بیمه‌ زندگی

بیمه‌ زندگی قراردادی است میان شرکت بیمه و بیمه‌شده که در آن، بیمه‌شده تا زمانی معین -بسته به نوع قرارداد- متعهد به پرداخت حق‌بیمه (مبلغ تعیین شده در قرارداد و غالبا در اقساط بلندمدت) می‌شود و با بروز وقایعی چون مرگ، ابتلا به بیماری لاعلاج یا احتیاج شخص به مراقبت‌های ویژه پزشکی یا در طول حیات، شرکت بیمه موظف خواهد بود سرمایه بیمه‌شده را به‌طور یکجا یا به‌صورت مستمری به بیمه‌گذار ...

بیمه‌ زندگی

بیمه‌ زندگی قراردادی است میان شرکت بیمه و بیمه‌شده که در آن، بیمه‌شده تا زمانی معین -بسته به نوع قرارداد- متعهد به پرداخت حق‌بیمه (مبلغ تعیین شده در قرارداد و غالبا در اقساط بلندمدت) می‌شود و با بروز وقایعی چون مرگ، ابتلا به بیماری لاعلاج یا احتیاج شخص به مراقبت‌های ویژه پزشکی یا در طول حیات، شرکت بیمه موظف خواهد بود سرمایه بیمه‌شده را به‌طور یکجا یا به‌صورت مستمری به بیمه‌گذار یا به شخص‌ثالثی که وی تعیین کرده بپردازد.

بیمه‌نامه‌های عمر زمانی

بیمه‌نامه عمر زمانی خسارت فوت بیمه‌شده را تحت‌پوشش قرار می‌دهد. در این نوع بیمه‌نامه شرکت بیمه تعهد می‌کند که در صورت فوت بیمه‌شده طی مدت قرارداد، سرمایه فوت بیمه‌نامه را در ازای پرداخت حق‌بیمه از سوی بیمه‌گذار به ذی‌نفعان پرداخت کند. تعهد شرکت بیمه برای پرداخت سرمایه بیمه، تا پایان مدت بیمه‌نامه است و در صورتی که بیمه‌شده در پایان مدت قرارداد در قید حیات باشد، بیمه‌گر تعهدی نسبت به وی نخواهد داشت. از مزایای این بیمه‌نامه می‌توان به تامین هزینه‌های فوت بیمه‌شده از قبیل کفن‌ودفن و...، تامین امنیت مالی خانواده به‌خاطر از دست دادن سرپرست خانواده، نازل بودن قیمت حق‌بیمه در مقابل سرمایه درخواستی، معافیت از قوانین انحصار وراثت و مالیات و... اشاره کرد.

انواع بیمه‌نامه عمر زمانی

بیمه‌نامه عمر زمانی ساده انفرادی: در این بیمه‌نامه فرد می‌تواند خود را در مقابل خطر فوت بیمه کند. با خرید این بیمه‌نامه، بیمه‌شده در طول مدت قرارداد تحت‌پوشش خطر فوت قرار می‌گیرد و در صورت فوت، سرمایه انتخابی توسط شرکت بیمه به ذی‌نفعان تعیین‌شده پرداخت می‌شود. حق‌بیمه این بیمه‌نامه بر اساس سن بیمه‌شده، میزان سرمایه درخواستی و وضعیت سلامت وی تعیین می‌شود.

بیمه‌نامه عمر زمانی ساده گروهی: کارخانه‌ها، شرکت‌ها، سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی می‌توانند کارکنان و کارگران خود را در مقابل خطر فوت تحت‌پوشش قرارداد بیمه عمر زمانی ساده گروهی قرار دهند. در این بیمه‌نامه؛ در صورت فوت هر یک از بیمه‌شدگان، سرمایه انتخابی بیمه‌گذار توسط شرکت بیمه به وراث قانونی یا ذی‌نفعان منتخب پرداخت می‌شود. حق بیمه این بیمه‌نامه بر اساس میانگین سنی بیمه‌شدگان و سرمایه درخواستی تعیین می‌شود.

 

بیمه‌نامه عمر زمانی مانده‌بدهکار انفرادی: این بیمه‌نامه برای افرادی که از بانک یا موسسه‌های مالی و اعتباری وام یا تسهیلات دریافت می‌کنند، ارایه می‌شود. در این بیمه‌نامه؛ در صورتی‌که بیمه‌شده قبل از تسویه کامل وام یا تسهیلات خود فوت کند، مابقی اقساط وام توسط شرکت بیمه به‌صورت یکجا به بانک یا موسسه مالی و اعتباری پرداخت می‌شود و از عین مرهونات، فک رهن به‌عمل می‌آید. حق‌بیمه این بیمه‌نامه بر اساس سن بیمه‌شده، مبلغ اصل و سود وام، مدت بازپرداخت وام و وضعیت سلامتی بیمه‌شده تعیین می‌شود.

بیمه‌نامه عمر زمانی مانده‌‌بدهکار گروهی: بانک‌ها، موسسه‌های مالی و اعتباری یا سازمان‌ها می‌توانند افرادی که از آن‌ها وام و تسهیلات دریافت می‌کنند را به‌صورت گروهی در قبال خطر فوت بیمه کنند. در این بیمه‌نامه، چنانچه در طول مدت بازپرداخت وام، وام‌گیرنده فوت کند، مابقی اقساط توسط شرکت بیمه به‌صورت یکجا پرداخت می‌شود و بازماندگان متوفی و ضامنین مسئولیتی در قبال بانک یا موسسه پرداخت‌کننده وام نخواهند داشت. حق‌بیمه این بیمه‌نامه بر اساس میانگین سنی بیمه‌شدگان، مبلغ اصل و سود وام‌ها و مدت بازپرداخت آنها تعیین می‌شود.

بیمه‌نامه‌های عمروسرمایه‌گذاری

در این بیمه‌نامه بیمه‌گر متعهد می‌شود در ازای دریافت حق‌بیمه؛ در صورت فوت یا حیات بیمه‌شده، سرمایه‌ای را به‌صورت یکجا یا مستمری به استفاده‌کنندگان پرداخت کند.

این بیمه‌نامه با هدف ایجاد آرامش خاطر و امید نسبت به آینده، بهبود معیشت به‌ویژه در دوران بازنشستگی و تامین نیازهای اساسی از روشی قابل اطمینان، علاوه بر اینکه پول بیمه‌گذار را به‌صورت منظم و در بهترین فرصت‌های اقتصادی سرمایه‌گذاری و مدیریت می‌کند، جریان آرام و بی‌دغدغه زندگی خانواده وی را در برابر خطرها و پیش آمدن نیازهای پرهزینه زندگی در آینده حمایت می‌کند.

 

در این بیمه‌نامه‌، فرد با پرداخت مبالغی متناسب با توانایی مالی خود و به‌صورت ماهانه، سالانه یا سایر روش‌های جاری، اقدام به ایجاد پوشش‌های بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری برای خود و خانواده‌اش می‌کند. این طرح در حقیقت یک سرمایه‌گذاری بلندمدت بدون ریسک و با سود تضمین شده توسط شرکت است و هر شخص آینده‌نگر شاغل یا غیرشاغل با هر میزان درآمدی که داشته باشد، می‌تواند در این طرح  مشارکت و آینده خود و خانواده‌اش را تامین کند.

انواع بیمه‌نامه عمروسرمایه‌گذاری

بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان: بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان برای ایجاد پشتوانه مالی و رفع نگرانی از هزینه‌های تحصیلات، تهیه جهیزیه و ازدواج فرزندان و... طراحی شده است. در این بیمه‌نامه‌، فرد با پرداخت مبالغی متناسب با توانایی مالی خود، به صورت ماهانه، سالانه یا سایر روش‌های جاری، اقدام به ایجاد پوشش‌های بیمه‌ای برای توانمندی فرزند خود در آینده می‌کند.

این طرح در حقیقت یک سرمایه‌گذاری بلندمدت بدون ریسک و با سود تضمین شده توسط شرکت بیمه است که بیمه‌گذار می‌تواند در آن مشارکت و بخشی از آینده فرزندانش را تامین کند.

طرح‌های بیمه‌های عمروسرمایه‌گذاری

طرح سنوات:این طرح با هدف ایجاد پشتوانه مالی برای ایام بازنشستگی کارکنان و نیز کاهش تعهدهای مالی کارفرما طراحی شده است. در این طرح، کارفرما با پرداخت مبلغی - معادل پایه حقوق کارکنان - به‌صورت سالانه و تهیه پوشش‌های بیمه‌ای برای آنان، سرمایه مناسب و مطمئنی را در زمان بازنشستگی یا قطع همکاری برای کارکنان تامین می‌کند.

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که قصد ارائه طرح‌های مکمل رفاهی برای مدیران و کارکنان خود داشته باشند، می‌توانند با استفاده از طرح سنوات، علاوه بر اطمینان از تامین وجوه بازنشستگی کارکنان، مزایا و منافعی را برای خود و کارکنانشان فراهم کنند.

شرایط و منافع طرح سنوات:

پرداخت سنوات کارکنان به شرکت بیمه بر اساس حقوق پایه هر سال،

تجمیع مبلغ سنوات با توجه به آخرین حق‌بیمه پرداختی کارفرما و دریافت آن در پایان زمان همکاری،

امکان انتقال تعهد سنوات تجمیع شده سال‌های گذشته به شرکت،

ارائه تخفیف گروهی و در نتیجه، افزایش ارزش بازخریدی بیمه‌نامه،

استفاده از معافیت‌های مالیاتی،

امکان افزایش حق‌بیمه پرداختی متناسب با حقوق پایه هر سال،

سرمایه‌گذاری سنوات پرداختی و تشکیل اندوخته سرمایه‌گذاری،

تخصیص سود تضمینی سالانه به‌صورت روزشمار به اندوخته سرمایه‌گذاری،

 

بیمه وام ازدواج   اخبار برگزیده
  

دولت بعدی آمریکا باید تهران و ریاض را مجبور به سازش کندآمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
اعتماد دولت تهران دونالد ترامپ 

  

پیروزی بایدن با ارزش دلار چه می کند؟عضو شورای مشاورین اقتصادی دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان از ناکامی تحریم ها در دستیابی به اهداف خود خبر داد.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان دلار 

  

گزارش رویترز از جنبه‌های متفاوت تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای بایدنرویترز در تحلیلی به تحریم‌های جدید آمریکا و شرایط آن‌ها در دولت بعد آمریکا پرداخت.
ایلنا ایران وزارت خارجه دولت 

  

تحریم‌های جدید آمریکا، بار دیگر صنعت نفت ایران را هدف گرفت، اما مگر تحریم‌های نفتی وجود نداشت؟ پاسخ مثبت است، اما این بار دولت آمریکا از زاویه جدید صنعت نفت ایران و مدیرانش را مورد تحریم قرار داد.
اقتصادنیوز دلار آمریکا صنعت نفت 

  

وزیر خارجه عربستان: عادی سازی روابط با اسرائیل انجام خواهد شدوزیر خارجه عربستان تأکید کرد، عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی در نهایت اتفاق خواهد افتاد.
۵۵ آنلاین عربستان دونالد ترامپ ترامپ 

  

آمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
نامه نیوز دولت بهاره رهنما ایران 

  

هراس آمریکا از تاثیر ایران در انتخابات هفته بعدیک روزنامه آمریکایی نوشت: ایران در پی ضربه زدن به انتخابات و دموکراسی در آمریکاست.
مثلث بازی ایران روزنامه 

  

خودرو چینی جدید حوالی بازار ایران + مشخصاتوقت آن رسیده که صنعت خودرو ایران برگ های جدیدش را برای بازار خودرو رو کند. خودروهایی که هم تنوع بازار خودرو را بیشتر کند و هم افزایش تیراژ خودرو را به دنبال داشته باشد. جک X7 یکی از خودروهایی است که زمزمه ورودش به بازار ایران شنیده می شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو ایران 

  

جزئیاتی از طرح آزادسازی قیمت خودروبه نظر می رسد شکست قیمت گذاری دستوری خودرو که نه نظر خودروسازان را تامین می کند و از عهده تامین هزینه های آنها بر می آید و نه موجب افزایش تولید و رضایت متقاضیان خودرو می شود، سیاست گذاران صنعت خودرو را به سمت تصمیم درست آزادسازی قیمت خودرو سوق می دهد. البته این آزادسازی قرار نیست به صورت کامل انجام شود.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو بازی 

  

دورکاری در کدام استان ها اعمال خواهد شد؟غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران درباره آخرین تصمیمات مربوط به دورکاری شهرستان های استان تهران توضیح داد.
مستقل‌آنلاین دورکاری سازمان امور اداری و استخدامی تهران 

  

طرح مجلس برای واگذاری زمین به هر خانوار ایرانی چیست؟ + فیلمطرح جدید نمایندگان مجلس برای تامین مسکن مردم چگونه قرار است اجرا شود؟
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی زمین بهاره رهنما 

  

توییتر دست از سر انتخابات آمریکا بر نمی‌‌دارد!شرکت توئیتر اعلام کرد از این پس تمامی موارد جستجو شده کاربران درباره انتخابات آمریکا را بررسی خواهد کرد.
مملکت‌آنلاین فضای مجازی انتخابات ریاست جمهوری توئیتر 

  

مجوز افزایش قیمت خودرو صادر شدرییس شورای رقابت اعلام کرد: براساس مصوبه اردیبهشت ماه خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

طرح تأمین کالاهای اساسی در آستانه تصویب مجلس/ چه کسانی مشمول دریافت می شوند؟رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف با دولت بر سر تأمین منابع طرح کالاهای اساسی گفت: طرح تأمین کالاهای اساسی 4شنبه همین هفته در دستور کار مجلس برای تصویب نهایی قرار دارد.
اقتصادنیوز کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی قیمت 

  

آژیر جنگ داخلی در آمریکا | نیویورک‌تایمز درباره پیامدهای انتخابات هشدار دادانتخابات آمریکا، قلب این کشور را مورد آزمون قرار خواهد داد. این بخشی از سخنان چارلز بلو، ستون‌نویس نیویورک تایمز است. او در یادداشت 25 اکتبر می‌نویسد: اینکه ما چه کسی هستیم؟ چگونه به این نقطه رسیدیم؟ چگونه این کشور دونالد ترامپ را انتخاب کرد و آیا قانون اساسی ما ظرفیت پذیرش خطا و معکوس کردن آن را دارد، سوالاتی است که مطرح شده است.
۵۵ آنلاین جنگ نیویورک نیویورک تایمز 

  اخبار داغ
  

یک کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: با وجود اثرگذاری نظرسنجی‌ها در روند انتخابات در آمریکا اما آنچه در نتیجه انتخابات تاثیرگذار و تعیین کننده است آراء الکترال است.
نامه نیوز صباح زنگنه بازی دونالد ترامپ 

  

تست کرونای دو بازیکن استقلال منفی اعلام شددو بازیکن دیگر تیم فوتبال استقلال پس از اتمام دوران قرنطینه، به جمع آبی‌پوشان پایتخت پیوستند.
گسترش باشگاه استقلال استقلال فوتبال 

  

یک پزشک فوق تخصص ریه، آسیب‌هایی که بر اثر ابتلا به کرونا متوجه ریه انسان می‌شود، عوارض ناشی از آن و راهکارهای کاهش عوارض ریوی و تنفسی در بهبودیافتگان از بیماری کووید 19 را تشریح کرد.
نامه نیوز پزشک برق بدن انسان 

  

عبدالرزاق به کرونا مبتلا شدتست کرونای مهاجم مراکشی تیم النصر عربستان مثبت بود.
ایلنا عربستان رسانه ویروس 

  

آسیبی که کرونا به مغز وارد می کندپروتئین‌های خوشه‌ای کروناویروس می‌توانند به واکنش‌های التهابی "سلول‌های درون‌رگی" یا "سلول‌های اندوتلیال" (endothelial cells) منجر شوند که سد خونی مغز را شکل می‌دهند.
اقتصادنیوز مغز ویروس پژوهش 

  

نوع جدید کرونا با مشکلات پوستی طولانی مدتبرخی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا، نوع جدیدی از این ویروس را تجربه کرده‌اند که عوارض آن مشکلات پوستی طولانی مدت است.
برنا ویروس 

  

در چه مکان‌هایی امکان آلودگی به کرونا بیشتر است؟دویچه‌وله نوشت: در آلمان بحث بر سر این که در چه مکان‌هایی خطر ابتلا به کرونا بیشتر است، هر روز داغ‌تر می‌شود...
انصاف‌نیوز درمان بهار آلمان 

  

پیش ‌بینی قیمت دلار برای فردا (10 آبان) + جزئیاتآخرین قیمت دلار در بازار آزاد و صرافی ملی چقدر بوده است؟ با توجه به آخرین اخبار وضعیت احتمالی بازار ارز در فردا چگونه است؟
گسترش قیمت دلار واردات 

  

​نشست وزرا و مدیران ارشد دستگاه های عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونادبیر قرار گاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا از تشکیل جلسه روز شنبه قرارگاه با حضور تعدادی از وزرا و مدیران ارشد دستگاه های عضو ستاد و چندین سازمان مرتبط برای بررسی روند اقدامات و احیاناً مراتب تعلل دستگاه های مختلف در اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد.
ایلنا وزارت کشور دین 

  

کرونا | ثبت اولین شهیدای سلامت در استان خراسان رضویمدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن در استان خراسان رضوی از ثبت اولین شهید سلامت در این شهر خبر داد.
۵۵ آنلاین سلامت درمان استان خراسان رضوی 

  

آیا روند بازار بورس این هفته صعودی می ‌شود؟طبق نظرسنجی این هفته اکثر کارشناسان معتقدند بازار سهام این هفته روندی صعودی خواهد داشت و این در حالی است که در طی این هفته انتخابات آمریکا برگزار می‌شود.
گسترش پتروشیمی سهام ترامپ 

  

کرونا | احسان اصل دهقان درگذشت.دانشگاه علوم پزشکی البرز از درگذشت مسئول حراست شبکه بهداشت شهرستان نظرآباد خبر داد.
۵۵ آنلاین درمان جنگ بیمارستان 

  

‌پیش بینی صرافان درباره قیمت دلار در روز شنبه چیست؟هفته پیش رو هفته‌ای حساس و تاریخی برای بازار ارز تلقی می‌شود، بسیاری از فعالان بازار می‌گویند این هفته یکی از پرنوسان‌ترین هفته های تجربه شده در بازار ارز ایران خواهد بود.
اقتصادنیوز قیمت ارز قیمت دلار 

  

رونالدو | ستاره پرتغالی یوونتوس بالاخره کرونا را شکست داد.امشب باشگاه یوونتوس اعلام کرد بالاخره تست کرونای کریستیانو رونالدو منفی شد و او می تواند در بازی پس فردای این تیم مقابل لااسپزیا به میدان برود. البته این بازیکن در طی این چند روز اخیر ویدئوهایی منتشر کرده بود که نشان می داد در شرایط خوبی قرار داشته و مشکل چندانی ندارد. در وب سایت رسمی یوونتوس آمده است: "امروز کریستیانو رونالدو تست کرونا داد که نتیجه این تست منفی بود...
۵۵ آنلاین کریستیانو رونالدو ستاره باشگاه یوونتوس