ایرنا   |  فرهنگی  |  

گروه‌های نوپای نمایش، امکان ارائه کارهای خود را ندارد

تهران- ایرنا- مدیر تماشاخانه ایران تماشا، گفت: گروه‌های نوپای نمایش فضایی برای ارائه کارهای خود نداشته و نیاز به حمایت دارند.

گروه‌های نوپای نمایش، امکان ارائه کارهای خود را ندارد

امید اسدی روز سه‌‍شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پیش از آنکه مدیر سالن باشد یک هنرمند محسوب می‌شود، اظهار داشت: از دغدغه قشر تئاتری مطلع هستم و می‌دانم گروه‌های نوپا، جوان و دانشجویی فضایی برای ارائه کارهای خود ندارد. وی با اشاره به اینکه در فراخوان ایران تماشا از گروه‌های جوان و حرفه‌ای نام برده شده است، خاطرنشان کرد: گروه‌های حرفه‌ای به طور معمول برای اجرای نمایش‌های خود به سراغ سالن‌های دولتی می‌روند اما فضای مناسب فعالیت برای گروه‌های جوان بسیار محدود است. وی خاطرنشان کرد: گروه‌های جوان و دانشجویی با وجود مشکلات فراوان در شرایط اقتصادی موجود اثری را تولید می‌کنند و سالن‌های دولتی به آنها نوبت اجرا نمی‌دهند همچنین تماشاخانه‌های خصوصی برای اجاره سالن قیمت‌های غیر واقعی اعلام می‌کنند. وی با بیان اینکه در صورت امکان و نیاز، حمایت مالی هم خواهیم کرد، اظهار داشت: در تماشاخانه ایران تماشا همانند سالن‌های دولتی درصدی از فروش بلیت را دریافت می‌کنیم که این بند از قرارداد قابل تغییر نیز هست. کارگردان نمایش «پریباد» گفت: محل اجرا و امکانات اجرا را در اختیار گروه‌های نمایشی قرار می‌دهیم تا تولید اثر نمایشی صورت بگیرد. وی با بیان اینکه برای اجرای یک نمایش کیفیت اجرا مورد اهمیت است خاطرنشان کرد: سه کارشناس، ارزیابی نمایش‌ها را برای اجرا در ایران تماشا برعهده دارند که همگی تحصیلات تئاتر دارند و از هنرمندان با تجربه این عرصه هستند. اسدی با اشاره به سابق فعالیت‌های هنری خود، عنوان کرد: بر عهده خودم می دانم که به جامعه فرهنگ و هنر خدمت کنم و از گروه‌هایی که مورد کم لطفی قرار می‌ گیرند، حمایت کنم. به گفته وی، مشکلات اجرای نمایش‌هایی که مورد تایید سه کارشناس هنری تماشاخانه ایران تماشا قرار نگرفته‌اند به آنها اعلام می‌شود و مهلتی دو یا سه ماهه برای رفع اشکال به آنها داده می‌شود. تماشاخانه ایران تماشا در فراخوانی که طی هفته های گذشته منتشر کرده به گروه های حرفه ای و دانشجویی اعلام کرده است که در راستای حمایت از تولیدات آثار نمایشی که تاکنون هیچ اجرایی در سطح تهران نداشته اند در نظر دارد اقدام ویژه ای اتخاذ کند.فراهنگ ** 7561 ** 9053

ایران تهران قرارداد   اخبار برگزیده
  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

گران‌ترین مربی لیگ هجدهم فوتبال ایران چه کسی بود؟اقتصاد نیوز:در لیگی که تمام شد برخی باشگاه‌ها قراردادهای سنگینی با مربیان خود داشتند.
اقتصادنیوز لیگ برتر فوتبال ایران 

  

سخنگوی وزارت خارجه چین، با اشاره به دیدار هفته گذشته محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با همتای چینی‌اش، گفت: دو طرف بر سر مشکلات دوجانبه و همچنین تحولات اخیر حول محور ایران صحبت کردند. وی در ادامه افزود: آمریکا واردات نفت سایر کشورها از ایران را مختل کرده است. آمریکا همچنین از برجام نیز خارج شده و دیگر کشورها را به نسبت به انجام وظایفشان ذیل این توافق تهدید می‌کند
نامه نیوز چین ایران و چین ایران 

  

