ایلنا   |  اقتصادی  |  

امضای توافق نامه بین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و 12 دستگاه اجرایی

وزیر کشور با اعلام خبر امضای توافق نامه بین ستاد مبارزه باقاچاق کالا وارز و 12 دستگاه اجرائی، تاکید کرد: با نظارت قانون مند بر روند فعالیت های اقتصادی تجاری و مالی، کنترل های خوبی خواهیم داشت.

امضای توافق نامه بین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و 12 دستگاه اجرایی

وزیر کشور با اعلام خبر امضای توافق نامه بین ستاد مبارزه باقاچاق کالا وارز و 12 دستگاه اجرائی، تاکید کرد: با نظارت قانون مند بر روند فعالیت های اقتصادی تجاری و مالی، کنترل های خوبی خواهیم داشت.

به گزارش ایلنا، در چهارمین جلسه اصلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با موضوع سامانه ها که با حضور وزیر کشور و نماینده ویژه رئیس جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد، توافق نامه هایی بین ستاد و 12 دستگاه اجرائی در خصوص زمان بندی تحقق کامل سامانه های مربوط به هر دستگاه به امضاء رسید.

رحمانی فضلی وزیر کشور در این جلسه با مرور روند پیگیری های ستاد در این عرصه، و یادآوری تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس محترم جمهور در این عرصه، از تلاش های دستگاه ها و پیشرفت قابل توجهی که در ماه های اخیر در این عرصه حاصل شده و همکاری همه دستگاه ها و تعامل خوب با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکر کرد و بر گزارش دهی مستمر دستگاه ها تا حصول نتیجه نهائی تأکید کرد.

وزیر کشور در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، چهارمین جلسه اصلی ستاد در خصوص سامانه ها است. می دانیم که مهمترین محور قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در سال 92 تصویب و ابلاغ شد؛ برای بازدارندگی و پیشگیری در امر قاچاق، بحث سامانه هاست و حدود 12 دستگاه اجرایی می بایست این سامانه ها را عملیاتی می کردند.

وزیر کشور افزود: علیرغم تلاشهای این دستگاه ها و با وجود آنکه بخشی از سامانه ها فعال شده است، اما ارتباط سامانه ها با هم و سرویس دهی دستگاه های مختلف اجرایی به همدیگر، کماکان دچار اشکال بود و نهایی نشده است.

نماینده ویژه رئیس جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطر نشان کرد؛ در جلسه امروز ستاد، با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف، یک توافق نامه را فی مابین امضا کردیم و در آن زمان بندی مراحل مختلف منتهی به نهایی شدن و تحقق کامل سامانه‌های دستگاه های مختلف، مورد توافق ما و هر یک از دستگاه ها قرار گرفت.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه حدود 40 سامانه که هر کدام دارای زیرسامانه های مختلفی هستند، موضوع همکاری مشترک دستگاه ها و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است تصریح کرد: تاریخ نهایی اتمام همه این سامانه ها به جز چند مورد محدود، پایان سال 98 خواهد بود؛ که البته، این روند؛ یعنی اجرائی شدن سامانه ها، از مردادماه شروع خواهد شد ولی در پایان سال 98 همه سامانه ها باید فعال باشند و کار کنند.

وزیر کشور افزود: اگر این اتفاق بیفتد، یقیناً در امر پیشگیری و بازدارندگی از قاچاق کالا و ارز و همچنین؛ هدایت مؤثر و نظارت قانون مند بر روند فعالیت های اقتصادی تجاری و مالی، کنترل های خیلی خوبی خواهیم داشت که امیدواریم در اثر آن، ان شاا… از میزان تخلفات کاسته شود، سرعت کارها و ارائه خدمات به فعالیت های تجاری و مالی بالا برود و نهایتاً با اطمینان و اعتماد بیشتری، دستگاههای مختلف اجرایی، تجار، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، ان شاا… بتوانند از ظرفیت ها و خدمات موجود، استفاده کنند.

