ایلنا   |  اقتصادی  |  

با همان اپلیکیشن اسنپ می‌توانید غذا سفارش دهید

نوبت به اپلیکیشن‌های خدمت‌رسان که می‌رسد، نام‌های مختلفی به میان می‌آید. با توجه به این‌که زندگی‌های امروزی تا حد زیادی به دنیای مجازی و متعلقاتش گره خورده، معمولا تعداد اپلیکیشن‌های خدمت‌رسان روی گوشی افراد بسیار زیاد است.

با همان اپلیکیشن اسنپ می‌توانید غذا سفارش دهید

نوبت به اپلیکیشن‌های خدمت‌رسان که می‌رسد، نام‌های مختلفی به میان می‌آید. با توجه به این‌که زندگی‌های امروزی تا حد زیادی به دنیای مجازی و متعلقاتش گره خورده، معمولا تعداد اپلیکیشن‌های خدمت‌رسان روی گوشی افراد بسیار زیاد است.

اما دنیای مدرن و البته کسب‌وکارها همیشه یک راه‌حل در جیب‌شان دارند. تبلیغات گسترده اسنپ در سطح شهر نشان می‌دهد که حالا با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید علاوه بر درخواست خودرو، غذا هم سفارش دهید. به همین بهانه با میثم ملاشریفی، مدیر مارکتینگ اسنپ، گپی کوتاه زدیم که در ادامه می‌خوانید:

 ایده اضافه کردن امکان سفارش غذا در اپلیکیشن اسنپ از کجا آمد؟

این اتفاق جدیدی نیست و بدون‌شک موفقیت نمونه‌های قبلی در دنیا نقش موثری در تصمیم ما برای قدم نهادن در این مسیر داشته؛ اپلیکیشن We Chat اولین برنامه پیام‌رسان بود که بعد از این‌که در زمینه خدمت‌رسانی خودش به رشد کافی رسید، از زیرساخت فراهم شده در زمینه‌های دیگر استفاده کرد.  اپلیکیشنGO-JEK  در اندونزی، Grab در سنگاپور هم از نمونه‌های موفق دیگر سوپراپلیکیشن در زمینه حمل‌ونقل هوشمند هستند. ما هم مثل نمونه‌های خارجی، با اضافه کردن امکان سفارش و تحویل غذا سعی کردیم این تجربه را تکرار کنیم، چرا که این امکان با خدمت قبلی‌مان هم‌افزایی دارد.

با توجه به این‌که اپلیکیشن اسنپ فود به طور مستقل یک برنامه جامع و کاربردی است و مشتری‌های خودش را دارد، فکر می‌کنید چقدر مخاطب‌های اسنپ از این ایده استقبال کنند؟ 

اسنپ‌فود همچنان سرویس و مشتری‌های خودش را دارد. هدف ما این است که آن دسته از کاربران اسنپ که اپلیکیشن اسنپ‌فود را ندارد یا با این برنامه آشنا نیستند هم بتوانند از این امکان استفاده کنند. کاربرانی که از اپلیکیشن اسنپ استفاده می‌کنند هم بدون‌نیاز به یک برنامه اضافه می‌توانند درخواست خودرو و غذای خود را به طور همزمان از طریق یک اپلیکیشن ثبت کنند.

نقش تبلیغات در موفقیت یا شکست یک ایده تازه انکارناپذیر است. پشت پرده ایده‌پردازی تم تبلیغاتی شما چه بوده است؟

معرفی یک سرویس جدید یا در واقع متقاعد کردن آدم‌ها به استفاده از آن اساسا کار ساده‌ای نیست. کمپین اخیر ما کاملا یک مورد چالشی است چرا که باید به مردم اطلاع بدهیم با همان اپلیکیشن قبلی می‌توانید غذا هم سفارش دهید. یعنی در واقع همزمان با دعوت مردم به کمپین‌مان باید آن‌ها را با  مفهوم سوپراپلیکیشن هم آشنا کنیم. حدود سه ماه درگیر این داستان بودیم. ایده‌های زیادی روی میز آمد؛ در عین خلاقیت باید توجه مخاطب را به خدمت جدید اسنپ جلب می‌کردیم. پیام‌ها باید واضح و روشن می‌بود و مخاطب با اولین نگاه متوجه می‌شد دقیقا چه اتفاقی قرار است بیفتاد. گنجاندن همه این‌ها با هم در یک قاب تبلیغاتی آن هم در شرایطی که خیابان‌های شهر پُر از بیلبوردهای تبلیغی استارت‌آپ‌ها و برندهای دیگر است و تا چشم کار می‌کند هر کسب‌وکاری در تلاش است که توجه مخاطبان را به خود جلب کند، بدون‌شک ارائه یک تبلیغ ناب، خلاق و گویا کار ساده‌ای نبود.

به تازگی استفاده از تبلیغات متن‌محور در کسب‌وکارهای مختلف مُد شده است. دلیل استفاده شما از این نوع تبلیغات صرفا همراهی با این مدل تبلیغاتی بود یا هدف دیگری داشتید؟

به اعتقاد من این‌که برای معرفی یا تبلیغ هر ایده‌ای تصمیم بگیریم از کلمات استفاده کنیم یا تصاویر کاملا به جنس کمپین و پیامی که قرار است منتقل شود برمی‌گردد. یعنی نمی‌توان گفت یک ترند مطلق در حوزه تبلیغات وجود دارد که تمام کسب‌وکارها باید بر اساس آن پیش بروند. ما تعداد زیادی ایده تصویری را هم بررسی کردیم و در نهایت با توجه به جنس پیامی که می‌خواهیم به مخاطب برسانیم به این نتیجه رسیدیم که استفاده از لغات و کلمات می‌تواند نتیجه بهتری داشته باشد. البته این نکته را هم اضافه کنم که به دلیل محدودیت‌های تایید محتوا و مجوز انتشار که خاصه کمپین‌های بزرگ است، ناچار شدیم بعضی از پیام‌ها را لحظه آخر تغییر بدهیم. بنابراین اگر جایی احساس کردید وزن جمله بهم خورده یا کلمه‌ای جور در نمی‌آید، بدانید دلیلش این اتفاق بوده است.

منبع: تابناک

اپلیکیشن اسنپ استارت آپ   اخبار برگزیده
  

مدیرعامل ایران خودرو بازداشت شد / علی آبادی مدیرعامل جدید ایران خودرو شدهاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو عصر امروز بازداشت شد.
شما‌نیوز ایران خودرو ایران خودرو 

  

آمبولانس‌های تقلبی در تهران!روزنامه شهروند از پدیده راه‌ افتادن آمبولانس‌های تقلبی پرده‌ برداشته و نوشته: برخی خودروهایشان را به شکل تقلبی و جعلی به آمبولانس بدل می‌کنند تا از آزادی عمل آمبولانس‌ها در تهران پرترافیک استفاده کنند و اتفاقا مشتریان دست‌ به‌ نقد و اوضاع خوبی دارند.
مستقل‌آنلاین تهران روزنامه شهروند 

  

قیمت روز گوشی موبایل در بازار ایراناقتصاد نیوز: به گفته فعالان گوشی های موبایل، قیمت این کالا در روزهای اخیر با کاهش کمی مواجه شده است.
اقتصادنیوز قیمت موبایل ایران 

  

در دولت تدبیر شخص متخلف برکنار نمی‌شود بلکه به درجات بالاتر ارتقا می‌یابدوزارت اقتصاد و دارایی قصد دارد ابراهیم حمیدی مدیر عامل معزول بیمه ایران معین را بعنوان مدیرعامل بیمه البرز انتخاب کند. نامبرده مدتی پیش به دلیل تخلفات گسترده در خرید اوراق خارج از بورس و جهت دادن منابع 500 میلیارد تومانی بیمه ایران‌معین به سمت کارگزاری بورس مدبر آسیا که وابسته به بستگانش است از مدیرعاملی شرکت بیمه ایران معین عزل شد...
مستقل‌آنلاین دولت اقتصاد بیمه 

  

چرا ایران برای روسیه و چین مهم است؟په‌په اسکوبار-آسیاتایمز: موقعیت متقابل ایران و روسیه در شطرنج ژئوپلیتیک، آن‌قدر پیچیده است که زبان از توصیف آن قاصر است. ایران، روسیه و چین، مثلثی حیاتی در روند اتحاد چندلایه و بلندمدت اوراسیا خواهند داشت. چابهار بندری عمیق در دریای عمان است و پایه‌ای کلیدی در رویای راه ابریشم کوچک هند است...
مستقل‌آنلاین ایران ایران و روسیه ایران و ونزوئلا 

  

