ایرنا   |  اجتماعی  |  

4 درصد جمعیت جوامع را معلولان بارز تشکیل می دهند

زنجان - ایرنا - مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: بر اساس آمارها، سه تا چهار درصد هر جامعه ای را معلولان بارز تشکیل می دهند به این معنا که از جمعیت یک میلیون و 57 هزار نفری جمعیت استان این رقم حدود 30 تا40 هزار نفر را شامل می شود.

4 درصد جمعیت جوامع را معلولان بارز تشکیل می دهند

محمد محمدی قیداری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به آمارهای اعلام شده 9.8 دهم درصد از جمعیت بالای 60 سال استان زنجان معادل 104 هزار نفر را سالمندان تشکیل می دهند و برای این 2 گروه یعنی معلولان و این قشر قانون جامع باید وجود داشته باشد.وی اظهار داشت: یکی از اهداف سازمان بهزیستی توانمند سازی معلولان است که این مهم در بستر قانون رخ می دهد و این در حالی است که قانون جامع حمایت از معلولان دارای نقایصی بود که در اسفند سال گذشته نسبت به بازنگری آن اقدام شد.این مسئول ادامه داد: بنابر این در ماده 2 قانون جامع حمایت از معلولان به بحث مناسب سازی اشاره شده که در این ارتباط ضمانت اجرایی داشته، به این معنا دستگاه اجرایی آن را اجرا نکند مجازات لازم در نظر گرفته شده است.مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: معلولان، شهروند درجه یک محسوب می شوند و بر این اساس جامعه باید زمینه حضور آنان را همانند دیگر افراد فراهم کند و بی توجهی به این مهم مشکلاتی را به دنبال دارد.وی ادامه داد: یکی از برنامه های مهم این اداره کل حمایت همه جانبه از معلولان است و در این راستا از معلولان ورزشکار دارای پرونده حمایت های ویژه ای دارد.محمدی افزود: ورزش یکی از راههای توانمند سازی معلولان بشمار می رود و در این میان سرمایه گذاری بعد قهرمانی آن اهمیت ویژه ای دارد که این مهم توانسته به کسب مدال های رنگارنگ این قشر منتهی شود.وی بیان کرد: کسب هشت مدال رنگارنگ معلولان در مسابقات پارآسیایی جاکارتا اندونزی از همت و تلاش آنان حکایت دارد و توجه روز افزون بطور قطع نتایج درخشانی را رقم خواهد زد.این مسئول ادامه داد: با اقدامات سازنده اداره کل ورزش و جوانان و بهزیستی استان در این زمینه الگو پروری معلولان انجام شده ،راه روشنی برای افراد معلول که در کنج خانه زندگی می کنند، نشان داده است.محمدی خاطر نشان کرد: موفقیت معلولان این استان در عرصه جهانی به ویژه مسابقات پارآسیایی قابل تقدیر است چرا که با انجام این کار مهم اثبات کردند که معلولیت محدویت نیست.به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین تعداد مددجویان بهزیستی بر اساس بعد خانوار 25 هزار و 75 نفر ، تعداد اعضای خانوار مددجویان تحت پوشش 156 هزار و 766 نفر است.9646/8068

معلولان استان زنجان زنجان   اخبار برگزیده
  

واکنش خاص ظریف در آمریکاوزیر امور خارجه کشورمان به اعدام 37 تن از مخالفان حکومت سعودی واکنش نشان داد.
مثلث اعدام خبرآنلاین نیویورک 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر روزی از حضور در برجام ضرر کنیم، از آن خارج خواهیم شد، گفت: افزایش قدرت چین، جهان را از خطر تک قطبی شدن می‌رهاند.
نامه نیوز ایران ایران و چین چین 

  

قیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 4 اردیبهشت 1397) / قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودرو های تولید داخل را بشناسید (اینوگرافی)وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین گزارش خود به رتبه‌بندی خودروهای داخلی بر اساس کیفیت پرداخته است. در این گزارش خودروهای پراید و پژو پارس در گروه بی‌کیفیت‌ترین‌ها جای گرفته‌اند.
خودروتک خودرو تولید صنعت 

  

بعد از آن که صدف خادم، بوکسور زن ایرانی که برای اولین بار در مبارزه رسمی بین‌المللی، مقابل رقیب خود به پیروزی رسید، ادعا شد حکم بازداشت او در ایران صادر شده و از این رو خانم خادم با لغو برنامه خود برای بازگشت به کشور، در همان فرانسه مانده است. با این حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد شکایتی از او مطرح نشده است.
نامه نیوز بازداشت بازی زنان 

  

گمانه زنی ها درباره قیمت جدید بنزینبراساس ارزیابی های انجام شده، اجرای چنین طرحی می تواند به معنای تورم 4 درصدی برای چند دهک مرفه جامعه باشد اما دهک های پایین 1 و 2 و 3 هیچ افزایش تورم مستقیمی را که ناشی از این طرح باشند تجربه نخواهند کرد. ثابت ماندن نرخ گاز CNG و گازوییل یکی از محورهای مهم این طرح سهمینه بندی بنزین است که در راستای جلوگیری از تورم حمل و نقل کالا در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت سهمیه بندی بنزین 

  

استقلال در گروه مرگ به دنبال معجزهاستقلال با شکسن برابر الهلال برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیاز به خلق یک معجزه دارد.
مثلث استقلال مرگ بازی 

  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  اخبار داغ
  

امام جمعه کرج: مسجد مرکز مبارزه با استکبار در تاریخ شیعه استکرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: در تاریخ شیعه مسجد به عنوان مرکز مبارزه با استکبار و ظلم به شمار می رود و اگر از این مهم فاصله بگیریم نشان از نفوذ در آن است.
ایرنا کرج مسجد مرکز رسیدگی به امور مساجد 

  

یک مقام میراث فرهنگی:طرح تورهای ارزان قیمت درکشور کلید خوردبوشهر- ایرنا- دبیرستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که طرح تورهای ارزان قیمت به عنوان مهمترین پروژه این سازمان در کشور کلید خورده است.
ایرنا میراث فرهنگی قیمت استان بوشهر 

  

طرح تورهای ارزان قیمت در کشور کلید خوردبوشهر- ایرنا- دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پروژه تورهای ارزان قیمت به عنوان مهمترین پروژه این سازمان در کشور کلید خورده است.
ایرنا قیمت درآمد استان بوشهر 

  

وزیر دفاع: ارزشی برای ‌رفتارهای غیرقانونی ترامپ قائل نیستیمتهران - ایرنا - وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن ‌اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: ذره‌ای برای ‌رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیستیم.
ایرنا وزارت دفاع ترامپ تهران 

  

وزیر دفاع: برای ‌رفتارهای ترامپ ارزش قائل نیستیمامیر حاتمی، وزیر دفاع ایران با محکوم کردن ‌اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ذره‌ای برای ‌رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیستیم...
انصاف‌نیوز امیر حاتمی وزیر دفاع وزارت دفاع ترامپ 

  

ارزانی برق دلیل نپرداختن مطالبات مالکان نیروگاه های تجدیدپذیر استتهران- ایرنا - معاون توسعه بخش غیردولتی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، ضمن تایید مشکلات موجود در نپرداختن مطالبات مالکان نیروگاههای تجدیدپذیر، اظهار داشت: پایین بودن قیمت برق دلیل اصلی ناتوانی وزارت نیرو در پرداخت بدهی های خود است.
ایرنا برق تهران ایرنا 

  

ارزش بازار فرابورس 8 درصد افزایش یافتمعاملات فرابورس ایران در نخستین هفته کاری این بورس در اردیبهشت‌ماه 98 با رشد متغیرهای شاخص کل و ارزش
خبرفوری ایران ماه شاخص