ایلنا   |  اقتصادی  |  

با همان اپلیکیشن اسنپ می‌توانید غذا سفارش دهید

نوبت به اپلیکیشن‌های خدمت‌رسان که می‌رسد، نام‌های مختلفی به میان می‌آید. با توجه به این‌که زندگی‌های امروزی تا حد زیادی به دنیای مجازی و متعلقاتش گره خورده، معمولا تعداد اپلیکیشن‌های خدمت‌رسان روی گوشی افراد بسیار زیاد است.

با همان اپلیکیشن اسنپ می‌توانید غذا سفارش دهید

نوبت به اپلیکیشن‌های خدمت‌رسان که می‌رسد، نام‌های مختلفی به میان می‌آید. با توجه به این‌که زندگی‌های امروزی تا حد زیادی به دنیای مجازی و متعلقاتش گره خورده، معمولا تعداد اپلیکیشن‌های خدمت‌رسان روی گوشی افراد بسیار زیاد است.

اما دنیای مدرن و البته کسب‌وکارها همیشه یک راه‌حل در جیب‌شان دارند. تبلیغات گسترده اسنپ در سطح شهر نشان می‌دهد که حالا با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید علاوه بر درخواست خودرو، غذا هم سفارش دهید. به همین بهانه با میثم ملاشریفی، مدیر مارکتینگ اسنپ، گپی کوتاه زدیم که در ادامه می‌خوانید:

 ایده اضافه کردن امکان سفارش غذا در اپلیکیشن اسنپ از کجا آمد؟

این اتفاق جدیدی نیست و بدون‌شک موفقیت نمونه‌های قبلی در دنیا نقش موثری در تصمیم ما برای قدم نهادن در این مسیر داشته؛ اپلیکیشن We Chat اولین برنامه پیام‌رسان بود که بعد از این‌که در زمینه خدمت‌رسانی خودش به رشد کافی رسید، از زیرساخت فراهم شده در زمینه‌های دیگر استفاده کرد.  اپلیکیشنGO-JEK  در اندونزی، Grab در سنگاپور هم از نمونه‌های موفق دیگر سوپراپلیکیشن در زمینه حمل‌ونقل هوشمند هستند. ما هم مثل نمونه‌های خارجی، با اضافه کردن امکان سفارش و تحویل غذا سعی کردیم این تجربه را تکرار کنیم، چرا که این امکان با خدمت قبلی‌مان هم‌افزایی دارد.

با توجه به این‌که اپلیکیشن اسنپ فود به طور مستقل یک برنامه جامع و کاربردی است و مشتری‌های خودش را دارد، فکر می‌کنید چقدر مخاطب‌های اسنپ از این ایده استقبال کنند؟ 

اسنپ‌فود همچنان سرویس و مشتری‌های خودش را دارد. هدف ما این است که آن دسته از کاربران اسنپ که اپلیکیشن اسنپ‌فود را ندارد یا با این برنامه آشنا نیستند هم بتوانند از این امکان استفاده کنند. کاربرانی که از اپلیکیشن اسنپ استفاده می‌کنند هم بدون‌نیاز به یک برنامه اضافه می‌توانند درخواست خودرو و غذای خود را به طور همزمان از طریق یک اپلیکیشن ثبت کنند.

نقش تبلیغات در موفقیت یا شکست یک ایده تازه انکارناپذیر است. پشت پرده ایده‌پردازی تم تبلیغاتی شما چه بوده است؟

معرفی یک سرویس جدید یا در واقع متقاعد کردن آدم‌ها به استفاده از آن اساسا کار ساده‌ای نیست. کمپین اخیر ما کاملا یک مورد چالشی است چرا که باید به مردم اطلاع بدهیم با همان اپلیکیشن قبلی می‌توانید غذا هم سفارش دهید. یعنی در واقع همزمان با دعوت مردم به کمپین‌مان باید آن‌ها را با  مفهوم سوپراپلیکیشن هم آشنا کنیم. حدود سه ماه درگیر این داستان بودیم. ایده‌های زیادی روی میز آمد؛ در عین خلاقیت باید توجه مخاطب را به خدمت جدید اسنپ جلب می‌کردیم. پیام‌ها باید واضح و روشن می‌بود و مخاطب با اولین نگاه متوجه می‌شد دقیقا چه اتفاقی قرار است بیفتاد. گنجاندن همه این‌ها با هم در یک قاب تبلیغاتی آن هم در شرایطی که خیابان‌های شهر پُر از بیلبوردهای تبلیغی استارت‌آپ‌ها و برندهای دیگر است و تا چشم کار می‌کند هر کسب‌وکاری در تلاش است که توجه مخاطبان را به خود جلب کند، بدون‌شک ارائه یک تبلیغ ناب، خلاق و گویا کار ساده‌ای نبود.

به تازگی استفاده از تبلیغات متن‌محور در کسب‌وکارهای مختلف مُد شده است. دلیل استفاده شما از این نوع تبلیغات صرفا همراهی با این مدل تبلیغاتی بود یا هدف دیگری داشتید؟

به اعتقاد من این‌که برای معرفی یا تبلیغ هر ایده‌ای تصمیم بگیریم از کلمات استفاده کنیم یا تصاویر کاملا به جنس کمپین و پیامی که قرار است منتقل شود برمی‌گردد. یعنی نمی‌توان گفت یک ترند مطلق در حوزه تبلیغات وجود دارد که تمام کسب‌وکارها باید بر اساس آن پیش بروند. ما تعداد زیادی ایده تصویری را هم بررسی کردیم و در نهایت با توجه به جنس پیامی که می‌خواهیم به مخاطب برسانیم به این نتیجه رسیدیم که استفاده از لغات و کلمات می‌تواند نتیجه بهتری داشته باشد. البته این نکته را هم اضافه کنم که به دلیل محدودیت‌های تایید محتوا و مجوز انتشار که خاصه کمپین‌های بزرگ است، ناچار شدیم بعضی از پیام‌ها را لحظه آخر تغییر بدهیم. بنابراین اگر جایی احساس کردید وزن جمله بهم خورده یا کلمه‌ای جور در نمی‌آید، بدانید دلیلش این اتفاق بوده است.

منبع: تابناک

اپلیکیشن اسنپ استارت آپ   اخبار برگزیده
  

ترامپ شرایط ایجاد اعتراض‌ها در ایران را فراهم کرد/ شرایط رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید سخت و پیچیده شده استمشاور سابق کمیته دموکراتیک مجلس نمایندگان ایالات متحده استیضاح را مشکلی بزرگ برای ترامپ دانست و گفت: اکنون سرنوشت ترامپ و ادامه روابط او و ایران به استیضاح بستگی دارد. ترامپ به شدت نگران استیضاح است. اگر پشتیبانی زیادی از وی صورت نگیرد اوضاع برای او از کنترل خارج می‌شود و این موضوع برای ترامپ نگران‌کننده است.
ایلنا ترامپ ایران ایران و آمریکا 

  

چشم انداز سمت و سوی قیمت خودرواین روزها شرایط قیمت خودرو در بازار به گونه ای است که زمان مناسبی برای ورود تقاضای مصرفی به بازار به نظر نمی رسد. قیمت خودرو بیشتر از جنبه روانی شارژ شده و همین مساله به حربه ای در دست دلالان خودرو تبدیل شده تا قیمت های کاذب را روی خودروها بگذارند...
خودروتک تورم خودرو خودروسازان 

  

سانسور سخنان مهم روحانی توسط روزنامه های حامی دولتکیهان در شماره امروز خود نوشت: روزنامه‌های حامی دولت، سخنان مهم رئیس‌جمهور را در تیترهای خود سانسور کردند.
مثلث روزنامه دولت رئیس جمهور 

  

این روز‌ها آلودگی و آنفلوآنزا از جمله دغدغه‌های اجتماعی اصفهانی‌ها و مردم دیگر استان‌های کشورمان محسوب می‌شود که به غیر از بیماری‌های جسمی سبب نگرانی‌هایی برای خانواده‌ها شده است. ولی آنچه که مردم را بیشتر نگران می‌کند شایعاتی است که برای خوردن و یا نخوردن چیزی در فضای مجازی منتشر و میلیون‌ها بار باز نشر می‌شود.
نامه نیوز استان اصفهان اصفهان صدا و سیما 

  

چه کسانی منتظر یارانه بنزین نباشند؟تا پایان دومین روز از آذرماه، یارانه بنزین برای 60 میلیون نفر یا به عبارت دیگر نزدیک به 18 میلیون خانوار ایرانی بنابر اعلام محمدباقر نوبخت واریز شد.
مستقل‌آنلاین یارانه بنزین ریال 

  

هیچ دستور کاری برای ارتباط با آمریکا وجود ندارد«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران پس از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام که امروز (جمعه) در وین برگزار شد، طی اظهاراتی در جمع خبرنگاران گفت: ما امروز دور جدیدی از کمیسیون مشترک برجام را برگزار کردیم که یک دور معمولی و روتین کمیسیون مشترک بود. طبق برجام هر سه ماه یک بار کمیسیون مشترک باید برگزار شود.
مثلث معاون سیاسی ایران وین 

  

منتظر خودروهای روسی در بازار ایران باشیم؟سرپرست معاونت امور بین الملل سازمان توسعه تجارت می‌گوید: تولید مشترک خودرو میان ایران و روسیه جدی و زمینه همکاری فراهم شده است. از چندین ماه گذشته تاکنون چندین نشست میان مدیران لادا، ایران خودرو و سایپا شکل گرفت و خودروسازان مذاکرات متعددی را با شریک‌های تجاری برگزار کردند.
خودروتک روسیه ایران و روسیه ایران خودرو 

  

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مهمترین هدف از فعال سازی «رمز دوم پویا» را افزایش سطح امنیت در پرداخت‌ها و خریدهای اینترنتی بدون کارت عنوان کرد.
نامه نیوز بانک مرکزی بانک جمهوری اسلامی ایران 

  

کالاهای اساسی چقدر گران شد؟مقایسه قیمت کالاهای اساسی در مهر 98 نسبت به مهر 97 نشان می‌دهد که قیمت برخی محصولات مانند برنج افزایشی و قیمت برخی کالاها مانند تخم‌مرغ و سیب‌زمینی اندکی کاهشی بوده است.
مستقل‌آنلاین کالاهای اساسی قیمت برنج 

  

تحلیل رئیس کل بانک مرکزی درباره شوک بنزین بر بازار ارزاقتصادنیوز: عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی در یادداشتی درباره اوضاع بازار ارز پس از افزایش قیمت بنزین توضیحاتی ارائه داد.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک بنزین 

  اخبار داغ
  

لوئیس سوارز امشب یکی از زیباترین گل های سال را به ثمر رساند و بدون شک از حالا نامزد جایزه پوشکاش خواهد بود.
ورزش۳ عکس 

  

گل دیدنی سوارز به مایورکا(فیلم)مهاجم اروگوئه‌ای بارسلونا در دقیقه 44 دیدار مقابل مایورکا چهارمین گل آبی اناری پوشان را به زیبایی به ثمر رساند.
ایلنا اروگوئه زیبایی بارسلونا 

  

یادداشت|16 آذر روز مبارزه با فساد سیاسیجنبش دانشجویی می‌تواند پرچمدار مبارزه با فساد سیاسی باشد و حتی در برهه زمانی پیش رو شاید تنها راه چاره ورود مخلصانه ی نیروی جوانی است که تعاملات اجتماعی را در جنبش دانشجویی تجربه کرده باشد.
تسنیم بازی جمهوری اسلامی امام خمینی 

  

افت 28 درصدی قیمت دام زنده نسبت به ابتدای سال/ گوشت ارزان نشدمدیرعامل اتحادیه دامداران کشور از کاهش 28 درصدی قیمت دام زنده نسبت به ابتدای سال خبر داد و گفت: کاهش قیمت برای دامدار وجود دارد اما متاسفانه مصرف کننده شاهد پائین آمدن نرخ گوشت قرمز در بازار نیست.
تسنیم قیمت بهره وری گوشت 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ تلاطم بازار و تداوم روند صعودی قیمت دلار و سکهاقتصادنیوز: امروز شنبه 16 آذرماه 1398 نرخ‌ها در بازار طلا و ارز تهران نوسان‌های کاهشی و افزایشی فراوانی را تجربه کرده و بطور روی مدار صعودی افزایش یافتند. به رغم کاهش شیب مدار صعودی نرخ دلار نسبت به روز چهارشنبه و پنجشنبه، شاهص ارزی تا سقف محدوده 13200 تومانی پیشروی کرد. همچنین سکه طرح جدید به نیمه بالای کانال 4 میلیون تومانی و محدوده 4.6 میلیون تومانی راه یافت...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت یورو 

  

بار گران صنعت بیمه، ارزان بردوش شبکه فروش استمدیر عامل بیمه تجارت‌نو درجمع تعدادی از سیاستگذاران، مدیران عامل و دیگر فعالان صنعت بیمه خواستار درک نقش کلیدی شبکه فروش و بازاریاب‌ها دراین صنعت شد.
شما‌نیوز صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

سفیر اسبق ایران در کشورهای چین و پاکستان گفت: ایران و آمریکا تاکنون پنج توافقنامه با هم داشته‌اند که آمریکا به هیچیک از مفاد آنها عمل نکرده است.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا چین 

  

قالیباف: جامعه و قوه قضائیه به شدت با فساد مبارزه می‌کنند/ دانشجویان: تکلیفتان را با املاک نجومی روشن کنیدشهردار اسبق تهران گفت: مشکل اساسی ما اینجاست که می‌خواهیم کشور را به صورت شرطی اداره کنیم، وقتی می‌گوییم هم چرخ سانتریفیوژ و هم چرخ زندگی مردم بچرخد، کشور را شرطی می‌کنیم و در نهایت هر دوی این مورد تعطیل می‌شود.
ایلنا دانشجو تورم جوانان 

  

قالیباف در دانشگاه علامه: تصمیم‌گیری غلط نتیجه نظرسنجی از پشت شیشه ماشین است/ امیدوارم دیوان محاسبات گزارش ارز 4200 تومانی را منتشر کندعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: درمجلس آینده باید با چهره های نو و جوان روبرو شویم البته جوانانی که پختگی و تجربه لازم را برای قانون گذاری و شناخت دقیق از امورات کشور داشته باشند در این صورت می‌توانیم گام دوم انقلاب را تحقق بخشیم.
تسنیم درآمد دانشگاه علامه طباطبایی دیوان محاسبات