أیا مذاکره ایران و آمریکا شروع شده است؟رئیس‌جمهور آمریکا برخی خبرها در مورد مذاکره با ایران را تکذیب کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا اقتصاد ایران 

  

بازگشت شورای رقابت، قیمت خودرو را کاهش می دهد؟یکشنبه گذشته اما مجلس شورای اسلامی با برگرداندن شورای رقابت به پروسه قیمت‌گذاری، تیر خلاص را به آزادسازی بازار خودرو زد. طبق مصوبه مجلس، خودروسازان باید قیمت تمام شده، سود حاصله و قیمت قطعی محصولات خود را به شورای رقابت اعلام کنند...
خودروتک مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان شورای رقابت 

  

3 مامور پلیس مورد حمله قرار گرفتند و کشته شدند.
نامه نیوز پلیس دولت کابل 

  

اسرار وزارت نفت فاش می شود؟/ پشت پرده تلاش برای استیضاح وزیر کابینه روحانیاین استیضاح به جایی نمی‌رسد. نظام قدر آقای زنگنه و توانایی‌های او را می‌شناسد و برخی جریان‌ها بیهوده برای زدن او تلاش می‌کنند
مثلث وزارت نفت نفت صادرات نفت 

  

اندیشکده آمریکایی «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک» گزارش داد: حملات به نفتکش‌ها در نزدیکی تنگه هرمز و یک خط لوله نفت عربستان سعودی می‌تواند موجب افزایش قیمت جهانی نفت شود. ایران بدین‌ترتیب آسیب‌پذیری امارات و عربستان را یادآور شد.
نامه نیوز ایران تهران ریاض 

  اخبار داغ
  

خانواده های شهدا و ایثارگران سرمایه های ارزشمند نظام هستندمهاباد- ایرنا- فرماندار مهاباد گفت: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی و انقلاب محسوب می شوند.
ایرنا خانواده جوانان نویسنده 

  

مبنا و شاخص های حرکت ارزشی و انقلابی به تصویب رسیدتهران- ایرنا- چهارمین نشست هم اندیشی احزاب و تشکل های ارزشی، ولایی و انقلابی در محل جامعه روحانیت مبارز برگزار شد و 4 مبنا و 14 شاخص به تصویب جلسه رسید.
ایرنا جامعه روحانیت مبارز مصطفی پورمحمدی شاخص 

  

افزایش تورم در نتیجه رهاسازی نقدینگی است محمود بهمنی؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص میزان چاپ اسکناس و تاثیر آن در نقدینگی موجود در کشور گفت: اگر چاپ اسکناس بی رویه باشد قطعاً نقدینگی را بالا می برد و بالا رفتن نقدینگی موجب افزایش قیمت‌ها می شود. وی افزود: نقدینگی باید کنترل و نظارت شده باشد، نقدینگی موجود در جامعه به حد بالایی رسیده است و زمانی که کنترل و نظارتی…
خانه‌ملت افزایش قیمت تورم خودرو 

  

معین اقتصادی قلعه گنج به جمع مبارزان با آفت ملخ ملحق شدجیرفت - ایرنا - بنیاد مستضعفان به عنوان معین و یاور اقتصادی شهر نمونه اقتصاد مقاومتی با اهدای کمک هزینه 500 میلیون تومانی خرید سَم، به جمع مبارزان و نابودگران ملخ صحرایی ملحق شد.
ایرنا ایرنا بنیاد مستضعفان اقتصاد مقاومتی 

  

ثبات بهای طلا همزمان با افزایش ارزش دلار در سایه نگرانی‌های تجاریبهای طلا امروز- پنجشنبه- همزمان با افزایش نرخ دلار در سایه افزایش تنش‌های تجاری آمریکا و چین ثابت ماند.
ایلنا بانک مرکزی بانک دلار 

  

جزئیات افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی، از دلار 7000 تومانی تا تک شرط روحانی برای بازگشت ارز صادراتوزیر اسبق بازرگانی که از مهمانان ضیافت افطاری شب گذشته رئیس جمهور و فعالان اقتصادی بود، جزئیاتی از جلسه شب گذشته و مباحث مطرح شده که عمدتاً در خصوص قیمت ارز، بازگشت ارز صادراتی و مشکلات معیشتی بود را تشریح کرد.
تسنیم رئیس جمهور ریاست جمهوری اتاق بازرگانی