ایلنا   |  گوناگون  |  

ارز دیگر صعود نمی‌کند اما آنها که قیمت‌ها را افرایش دادند هنوز کارشان را ادامه می‌دهند/دولت و روحانی تورم را سرکوب کردند اما موقتی/از الان باید برای انتخابات سال آینده برنامه‌ریزی کنیم

دبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: بدون تردید دولت فعلی کوشید قدم‌های بهتری بردارد اما در یک پیچی هرچه را که آورده بود از دست داد. اصولاً همه چیز را باید محاسبه کرد. اگر با نیت خالص اما بدون محاسبه هم وارد شوید به اشتباه می‌افتید. تیم حاضر دولت هرچقدر در مسائل دیپلماتیک حاذق بودند در مسائل اقتصادی این چنین نبودند. این اشتباهات به این شکل می‌توانست رخ ندهد.

ارز دیگر صعود نمی‌کند اما آنها که قیمت‌ها را افرایش دادند هنوز کارشان را ادامه می‌دهند/دولت و روحانی تورم را سرکوب کردند اما موقتی/از الان باید برای انتخابات سال آینده برنامه‌ریزی کنیم

دبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: بدون تردید دولت فعلی کوشید قدم‌های بهتری بردارد اما در یک پیچی هرچه را که آورده بود از دست داد. اصولاً همه چیز را باید محاسبه کرد. اگر با نیت خالص اما بدون محاسبه هم وارد شوید به اشتباه می‌افتید. تیم حاضر دولت هرچقدر در مسائل دیپلماتیک حاذق بودند در مسائل اقتصادی این چنین نبودند. این اشتباهات به این شکل می‌توانست رخ ندهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس) در اردوی هیات‌های اجرایی خانه‌های کارگر سراسر کشور که در مجتمع کارگران شهید امامی واقع در چمخاله لنگرود برگزار شد، گفت: امروز مباحث اقتصادی را در پیشخوان کارمان قرار داده‌ام چراکه جامعه پرسش‌های زیادی دارد. تشخیص درست و غلط در حوزه این پرسش‌ها و مسائل نیاز به شناخت دارد.

وی در خصوص اردوها گفت: آنچه که مطالبه می‌کنیم انضباط در اردوها و انجام کار آموزشی در زمان مقرر خودش در اردوها می‌باشد. اینها الفبای کار تشکیلاتی است.

وی افزود: ما از دبیران اجرایی می‌خواهیم که آنقدر در مسائل اقتصادی بیاموزند تا آنها نیز قادر به ابراز وجود باشند و بتوانند مسائل را بشناسانند.

محجوب گفت: ما وظایف تشکیلاتی خطیری داریم چراکه بسیاری از مراجعان از شما خواهند پرسید که شمایی که از روحانی حمایت کردید، حرفتان درباره اشکالات امروز چیست.

دبیرکل خانه کارگر اظهار داشت: سال آینده با انتخابات جدید مجلس مواجه هستیم. باید این پرسش را مطرح کنیم که در شهرها و حوزه‌های مختلف خانه‌های کارگر چه اقداماتی باید انجام شود؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص برنامه‌های خانه کارگر تصریح کرد: چند سال پیش گفتیم که توسعه و تقویت خطوط رفاهی و اقدامات صنفی برای تحکیم پیوند با کارگران باید انجام شود. تلاش کردیم دعوت برای مسائل رفاهی انجام دهیم. خطوط رفاهی حساس هستند و باید توسعه داده شوند. اعضا از ما انتظار اقدامات در خصوص مسائل رفاهی دارند.

وی با ذکر مثالی به تشریح این موضوع پرداخت و گفت: برای مثال کسانی هستند که شانس مسافرت کردن به لحاظ مسائل مالی ندارند. باید برای اینها فکری کرد. ما دنبال این هستیم که با کمک دبیران اجرایی در ایامی که زمان پیک سفرها نیست، رضایت و امکانات لازم را برای این دسته از افراد فراهم آوریم. ما باید ترتیبات برای ارائه امکانات رفاهی را گسترش دهیم. برای توسعه این خطوط از شما می‌خواهیم که راهکار ارائه دهید و به دنبا توسعه باشید.

وی تصریح کرد: ما دو خط برای توسعه اقداماتمان مشخص کرده‌ایم: توسعه آموزشی و توسعه رفاهی. وظیفه ما این است که در این عرصه روز به روز شرایط افزایش امکانات را فراهم آوریم.

وی در خصوص توسعه امکانات آموزشی گفت: در فصل آموزش، آموزش‌ها باید ماندگار شود. آموزش یک خدمت ماندگار است بنابراین مدار آموزش را باید جدی بگیریم. البته در آموزش پیشرفت‌هایی داشته‌ایم اما هنوز کافی نیست.

وی اشاره کرد: با توجه به اینکه دو میلیون و 114 هزار عضو در خانه کارگر داریم و این تعداد با احتساب خانوارشان تقریباً یک جامعه 7 میلیونی را تشکیل می‌دهند، تاکنون صرفاً برای 200 هزار نفر توانسته‌ایم کار آموزشی انجام دهیم. این چندان کافی نیست. پیشرفت در این حوزه به تحرک و صداقت ما بستگی دارد.

دبیرکل خانه کارگر گفت: خط جدیدی که می‌خواهیم ترسیم کنیم جدی گرفتن اعضای کیفی است. البته این درست است که در کمیت بسیار پیش رفته‌ایم اما نگه داشتن این دو میلیون عضو به عده قابل ملاحظه‌ای نیاز دارند. از لحاظ کیفیت نیاز به سلسله گفتارهایی هستیم که تا سال بعد نیز ادامه خواهند داشت. باید اطلاعات و دانش‌مان را بهبود بخشیم.

وی اشاره کرد: ما در 10 جلسه 50 موضوع اقتصادی را مرور کردیم. ما می‌خواهیم علوم و مسائل مختلف را فهم کنیم و لزوماً به دنبال سالم شدن در تمام امور نیستیم.

وی تصریح کرد: ما در اصل به دنبال معرفت و فهم دانستن هستیم. این امر بیانگر کیفیت است. درسال پیش رو کار اصلی ما این است که خود بفهمیم. باید در اقتصاد، سیاست و علوم متعارف آنقدر بدانیم تا بتوانیم فهم و دانسته‌هایمان را انتقال دهیم.

محجوب اظهار داشت: اکنون یک سپهر تبلیغاتی داریم که در اختیار ثروتمندان است. این همه آدم در کشور فقیر شده‌اند اما کسی از آنها نمی‌نویسد. صدای فقرا، کارگران و مظلومان کجاست. صدای معرفت باید بیرون بزند تا تاثیرگذار باشد. شرایط اینگونه است که تا مشکلی برای ثروتمندان ایجاد می‌شود تعداد زیادی کانال و رسانه هستند که درباره آنها می‌نویسند.

وی گفت: در کل اندازه‌گیری کیفیت سخت است اما اندازه نسبی آن هم کفایت می‌کند. هرچقدر یک چنین اموری بالاتر برود جایگاه کارگران و فقرا در سپهر تبلیغاتی افزایش می‌یابد.

دبیرکل خانه کارگر اظهار داشت: در سال جاری تحرکاتمان را باید افزایش دهیم. 29 آبان را باید جدی بگیریم. 29 آبان فرصت خود نشان دادن است.

محجوب تاکید کرد: حقوق کارگر افزایش نیابد حقوق مستمری‌بگیر نیز افزایش نمی‌یابد. از هر فرصتی برای نشان دادن تحرکاتمان باید استفاده کنیم. از الان باید برای انتخابات سال آینده برنامه‌ریزی کنیم. دبیران اجرایی خانه‌های کارگر به این موضوع باید اهمیت بدهند.

وی اشاره کرد: ما در شرایطی که تصمیم گرفتیم از روحانی حمایت کنیم کار درستی انجام دادیم و همچنان بر سر آن هم هستیم. البته هرکسی اشتباه می‌کند.

محجوب با اشاره به مطلبی که در یکی از روزنامه‌ها نوشته شده بود و آن را در کلاس‌های اقتصادی‌اش با دبیران اجرایی به مورد بحث گذاشته بود، گفت: در خصوص تورم باید گفت دولت تلاش کرد تورم را بشکند اما تورم نشکست و خودمان شکستیم. دولت و روحانی تورم را سرکوب کردند اما سرکوب موقتی است. ارز اکنون دیگر صعود نمی‌کند اما آنهایی که افزایش قیمت تحت تاثیر صعود ارز را انجام می‌دادند هنوز این کار را ادامه می‌دادند.

دبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: من مخالف خصوصی‌سازی و اقتصاد بازار هستم. این را بارها گفته‌ام. بدون تردید دولت فعلی کوشید قدم‌های بهتری بردارد اما در یک پیچی هرچه را که آورده بود از دست داد. اصولاً همه چیز را باید محاسبه کرد. اگر با نیت خالص اما بدون محاسبه هم وارد شوید به اشتباه می‌افتید. تیم حاضر دولت هرچقدر در مسائل دیپلماتیک حاذق بودند در مسائل اقتصادی این چنین نبودند. این اشتباهات به این شکل می‌توانست رخ ندهد.

ارز قیمت افزایش قیمت   اخبار برگزیده
  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

کسانی که بسته حمایتی دولت ( سبد کالا ) دریافت نکردند چه کار باید انجام دهند و چه زمانی پرداخت نقدی جاماندگان بسته حمایتی انجام خواهد شد؟ افراد و خانواده هایی که مشمول بسته حمایتی دولت نشدند چکار کنند؟ فارس: حدود یک میلیون نفر از جاماندگان بسته حمایتی دولت هستند که از فردا تا 29 بهمن … نوشته کسانی که مشمول بسته حمایتی ( سبد کالا ) نشدند چه کنند؟ اولین بار در پورتال جامع ایران بان...
ایران بانو سبد کالا دولت کار 

  

