ایلنا   |  اجتماعی  |  

اقدام موثری برای جمع‌آوری دکل‌های غیرمجاز تهران انجام نشده است

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در تذکری در خصوص عملکرد شرکت ارتباط مشترک شهر گفت: کارگروه صدور مجوز نصب دکل تبدیل به دو کارگروه اصلی و فرعی شده و کارگروه فرعی مبادرت به صدور مجوزهای بی‌ضابطه کرده است.

اقدام موثری برای جمع‌آوری دکل‌های غیرمجاز تهران انجام نشده است

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در تذکری در خصوص عملکرد شرکت ارتباط مشترک شهر گفت: کارگروه صدور مجوز نصب دکل تبدیل به دو کارگروه اصلی و فرعی شده و کارگروه فرعی مبادرت به صدور مجوزهای بی‌ضابطه کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد علیخانی، در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران در تذکری درخصوص عملکرد مالی و اجرائی شرکت ارتباط مشترک شهر گفت: شرکت ارتباط مشترک شهر وابسته به شهرداری است و در این شرکت سهم شهرداری تهران 51 درصد و سهم اپراتورها 49 درصد است. 

او با بیان اینکه وظیفه و فلسفه این شرکت ایجاد درآمد پایدار، ساماندهی دکل‌ها و نظم بخشیدن به سیما و منظر شهری است گفت: شهرداری تهران به جای استفاده از توان کارشناسی و مدیریتی کارکنان رسمی خود در این حوزه کارکنان شرکت‌های اپراتوری و افراد خارج از شهرداری را به عنوان مدیر عامل منصوب می‌کند که متاسفانه در دو سال اخیر به دلیل سومدیریت باعث تضییع حقوق شهرداری و بروز مشکلات عدیده‌ای شده است. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: در دو سال گذشته حدود دو هزار مجوز نصب دکل در تهران صادر شده است که بیشتر آن‌ها مربوط به اپراتور یکی از شرکت‌ها بوده است که مدیر عامل وقت شرکت ارتباط شهر نیز از مدیران وقت آن اپراتور بوده است. 

او افزود: کارگروه صدور مجوز نصب دکل تبدیل به دو کارگروه اصلی و فرعی شده است که کارگروه فرعی غیرقانونی است و مبادرت به صدور مجوزهای بی‌ضابطه کرده است در حالی که تهران از وجود دکل‌های مخابراتی اشباع شده و باید سریعا از آشفتگی به وجود آمده جلوگیری شود. متاسفانه شرکت مذکور درخصوص جمع آوری دکل‌های غیرمجاز در طی دو سال گذشته هیچ اقدام موثری انجام نداده است. 

علیخانی گفت: 207 رای قطعی صادره در کمیسیون ماده 100 در این شرکت موجود است که مدیریت قبلی این شرکت این آرا را با صدور مجوز بلا اثر اعلام کرده و معاونت شهرسازی نیز درخواست ابطال تعداد زیادی از مجوزهای صادره در کارگروه را کرده است. این امر باعث ایجاد تناقض در رفتار شهرداری تهران در نحوه عملکرد صدور و ابطال مجوز گردیده است. 

او افزود: این موضوع به نفع اپراتورها بوده و آرا کمیسیون ماده 100 را نیز تضعیف می‌کند. 

او با بیان اینکه صدور مجوز نصب دکل برای اپراتورها با توجه به سهامدار بودن آنها در این شرکت باعث درامدزایی برایشان می‌شود گفت: چرا که مبالغ پرداختی برای اخذ مجوز نصب دکل در پایان سال به عنوان سود سهام شرکت به حساب آن‌ها برگشت داده می‌شود. 

علیخانی با اشاره به اینکه تایلا که سهامدار 16 درصدی در این شرکت است اپراتور نمی‌باشد گفت: تجهیزات فنی خود را به همراه اول واگذار کرده و صرفا از درامد و سودحاصل از این شرکت بهره‌مند می‌شود. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل تهران خطاب به شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران باید هرساله بابت افزایش اجاره بهای فضاهای شهری در اختیار اپراتورها اقدام کند که بنابر اطلاعات واصله توسط معاونت مالی و اقتصادی اپراتورها در دوره مدیریت قبلی از پرداخت اجاره بها امتناع نموده و موضوع را به هیات کارشناسی ارجاع داده و پس از اظهار نظر اجاره بهای کل تا پایان سال 1400 را پرداخت کردند تا دیگر مشمول سالانه اجاره بها نشوند. 

علیخانی افزود: متاسفانه شرکت مذکور مبلغ 40 میلیارد تومان نزد بانک‌ها اقدام به ایجاد سپرده کرده و از این محل به پرداخت وام به مدیران بعضا با سودهای کمتر از حد معمول و در برخی موارد به صورت تکراری به یک نفر مبالغی بین 20 تا 160 میلیون وام پرداخت می‌کند که تخلف واضح و آشکار است. 

او با تاکید بر اینکه صدور هرگونه مجوز نصب دکل صرفا از طریق معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران باید به عمل آید گفت: شرکت مذکور حق هرگونه مجوز نصب دکل خارج از ضابطه را ندارد. 

