ایرنا   |  اقتصادی  |  

اصلاح قانون پیش فروش مسکن رکود بازار را جبران می کند

مشهد- ایرنا- عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان گفت: اصلاح قانون پیش فروش مسکن بخشی از رکود چند سال اخیر را در بازار مسکن جبران می کند.

اصلاح قانون پیش فروش مسکن رکود بازار را جبران می کند

محمود پژوم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قانون پیش فروش مسکن سال 1389 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و سپس اجرایی شد اما از دیدگاه انبوه سازان دارای اشکالاتی است که باید اصلاح شود. وی ادامه داد: گلایه جامعه انبوه سازان این است که تصویب قانون پیش فروش مسکن در مجلس شورای اسلامی بدون بهره گیری از خرد جمعی به ویژه انبوه سازان انجام و این مهم باعث بروز مشکلات عدیده ای برای مردم و انبوه سازان و هدررفت وقت و هزینه زیادی شده است. عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان گفت: اشکالات در این قانون باعث شد تعدادی از سازندگان غیرذیصلاح از شرایط سوء استفاده کرده و یک واحد را به چند نفر بفروشند یا تخلفاتی مانند عدم ثبت و شناسایی مناطقی که پیش فروش مسکن در آن انجام می گرفت صورت گرفت. وی افزود: اصلاحات قانون پیش فروش مسکن با هم اندیشی دستگاه قضا جمع بندی و از طریق کانون سراسری انبوه سازان به دولت و مجلس شورای اسلامی ارسال شد و هم اینک در کمیسیون قضایی، حقوقی و کمیسیون عمران مجلس در دست بررسی است. پژوم اظهار امیدواری کرد به زودی اصلاح قانون پیش فروش مسکن از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب و توسط دولت برای اجرا ابلاغ شود. هرچند رونق بازار مسکن در گرو اصلاح قانون پیش فروش مسکن نیست اما اگر این قانون اصلاح شود در ساخت و ساز تاثیر بسزایی خواهد داشت. * تاکید بر اطلاع رسانی قانون معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: قانون پیش فروش آپارتمانهای مسکونی در سال 1389 تصویب و در سال 1393 اجرا شد. جواد اسلامی محمدی افزود: فقدان اطلاع رسانی کافی درباره این قانون به مردم باعث شد تخلفاتی در این حوزه شکل گیرد زیرا وقتی سخن از پیش فروش مسکن می شود در واقع فروش چیزی است که هنوز وجود ندارد و احتمال بروز تخلف در آن زیاد است لذا باید مردم از این قانون اطلاع کامل داشته باشند. وی ادامه داد: وقتی مردم در مورد مفاد قانونی پیش فروش مسکن اطلاع کافی داشته باشند، در پیش خرید مسکن دچار مشکل نمی شوند و اطلاع رسانی کافی درباره این قانون به خرید مطمئن مردم کمک می کند. وزارت راه و شهرسازی در ابلاغیه جدید بر اطلاع رسانی این قانون به مردم تاکید کرده و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیز این موضوع را در دستور کار قرار داده تا از طریق رسانه ها صورت گیرد. معاون اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: اخیرا کانون سراسری انبوه سازان پیگیر انجام اصلاحاتی در قانون پیش فروش مسکن از طریق مجلس شورای اسلامی است که هنوز نتیجه آن اعلام نشده است. 7489/1858

قانون مسکن مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  اخبار داغ
  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

شکایت مجلس از دولت به دیوان محاسبات درباره ارز کالاهای اساسیرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روش مجلس برای تخصیص 14 میلیارد دلار جهت تأمین کالاهای اساسی، گفت: از دولت به دیوان محاسبات شکایت کرده‌ایم تا وضعیت روشن و مشخص شود که 14 میلیارد دلار کجا هزینه شده است.
تسنیم مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس ارز دولتی 

  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

جزییات تازه از 264 فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار +سندمدیرکل جرائم سازمان یافته گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی، خواستار تعیین ارزش فوری خودروهای وارداتی با ثبت سفارش فاقد اصالت شد.
تسنیم خودرو گمرک ایران 

  

بازار گوشی تلفن همراه در چند ماه گذشته با تنش‌های بسیاری همراه بوده که یکی از عوامل آن افزایش نرخ ارز و سامانه رجیستری بوده، با این حال باید دید گوشی موبایل در روزهای آینده ارزان می‌شود یا خیر؟
نامه نیوز موبایل تلفن تلفن همراه 

  

بارسا و والنسیا از ساعت 23.30 در بنیتو ویامارین به مصاف هم رفته اند.
ورزش۳ لیورپول ورزش بازی 

  

اصل 59 قانون اساسی، بن‌بست‌شکن است/ فشار به دولت خیانت به تاریخ و ملت ایران است/ پیروز میدان مبارزه با آمریکا هستیمرئیس‌جمهور وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر را از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه قطعا از رنج و مشکلات مردم خبر دارم و تمام تلاش دولت جلوگیری از سخت تر شدن زندگی مردم است، از رسانه های همگانی خواست برای امید آفرینی به مردم و خنثی سازی تبلیغات دشمنان، اقدامات و دستاوردهای دولت را برای مردم بازگو کنند.
ایلنا قانون کالاهای اساسی انتخابات ریاست جمهوری