کنترل کرونا با گریه، التماس، یادداشت، گلایه و استوری!

سلامت نیوز:کرونا نه با گریه و زاری و التماس کنترل می شود و نه با خبر و پست و استوری گذاشتن در فضای مجازی و یا یادداشت و گلایه... تناقض رفتاری و عملکردی نمی تواند ویروس به این پیچیدگی را کنترل کند. زمین گیر کردن ویروس به این خطرناکی نیاز به برنامه ریزی دقیق و برنامه های راهبردی و البته اجرای بسیار دقیق تر آن در نقطه به نقطه کشور دارد...

کنترل کرونا با گریه، التماس، یادداشت، گلایه و استوری!

سلامت نیوز:کرونا نه با گریه و زاری و التماس کنترل می‌شود و نه با خبر و پست و استوری گذاشتن در فضای مجازی و یا یادداشت و گلایه... تناقض رفتاری و عملکردی نمی‌تواند ویروس به این پیچیدگی را کنترل کند. زمین گیر کردن ویروس به این خطرناکی نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و برنامه‌های راهبردی و البته اجرای بسیار دقیق تر آن در نقطه به نقطه کشور دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، شاید همان روز که سفرهای نوروزی آزاد شد و مجوز سفر به شهرستان‌های زرد و آبی را گرفتیم تا آنها هم نارنجی و قرمز شوند باید می‌دانستیم که پس از نوروز شاهد فاجعه در استان‌های با وضعیت زرد و آبی خواهیم بود چرا که افراد از نقاط قرمز و نارنجی به نقاط زرد و آبی رفته و ویروس هم با آنها سفر می‌کند و جابجا می‌شود. این بود قصه‌عجیب رشد صعودی کرونا در ایران...

این بی‌برنامگی و مدیریت ضعیف سفرها در نوروز آن هم برای زمین‌گیر کردن بیماری با این گستردگی و شیوع بالا و ویروسی که هزار چهره دارد و هر روز یکی رارو می کند به این سادگی ها هم نیست. وزیر بهداشت می گوید «در مورد کنترل سفرها کسی به حرف من گوش نکرد، امروز با گرفتاری بسیار سنگینی مواجه هستیم هنوز بستری ها در حد پیش‌بینی نیست و مشخص نیست که چه اتفاقی در انتظار ماست. او ادامه می‌دهد «اجازه ندادیم صفحه مرغ و تخم‌مرغ برای دارو تکرار شود و تامین کسری‌ها را از روز اول دنبال کردیم حتی باور نمی‌کردند واکسن تولید کنیم...» کاری نداریم به چند و چون حرف و حدیث‌ها و پیگیر جزئیات هم نمی‌شویم اما کلی بگوییم مگر تامین بهداشت و حفظ سلامت مردم از وظایف وزارت بهداشت نیست؟ پس چرا هنوز شاهد چنین اظهاراتی هستیم.کرونا در استان بوشهر دیوانه وار می‌تازد و جان‌های عزیز مردم را درگیر می‌کند اما همچنان مراسمات عروسی و عزای‎‌ چند صد نفری در حال برگزاری است. این نکته بسیار مهم است که چرا با وجود دانشتن خطرات بعدی و البته شرایط بحرانی کشور، اجازه برگزاری مرایم عروسی داده می‌شود و چرا برای لغو و یا عدم برگزاری مراسمات در راستای کنترل اپیدمی اقدام سریع و جدی انجام نمی‌شود؟

ابلاغ و بخشنامه‌های مرتبط با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خوب است اما زمانی که ضمانت اجرا و بازدید و نظارت مستمر بر عملکرد واحدهای مختلف برای شناسایی تخلفات و عدول از قوانین و البته اعمال قانون، و جریمه –در صورت عدم اجرای قوانین و سرپیچی از دستورالعمل‌ها که تخلف محسوب می‌شود- وجود داشته باشد. همانطور که محمدتقی ایرانی، معاون سیاسی استاندار بوشهر روزهای گذشته در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان بوشهر عنوان کرد: «نظارت بر رعایت پروتکل‌ها همچنان به صورت سختگیرانه باید دنبال شود، با هرگونه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بدون تعارف برخورد خواهد شد زیرا اگر یک سر سوزن غفلت کنیم فاجعه غیرقابل‌جبران به وجود خواهد آمد. لذا دستگاه‌های مربوطه با کسانی که دستورالعمل‌های بهداشتی و محدودیت‌های اعلام‌ شده را رعایت نمی‌کنند بدون تعارف برخورد کنند.»