علیخانی در پایان پیشنهاد کرد تا شورای شهر حسابرس مستقلی را برای بررسی عملکرد این شرکت انتخاب نماید.

شهرداری تهران تهران شورای شهر تهران   اخبار برگزیده
  

هشدار قاطع ایران به اعضای شورای حکامشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در پی توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران که در چارچوب اقدام تلافی‌جویانه به عدم تحقق منافع برجامی اش انجام شده بود، نشست ویژه ای برگزار کرد.
گسترش ایران جمهوری اسلامی ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

بایدن می‌خواهد برای ایجاد ارتباط با ایران، رابطه با عربستان را تخریب کندوزیر امور خارجه پیشین آمریکا به بیان اظهارات بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران عربستان مایک پمپئو 

  

کریمی بیش از حد انتظار رای آورد/ همه فکر می‌کردند او نهایت 6 رای بیاورد/ اگر به سابقه فوتبالی باشد پله و مارادونا باید رئیس فیفا می‌شدند/ ما به افرادی مثل علی خطیر نیاز داریممدیرعامل سابق استقلال: چرا ما باید فردی را که متخصص است و در مجامع بین المللی نفوذ دارد را به خاطر صحبت‌های احساسی هواداران کنار بگذاریم.
ایلنا علی کریمی زمین باشگاه پرسپولیس 

  

صعود 8 هزار واحدی بورس تهران/ شاخص کل سبزپوش شدشاخص کل بورس تهران در شروع معاملات بازار سرمایه با رشد 8300 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 190 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص 

  

محمد اشرفی اصفهانی گفت‌: مردم این روزها فشارهای زیادی متحمل می‌شوند و با این اوصاف طبیعی است انگیزه‌ای برای رأی دادن پیدا نکنند. در چنین شرایطی تغییر رویه آقایان در شورای نگهبان بیش از پیش ضرورت دارد چراکه رد صلاحیت‌های فله‌ای اوضاع را سخت‌تر و کشور را وارد بحران‌های هزینه‌سازی خواهد کرد.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان ایران خودرو 

  

تلاش خاتمی برای ترمیم روابط با رهبریعضو شورای شهر تهران گفت: اگر خاتمی می خواست این نامه را بولد کند اول آن را به مطبوعات می‌داد.
فردا اصلاح طلبان شورای شهر تهران تهران 

  

مقایسه ایران خودرو تارا و کیا سراتو 1600 مونتاژایران خودرو تارا در آستانه ورود به بازار است. بعد از دنا پلاس و شاهین حالا می‌توان یک رقیب دیگر را نیز برای این خودرو دست و پا کرد؛ سراتو 1600 مونتاژ سایپا.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

حمایت جنجالی رئیس جدید فدراسیون از سرمربی تیم ملی!+جزئیاترئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران حمایت خود را از سرمربی تیم ملی اعلام کرد.
خانه فوتبال فدراسیون فوتبال بازی تیم ملی فوتبال ایران 

  

استاندار تهران: اگر با تور سفر می کنید باید تست PCR دهید| اعلام استاندار تهران: سفرهای نوروزی فقط به شهرهای آبی و زرداستاندار تهران: اگر با تور سفر می کنید باید تست PCR دهید. استاندار تهران اعلام کرده است، سفرهای نوروزی فقط به شهرهای آبی و زرد میسر است. استاندار تهران گفت: تست «پی. سی. آر» افرادی که با تور به شهرهای آبی و زرد مسافرت می‌کنند، باید منفی باشد.
۵۵ آنلاین تهران سفر ویروس 

  

نامزد معاونت وزارت خزانه‌داری آمریکا برای ایران شرط گذاشتنامزد معاونت وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ایران تنها در صورتی مشمول تسهیل تحریم‌ها می‌شود که به اجرای کامل تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای سال 2015 میلادی بازگردد.
مثلث ایران سینمای ایران سکه و طلا 

  

قیمت خودرو 8 روز بدون افزایش یا کاهش قابل ملاحظهبررسی‌ها ز بازار خودروی تهران در روز جاری حاکی از سکون و ثبات در قیمت‌هاست. هرچند با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و افت مدل خودروها، واسطه‌ها خودروهای بیشتری در بازار عرضه می‌کنند، اما خریدها همچنان محدود و تک ‌فروشی است.
خودروتک قیمت ایران خودرو واردات خودرو 

  

نمی‌توانید از دست ملت در بروید!محمود احمدی‌نژاد: خودشان می‌کشند، خودشان هم مراسم عزاداری میگیرند و بعد هم دیگران را متهم می‌کنند! اطلاع دارم کجا و چه کسانی چه تصمیماتی میگیرند. اینها را گفته‌ام و ضبط کرده‌ام و چندین جای مطمئن گذاشته‌ام. نمیتوانند از دست ملت در بروند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دورهمی عزاداری 

  

