خبرفوری   |  سیاسی  |  

امام جمعه کرج: عده‌ای غربزده می گفتند به خاطر FATF سازمان شانگهای ایران را نمی‌پذیرند

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: سخنرانی رییس جمهور محکم و بر اساس موزاین انقلابی و ار

امام جمعه کرج: عده‌ای غربزده می گفتند به خاطر FATF سازمان شانگهای ایران را نمی‌پذیرند

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: سخنرانی رییس جمهور محکم و بر اساس موزاین انقلابی و ارزشی بود و مواضع عزت آفرین ایران در موضوعات مختلف که بر اساس عقلانیت و تعامل است را بیان کرد.

سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود: البته دشمنان نیز از این  سخنرانی رییس جمهوری  ناراحت شدند، چهره منفور آمریکا ترسیم و از فلسطین شفاف دفاع کردند، همچنین مطالب رییس جمهوری در خصوص برجام با توجه به اینکه با نگاه به منافع ملی و به دور از باورهای غلط بود به صورت کامل به خصوص در مسایل هسته ای منطبق بر موازین بود.

وی اضافه کرد:  در این سخنرانی رییس جمهوری اینکه ایران به مذاکره ای راضی است که تحریم ها را برداشته شود، صهیونیست ها را عصبانی و آنها را وادار به عکس العمل کرد، حرف های بیهوده ای را بیان و در این بین رییس جمهوری آمریکا نیز سخنرانی پر از دروغ علیه ایران داشتند و هر چه کینه داشت برای چندمین بار در این سخنرانی نشان داد.

حسینی همدانی ضمن حمایت از رییس جمهوری در مواضع متین و محکمشان عنوان کرد: در این بین ما نیز همان بیان محکم شهید بهشتی را شاهد بودیم  که  خطاب به سران کفر، پلیدی، تبعیض و جنایت  فرمود از ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عضویت دائم ایران  در سازمان بین المللی همکاری های شانگهای اشاره کرد و گفت: مدت ها عده ای غربزده آیه یاس خوانده و عنوان می کردند که به دلیل نپیوستن ایران به اف.ای.تی .اف آنها ما را نمی پذیرند، اما با درایت دولت این ارتباط برقرار و ایران عضو دائمی شد که تاثیرات فراوانی بر اقتصاد کشور و منطقه خواهد داشت.

حسینی همدانی افزود: مسایلی  مانند اینکه می توانیم کالاهای تولیدی خودرا در بازاری که بیش از سه میلیارد  نفر جمعیت دارد صادر و به فروش برسانیم از جمله مزایای پیوستن به این سازمان است در کنار آن قدرت سیاسی و امنیتی ایران را در برابر بیگانگان بالا می برد.

وی ادامه داد:  برخی کشورهای غربی  وقتی دیدند دیپلماسی ایران از حالت انفعال و توجه  صرف به کدخدا خارج و بنا به تعامل با کشورهای منطقه و به خصوص شرق و دیگر کشورهای دنیا دارد در نتیجه حاضر به همکاری شدند که این موضوع آمریکا، اسراییل و گاوهای شیرده را در این مرحله عصبانی چرا که ایران موفق شد انحصار غرب را شکسته و یک قدم دیگر در مسیر ایجاد اتحاد بین کشورها بردارد و دروغ بودن انزوای ایران در مجامع بین المللی را آشکار کند.

خطیب جمعه کرج گفت: این مساله قطعیت دارد که آمریکا در حال افول و منزوی شده است و در کنار آن رژیم غاصب  اسرائیل در حال نابودی کامل قرار دارد.

دولت نسبت به تغییر کارگزاران با سرعت اقدام کند

حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به تغییر کارگزاران اشاره کرد و  افزود: دولت نسبت به تغییر کارگزاران اگر تصمیمی دارد باید با سرعت و قاطع انتخاب درستی را در خصوص مابقی کارگزاران انجام  دهد که در تاخیر آفاتی وجود دارد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: ایشان نیز فرمودند که دولت با سرعت تشکیل و منظورشان تمام ارکان دولت از مدیران میانی، استانداران و فرمانداران است، این دولت در حال ترمیم خرابی و ویرانی های است که از قبل بوده نباید یک روز را نیز برای بازسازی ساختار و تشکیلات خود برای خدمت به مردم از دست بدهد.

حسینی همدانی ادامه داد: از به کارگیری  افراد سودجو و کسانی که  هزینه را زیادمی کنند جلوگیری شود، در این بین باید افراد شاخص و مد نظر هر چه سریعتر در جایگاه خودشان قرار داده تا در خدمت رسانی به مردم خلایی وارد نشود.

وی با اشاره به انتصاب سرپرست ها برای دستگاه ها بیان داشت: گاهی با سرپرست اداره کردن یک مجموعه ضررهای مدیریتی به کشور وارد و آسیب های جدی بوجود می آید، گاهی دیده می شود که سرپرست یک دستگاه با سرعت اقدام به تغییرات کرده و جابه جایی های انجام می دهد  که این اقدام سرپرست ها شائیه ایجاد می کند، این کار برای بیت المال هزینه درست کردن است.

خطیب جمعه کرج ادامه داد: وقتی کسی  برای اداره یک مجموعه منصوب  می شود پس از جابه جایی این فرد، مسوول بعدی با توجه به اینکه این فرد و افراد منصوب شده عنوان هایی پیدا کرده اند که حقوق و مزایایی برای آن شخص ایجاد که شاید صلاح نبوده دچار مشکل می شود که البته کمترین خدمتی است که آن سرپرست می تواند به اطرافیان و کسانی که در آینده خدمتی به وی می تواند داشته باشند ارائه کند.

وی افزود: در این بین اگر مخالفتی صورت می گیرد از این باب است که ضرری به بیت المال وارد نشود چرا که تمام اعمال افراد در مسوولیت هایشان در عزل، نصب و به کار گیری افراد در پیش خداوند مسوول هستند، به همین منظور انتظار ما از دولت این است که در سریعترین زمان ممکن ساختار را ترمیم کرده تا بیش از این به مردم آسیب نرسد.

اربعین حسینی قیام عاشورا را زنده نگه داشته است

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود به راهپیمایی اربعین اشاره  کردو با بیان اینکه این رسم علامت شیعه بودن و قیام عاشورا را زنده نگه داشته است گفت: این رسم با وجود تمام فشارها تعطیل نشد و شیعیان زیارت اربعین را هیچگاه ترک نکردند.

حسینی همدانی افزود: امروز اربعین عامل حرکت پرقدرت جبهه مقاومت در منطقه  و حتی دنیا است، آن نیروی مستحکمی که در برابر جبهه کفر و به خصوص ایادی منفورش مانند داعش و جبهه النصره و امثال آن ایستادند مجاهدان و مبارزان تربیت شده مکتب حسینی و مکتب اربعین بودند که در زندگی آنها و.قتی تحقیق می کنیم به خوبی به این باور می رسیم که این مطلب را باور داشته و اربعینی بودند.

وی اضافه کرد: اکثریت شهدای جبهه مقاومت اینگونه هستند همگی با تاسی به امام حسین(ع) روحیه انقلابی و خستگی ناپذیر با ظلم و فساد داشتند و این همان حرارتی است که پیامبر اکرم (ص) فرمودند که شهادت امام یک حرارتی را در قلوب مومنان ایجاد کرد تا قیامت سرد نمی شود.

خطیب جمعه کرج ادامه داد: آتشی که حکایت از رابطه قوی امام با محبان و پیروانش دارد و همین ارتباط موجب رشد و کمالات شیعیان در آشنایی عمیق با معارف دین و عمل در عرصه های دیگر شده است.

حسینی همدانی خاطر نشان کرد: محبت به  امام حسین(ع) موجب تکرار اجتماع بزرگ شیعیان هر ساله در کنار زیارتگاه شریف حضرت شده و همین مساله خوف و هراسی در دل جبهه رو به اضمحلال ستمگران انداخته و خواب را از از چشمانشان گرفته و آنها را وادار به انواع واکنش ها نسبت به این حرکت عظیم متحد شیعه کرده است.

وی افزود: برای جهان اسلام که تا به امروز آثار قیام عاشورا و اربعین قابل مشاهده بوده که چراغ پر فروغ اربعین انسان جاهل ظلمت زده را به سمت نور و روشنایی هدایت می کند.

راهبرد استکبار جهانی مهار شیعه است

امام جمعه کرج  با بیان اینکه راهبرد استکبار جهانی مهار و کنترل شیعه است, تصریح کرد: به همین منظور در سال های اخیر تلاش های زیادی کرده اند تا بین ایران و عراق به عنوان مرکز تشیع اختلاف بیاندازند، عرب و عجم را مطرح و علیه ایران با استفاده از رسانه ها و هنر اقدام کرده و حتی عراق را تهدید کرده که روابطش را با ایران محدود کند.