به گفته معاون استاندار بوشهر «در حال حاضر بوشهر دچار شرایط قرمز جنگ کرونایی شده، وضعیت کنونی استان بوشهر ناگوار و بسیار نگران‌کننده است که خروج از آن نیازمند اقدام فوری و جدی است. ویروس کرونا که زندگی عادی مردم جهان را مختل کرده است، گویا تمام‌شدنی نیست و همت همگانی مردم را می‌طلبد تا این داستان را به پایانی خوش نزدیک کند.»

محمدتقی ایرانی همچنین گفته است: «صدای آژیر قرمز در دوران دفاع مقدس که به صدا درمی‌آمد، معنی و مفهوم آن این بود که حمله هوایی انجام خواهد شد به پناهگاه‌ها بروید، در حال حاضر بوشهر دچار شرایط قرمز جنگ کرونایی شده است. شرایط جنگی نیازمند نوع رفتار و برخورد در آن شرایط است، وضعیت جنگی، آرایش جنگی هم می‌خواهد، طبیعتاً در شرایط کرونایی، برخی سخت‌گیری‌ها باید اعمال شود. وضعیت کنونی استان بوشهر ناگوار و بسیار نگران‌کننده است که خروج از این وضعیت نیازمند اقدام فوری و جدی است.»

روز گذشته با اعلام وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌های دشتستان و دیلم، بخش بیشتری از استان بوشهر در شرایط قرمز قرار گرفت و به این ترتیب از شهرستانهای ده گانه استان بوشهر، دشتستان، دیلم و بوشهر در وضعیت قرمز، گناوه، تنگستان، کنگان و عسلویه در وضعیت نارنجی و دشتی، جم و دیّر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند و طبیعتا این مناطق نیز با ادامه سفر و جابجایی افراد و به خصوص نیروی کاری بین شهرستان‌های قرمز و زرد و نارنجی به زودی به شرایط بحرانی چون بوشهر و دشتستان خواهند رسید.

در این میان نقش رئیس دانشگاه علوم پزشکی به عنوان رئیس ستاد کرونای استان بسیار پراهمیت و کلیدی است، جایی که می‌تواند با توجه به اختیارات و البته مسئولیت مهمی که در برابر سلامت و جان مردم بر عهده دارد نسبت به هر گونه اتفاق و بی‌توجهی به قوانین از برگزاری یک جلسه در ادارات تا مراسم عروسی و یا نادیده گرفتن و دور زدن قوانین واکنش صحیح نشان دهد و بدون معطلی برخورد لازم را انجام دهد تا شاهد تکرار رفتارهای غلط و بروز فاجعه‌ای همچون آنچه امروز شاهد آن هستیم نباشیم. اما ضعف نظارت در زمینه کنترل بیماری موجب شده در مدت زمان کوتاهی استان بوشهر به وضعیت انفجاری رسیده و شاهد افزایش و رشد صعودی ابتلا به ویروس کرونا و انواع جهش‌یافته آن باشیم.

در نقاط مختلف شهرستان‌ها و البته روستاها علی‌رغم شرایط بحران و وضعیت خطرناک شیوع کرونا، باز هم شاهد تجمعات و مراسمات هستیم. ضمن اینکه در بسیاری از ادارات نیز قوانین و پروتکل‌های مربوط به دورکاری و مصوبات ستاد مبارزه با کرونا اجرا نشده است. امروز نظارت و پیگیری و کنترل وضعیت اجرای پروتکل‌ها و مصوبات حلقه گمشده‌ی زنجیره مبارزه با کرونا است و همین امر نیز –اشکال در اجرا علی‌رغم وضع برخی قوانین درست- موجب شکست مکرر ما از کرونا می‌شود.