اصلاح‌طلب‌نماها در پی غنیمت هستندصحنه سیاسی کشور برای اصلاح‌طلبان در شرایط فعلی چندان باثبات به نظر نمی‌رسد و سدهای زیادی از جمله ردصلاحیت در مسیر آن‌ها قرار دارد اما سوال اساسی‌تر این است که آیا اصلاح‌طلبان فقط در قدرت می‌توانند برنامه‌های خود را اجرا کنند؟
مستقل‌آنلاین اصلاح طلبان پنبه روزنامه 

  

آیا بایدن در مسیر نابودی مهم‌ترین میراث سیاست خارجی اوباما قرار دارد؟اقتصادنیوز: بمباران اخیر تاسیسات نظامی در سوریه توسط ایالات متحده و جلسه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد بررسی آخرین وضعیت پرونده هسته‌ای ایران، آینده برجام را با ابهامات فراوانی مواجه ساخته است.
اقتصادنیوز سیاست خارجی سوریه آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

محمود احمدی نژاد ترور می‌شود؟+فیلممحمود احمدی نژاد در ادامه اظهارات جنجالی اش اینبار از تهدید به ترورش حرف زده است.محمود احمدی نژاد در ادامه اظهارات جنجالی اش اینبار از تهدید به ترورش حرف زده است.
فردا احمدی نژاد جمهوری اسلامی ایران انقلاب اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهانبنا بر آمارهای رسمی تا روز سه‌شنبه 2 مارس (12 اسفند) بیش از 115 میلیون و 76 هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا و گونه‌های جهش یافته آن مبتلا شده‌اند. تا این تاریخ بیش از 2 میلیون و 552 هزار نفر نیز در پی ابتلا به کووید19 جان باخته‌اند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت ویروس برزیل 

  

مدیرعامل فایزر: مردم هرسال باید واکسن کرونا را دریافت کنندویروس کرونا به بزرگترین بحران کنونی بشر تبدیل شده و بیش از 2.5 میلیون نفر را به کام مرگ کشانده. در حالی که واکسن‌های مختلفی برای مقابله با آن توسعه پیدا کرده‌اند، جهش‌ها باعث شده برخی به تزریق سالانه واکسن کرونا اشاره کنند. حالا مدیرعامل فایزر هم ایده واکسیناسیون سالانه کرونا را مطرح کرده است.
برنا ویروس واکسیناسیون مرگ 

  

هفته آینده تولید انبوه واکسن کرونا آغاز می‌شودرئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: از 6 مسیر ساخت واکسن را دنبال کردیم که در یک مسیر با سرعت بیشتری جواب گرفتیم که تولید واکسن از ویروس کشته بود و این امر در ایران سابقه داشته است و هفته آینده تولید انبوه آن را شروع می‌کنیم.
۵۵ آنلاین تولید گاز ایران 

  

محققان سرطان سینه را یکی از عوارض واکسن کرونا می‌دانندمحققان هشدار دادند بروز سرطان سینه یکی از عوارض احتمالی واکسن کرونا بوده و انجام ماموگرافی سالانه برای دریافت‌کنندگان واکسن کروناویروس ضروری است.
مملکت‌آنلاین سرطان سرطان سینه رادیولوژی 

  

وزیر کشور: وضعیت خوزستان از امروز ویژه اعلام می‌شود / در زمینه اجرای مصوبات ستاد کرونا به‌روز هستیم / تمامی دستگاه‌ها امکانات خود را به خوزستان سرازیر کنندوزیر کشور در جلسه قرارگاه ملی مبارزه با کرونا گفت: ما از امروز وضعیت خوزستان را ویژه اعلام کردیم و ویژه از این جهت است که تمامی دستگاه‌ها باید امکانات خود را به این استان سرازیر کنند.
اعتماد عراق عبدالرضا رحمانی فضلی بسیج 

  

تست مقعدی کرونا دردسر تازه چینبرخی از مسافران و مهاجران ژاپنی اظهار کردند که آزمایش PCR مقعدی چین، پریشانی و ناراحتی زیاد روانی برایشان ایجاد کرده است.
۵۵ آنلاین چین واشنگتن پست روزنامه 

  

هشدارها و خطرات جدی موج چهارم کرونا را جدی بگیریمبا توجه به شروع موج چهارم کرونا در کشور و مجاورت استان اصفهان در کانون کرونای انگلیسی (استان خوزستان) و ... جلسه ویژه ستاد کرونای ذوب‌آهن اصفهان برگزار شد.
شما‌نیوز استان خوزستان وزارت بهداشت کودکان 

  

پرونده بورسیه‌ها در مجلس به کجا رسید؟کمیته فرهنگی اجتماعی کمیسیون اصل نود قرار است به زودی گزارشی درباره وضعیت جذب و استخدام بورسیه ها در دانشگاه ها منتشر کند.
فردا شورای عالی انقلاب فرهنگی وزارت علوم معاون پارلمانی 

  

بچه ها را برای خانه‌نشینی در دوران کرونا چگونه قانع کنیم؟یکی از مسائل پر تکرار این روزها سروکله زدن با نوجوانانی است که این روزها با وجود خطر ابتلاء و انتقال کووید-19 نگه داشتن آن‌ها در خانه دشوار است.
برنا