تسنیم   |  اجتماعی  |  

عمل‌های درمان چاقی می‌تواند منجر به "مرگ" شود

دبیر علمی کنگره بین‌المللی جراحی چاقی با بیان اینکه جراحی‌های درمان چاقی ممکن است عوارضی نظیر آمبولی و مرگ فرد را در پی داشته باشد، گفت: ممکن است شیره‌های گوارشی از محل بخیه‌ها نشت کنند و چنین اتفاقی می‌تواند حتی به مرگ بیمار منجر شود!

عمل‌های درمان چاقی می‌تواند منجر به "مرگ" شود

- اخبار اجتماعی -

دکتر سید مهدی جلالی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا درباره چاقی اظهار کرد: در بحث چاقی، تنها اضافه وزن و ظاهر فرد مطرح نیست بلکه چاقی نوعی بیماری است که برای تعیین شدت آن از فرمول‌هایی مانند شاخص توده بدنی (BMI) استفاده می‌کنیم که این شاخص، نسبت وزن به مجذور قد فرد است.

وی افزود: اگر شاخص توده بدنی فرد بین 18.5 تا 25 باشد، فرد وزن نرمالی دارد، اگر بالای 25 باشد، فرد دچار اضافه‌ وزن یا چاقی است و در مواردی که BMI فرد بالای 40 باشد فرد دچار بیماری چاقی است.

این جراح با تاکید بر اینکه همه افراد چاق نیاز به جراحی چاقی ندارند، تصریح کرد: فقط افرادی که BMI بالای 40 دارند یا افرادی که BMI بالای 35 دارند اما به دیابت، فشار خون، ساییدگی و فشار بر روی مفاصل دچار هستند، ممکن است نیاز به جراحی برای درمان چاقی خود داشته باشند.

وی ادامه داد: از هر سه نفری که BMI بالای 40 دارند، دو نفر مبتلا به دیابت یا در آستانه ابتلا به آن هستند.

جلالی به عوارض عمل‌های جراحی چاقی اشاره و تصریح کرد: به‌طور کلی، عمل‌های جراحی برای درمان چاقی، اگرچه نسبت به سایر عمل‌های جراحی کم‌ خطرتر هستند اما بدون خطر نیستند؛ ممکن است عوارضی نظیر آمبولی (حرکت لخته خون در رگ‌ها که می‌تواند باعث انسداد رگ شود) و خونریزی در افراد چاقی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، رخ دهد؛ افراد چاق، بیشتر در معرض عفونت‌های پس از جراحی، مانند عفونت‌های بیمارستانی قرار دارند همچنین ممکن است شیره‌های گوارشی از محل بخیه‌ها نشت کنند، این شیره‌ها، حاوی میکروب هستند و چنین اتفاقی می‌تواند حتی به مرگ بیمار منجر شود!

وی ادامه داد: البته احتمال رخداد چنین اتفاقی، کمتر از یک درصد است اما به‌ هر حال صفر نیست.

جلالی بر ضرورت اطلاع افراد از عوارض جراحی‌های چاقی تاکید و خاطرنشان کرد: عمل‌های جراحی چاقی، عمل‌های زیبایی نیستند و فقط باید برای افرادی انجام شوند که شاخص‌های ذکرشده را دارند بنابراین مردم نباید برای انجام جراحی‌های درمان چاقی به پزشکان اصرار کنند و پزشکان نیز باید شاخص‌های مورد نظر برای انجام این عمل‌ها را برای مراجعه‌کنندگان خود توضیح دهند.

وی با اشاره به اینکه بهترین راهکار برای کاهش وزن "پیروی از یک رژیم غذایی صحیح و سالم" و "افزایش فعالیت بدنی" است، هشدار داد: مردم توجه داشته باشند که باید رژیم‌های غذایی خود را از کارشناسان و متخصصین تغذیه و برنامه ورزشی خود را از متخصصین پزشکی ورزشی یا افراد متخصص در زمینه تربیت بدنی دریافت کنند و سبک زندگی خود را به تدریج تغییر دهند تا کاهش وزن حاصل شود.

جلالی متذکر شد: اگر کسی سبک زندگی خود را تغییر ندهد یا به تغییر آن متعهد نباشد، حتی عمل‌های جراحی درمان چاقی نیز برای او موثر نخواهد بود.

بهترین راه‌‌های درمان چاقی کدامند؟820 میلیون نفر در دنیا از گرسنگی و 670 میلیون نفر از چاقی رنج می‌برندفائو: تغییر الگوی تغذیه عامل افزایش چاقی در آسیا-اقیانوسیه استسبک تغذیه اشتباه در اردبیل به مرز هشدار رسید؛ رتبه برتر کشوری در چاقیهشدار نسبت به مرگ‌آور بودن یک فرآورده درمان چاقی موجود در بازار کشورپیشگیری از چاقی با زمان‌بندی دریافت کالری

انتهای پیام/

درمان چاقی میکروب   اخبار برگزیده
  

واعظی: عملکرد قالیباف با روحانی قابل مقایسه نیسترییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
مثلث محمود واعظی محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رهبر انقلاب رویه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در انطباق مصوبات مجلس با سیاستهای کلی نظام را موجب متوقف شدن برخی مصوبات مجلس دانست و خواستار صدور دستور مقتضی برای حل این مشکل شد.
نامه نیوز علی مطهری تهران مجلس شورای اسلامی 

  

رییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
نامه نیوز مصاحبه محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

بازداشت مدیری که به بهانه دور زدن تحریم‌ها، مرتکب فساد میلیون دلاری شداقتصادنیوز: رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه «راهکارهای دور زدن تحریم‌ها تعریف‌ شده است و نباید این موضوع یعنی دور زدن تحریم‌ها مجوز و بهانه‌ای برای فساد باشد» گفت: در همین راستا اخیراً پرونده‌ای داشتیم که فردی در یک دستگاهی به بهانه دور زدن تحریم‌ها مرتکب فساد ده‌ها میلیون دلاری شد و با بخشی از این پول‌ها برای خود و همسرش، ویلا و خودرو خریده است.
اقتصادنیوز بازداشت سازمان بازرسی کل کشور احمد توکلی 

  

اعتراض‌‌مان را نسبت به رای صادره برای نجفی به دیوان عالی کشور می‌بریموکیل مدافع محمدعلی نجفی با اشاره به رای صادر شده علیه موکلش گفت: این رای قطعی نیست و قابل اعتراض است. ما قطعا باتوجه به آنچه که در سامانه سنا نوشته شده و قتل را عمد دانسته اعتراض‌مان را به دیوان عالی کشور خواهیم کرد.
ایلنا محمدعلی نجفی سنا قتل 

  

ماجرای ذرت های آلوده به کجا رسید؟رئیس سازمان ملی استاندارد آخرین وضعیت امحاء ذرت‌ های آلوده را تشریح کرد.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور استاندارد وزارت جهاد کشاورزی 

  

حسن روحانی: از چارچوب خطوط قرمز نظام عبور نخواهیم کردرئیس جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را 2 هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است، اظهارداشت: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت‌ را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کند.
مثلث حسن روحانی فضای مجازی دولت دوازدهم 

  

آقای لاریجانی عاقل‌تر از این حرف‌هاست که به ریاست جمهوری فکر کندکنایه‌های صریح به قالیباف: امیدوار به ریاست مجلس نباشید. به حدادعادل و عارف نگاه کنید. اینگونه شیپور زدن یعنی نمی‌دانید چه چیزی را قرار است فتح کنید.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری تهران 

  

2 محصول جدید ایران‌خودرو آماده ورود به بازار (تصاویر لو رفته)به زودی، دو محصول سمند ال.ایکس ای.اف7 پلاس(EF7 LX+) و سورن ای.ال.ایکس پلاس (ELX+) در سبد محصولات ایران خودرو قرار می‌گیرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

هزینه گازسوز کردن پراید چقدر است؟محسن جوهری، رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور درباره وضعیت قیمت مخازن اظهار کرد: متاسفانه با توجه به این که تقاضا بیشتر از عرضه مخازن CNG در بازار است، قیمت‌ها به شدت بالا رفته است. در حال حاضر برای گازسوز کردن خودروها مردم می‌توانند به سامانه IRNGV.ir مراجعه کنند و پس از آن‌اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام می‌شود.
خودروتک هزینه قیمت گاز 

  اخبار داغ
  

ارزان‌قیمت‌ترین محصول نوکیا معرفی شد / گوشی «C1» را با قیمت 59 دلار بخریدشرکت HMD از تلفن جدید نوکیا برای بازارهایی رونمایی کرد که به دنبال گوشی ارزان قیمت می‌گردند. این گوش
خبرفوری قیمت نوکیا گوشی هوشمند 

  

کم‌خونی زمانی خود را نشان می‌دهد که خون فاقد هموگلوبین کافی باشد؛ ارزان قیمت‌ترین میوه‌ها برای درمان کم‌خونی را برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم.
صراط قیمت درمان پوست 

  

با این روش‌های ارزان پینه پا را نابود کنید!پینه پوست بر اثر سایش‌های مکرر و فشار شکل می‌گیرد و به این خاطر بیشتر در پا و دست‌ دیده می‌شود.
برنا پوست 

  

زنجبیل به عنوان یک مکمل یا ماده تشکیل دهنده مواد غذایی و نوشیدنی ها می تواند از بدن در برابر چاقی و بیماری های مزمن محافظت نماید. این موضوع در تحقیقات اخیر توسط محققان مشخص شده است.
صراط دیابت کلمبیا دانشگاه کلمبیا 

  

افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان با نرخ تورم 80 درصدی کاریکاتورگونه استعضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: افزایش حقوق و دستمزد سال 99، 15 درصد در نظر گرفته شده که طنز تلخی است
خبرفوری تورم کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس دهم 

  

تقاضای نوسان در بازار ارزیک اقتصاددان گفت : نرخ ارز همزمان با افزایش قیمت بنزین روندی صعودی را آغاز کرده است. علت این همزمانی، ناآرامی‌های اجتماعی است که با تغییر قیمت این حامل انرژی اتفاق افتاد. چرا که پس از هر ناآرامی، جامعه و اقتصاد دچار نااطمینانی می‌شود و نااطمینانی عامل فرار سرمایه است.
اقتصادنیوز ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ سقوط کم‌سابقه دلاراقتصادنیوز: امروز چهارشنبه 20 آذرماه 1398 بازار طلاوارز تهران روی مدار نزولی که از بعدازظهر دیروز آغاز شده بود حرکت کرد. قیمت‌ها در معاملات اولیه با کاهش اندک مواجه شدند و تا ظهر شیب مدار نزولی تندتر شد. امروز دلار در بازار آزاد تا 13هزار تومان نیز کاهش یافت و بعدازظهر با حدود 500 تومان کاهش نسبت به قیمت پایانی دیروز روی رقم 13200 تومان به کار خود پایان داد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت دلار 

  

انهدام باند پولشویی در استان آذربایجان‌شرقی/ واردات صوری با ارز دولتی!پاسداران گمنام امام زمان(عج) سپاه عاشورا یک باند پولشویی در آذربایجان‌شرقی را متلاشی کردند.
ایلنا استان آذربایجان شرقی واردات ارز