حالا که کرونای انگلیسی، برزیلی، عراقی و... و انواع مختلف ویروس به گفته مسئولین منحوس در جای جای کشور دست افشانی می‌کند و مردم بی پناه مظلوم تر از همیشه با مشکلات عدیده اقتصادی و اجتماعی در معرض مستقیم ابتلء و مرگ مظلومانه قرار دارند باز هم می‌شود چاره‌ای اندیشید و از مدیریت بیماری در سالی که گذشت –در ایران و جهان- درس گرفت و اقدامات بهتر و نتیجه بخش تری را امتحان کرد.

گریه وزارت بهداشت عسلویه   اخبار برگزیده
  

"عملیات روانی انتخابات"من هم مثل بسیاری از فعالان مدنی و سیاسی نگران سرنوشت ایران و مردم هستم اما هیچ وقت معلول را بجای علت نمی نشانم.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری روزنامه روزنامه کیهان 

  

پدرخوانده‌ها را به وحدت تشویق می‌کنیم/ نبود نماینده حزبی زن در «شورای وحدت» نقصان بزرگی است/ چرا مشارکت زنان در انتخابات ریاست جمهوری فقط به رأی دادن خلاصه شده؟/شورای نگهبان تفسیر روشن «رجل سیاسی» را ارائه دهددبیرکل جامعه زینب(س) در گفت‌وگو با ایلنا به تشریح آخرین فعالیت‌های این تشکل، حضور و فعالیت‌شان در شورای وحدت و نظر این مجموعه درباره حضور و مشارکت زنان در انتخابات‌ها پرداخت.
ایلنا شوراهای شهر شوراهای شهر و روستا بهار 

  

پس لرزه‌های یک تصمیم بورسی25 بهمن ماه سال 1399، دامنه نوسان بورس با هدف تعادل بخشی به بازار سرمایه از حالت متقارن مثبت و منفی پنج به حالت نامتقارن مثبت 6 و منفی دو درامد تا شاید ضمن اینکه ترمز هیجانات منفی در بازار کشیده شود، سهام داران نیز ضرر کمتری را متحمل شوند.
اقتصادنیوز ماه سرمایه سهام 

  

ایران و عربستان دور دوم مذاکرات خود را برگزار می‌کنندمنابع آگاه از برگزاری دور دوم مذاکرات میان ایران و عربستان خبر دادند.
ایلنا ایران ایران و عربستان وین 

  

پشت پرده فروش ارزان خودروهای ایرانی در کشورهای عربیمدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: این موضوع که قیمت خودروهای ایرانی در بازار خارجی کمتر از بازار داخلی است کاملا تکذیب می‌شود و رقم 1500 دلار برای برخی خودروها در بازار خارجی نیز صحت ندارد.
خودروتک خدمات پس از فروش ایران خودرو خودرو 

  

خبر مهم: پرسپولیس میزبان استقلال می‌شودبا شکست تیم استقلال و دیگر اتفاقاتی که در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا رخ داد، حالا دربی پایتخت در یک هشتم نهایی، جزو محتمل‌ترین مسابقات خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس استقلال فوتبال 

  

روحانی: واکسن پولی هم داریم«هیچ کشوری در دنیا واکسن را به مردم نفروخته‌است»؛ مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا این را می‌گوید و تأکید می‌کند «اگر واکسن پولی در ایران اجرایی شود، رتبه اول بی‌کفایتی در جهان را کسب می‌کنیم».
مثلث حسن روحانی درمان محمدرضا گلزار 

  

اگر قالیباف در انتخابات رای بیاورد چه بر سر مملکت خواهد آمد؟کامبیزنوروزی حقوقدان در کانال تلگرامی خود خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی در باره خطاهای او والیاس نادران، رئیس کمیسیون تلفیق مجلس سوال کرد.
۵۵ آنلاین مجلس شورای اسلامی بودجه ریاست جمهوری 

  