گفتنی است، روند اجرای سامانه های مختلف هر دستگاه که شامل مراحل تحلیل، طراحی، پیاده سازی، استقرار، بهره برداری و تبادل اطلاعات است، از سوی دستگاه های مختلفی از جمله؛ وزارت دادگستری، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصاد و دارائی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نفت، بانک مرکزی، قوه قضائیه و ناجا دنبال می شود. این روند با نظارت و هدایت مستمر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دنبال می شود.

بانک مرکزی بانک قاچاق   اخبار برگزیده
  

نحوه ترور سردار سلیمانی توسط ترامپ فاش شددر حالی که دولت ترامپ پس از ترور و شهادت سردار سلیمانی تا کنون سه بار از ارائه توضیح در این خصوص به کنگره و مجلس نمایندگان اجتناب کرده است، شبکه سی ان ان گفت که ترامپ در میهمانی جمعه شب خود با جمهوریخواهان گزارشی در باره این ترور ارائه کرد.
مستقل‌آنلاین سردار سلیمانی قاسم سلیمانی دونالد ترامپ 

  

ردصلاحیت‌ تعداد زیادی از نیروهای اصلاح‌طلب قدری عرصه سیاسی را برای این جبهه مبهم کرده است. اسماعیل گرامی‌مقدم، مصطفی هاشمی‌طبا و صادق نوروزی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب برای بررسی ابعاد این ردصلاحیت‌ها و چگونگی حضور اصلاح‌طلبان در این دوره از انتخابات ساعتی را با نامه‌نیوز به گفت‌وگو پرداختند.
نامه نیوز مصطفی هاشمی طبا شورای نگهبان رقابت انتخاباتی 

  

عیدیِ امسالِ کارگران چقدر است؟ کارگرانی که یک‌ شبه کارمند می‌شوند!هر کارگر مشمول قانون کار چه حداقل‌بگیر و چه سایر سطوح، در ماه‌های پایانی امسال باید حداقل 3 میلیون و 32 هزار تومان عیدی بگیرد. در نتیجه هیچ نیروی کاری که دفترچه تامین اجتماعی دارد، نباید کمتر از این میزان به عنوان عیدی دریافت کند.
ایلنا عیدی بیمه تامین اجتماعی تامین اجتماعی 

  

چرا خبری از ارزان شدن خودرو نیست؟فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.
خودروتک فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

نشریه الشرق الاوسط نوشت: هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) تصمیم خود را پیرامون لغو امتیاز میزبانی باشگاه‌های ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، از طریق تماس تلفنی به اطلاع اعضاء رسانده و تصمیم پیشین ای‌اف‌سی را تایید کرده است.
نامه نیوز کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال فوتبال آسیا 

  

چشم انداز قیمت خودرو در 2 ماه آخر سالاین روزها برخی اخبار از افزایش میزان تولید خودرو حکایت دارد. افزایشی که می تواند زمینه ثبات در بازار خودرو را فراهم کرده و در صورت عرضه مناسب به بازار زمینه کاهش قیمت خودرو را نیز فراهم کند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

اگر "ترامپ" برودبه روز موعود استیضاح ترامپ نزدیک می‌شویم، درحالیکه برخی در ایران امید به رای آوردن استیضاح دارند. با رفتن ترامپ طبق قوانین، مایک پنس معاون رئیس جمهور به قدرت می‌رسد، و پنس از تندروترین اعضای حزب جمهوری‌خواه است که در زمان "بوش دوم" موافق حمله نظامی آمریکا به افغانستان و عراق و یکی از مخالفان سرسخت برچیده شدن زندان "گوانتانامو" بود.
مستقل‌آنلاین ترامپ استیضاح درآمد 

  

جانشین فرمانده سپاه: سفیر انگلیس را به میدان آوردند تا به خبیثان داخلی‌شان بگویند ما با شما هستیمجانشین فرمانده کل سپاه گفت: عظمت جبهه حق چنان زیاد است که جبهه باطل نماینده همه شیاطین یعنی سفیر انگلیس را در تهران به میدان آوردند تا به خبیثان داخلی‌شان بگویند ما با شما هستیم. این حماقت بزرگی را که کردند، جواب آن را حتما از مردم خواهند گرفت.
اقتصادنیوز انگلیس تهران تاریخ انقلاب 

  

عراقچی: باید مقابل سوء استفاده عربستان در لغو میزبانی ایستاد+فیلممعاون سیاسی وزیر امورخارجه کشورمان نسبت به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در قبال میزبانی ایران واکنش نشان داد.
مثلث عربستان کنفدراسیون فوتبال آسیا معاون سیاسی 

  

دیدارجانسون و ماکرون؛هنوز به برجام متعهد هستیم«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس و «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه روز یکشنبه در حاشیه نشست برلین، مدعی شدند که به توافق هسته‌ای با ایران متعهد هستند.
مثلث دونالد ترامپ رئیس جمهور دولت 

  اخبار داغ
  

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: این استان رتبه 25 تورم کشور را دارد.
صراط کرمانشاه استان کرمانشاه تورم 

  

برنامه های بانک سینا برای ایجاد ارزش افزوده و رضایتمندی مشتریانمدیرعامل بانک سینا در بازدید از مدیریت منطقه غرب تهران و البرز و شعبه فاطمی، گفت: خلق درآمد، صرفه‌ جویی در هزینه ها و ارتقای بهره‌وری از جمله شاخص های مهمی است که زمینه رضایتمندی مشتریان را فراهم می آورد و بانک سینا برنامه های مناسبی را برای تقویت این بخشها در نظر دارد.
ایلنا بانک حوزه صرفه جویی 

  

کریستوف پیانتک، ستاره لهستانی میلان مورد توجه بارسلونا قرار گرفته است.
ورزش۳ بارسلونا ایتالیا لوییس سوارز 

  

دلار دیگر ارزان خواهد شد؟!اقتصادنیوز: ​با توجه به احتمال همکاری چین و آمریکا در تحریم نفت ایران، فعال‌سازی مکانیسم ماشه توسط اروپا و بالارفتن تنش در منطقه به دلیل درگیری نظامی ایران و آمریکا احتمال اینکه دوباره شاهد دلار 11,000 تومانی باشیم بسیار کم است و در صورت کاهش قیمت احتمالا مقاومت روانی 12,000 تومانی بسیار قوی عمل می‌کند.
اقتصادنیوز دلار چین ایران و آمریکا 

  

امضای 27 قرارداد به ارزش 6.5 میلیارد پوند میان انگلیس و آفریقانخستین نشست سرمایه‌گذاری مشترک انگلیس و افریقا در لندن، روز دوشنبه با عقد 27 قرارداد تجاری به ارزش 6.5 میلیارد پوند به پایان رسید.
برنا قرارداد پوند انگلیس 

  

عذرخواهی جالب لیورپول بابت لوویس سوارز!اخیرا اسکای اسپورتس بسیار به مساله نژادپرستی در فوتبال می‌پردازد. پاتریس اورا، مدافع منچستر یونایتد هم اخیرا به ماجرای سال 2011 اشاره کرد که در بازی با لیورپول، لوییس سوارز به او توهین نژادپرستانه کرد.
شما‌نیوز باشگاه لیورپول لیورپول لوییس سوارز 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ رشد آرام و ناتوانی دلاروسکه در شکستن سطوح مقاومتیاقتصادنیوز؛ امروز دوشنبه 30 دی‌ماه 1398 دلار آمریکا در بازار آزاد روی مدار صعودی از مرز 13500 تومانی عبور کرد اما توان افزایشی خاصی برای عبور از مرز مقاومتی 13600 تومانی نشان نداد و نهایتاً در بازه 13510 تا 13540 تومان قیمت خورد. سکه طرح جدید امروز از میانه کانال 4.8 میلیون تومانی به سمت مرز 4.9 میلیون تومانی حرکت کرد اما توان عبور از این مرز مقاومتی را نداشت...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران پایتخت