چاقی بعد از ازدواج | علل و راه های پیشگیری و درمانچاقی بعد از ازدواج : چرا بعد از ازدواج چاق میشویم ؟ دلیل چاقی زوج های عاشق چیست ؟ در اینجا با مقاله ای درباره ازدواج و همسرداری ، علل چاقی پس از عروسی در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.     دلایل افزایش وزن ناگهانی ، چاقی بعد از ازدواج     … نوشته چاقی بعد از ازدواج | علل و راه های پیشگیری و درمان اولین بار در پورتال جامع ایران بانو پدیدار شد.
ایران بانو چاقی ازدواج ورزش 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

نرم افزار Waze برای پلیس دردسرساز شداداره‌ی پلیس نیویورک از گوگل درخواست کرد نمایش اطلاعات مکانی مربوط‌به ایستگاه‌های بازرسی DWI را در برنامه‌ی ویز حذف کند؛ زیرا باعث سوءاستفاده‌ی قانون‌شکنان می‌شود.
خودروتک پلیس استرالیا نیویورک 

  

مستندات آنفلوانزای خوکی در کشور/ ادعای یک مورد فوتی به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال اظهارات همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مبنی بر وجود مواردی از آنفلوانزای خوکی در کشور، مدیران وزارت بهداشت این موضوع را تکذیب کردند. اما، این پایان ماجرا نبود، زیرا به دنبال تکذیب مسئولان وزارت بهداشت، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ادعا وزارت بهداشت را تکذیب کرد. همایون هاشمی با بیان اینکه صدور تکذیبیه بدون تحقیق در مورد وجود…
مهر آنفلوانزای خوکی درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  

زمان فعال شدن کارت سوخت مشخص شدعضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از فعال شدن دوباره کارت سوخت در کشور خبر داد.
خودروتک کمیسیون انرژی مجلس انرژی مجلس شورای اسلامی 

  

قیمت در بازار خودرو به کدام سمت می رود؟نگرانی نسبت به آغاز دور جدید تحریم ها در سال جاری شرایط ویژه ای را در اقتصاد رقم زد به گونه‌ای که آثار تحریم در اقتصاد کشور پیش خور شد و شاهد افزایش قیمت طلا و ارز بودیم که سایر بازارها از جمله بازار خودرو را تحت تاثیر خود قرار داد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  اخبار داغ
  

همان دولتی هستیم که تورم بالای 40 درصد را تک رقمی کردیم/ دولت از اشتباه معصوم نیستئیس جمهور در جلسه شورای اداری و افتتاح همزمان پروژه های اقتصادی و زیربنایی استان هرمزگان، با تأکید بر اینکه امروز در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، گفت: باید همه شرایط امروز کشور را که تحمیل یک جنگ اقتصادی از سوی دشمنان است، درک کنیم و بی تردید با امید به آینده و وحدت و تلاش، از مشکلات عبور می کنیم.
ایلنا تورم ایران مجلس شورای اسلامی 

  

مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی| پرسپولیس - پدیده؛ راند سوم مبارزه سرخ‌ها به قیمت از دست دادن یک جامتیم‌های پرسپولیس و پدیده امروز در رقابتی حساس برگزارکننده آخرین دیدار مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور هستند.
تسنیم جام حذفی پرسپولیس قیمت 

  

ما همان دولتی هستیم که تورم را کنترل کردیم / یکی از دلایل قاچاق ارزانی کالا استرئیس جمهور گفت: ما همان دولتی هستیم که تورم را کنترل کردیم چون مردم امید به آینده داشتند و مردم به د
خبرفوری بیماری قلبی درمان بیمارستان 

  

روحانی در شورای اداری هرمزگان: تورم در همین دولت تک رقمی شد/ دولت شبانه روز تلاش می کندرئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه شرایط امروز کشور را باید درک کنیم، گفت: ما همان دولتی هستیم که تورم
خبرفوری حسن روحانی بندرعباس درمان 

  

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، 40 درصد رشد منابع در شرایط تورمیبانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال 1395 توانست 33 درصد رشد منابع داشته باشد...
ایلنا بانک قرض الحسنه ایران 

  

واکنش همتی به جوسازی‌های اخیر در بازار ارزرییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: برخی علاقمند به برهم زدن بازار ارز و ایجاد نوسان در آن هستند و تلاش کرده اند بر موج افزایشی سوار شوند و نوساناتی هر چند اندک در بازار ایجاد کنند که بانک مرکزی برای جلوگیری از بی ثباتی در بازار حضور دارد و در صورت ضرورت، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
ایلنا ارز بانک مرکزی بانک 

  

امروز در بازار سکه و ارز چه گذشت؟ یکشنبه 28 بهمنبازار طلا و ارز تهران روز گذشته روند صعودی را تجربه کرد و امروز نیز با نرخ‌های بازگشایی صعودی شروع و با افزایش قیمت ادامه دارد، اما بعدازظهر نرخ‌ها به مدار نزولی بازگشتند و از نرخ‌های بازگشایی امروز نیز پایین‌تر آمدند. اما قیمت‌ها همچنان بالاتر از قیمت‌های ثبت شده دیروز هستند. نهایتاً دلار در میانه کانال 12 هزار تومانی و سکه در نیمه پایین کانال 4.3 میلیونی قرار گرفتند...
خودروتک بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو