ایلنا   |  گوناگون  |  

ارز دیگر صعود نمی‌کند اما آنها که قیمت‌ها را افرایش دادند هنوز کارشان را ادامه می‌دهند/دولت و روحانی تورم را سرکوب کردند اما موقتی/از الان باید برای انتخابات سال آینده برنامه‌ریزی کنیم

دبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: بدون تردید دولت فعلی کوشید قدم‌های بهتری بردارد اما در یک پیچی هرچه را که آورده بود از دست داد. اصولاً همه چیز را باید محاسبه کرد. اگر با نیت خالص اما بدون محاسبه هم وارد شوید به اشتباه می‌افتید. تیم حاضر دولت هرچقدر در مسائل دیپلماتیک حاذق بودند در مسائل اقتصادی این چنین نبودند. این اشتباهات به این شکل می‌توانست رخ ندهد.

ارز دیگر صعود نمی‌کند اما آنها که قیمت‌ها را افرایش دادند هنوز کارشان را ادامه می‌دهند/دولت و روحانی تورم را سرکوب کردند اما موقتی/از الان باید برای انتخابات سال آینده برنامه‌ریزی کنیم

دبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: بدون تردید دولت فعلی کوشید قدم‌های بهتری بردارد اما در یک پیچی هرچه را که آورده بود از دست داد. اصولاً همه چیز را باید محاسبه کرد. اگر با نیت خالص اما بدون محاسبه هم وارد شوید به اشتباه می‌افتید. تیم حاضر دولت هرچقدر در مسائل دیپلماتیک حاذق بودند در مسائل اقتصادی این چنین نبودند. این اشتباهات به این شکل می‌توانست رخ ندهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس) در اردوی هیات‌های اجرایی خانه‌های کارگر سراسر کشور که در مجتمع کارگران شهید امامی واقع در چمخاله لنگرود برگزار شد، گفت: امروز مباحث اقتصادی را در پیشخوان کارمان قرار داده‌ام چراکه جامعه پرسش‌های زیادی دارد. تشخیص درست و غلط در حوزه این پرسش‌ها و مسائل نیاز به شناخت دارد.

وی در خصوص اردوها گفت: آنچه که مطالبه می‌کنیم انضباط در اردوها و انجام کار آموزشی در زمان مقرر خودش در اردوها می‌باشد. اینها الفبای کار تشکیلاتی است.

وی افزود: ما از دبیران اجرایی می‌خواهیم که آنقدر در مسائل اقتصادی بیاموزند تا آنها نیز قادر به ابراز وجود باشند و بتوانند مسائل را بشناسانند.

محجوب گفت: ما وظایف تشکیلاتی خطیری داریم چراکه بسیاری از مراجعان از شما خواهند پرسید که شمایی که از روحانی حمایت کردید، حرفتان درباره اشکالات امروز چیست.

دبیرکل خانه کارگر اظهار داشت: سال آینده با انتخابات جدید مجلس مواجه هستیم. باید این پرسش را مطرح کنیم که در شهرها و حوزه‌های مختلف خانه‌های کارگر چه اقداماتی باید انجام شود؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص برنامه‌های خانه کارگر تصریح کرد: چند سال پیش گفتیم که توسعه و تقویت خطوط رفاهی و اقدامات صنفی برای تحکیم پیوند با کارگران باید انجام شود. تلاش کردیم دعوت برای مسائل رفاهی انجام دهیم. خطوط رفاهی حساس هستند و باید توسعه داده شوند. اعضا از ما انتظار اقدامات در خصوص مسائل رفاهی دارند.

وی با ذکر مثالی به تشریح این موضوع پرداخت و گفت: برای مثال کسانی هستند که شانس مسافرت کردن به لحاظ مسائل مالی ندارند. باید برای اینها فکری کرد. ما دنبال این هستیم که با کمک دبیران اجرایی در ایامی که زمان پیک سفرها نیست، رضایت و امکانات لازم را برای این دسته از افراد فراهم آوریم. ما باید ترتیبات برای ارائه امکانات رفاهی را گسترش دهیم. برای توسعه این خطوط از شما می‌خواهیم که راهکار ارائه دهید و به دنبا توسعه باشید.

وی تصریح کرد: ما دو خط برای توسعه اقداماتمان مشخص کرده‌ایم: توسعه آموزشی و توسعه رفاهی. وظیفه ما این است که در این عرصه روز به روز شرایط افزایش امکانات را فراهم آوریم.

وی در خصوص توسعه امکانات آموزشی گفت: در فصل آموزش، آموزش‌ها باید ماندگار شود. آموزش یک خدمت ماندگار است بنابراین مدار آموزش را باید جدی بگیریم. البته در آموزش پیشرفت‌هایی داشته‌ایم اما هنوز کافی نیست.

وی اشاره کرد: با توجه به اینکه دو میلیون و 114 هزار عضو در خانه کارگر داریم و این تعداد با احتساب خانوارشان تقریباً یک جامعه 7 میلیونی را تشکیل می‌دهند، تاکنون صرفاً برای 200 هزار نفر توانسته‌ایم کار آموزشی انجام دهیم. این چندان کافی نیست. پیشرفت در این حوزه به تحرک و صداقت ما بستگی دارد.

دبیرکل خانه کارگر گفت: خط جدیدی که می‌خواهیم ترسیم کنیم جدی گرفتن اعضای کیفی است. البته این درست است که در کمیت بسیار پیش رفته‌ایم اما نگه داشتن این دو میلیون عضو به عده قابل ملاحظه‌ای نیاز دارند. از لحاظ کیفیت نیاز به سلسله گفتارهایی هستیم که تا سال بعد نیز ادامه خواهند داشت. باید اطلاعات و دانش‌مان را بهبود بخشیم.

وی اشاره کرد: ما در 10 جلسه 50 موضوع اقتصادی را مرور کردیم. ما می‌خواهیم علوم و مسائل مختلف را فهم کنیم و لزوماً به دنبال سالم شدن در تمام امور نیستیم.

وی تصریح کرد: ما در اصل به دنبال معرفت و فهم دانستن هستیم. این امر بیانگر کیفیت است. درسال پیش رو کار اصلی ما این است که خود بفهمیم. باید در اقتصاد، سیاست و علوم متعارف آنقدر بدانیم تا بتوانیم فهم و دانسته‌هایمان را انتقال دهیم.

محجوب اظهار داشت: اکنون یک سپهر تبلیغاتی داریم که در اختیار ثروتمندان است. این همه آدم در کشور فقیر شده‌اند اما کسی از آنها نمی‌نویسد. صدای فقرا، کارگران و مظلومان کجاست. صدای معرفت باید بیرون بزند تا تاثیرگذار باشد. شرایط اینگونه است که تا مشکلی برای ثروتمندان ایجاد می‌شود تعداد زیادی کانال و رسانه هستند که درباره آنها می‌نویسند.

وی گفت: در کل اندازه‌گیری کیفیت سخت است اما اندازه نسبی آن هم کفایت می‌کند. هرچقدر یک چنین اموری بالاتر برود جایگاه کارگران و فقرا در سپهر تبلیغاتی افزایش می‌یابد.

دبیرکل خانه کارگر اظهار داشت: در سال جاری تحرکاتمان را باید افزایش دهیم. 29 آبان را باید جدی بگیریم. 29 آبان فرصت خود نشان دادن است.

محجوب تاکید کرد: حقوق کارگر افزایش نیابد حقوق مستمری‌بگیر نیز افزایش نمی‌یابد. از هر فرصتی برای نشان دادن تحرکاتمان باید استفاده کنیم. از الان باید برای انتخابات سال آینده برنامه‌ریزی کنیم. دبیران اجرایی خانه‌های کارگر به این موضوع باید اهمیت بدهند.

وی اشاره کرد: ما در شرایطی که تصمیم گرفتیم از روحانی حمایت کنیم کار درستی انجام دادیم و همچنان بر سر آن هم هستیم. البته هرکسی اشتباه می‌کند.

محجوب با اشاره به مطلبی که در یکی از روزنامه‌ها نوشته شده بود و آن را در کلاس‌های اقتصادی‌اش با دبیران اجرایی به مورد بحث گذاشته بود، گفت: در خصوص تورم باید گفت دولت تلاش کرد تورم را بشکند اما تورم نشکست و خودمان شکستیم. دولت و روحانی تورم را سرکوب کردند اما سرکوب موقتی است. ارز اکنون دیگر صعود نمی‌کند اما آنهایی که افزایش قیمت تحت تاثیر صعود ارز را انجام می‌دادند هنوز این کار را ادامه می‌دادند.

دبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: من مخالف خصوصی‌سازی و اقتصاد بازار هستم. این را بارها گفته‌ام. بدون تردید دولت فعلی کوشید قدم‌های بهتری بردارد اما در یک پیچی هرچه را که آورده بود از دست داد. اصولاً همه چیز را باید محاسبه کرد. اگر با نیت خالص اما بدون محاسبه هم وارد شوید به اشتباه می‌افتید. تیم حاضر دولت هرچقدر در مسائل دیپلماتیک حاذق بودند در مسائل اقتصادی این چنین نبودند. این اشتباهات به این شکل می‌توانست رخ ندهد.

ارز قیمت افزایش قیمت   اخبار برگزیده
  

بحران اخیر حقایق مهمی را آشکار کرد. شاید مهمترین واقعیت این باشد که آمریکا ضامن امنیت نیست و دولت ترامپ تصورات واضح و منسجمی در مورد امنیت منطقه ندارد و نمی تواند گزینه جنگ را تحمل کند.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا سوئیس 

  

جدیدترین قیمت برخی خودروهای پرتقاضا در بازاردر بازار خودرو قیمت پراید 111 که مدت ها بالای 50 میلیون تومان بود سرانجام به زیر این مرز روانی سقوط کرد. در بازار خودرو اکثر محصولات با روند نزولی مواجه شده اند. حذف قیمت از سایت های خرید و فروش و کاهش تقاضا 2 عامل اصلی کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر بوده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

بزرگترین خیانت به تاریخ و ملت ایران از دید رئیس جمهوررییس جمهور در نشست با جمعی از اصحاب رسانه گفت که وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی است.
مثلث بهزیستی حسن روحانی مجلس شورای اسلامی 

  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

ارزان‌ترین بنزین در کدام کشور است؟اقتصادنیوز: ونزوئلا و سودان ارزان‌ترین بنزین و هنگ‌کنگ گران‌ترین بنزین را در دنیا عرضه می‌کنند.
اقتصادنیوز بنزین درآمد استرالیا 

  

منابع مالی کافی برای مبارزه با ملخ‌ها تامین نشده است علی اکبری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز(یکشنبه 5 خرداد ماه) کمیسیون، گفت: اولین دستور کار نشست امروز در خصوص بررسی زوال مرکبات کشور بود، متاسفانه ریزش برگ و از دست دادن محصول برخی از درختان و مرکبات در سطح کشور آغاز شده است. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان…
خانه‌ملت مرکبات کشاورزی مجلس شورای اسلامی 

  

2 راهکار ساده و ارزان برای بهبود کیفیت سیستم صوتی خودرووقتی از انواع آپشن خودرو صحبت می‌کنیم؛ داشتن یک سیستم مولتی مدیای با کیفیت برای دریافت بهترین کیفیت سیستم صوتی از موارد مهمی است که علاقمندان زیادی بخصوص در میان جوانان دارد.
خودروتک جوانان خودرو موسیقی 

  

نماینده ادوار مجلس با تأکید بر اینکه روحانی در مقایسه با تمامی رؤسای جمهور گذشته از اختیارات بیشتری برخوردار بوده است، گفت: اختیارات رئیس‌جمهور در مذاکرات خارجی بی‌سابقه بوده است.
نامه نیوز حسن روحانی ارز نرخ ارز 

  

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت:اگر این اراده در کشور بوجود بیاید که دلار امریکایی توسط مردم در خیابان به آتش کشیده شود و تمرکز برای بالا بردن ارزش پول ملی کشور ایجاد شود می‌تواند یک حمله تمام عیار به نقطه ضعف دشمن باشد.
نامه نیوز درخت دلار جمهوری اسلامی ایران 

  

ادعادی کشف مقادیری طلا و ارز از دفتر «زنگنه» تکذیب شد/ دلسوزان نظام در جهت مقابله با دسیسه‌های دشمن خارجی کوشا باشندوزارت اطلاعات درباره مطالب مطرح شده در برخی رسانه‌ها و تریبون‌ها در خصوص کشف تخلفات مالی در دفتر وزیر نفت اطلاعیه‌ای منتشر کرد.
ایلنا وزارت اطلاعات وزارت نفت جمهوری اسلامی 

  

جزییات پیش ثبت‌نام ورود به بازار متشکل ارزیکانون صرافان ایرانیان طی نامه‌ای شرایط و مدارک لازم برای پیش ثبت‌نام جهت ورود به بازار متشکل ارزی را به صرافان اعلام کرد.
ایلنا روزنامه شناسنامه شورای پول و اعتبار