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه به رغم تلاش ده ساله کانون‌های بازنشستگان کشوری برای تصویب قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس و نیز با وجود گذشت دو سال از تصویب این قانون مهم هنوز سازمان تأمین اجتماعی از اجرای آن سر باز می‌زند.
نامه نیوز کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس شورای اسلامی قانون 

  

وکیل مدافع محمدعلی نجفی از ثبت اعتراضش نسبت به دادنامه صادره در خصوص پرونده موکلش خبر داد و گفت: ما قتل را شبه عمد می دانیم.
نامه نیوز محمدعلی نجفی قتل قوه قضاییه 

  

وضعیت حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مشخص شد + جزئیاتسخنگوی دولت در نشست خبری امروز توضیحاتی را پیرامون حضور زنان در ورزشگاه‌ها ارائه کرد.
شما‌نیوز ورزشگاه سخنگوی دولت دولت 

  

آخرین وضعیت زن قاتل چهار شهروند ملایریفرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری زنی که قاتل چهار شهروند ملایری بود، خبر داد و گفت: زن متهم به قتل 4 شهروند ملایری با ذکاوت پلیس شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
مثلث شهروند خانواده قتل 

  

ظریف بار دیگر دربازه مذاکره با آمریکا موضع گیری کردوزیر امور خارجه کشورمان بار دیگر تاکید کرد که ایران تمایلی برای گفت‌وگو با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای جدید ندارد.
مثلث ایران هسته ای سفر 

  اخبار داغ
  

ارزان‌ترین خانه‌های تهران برای اجاره و خرید درکدام محله‌ها هستند؟ / سمنان رکورد دار ارزانی در اجاره بهاطبق داده های مرکز آمار شهر‌های تهران، اصفهان، کرج در صدر گران‌ترین و سمنان و ایلام ارزان ترین شهر‌ها
خبرفوری تهران استان چهارمحال و بختیاری جوانان 

  

عرضه چای وارداتی با ارز دولتی در فروشگاه‌های زنجیره‌ایستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
خبرفوری چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

دلار در برابر ارزهای مهم جهانی عقب نشینی کرداقتصاد نیوز: دلار نتوانست به صعود خود در برابر ارزهای مهم جهانی ادامه دهد.
اقتصادنیوز دلار دلار آمریکا اقتصاد 

  

ارزان‌ترین محله‌ها برای اجاره و خرید خانه‌ در تهران را بشناسیداقتصاد نیوز: طبق داده‌های مرکز آمار شهر‌های تهران، اصفهان و کرج در صدر گران‌ترین و سمنان و ایلام ارزان‌ترین شهر‌های ایران در حوزه مسکن هستند.
اقتصادنیوز اصفهان استان چهارمحال و بختیاری مهاجرت 

  

نوسان نرخ تورم ارتباطی با حذف صفر از پول ملی ندارد محمد حسن‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل تصمیم دولت مبنی بر حذف 4 صفر از پول ملی، گفت: تعداد صفرهای پول ملی هیچ ربطی به کاهش تولید، افزایش تورم و بیکاری و دیگر مسائل اقتصادی ندارد، چراکه اگر قرار بود با افزایش یا کاهش صفر پول‌ها تحولی در اقتصاد ایجاد شود دیگر نیازی به علم اقتصاد و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی نبود و تنها کافی است صفرها را بالا و پایین کنیم. نوع…
خانه‌ملت تورم حذف صفر از پول ملی پول 

  

لزوم بازنگری در شیوه تجدیدارزیابی دارایی شرکت‌هاافزایش قیمت سهام برخی از شرکت‌های زیان‌ده در فرابورس که تناسبی با عملکرد عملیاتی آنها ندارد به ایرادهای ریشه‌ای و نقائص نظارتی و قانونی باز می‌گردد.
تسنیم سهام سازمان بورس و اوراق بهادار افزایش قیمت 

  

افزایشِ "همسان‌سازی" باید از نرخ تورم بیشتر باشدحسین غلامی با انتقاد از تعلل در اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان گفت: وضع کارگران بازنشسته از همه بازنشستگان بدتر است.
ایلنا خودروسازان تورم بانک 

  

ارزش پیراهن باشگاه منچستر یونایتد چقدر است؟اقتصاد نیوز:قرارداد شیاطین سرخ با کمپانی شورلت با ارزش‌ترین قرارداد اسپانسری در لیگ برتر انگلیس است.
اقتصادنیوز منچستر منچستر یونایتد استاندارد