حسینی همدانی ادامه داد: اهل سنت عراق را از ایران ترسانده و مردم این کشور را از تشکل های مردمی که با الگو گیری از ایران بوجود آورده بودند ترسانده تا به امروز که به برکت اربعیت بصیرت بخش شیعیان تمام ترفندهای مستکبران را خنثی کرده و نتوانسته اند آنها اقدامی داشته باشند.

وی با بیان اینکه پیاده اربعین شورآفرین است گفت: در کنار شورآفرینی آگاهی بخش است به گونه ای که هر سال لرزه بر تن آمریکا و اسراییل انداخته و آنها را با مخارج نجومی که برای از بین بردن فرهنگ عاشورا و دور کردن مردم از مکتب حسینی می کنند بیچاره و بیچاره تر کرده است.

نماینده ولی فقیه در البرز افزود: حضور عظیم مردم در این سال های اخیر گذشته از اینکه جلوه ای از قیام آخر الزمان دارد نماد شکست ابرقدرت ها است و آنها را در این مقطع زمانی خوار و ذلیل کرده است.

وی ادامه داد: خون حسین بن علی (ع) است که در منطقه تولید قدرت کرده، روح سازش ناپذیری را در دل ها زنده و استکبار و ایادی اش را زمینگیر که این قدرت و توانایی  با حضور در اربعین تثبیت می شود.

حسینی همدانی گفت: در واقع خلاصه تمام این حرف ها همان طنین خوش سرباز ولایت و سردار دل ها است که فریاد می زد ما ملت امام حسینیم، که در این بین نباید ظرفیت بزرگ اربعین را در یک الی 2 روز خلاصه کرد بلکه بایستی در ایام سال از آن با طراحی و برنامه ریزی استفاده بیشتری کرد.

وی با بیان اینکه پیاده روی اربعین به معنای تجربه زندگی کردن در دوره تحقق حکومت مهدوی است اظهار داشت: حکومتی که مردم جهان را از یوغ ستمگران مفسد خارج  و عدالت وآزادی را جایگزین و مسیر هدایت، معنویت، سعادت و حیات طیبه برای بشر را فراهم خواهد کرد.

امام جمعه کرج ادامه داد: در اربعین دیپلماسی فرهنگی به عنوان رکن چهارم دیپلماسی که ایران مبدا آن است محقق می شود، در واقع اربعین شکاف قومیتی که دشمنان مکتب اهل بیت (ع) به خصوص صهیونیست و عربستان آن را دنبال و در حوزه جنگ نرم با تاسیس شبکه های مختلف که در روزهای اخیر شاهد فعال شدن شبکه هایی از جمله افغانستان اینترنشنال و آذربایجان اینترنشنال هستیم، آنها را خنثی و از بین می برد.

حسینی همدانی در ادامه بیان داشت: در این روزهایی که توفیق حضور در اربعین حسینی را نداریم و هیچ کاری جایگزین اربعین نمی شود می توانیم با حفظ دستور العمل ها جلسات متمرکزی تشکیل و اجتماعات را برقرار کنیم تا قسمتی از سوز دل ها تسکین داده شود.

وی با اشاره به دلخراش بودن صحنه اربعین گفت: لحظه ای که زینب(س) با امام سجاد(ع) این قافله حسینی را به سمت قتلگاه برگرداند که 40 روز فراق با زحماتی که کشیده اند با تمام بی احترامی و هتک حرمت ها و اینکه چه صحنه های سنگینی بر این کاروان گذشت.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تمامی عرصه ها حضوری فعال داشته است

نماینده ولی فقیه در البرز در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت سالگشت شکسته شدن حصرآبادان در پنجم مهرماه سال 60 و هفتم مهرماه روز بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس شهیدان فلاحی، فکوری، نامجو، کلاهدوز و جهان آرا گفت: بعد از دوران دفاع مقسد سپاه پاسداران و در کنار آن بسیجیان بزرگوار در عرصه های مختلف کشور که مورد نیاز بود حضوری فعال داشته اند.

حسینی همدانی افزود: در سال های اخیر نیز در برنامه هایی از جمله مساوات و مبارزه با ویروس منحوس کرونا و برپایی مراکز بهداشتی و درمانی فعالیت های چشمگیری داشته که قابل تقدیر است.

تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش قابل تحسین است

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود به تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش به ریاست آیت الله رییسی اشاره کرد و گفت: این اقدام قابل تقدیر که در آن مطالبی در خصوص سند تحول بنیادین و عدالت آموزشی تا رسیدن به وضع مطلوب بیان و مصوباتی نیز داشت که تشکر و قدردانی می کنیم.

امر به معروف و نهی از منکر نباید فراموش شود 

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم اجرای امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: در ماده چهارم قانون به مراتب امر به معروف و نهی از منکر که شامل قلبی، زبانی، نوشتاری و علمی اشاره شده که در مرحله عملی دیگر کار مردم نیست و دولت باید پای کار بیاید.

وی ادامه داد: در اجرای این امر مهم بایستی بیان شیرین و دلنشین باشد تا بتوان آن شخص را ارشاد و راهنمایی کرد و در صورتی که اعتنایی نکرد در این مرحله باید از آن فرد فاصله و جنبه امر به معروف و نهی از منکر با موعظه باید تفاوت داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: سخنرانی رییس جمهور محکم و بر اساس موزاین انقلابی و ارزشی بود و مواضع عزت آفرین ایران در موضوعات مختلف که بر اساس عقلانیت و تعامل است را بیان کرد.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com) استان‌ها/ البرز 2 مهر 1400 - 16:53

سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود: البته دشمنان نیز از این  سخنرانی رییس جمهوری  ناراحت شدند، چهره منفور آمریکا ترسیم و از فلسطین شفاف دفاع کردند، همچنین مطالب رییس جمهوری در خصوص برجام با توجه به اینکه با نگاه به منافع ملی و به دور از باورهای غلط بود به صورت کامل به خصوص در مسایل هسته ای منطبق بر موازین بود.

وی اضافه کرد:  در این سخنرانی رییس جمهوری اینکه ایران به مذاکره ای راضی است که تحریم ها را برداشته شود، صهیونیست ها را عصبانی و آنها را وادار به عکس العمل کرد، حرف های بیهوده ای را بیان و در این بین رییس جمهوری آمریکا نیز سخنرانی پر از دروغ علیه ایران داشتند و هر چه کینه داشت برای چندمین بار در این سخنرانی نشان داد.

حسینی همدانی ضمن حمایت از رییس جمهوری در مواضع متین و محکمشان عنوان کرد: در این بین ما نیز همان بیان محکم شهید بهشتی را شاهد بودیم  که  خطاب به سران کفر، پلیدی، تبعیض و جنایت  فرمود از ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عضویت دائم ایران  در سازمان بین المللی همکاری های شانگهای اشاره کرد و گفت: مدت ها عده ای غربزده آیه یاس خوانده و عنوان می کردند که به دلیل نپیوستن ایران به اف.ای.تی .اف آنها ما را نمی پذیرند، اما با درایت دولت این ارتباط برقرار و ایران عضو دائمی شد که تاثیرات فراوانی بر اقتصاد کشور و منطقه خواهد داشت.

حسینی همدانی افزود: مسایلی  مانند اینکه می توانیم کالاهای تولیدی خودرا در بازاری که بیش از سه میلیارد  نفر جمعیت دارد صادر و به فروش برسانیم از جمله مزایای پیوستن به این سازمان است در کنار آن قدرت سیاسی و امنیتی ایران را در برابر بیگانگان بالا می برد.

وی ادامه داد:  برخی کشورهای غربی  وقتی دیدند دیپلماسی ایران از حالت انفعال و توجه  صرف به کدخدا خارج و بنا به تعامل با کشورهای منطقه و به خصوص شرق و دیگر کشورهای دنیا دارد در نتیجه حاضر به همکاری شدند که این موضوع آمریکا، اسراییل و گاوهای شیرده را در این مرحله عصبانی چرا که ایران موفق شد انحصار غرب را شکسته و یک قدم دیگر در مسیر ایجاد اتحاد بین کشورها بردارد و دروغ بودن انزوای ایران در مجامع بین المللی را آشکار کند.

خطیب جمعه کرج گفت: این مساله قطعیت دارد که آمریکا در حال افول و منزوی شده است و در کنار آن رژیم غاصب  اسرائیل در حال نابودی کامل قرار دارد.

دولت نسبت به تغییر کارگزاران با سرعت اقدام کند

حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به تغییر کارگزاران اشاره کرد و  افزود: دولت نسبت به تغییر کارگزاران اگر تصمیمی دارد باید با سرعت و قاطع انتخاب درستی را در خصوص مابقی کارگزاران انجام  دهد که در تاخیر آفاتی وجود دارد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: ایشان نیز فرمودند که دولت با سرعت تشکیل و منظورشان تمام ارکان دولت از مدیران میانی، استانداران و فرمانداران است، این دولت در حال ترمیم خرابی و ویرانی های است که از قبل بوده نباید یک روز را نیز برای بازسازی ساختار و تشکیلات خود برای خدمت به مردم از دست بدهد.

حسینی همدانی ادامه داد: از به کارگیری  افراد سودجو و کسانی که  هزینه را زیادمی کنند جلوگیری شود، در این بین باید افراد شاخص و مد نظر هر چه سریعتر در جایگاه خودشان قرار داده تا در خدمت رسانی به مردم خلایی وارد نشود.

وی با اشاره به انتصاب سرپرست ها برای دستگاه ها بیان داشت: گاهی با سرپرست اداره کردن یک مجموعه ضررهای مدیریتی به کشور وارد و آسیب های جدی بوجود می آید، گاهی دیده می شود که سرپرست یک دستگاه با سرعت اقدام به تغییرات کرده و جابه جایی های انجام می دهد  که این اقدام سرپرست ها شائیه ایجاد می کند، این کار برای بیت المال هزینه درست کردن است.

خطیب جمعه کرج ادامه داد: وقتی کسی  برای اداره یک مجموعه منصوب  می شود پس از جابه جایی این فرد، مسوول بعدی با توجه به اینکه این فرد و افراد منصوب شده عنوان هایی پیدا کرده اند که حقوق و مزایایی برای آن شخص ایجاد که شاید صلاح نبوده دچار مشکل می شود که البته کمترین خدمتی است که آن سرپرست می تواند به اطرافیان و کسانی که در آینده خدمتی به وی می تواند داشته باشند ارائه کند.

وی افزود: در این بین اگر مخالفتی صورت می گیرد از این باب است که ضرری به بیت المال وارد نشود چرا که تمام اعمال افراد در مسوولیت هایشان در عزل، نصب و به کار گیری افراد در پیش خداوند مسوول هستند، به همین منظور انتظار ما از دولت این است که در سریعترین زمان ممکن ساختار را ترمیم کرده تا بیش از این به مردم آسیب نرسد.

اربعین حسینی قیام عاشورا را زنده نگه داشته است

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود به راهپیمایی اربعین اشاره  کردو با بیان اینکه این رسم علامت شیعه بودن و قیام عاشورا را زنده نگه داشته است گفت: این رسم با وجود تمام فشارها تعطیل نشد و شیعیان زیارت اربعین را هیچگاه ترک نکردند.

حسینی همدانی افزود: امروز اربعین عامل حرکت پرقدرت جبهه مقاومت در منطقه  و حتی دنیا است، آن نیروی مستحکمی که در برابر جبهه کفر و به خصوص ایادی منفورش مانند داعش و جبهه النصره و امثال آن ایستادند مجاهدان و مبارزان تربیت شده مکتب حسینی و مکتب اربعین بودند که در زندگی آنها و.قتی تحقیق می کنیم به خوبی به این باور می رسیم که این مطلب را باور داشته و اربعینی بودند.

وی اضافه کرد: اکثریت شهدای جبهه مقاومت اینگونه هستند همگی با تاسی به امام حسین(ع) روحیه انقلابی و خستگی ناپذیر با ظلم و فساد داشتند و این همان حرارتی است که پیامبر اکرم (ص) فرمودند که شهادت امام یک حرارتی را در قلوب مومنان ایجاد کرد تا قیامت سرد نمی شود.

خطیب جمعه کرج ادامه داد: آتشی که حکایت از رابطه قوی امام با محبان و پیروانش دارد و همین ارتباط موجب رشد و کمالات شیعیان در آشنایی عمیق با معارف دین و عمل در عرصه های دیگر شده است.

حسینی همدانی خاطر نشان کرد: محبت به  امام حسین(ع) موجب تکرار اجتماع بزرگ شیعیان هر ساله در کنار زیارتگاه شریف حضرت شده و همین مساله خوف و هراسی در دل جبهه رو به اضمحلال ستمگران انداخته و خواب را از از چشمانشان گرفته و آنها را وادار به انواع واکنش ها نسبت به این حرکت عظیم متحد شیعه کرده است.

