دید نرانسفرمارکت لقب گرفتند.
نود فوتبال 

  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک