مهر   |  فرهنگی  |  

حتی جنازه‌اش هم تسلیم نشد

خبرگزاری مهر؛ گروه مجله: شهادت مظلومانه خبرنگار الجزیره «شیرین ابوعاقله» و سپس حمله وحشیانه نظامیان اسرائیلی به تشییع جنازه و تشییع‌کنندگان او موجی از واکنش‌ها را در میان فعالین سیاسی و کاربران فضای مجازی در سراسر جهان به راه انداخته است. این جنایت چنان باورنکردنی بود که حتی بزرگترین حامیان رژیم صهیونیستی را مجبور به واکنش کرد. واکنش سیاستمداران آمریکایی: وحشتناک است! بایدن…

حتی جنازه‌اش هم تسلیم نشد

خبرگزاری مهر؛ گروه مجله: شهادت مظلومانه خبرنگار الجزیره «شیرین ابوعاقله» و سپس حمله وحشیانه نظامیان اسرائیلی به تشییع جنازه و تشییع‌کنندگان او موجی از واکنش‌ها را در میان فعالین سیاسی و کاربران فضای مجازی در سراسر جهان به راه انداخته است. این جنایت چنان باورنکردنی بود که حتی بزرگترین حامیان رژیم صهیونیستی را مجبور به واکنش کرد.

واکنش سیاستمداران آمریکایی: وحشتناک است!

بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در اولین واکنش به حمله نظامیان اسرائیل به مراسم تشییع «شیرین ابوعاقله»، انجام تحقیقات در این باره را خواستار شد. بایدن در جمع خبرنگاران گفت: «من از همه جزئیات در مورد آنچه در مراسم تشییع جنازه شیرین ابوعاقله رخ داد اطلاع ندارم، اما می‌دانم که باید تحقیقات آغاز شود. پیشتر کاخ سفید از خشونت‌های پلیس اسرائیل در مراسم تشییع جنازه خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره ابراز تأسف کرده بود. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت: «ما همه این تصاویر را دیده‌ایم. آن‌ها بسیار ناراحت‌کننده هستند. ما از درگیری در مراسمی که باید یک مراسم خاکسپاری آرام باشد، متأسفیم.»

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا نیز ناراحتی «عمیق» کشورش از دخالت پلیس اسرائیل در مراسم تشییع جنازه ابوعاقله را ابراز کرد. او در بیانیه‌ای گفت: از دیدن صحنه‌هایی از یورش پلیس اسرائیل به مراسم تشییع جنازه ابوعاقله بسیار ناراحت شدیم. هر خانواده‌ای شایسته است که عزیزان خود را با احترام و بدون مانع دفن کند. ما همچنان در تماس نزدیک با همتایان اسرائیلی و فلسطینی خود هستیم و از همه می‌خواهیم که آرامش خود را حفظ کرده و از هرگونه اقدامی که موجب تشدید تنش می‌شود اجتناب کنند.

همزمان رسانه‌های آمریکایی از جمله وب سایت «آکسیوس» اعلام کردند که واشنگتن از طریق چند مقام آمریکایی به دولت اسرائیل اعتراض خود را درباره اقدامات پلیس اسرائیل حین مراسم تشییع جنازه شیرین ابوعاقله اطلاع داده است. کریس مورفی، سناتور دموکرات گفت که «حمله به تابوت شیرین ابوعاقله وحشتناک است». کریس ون هولن، سناتور دموکرات نیز خواستار پاسخگویی عاملان این حمله و مجازات عوامل دخیل در کشته شدن این خبرنگار فلسطینی شد. اد مارکی، دیگر سناتور آمریکایی با تأکید بر اینکه توسل به خشونت علیه عزاداران در مراسم تشییع جنازه غیرقابل توجیه و غیرقابل قبول است، تأکید کرد که مطبوعات مجرم نیستند و قاتلان شیرین ابوعاقله باید پاسخگو باشند. سفیر آمریکا در سازمان ملل نیز گفت: از تصاویری که در مراسم تشییع جنازه ابوعاقله منتشر شد بسیار ناراحت هستم. سناتور کریس مورفی، نماینده حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا هم در این باره گفت: «حوادثی که در مراسم تشییع شیرین ابوعاقله اتفاق افتاد غیر قابل قبول است. تاکنون هیچ توضیح معتبری از جانب اسرائیل درباره علت این سطح از خشونت علیه حاضران در این مراسم نشنیده ام».

ناراحتی و خشم مقامات آمریکایی از دولت اسرائیل بابت این حمله، در حالی است که روابط دو طرف اخیراً و به دنبال شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی که واشنگتن مخالفت خود را با آن اعلام کرده بود شاهد نوعی تیرگی است.

موضع شورای امنیت، فرانسه، وزارت خارجه ایتالیا، اتحادیه اروپا و...

شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای مطبوعاتی کشته شدن شیرین ابوعاقله را محکوم کرد. به گفته دیپلمات‌های ناشناس، شورای امنیت در بیانیه خود پس از بحث‌های طولانی درباره این موضوع به اتفاق آرا دست یافت. همچنین این شورا خواستار تحقیقات فوری، کامل، شفاف و بی‌طرفانه درباره قتل شیرین ابو عاقله شد. در بیانیه شورای امنیت بر ضرورت تضمین بازخواست عوامل قتل او تأکید شده است. در این بیانیه همچنین حمایت و دفاع از خبرنگاران به عنوان شخصیت‌های غیرنظامی ضروری دانسته شده و اعلام شد که شورای امنیت به نظارت خود بر اوضاع پس از کشته شدن شیرین ابو عاقله ادامه می‌دهد.

وزارت امور خارجه ایتالیا هم در واکنش به حمله نیروهای صهیونیستی به مردمی که برای تشییع این خبرنگار رفته بودند، اعلام کرد: «مشاهده تصاویر مربوط به حمله نیروهای اسرائیلی به مراسم تشییع پیکر شیرین ابو عاقله خشم برانگیز است و ما استفاده افراطی از قدرت نظامی را محکوم می کنیم».

سوین بورگسدورف، نماینده اتحادیه اروپا در فلسطین نیز درباره حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به مراسم تشییع پیکر شیرین ابوعاقله گفت: «نیروهای پلیس اسرائیل به زور وارد مراسم تشییع پیکر شیرین ابوعاقله شدند و اقدام به شلیک بمب‌های صوتی کردند. ما از استفاده افراطی و غیر ضروری نیروهای اسرائیلی از خشونت در این مراسم احساس نا امیدی و ناراحتی کردیم».

نماینده ایرلند در فلسطین نیز خشونت نظامیان اشغالگر را نشانه‌ای از فرهنگ استفاده از زور و خشونت آنان دانست. همچنین کمیته حمایت از خبرنگاران نیز ارتش صهیونیستی را مسئول هرگونه انتقام‌جویی از خانواده یا همکاران شیرین دانسته‌اند.

سفارت فرانسه در سرزمین‌های اشغالی نیز دیدن صحنه‌های خشونت‌آمیز پلیس اسرائیل در مراسم تشییع جنازه ابوعاقله را «بسیار شوکه کننده» دانسته است.

مونیکا لنون، نماینده اسکاتلند آنچه در مراسم تشییع جنازه شیرین ابو عاقله رخ داد را «نفرت انگیز» و «غیرانسانی» خواند.

ائتلاف کشورهای در حال توسعه (گروه 77) نیز به‌همراه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما خواستار تحقیقات فوری، بین‌المللی، بی‌طرفانه، مستقل و مؤثر در مورد قتل شیرین ابوعاقله هستیم.»

جنبش جهاد اسلامی: با حمله به تشییع جنازه قسمت‌های جنایت کامل شد

جنبش جهاد اسلامی نیز این حوادث را افشاکننده «تروریسم و فاشیسم و کینه» اسرائیل خواند و تأکید کرد که این حمله فاشیستی نقش اسرائیل در اصل جنایت به شهادت رساندن شیرین ابوعاقله را آشکارتر می‌کند.

حازم قاسم، سخنگوی حماس اعلام کرد: «احساس قدرت اشغالگر که فراتر از قانون رفته است و به دلیل حمایت آمریکا در دادگاه‌های بین المللی پاسخگو نیست، این توانایی و وقاحت را به آن می‌دهد تا به تشییع جنازه شهید شیرین ابوعاقله حمله کند. دولت اشغالگر باید به جرم ترور مجازات می‌شد و، چون همیشه از مجازات می‌گریزد، امروز با حمله به تشییع جنازه شهید ابوعاقله، قسمت‌های جنایت ترور را کامل کرد».

درخواست هنیه از محمود عباس

گروه‌های فلسطینی مانند جنبش حماس و جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز این حمله وحشیانه صهیونیست‌ها را محکوم کرده خواستار محاکمه و پاسخگویی رژیم تل‌آویو شدند. اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به این رویداد گفت: «از تشکیلات خودگردان فلسطین می‌خواهم که لغو توافقات اسلو، عقب‌نشینی از به‌رسمیت شناختن این رژیم، قطع همکاری امنیتی با دشمن صهیونیست را اعلام کند و صرفاً به برنامه مقاومت برای مقابله با این رژیم بیندیشد.»

او گفت: «ما خواستار تشکیل سریع فرماندهی میدانی واحد هستیم؛ فرماندهی که مقابله با اشغالگری را رهبری کند. ما در مرحله جدیدی هستیم که تنها تصمیمات قاطع و راهبردی با آن مناسب است. ما به راه خود را ادامه خواهیم داد و در این راه نه مردد خواهیم بود و نه دچار ضعف و خستگی خواهیم شد. مردم ما نبردهای خود را با این اشغالگر در همه سطوح حل خواهند کرد و به سرانجام خواهند رساند.»

سیدحسن نصرالله: سازش‌کاران باید شرمسار باشند

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان شهادت شهید «شیرین ابوعاقله»، خبرنگار شبکه الجزیره قطر را تسلیت گفت و گفت: سازشکاران و کسانی که روابطشان با رژیم اسرائیل را عادی‌سازی کرده‌اند، باید امروز شرمسار باشند. سید حسن نصرالله که بعدازظهر امروز جمعه سخنرانی کرد، در ابتدای سخنرانی خود به جنایت صهیونیست‌ها در جنین اشاره کرد و گفت: «شیرین ابوعاقله شاهد بر جنایت دشمن صهیونیست و مظلومیت مردم فلسطین بود». وی تصریح کرد: «اولین کسی که باید شرمنده و شرمسار باشد، سازشکاران هستند؛ کسانی که تلاش می‌کنند ملت‌های ما را قانع کنند که وجود اسرائیل طبیعی است و باید با آن همزیستی کرد».

اشاره سید حسن نصرالله به اظهارات چند سال پیش محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی با رسانه‌های آمریکاست که مدعی شده بود حضور اسرائیل در منطقه و اشغالگری صهیونیست‌ها در منطقه طبیعی است و آن‌ها در اراضی تاریخی فلسطین حق دارند. دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین گفت که پیام قوی شهادت این شهید فلسطینی این است که او مسیحی بود. پیام این است که دشمن اسرائیلی، مسیحی‌ها و مسلمانان را می‌کُشد و با تعدی به مقدسات آنها، خانه‌هایشان را تخریب می‌کند.

سید مقاومت ادامه داد: «پیام شهادت شهید شیرین این بود که همه در معرض خطر سیاست‌های رژیم نژادپرست و غیرانسانی قرار دارند.

واکنش کاربران فضای مجازی به شهادت و حمله به تشییع جناره شهید ابوعاقله

اما جدا از همه مواضع رسمی که کشورها، سیاسیون و گروه‌های مستقل درباره این جنایت اعلام کرده‌اند، واکنش کاربران فضای مجازی است که از دل برآمده و بر دل می‌نشیند.

کاربری در صفحه اینستاگرامش با انتشار فیلم مقاومت تشییع‌کنندگان زیر حملات ناجوانمردانه صهویسنت‌ها نوشته: «زیبا نیست؟. به والله اگر تاریخ خونده باشید میفهمین این قوم با هر چیزی که بوی آزادی و آزادگی بدهد دشمنن».

کاربر دیگری نوشته: «این بخش از تصاویر تشییع پیگر شهید شیرین ابوعاقله شبیه به روضه است. فلسطینیان مسلمان که تابوت شیرین ابوعاقله مسیحی را همچون علم شرافت به دست گرفته‌اند و اجازه نمی‌دهند این تابوت زمین بیفتد. پرچم همچنان بالاست...

کاربر دیگری با گذاشتن عکس شیرین ابوعاقله و «مسیح علی‌نژاد» خبرنگار خودفروخته ایرانی که در شبکه‌های ضدایرانی علیه مردم ایران فعالیت می‌کند، آنها را با همدیگر مقایسه کرده و نوشته:

آتش اندر پختگان افتاد و سوخت / خام‌طبعان همچنان افسرده‌اند...

-برای اثبات حقانیت مردمان فلسطین و حیوانیت وحوش صهیونیست این فیلم در تاریخ ماندگار خواهد شد.

-فقط یک جنازه و یک پرچم کافی است تا رژیمی خونخوار و غاصب اینگونه لرزه بر اندامش بیفتد.

-هرچقدر هم که حافظه تاریخی مردم ذاتاً یا تعمدا ضعیف باشد برخی تصاویر باید هرچه پررنگ‌تر بر دیوار زمان و این تاریخ حک شود. تصاویری که هرگز بر روی تابلوی هویتی عده‌ای مدعی انسانیت ثبت و ضبط نخواهد شد.

-خوب به این عکس نگاه کنید. همانند تکرار تاریخ در کربلا و تداومات آن، جدال دو جبهه حق و باطل محکم توی صورت وجدان، احساس و عقل آدمی می‌زند. البته اگر انسانیت و شرافت در او کشته نشده باشد.

-رژیمی که حتی از تابوت خبرنگاران وحشت دارد...

-خبرنگاران اینگونه جان خود را به دست می‌گیرند تا حق دانستن ادا شود...

-اسرائیلی‌ها با تیر مستقیم به صورت یه خبرنگار رو کشتن. اما امثال صدای آمریکا، رادیو فردا، و ایران اینترنشنال در تیتر و متن اشاره‌ای به قاتل نکردن تا نکنه وجهه مظلوم اسرائیل خراب بشه! فکر کنید اگر یه خبرنگار تو ایران ناخونش بشکنه. این رسانه‌های آمریکایی انگلیسی و سعودی چیکار می‌کنن؟!

-شهادت زیباست. به هر دینی، به هر رنگی، در هر لباسی… مهم این است که در برابر ظالم ایستادگی کنی و یار و یاور مظلوم باشی.

-شیرین ابوعاقله اولین خبرنگار کشته شده توسط نظام آپارتایدی نیست. این حکومت آپارتایدی پیشتر هم یاسر مرتجی، فضل شناعه، نزیه دروزه، ناجی العلی، حنا مقبل، ماجد ابوشرار، ابراهیم ناصر، عبدالحافظ الأسمر و کمال ناصر را به شهادت رسانده. «تنها دموکراسی خاورمیانه» نه فقط کودک‌کُش‌ترین، بلکه خبرنگارکُش‌ترین حکومت تاریخ است.

-از نگاه استبدادگران خبرنگار خوب خبرنگار مرده است، اما رژیم اسرائیل پا را فراتر گذاشته و از جسد خبرنگار مرده هم واهمه دارد.

بسیاری از کاربران نیز با انتشار این جملات از شیرین ابوعاقله به رسالت خبرنگاری و شهادت او واکنش نشان داده‌اند: «در لحظات سخت بر ترس غلبه کردم، چون روزنامه‌نگاری را انتخاب کرده‌ام تا به انسان نزدیک باشم. شاید کار آسانی نباشد که واقعیت را تغییر دهم اما حداقل توانسته‌ام آن صدا را به گوش جهان برسانم»

-فرقی نمی‌کنه مسلمان باشی یا مسیحی، کودک، پرستار، خبرنگار یا آمریکایی از فلسطین بگی. هدف گلوله‌ای!