محمدرضا خاتمی گزینه جدید اصلاح طلباندر حال حاضر محمدرضا خاتمی از ظرفیت‌های اصلاح‌طلبان پس از گزینه‌های حذفی است
فردا اصلاح طلبان محمدجواد ظریف شورای نگهبان 

  

رصد بازدهی بازار خودرو با بررسی قیمت 7 پرتقاضابا نگاهی به منحنی قیمت خودروهای منتخب در بازه زمانی انتهای اسفند 99 تا آخر فروردین 1400، مشخص می‌شود بازار خودرو در این مدت نزدیک به 5/ 7 درصد بازدهی داشته است. در واقع اگر این خودروها را به‌عنوان یک سبد کلی محصول در نظر بگیریم، ارزش آن در انتهای فروردین، حدود هشت درصد نسبت به آخر اسفند بیشتر شده است.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

«جبهه اصلاحات ایران» برای انتخاب کاندیدا وارد مصادیق نشده است/ فضا برای حضور نامزدهای متعدد فراهم نیست/ آقای خاتمی برای حضور در انتخابات با موانع رو‌به‌رو استدبیرکل حزب پیشرو اصلاحات ایران گفت: جبهه اصلاحات تاکنون نامزدی را برای حضور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری انتخاب نکرده است.
ایلنا ایران انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

احمدی‌نژاد: 25 سال است در این مملکت خوردند و بردنداحمدی نژاد وقتی(درسال84) کاندیدا شد در صداوسیما گفت 25 سال است در این مملکت خوردند و بردند، من گفتم اگر حضرت امام بود و این حرف‌ها را می‌شنید می‌گفت صلاحیتش را تأیید نکنند. به‌خصوص اوایل انقلاب کسانی که در این مملکت کار کردند، واقعا افراد صادقی بودند و اگر توانستیم در جنگ‌ها و بحران‌ها بالا بیاییم، با وجود اینکه آمریکا این‌طور نمی‌خواست.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

رفتار زشت بازیکن پرسپولیس دوباره تکرار شد/ در انتظار تصمیم قاطع یحییدلیل احترام نگذاشتن به تصمیم یحیی از سوی برخی از بازیکنان پرسپولیس مشخص نیست و محمدحسین کنعانی‌زادگان هم حرکتش را تکرار کرد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو محمدرضا گلزار 

  

نماینده ایران در مذاکره با عربستان چه کسی بود؟خبرگزاری فرانسه در گزارشی به نقل از منابعی با تأیید دیدار طرف‌های سعودی و ایرانی در بغداد، هدف از آن را تلاش برای بهبود روابط میان ریاض و تهران اعلام کرد.
اقتصادنیوز ایران عربستان فرانسه 

  

رؤسای قوا نامزد انتخابات نشوند/ اصولگرایان روی کاندیداتوری قالیباف به اجماع نمی‌رسند/ تعدد نامزدها همواره باعث شکست جریان اصولگرایی شده استدبیر سیاسی جبهه ایستادگی، گفت: توصیه من این بود که روسای قوا نامزد انتخابات نشوند؛ به لحاظ اینکه آن‌ها اکنون مسئولیت‌هایی که دارند که اگر به خوبی انجام دهند نفع آن برای مردم بیشتر است.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان رسانه 

  اخبار داغ
  

توصیه‌های کرونایی؛​​​​​​​ برای مراقبت از بیمار در خانه نیاز به استفاده از «گان» نیستسلامت نیوز: رعایت نکات بهداشتی مهم ترین عوامل در پیشگیری از بیماری کرونا به شمار می رود و رعایت دستورالعمل ها می تواند منجر به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، طبق اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا سه عامل رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی دست ها مهم ترین عوامل در قطع زنجیره کرونا به شمار می رود...
سلامت‌نیوز سلامت خانواده ویروس 

  

کرونا یا حساسیت؟ مساله این است!سلامت نیوز: دکتر حمیدرضا قادری توضیح می دهد حساسیت فصلی چیست و باید با آن چه کرد. به گزارش سلامت نیوز روزنامه جام جم نوشت: این روزها مشکل کسانی که با حساسیت فصلی دست و پنجه نرم می کنند دو چندان شده است. اول از همه باید با ترس خودشان کنار بیایند و بعد به اطرافیان شان ثابت کنند فقط درگیر یک جور حساسیت فصلی شده و کرونا نگرفته اند...
سلامت‌نیوز اینترنت استرس سلامت 

  

اولین ابتلا به ویروس کرونا در مراسم حمل مشعل المپیککمیته برگزاری بازی‌های المپیک اعلام کرد که تست کرونای یکی از شرکت کنندگان در مراسم حمل مشعل المپیک مثبت شده است.
اعتماد ویروس المپیک بازی 

  

کرونا همچنان در ژاپن قربانی می‌گیرد/ اعلام شرایط اضطراری در توکیوشیوع کرونا باعث شد تا دولت ژاپن در شهر میزبان المپیک و چند منطقه دیگر شرایط اضطراری اعلام کند.
اعتماد ژاپن دولت المپیک 

  

اگر این کار انجام دهید در بورس ضرر نمی‌کنید!معاملات اختیار معامله از ابزاری است که در شرایط کنونی بازار با پایین آوردن ریسک از زیان افراد جلوگیری می‌کند.
گسترش کار بازی پول 

  

رقیب بورس با قدرت وارد بازار شد!یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در فروردین‌ماه بازار رمز ارزها رقیب اصلی بازار سرمایه بود، به گونه‌ای که هر چه از ارزش معاملات بازار سهام کاسته می‌شد به ارزش معاملات رمز ارزها از طریق صرافی‌های غیرمجاز در داخل کشور اضافه می‌شد.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری سرمایه ماه 

  

بازیگر سریال ایرانی کرونا گرفت! +عکسمحمد حیدری، بازیگر سریال همبازی با انتشار این عکس از ابتلایش به کرونا خبر داد. او در یادداشتی نوشت:
فردا سریال ایرانی عکس خبرآنلاین 

  

دستورالعمل های دولت، عامل تداوم روزهای منفی بورس تهران | دلایل کاهش 327 هزار میلیارد تومانی بورس در یک ماهه فروردین 1400؟ | سهامداران بورسی، موافق کاهش نرخ ارز نیستند!رادان: ترجیح افراد عادی این است که در کمترین زمان به سود برسند. اساساً برای سرمایه گذار خُرد و برای پول های کوچک، دعوت به صبر بلند مدت، یک مقدار حالت تئوریک و شعاری دارد
۵۵ آنلاین دولت سازمان بورس و اوراق بهادار بورس تهران 

  

شناسایی ویروس جهش یافته کرونا در بلژیک با ورود دانشجویان هندیمقامات بهداشتی بروکسل از شناسایی نوع هندی ویروس جهش یافته کرونا در 20 دانشجوی هندی که اواسط ماه جاری میلادی وارد بلژیک شد، خبر داده اند. بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، این نوع ویروس کرونا به دلیل «جهش مضاعف» آن به مراتب از دیگر گونه ها مسری تر است.
۵۵ آنلاین ویروس بلژیک ماه 

  

قیمت دلار آزاد در سوم اردیبهشتنرخ دلار در صرافی‌های رسمی با قیمت 23 هزار و 333 تومان معامله می‌شود.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

صف‌های بورس ساختگی بود؟عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس گفت: حقوقی‌هایی که سرمایه‌های خود را از بازار سرمایه خارج کردند عمدتا آن را صرف سرمایه‌گذاری در بازار‌های موازی، پرداخت معوقات کارمندانشان یا سرمایه‌گذاری در کشور‌های دیگر کردند.
گسترش مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس سرمایه 

  

آسیب‌ های مفصلی ناشی از اضافه وزن، یکی از اثرات کروناستجراح و متخصص استخوان و مفاصل در بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا از توابع استان فارس گفت: اضافه وزن و آسیب‌های مفصلی یکی از اثرات شیوع کروناست که باید به طور جدی مورد توجه قرار بگیرد.
۵۵ آنلاین وزن ورزش پیاده روی