-یک لحظه تصور کنید شیرین ابوعاقله در اوکراین کشته می‌شد. الآن در رسانه‌های مدافع صهیونیست‌ها محشر کبری بود. لعنت بر نظام سلطه‌ای که قلاده‌ی سگ‌ها را باز گذاشته است و سنگ‌ها را بسته است.

-دکتر محمدهادی همایون عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) درباره شهید شیرین ابوعاقله نوشته است: «شیرین ایوعاقله با نامی فارسی، قومیتی فلسطینی، دینی مسیحی و شهادتی انقلابی، همه معنای ماجرای آخرالزمان است».

-کاربر دیگری با انتشار حمله صهونیست‌ها به پیکر و تشییع‌کنندگان شیرین ابوعاقله و ایستادگی تشییع‌کنندگان فلسطینی زیر حملات صهیونیست‌ها نوشته است: «این تابوت نیست، وطن است».

-یک فعال توئیتری با بازنشر صحنه حمله به تشییع‌کنندگان پیکر شهید ابوعاقله نوشته است: «حمله وحشیانه صهونیست‌ها به فلسطینی‌های مسلمانی که تابوت خبرنگار شهید شیرین ابوعاقله مسیحی رو به دوش گرفته بودند و نمی‌گذاشتن بر زمین بیفته. به راستی علم نمی‌افتد…».

-با همه تلخی‌اش اما زیبا و ستودنی است کوشش این مردان مسلمان در حالی که اینگونه وحشیانه باتوم و لگد می‌خورند اما حاضر نیستند زیر تابوت زن مسیحی را خالی کنند.

-بعضی کاربران نیز تصویر شهادت مظلومانه محمد الدره و شیرین ابوعاقله را کنار هم گذاشته‌اند و مظلوم‌کشی این رژیم را یادآوری می‌کنند. بیست و دو سال پیش بود که کودک فلسطینی محمد الدره که پشت پدرش پناه گرفته بود به ضرب گلوله صهیونیست‌ها به شهادت رسید و تصویر او در تاریخ مقاومت مردم فلسطین جاودانه شد.

-این مراسم تشییع با شکوه‌ترین مراسم تشییعی است که دیده‌ام. چقدر زیباست...

-شهیدی مسیحی را امروز مردمی مسلمان در فلسطین تشییع کردند… گاهی تاریخ به اوج می‌رسد و لحظاتی بی‌بدیل ثبت می‌کند. 70 سال اشغال هنوز نتوانسته ملتی را بکشد. نسل به نسل خشم و عصیان را به ارث می‌برند و آزادی را فریاد می‌کنند...

-شیرین شهد شیرین شهادت را نوشید تا به ما بفهماند حرف زدن، شجاع بودن، انقلابی بودن، انسان بودن و در نهایت شهید شدن مسلمان و مسیحی نمی‌شناسد. آفرین بر تو که با شهادتت ثابت کردی شهید بودی. ثابت کردی شهیدانه زندگی کردی که به قول سردار ما شرط شهید شدن، شهید بودن است.

-حتی جنازه او هم تسلیم نشد...

بسیاری از کاربران نیز با انتشار عکس و فیلم‌هایی از شهید شیرین ابوعاقله جملات او را بازنشر کرده‌اند. من جمله همین فراز از صحبت‌های او درباره رسالت خبرنگاری‌اش: «شاید نتونم واقعیت رو تغییر بدم ولی لااقل صدای اون رو به همه می‌رسونم. من شیرین ابوعاقله هستم».

این واکنش‌ها تنها درصد بسیار کمی از واکنش کاربران فضای مجازی به شهادت مظلومانه «شیرین ابوعاقله» و حمله صهیونیست‌ها به مراسم تشییع پیکر اوست. شاید اگر امکان‌پذیر بود تمامی واکنش‌ها به این جنایت را ثبت و ضبط کرد و خواند، ما شاهد زیباترین تعابیر و جملات درباره این خبرنگار شهید بودیم. خبرنگاری که پس از سال‌ها روایت ظلم و جنایت صهیونیست‌ها خود منبع و منشأ و مبدأ خبرها شد.

واشنگتن خبرنگار دموکراسی   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

اعلام تازه ترین نقشه رنگ بندی کرونایی/ 2شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگ بندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

اعلام تازه ترین رنگ بندی نقشه کرونایی/ 2 شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگبندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور اعلام شد/ دو شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگبندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

آخرین رنگ بندی کرونایی شهرهای ایران 6 خرداد + عکساقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد، تعداد شهرهای زرد کرونایی از 255 به 253 شهر رسید و تعداد شهرهای با وضعیت آبی نیز افزایش یافت.
اقتصادنیوز رنگ ایران عکس 

  

تازه ترین رنگ‌ بندی نقشه کرونایی کشور اعلام شد به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه دارد؟ + جدولبازار خودرو این هفته را نیز همانند هفته گذشته به پایان برد؛ بازاری که در دو ماه ابتدایی سال با جهش قیمت های عجیب و غریبی همراه شده بود، حالا دو هفته ای است که روند نزولی در پیش گرفته است؛ هرچند که این کاهش قیمت ها نسبت به افزایش دو ماه گذشته، کم بوده است.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت افزایش قیمت 

  

آبله میمون مانند کرونا جهان را فرا میگیردسازمان جهانی بهداشت با هشدار اینکه آبله میمون مانند کرونا می شود به کشورها گفت باید سریعتر واکسیناسیون را انجام داد.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل واکسیناسیون 

  

شستا، سیمان آبیک را در بورس عرضه می‌کندمدیرعامل شستا از برنامه این شرکت برای عرضه بیش از 10 شرکت تابعه این هلدینگ بزرگ اقتصادی در بورس در سال 1401 خبر داد.
مستقل‌آنلاین سیمان ایران تهران 

  

تابستان و موج جدید کرونا | منتظر موج جدید کرونا در تابستان هستیممتخصص بیماری‌های عفونی: سویه اومیکرونی که در ایران شاهد آن بودیم از نوع BA1 و BA2 در کشور بود، در حالی که در حال حاضر نوع BA4 و BA5 در آمریکا و اروپا شایع شده است.
۵۵ آنلاین ویروس ایران 

  

قیمت خودرو سقوط کرد!به گفته فعالان بازار خودرو، رکود در این بازار به ویژه در خودروهای میان رده و اقتصادی تشدید شده است. در این میان پرسش اصلی این است که آیا روند کاهش قیمت خودرو ، ادامه خواهد داشت؟
۵۵ آنلاین قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

صادرات 4 میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین‌اللهی در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی ایران با حضور در نشست هم اندیشی و گفتگوی تشکل‌های دانش بنیان، تولیدکنندگان و تأمین کنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی، افزود: هر کالای حوزه سلامت که تولید می‌شود چنانچه مورد تأیید استاندارد قرار گیرد، از حمایت سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت نیز برخوردار خواهد شد. وی با…
مهر وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی ونزوئلا 

  

تاکید وزارت بهداشت بر الزامی شدن تزریق دوز چهارم واکسن کرونامعاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی از احتمال تزریق دوز چهارم واکسن کرونا در ایران خبر داد.
برنا وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

ضرورت تقویت شبکه بهداشت کشور در دوران پساکرونا به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی رضایی با تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز برای میزبانی اجلاس کشوری تقویت نظام شبکه گفت: در طی دوران کرونا، دو سال سخت را پشت سر گذاشتیم. دو سالی که در آغاز آن با شیوع پاندمی کرونا ویروس دغدغه‌ها و نگرانی‌ها بسیار بود و با اقداماتی مانند ایجاد حدود هزار و پانصد مرکز منتخب درمان سرپایی برای کووید 19، ایجاد مراکز واکسیناسیون عمومی…
مهر وزارت بهداشت درمان امید به زندگی 

  

اهمیت بازسازی و بهبود فرآیندها در دوران پساکرونارییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه پیشگیری از بیماری ها و توسعه نظام سلامت کشور را موجب تدوین سند ملی تقویت نظام شبکه در کشور دانست.
ایلنا وزارت بهداشت کودکان آموزش 

  

6 نفر از کرونا جان باختند/ تعداد مبتلاهای جدید+جزئیات6 بیمار کووید19 در طول 24 ساعت گذشته، جان خود را از دست دادند.
گسترش بیمارستان