وی افزود: برای جهان اسلام که تا به امروز آثار قیام عاشورا و اربعین قابل مشاهده بوده که چراغ پر فروغ اربعین انسان جاهل ظلمت زده را به سمت نور و روشنایی هدایت می کند.

راهبرد استکبار جهانی مهار شیعه است

امام جمعه کرج  با بیان اینکه راهبرد استکبار جهانی مهار و کنترل شیعه است, تصریح کرد: به همین منظور در سال های اخیر تلاش های زیادی کرده اند تا بین ایران و عراق به عنوان مرکز تشیع اختلاف بیاندازند، عرب و عجم را مطرح و علیه ایران با استفاده از رسانه ها و هنر اقدام کرده و حتی عراق را تهدید کرده که روابطش را با ایران محدود کند.

حسینی همدانی ادامه داد: اهل سنت عراق را از ایران ترسانده و مردم این کشور را از تشکل های مردمی که با الگو گیری از ایران بوجود آورده بودند ترسانده تا به امروز که به برکت اربعیت بصیرت بخش شیعیان تمام ترفندهای مستکبران را خنثی کرده و نتوانسته اند آنها اقدامی داشته باشند.

وی با بیان اینکه پیاده اربعین شورآفرین است گفت: در کنار شورآفرینی آگاهی بخش است به گونه ای که هر سال لرزه بر تن آمریکا و اسراییل انداخته و آنها را با مخارج نجومی که برای از بین بردن فرهنگ عاشورا و دور کردن مردم از مکتب حسینی می کنند بیچاره و بیچاره تر کرده است.

نماینده ولی فقیه در البرز افزود: حضور عظیم مردم در این سال های اخیر گذشته از اینکه جلوه ای از قیام آخر الزمان دارد نماد شکست ابرقدرت ها است و آنها را در این مقطع زمانی خوار و ذلیل کرده است.

وی ادامه داد: خون حسین بن علی (ع) است که در منطقه تولید قدرت کرده، روح سازش ناپذیری را در دل ها زنده و استکبار و ایادی اش را زمینگیر که این قدرت و توانایی  با حضور در اربعین تثبیت می شود.

حسینی همدانی گفت: در واقع خلاصه تمام این حرف ها همان طنین خوش سرباز ولایت و سردار دل ها است که فریاد می زد ما ملت امام حسینیم، که در این بین نباید ظرفیت بزرگ اربعین را در یک الی 2 روز خلاصه کرد بلکه بایستی در ایام سال از آن با طراحی و برنامه ریزی استفاده بیشتری کرد.

وی با بیان اینکه پیاده روی اربعین به معنای تجربه زندگی کردن در دوره تحقق حکومت مهدوی است اظهار داشت: حکومتی که مردم جهان را از یوغ ستمگران مفسد خارج  و عدالت وآزادی را جایگزین و مسیر هدایت، معنویت، سعادت و حیات طیبه برای بشر را فراهم خواهد کرد.

امام جمعه کرج ادامه داد: در اربعین دیپلماسی فرهنگی به عنوان رکن چهارم دیپلماسی که ایران مبدا آن است محقق می شود، در واقع اربعین شکاف قومیتی که دشمنان مکتب اهل بیت (ع) به خصوص صهیونیست و عربستان آن را دنبال و در حوزه جنگ نرم با تاسیس شبکه های مختلف که در روزهای اخیر شاهد فعال شدن شبکه هایی از جمله افغانستان اینترنشنال و آذربایجان اینترنشنال هستیم، آنها را خنثی و از بین می برد.

حسینی همدانی در ادامه بیان داشت: در این روزهایی که توفیق حضور در اربعین حسینی را نداریم و هیچ کاری جایگزین اربعین نمی شود می توانیم با حفظ دستور العمل ها جلسات متمرکزی تشکیل و اجتماعات را برقرار کنیم تا قسمتی از سوز دل ها تسکین داده شود.

وی با اشاره به دلخراش بودن صحنه اربعین گفت: لحظه ای که زینب(س) با امام سجاد(ع) این قافله حسینی را به سمت قتلگاه برگرداند که 40 روز فراق با زحماتی که کشیده اند با تمام بی احترامی و هتک حرمت ها و اینکه چه صحنه های سنگینی بر این کاروان گذشت.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تمامی عرصه ها حضوری فعال داشته است

نماینده ولی فقیه در البرز در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت سالگشت شکسته شدن حصرآبادان در پنجم مهرماه سال 60 و هفتم مهرماه روز بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس شهیدان فلاحی، فکوری، نامجو، کلاهدوز و جهان آرا گفت: بعد از دوران دفاع مقسد سپاه پاسداران و در کنار آن بسیجیان بزرگوار در عرصه های مختلف کشور که مورد نیاز بود حضوری فعال داشته اند.

حسینی همدانی افزود: در سال های اخیر نیز در برنامه هایی از جمله مساوات و مبارزه با ویروس منحوس کرونا و برپایی مراکز بهداشتی و درمانی فعالیت های چشمگیری داشته که قابل تقدیر است.

تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش قابل تحسین است

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود به تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش به ریاست آیت الله رییسی اشاره کرد و گفت: این اقدام قابل تقدیر که در آن مطالبی در خصوص سند تحول بنیادین و عدالت آموزشی تا رسیدن به وضع مطلوب بیان و مصوباتی نیز داشت که تشکر و قدردانی می کنیم.

امر به معروف و نهی از منکر نباید فراموش شود 

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم اجرای امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: در ماده چهارم قانون به مراتب امر به معروف و نهی از منکر که شامل قلبی، زبانی، نوشتاری و علمی اشاره شده که در مرحله عملی دیگر کار مردم نیست و دولت باید پای کار بیاید.

وی ادامه داد: در اجرای این امر مهم بایستی بیان شیرین و دلنشین باشد تا بتوان آن شخص را ارشاد و راهنمایی کرد و در صورتی که اعتنایی نکرد در این مرحله باید از آن فرد فاصله و جنبه امر به معروف و نهی از منکر با موعظه باید تفاوت داشته باشد.

امام حسین نماز جمعه کرج   اخبار برگزیده
  

خارجی‌ها دیدند واکسن داخلی سر زبان‌ها افتاده گفتند واکسن بدهیم تا خودکفا نشوندمجلس هیچ‌وقت مخالف واردات واکسن نبوده است. البته ما الان هم می‌گوییم که واکسن از انگلیس و آمریکا وارد نمی‌کنیم چون به انگلیس و آمریکا اعتماد نداریم. درواقع همان اعتمادی که به فرانسه کردیم برای ما کافی است. فرانسه کلی خون آلوده وارد کشور ما کرد و موجب شد بسیاری از جوانان ما دچار ایدز شوند.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی زمستان مجلس شورای اسلامی 

  

تغییر موضع و دوگانگی رفتاری در اصولگرایان از نگاه عباس عبدیعباس عبدی در یادداشتی نوشت: دوگانگی‌های رفتاری در سیاست و رقابت‌های سیاسی در همه جا معمول است، ولی نه تا این حدی که در ایران می‌بینیم. به ویژه در مسائل مهم مثل برجام و واکسن که با جان و زندگی مردم در ارتباط است نباید تا این حد غیرمسوولانه رفتار کرد.
نامه نیوز روزنامه اصولگرایان دولت 

  

چرا رئیسی در انتخابات، خود را «مستقل» اعلام کرد؟اگر صفحه شطرنج سیاست ایرانی را مورد کنکاش و واکاوی قرار دهیم، با روایت‌ها و گزاره‌هایی متفاوت روبرو می‌شویم که نه‌تنها از استیلای این یا آن جناح معروف و شاخص سیاسی حکایت نمی‌کند، بلکه بر این باور است که دوره اقتدار این دو جناح سنتی سرآمده.
فردا اصولگرایان شطرنج شاخص 

  

افزایش قیمت ارز موقتی خواهد بود/ درخواست ما از دولت اجرای برنامه کوتاه‌مدت برای بهبود وضعیت معیشت مردم استنماینده مجلس یازدهم در با اشاره به اقدامات مجلس سیزدهم تصریح کرد که با همراهی دولت وضعیت اقتصادی و معیشت مردم رو به بهبود خواهد رفت و افزایش قیمت ارز قطعاً موقتی خواهد بود.
ایلنا افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

احتمال شکست مرز حساس قیمت سکه/ زنگ خطر برای ریزش در بازارامروز بازار جهانی طلا تعطیل است و در صورتی که قیمت دلار نتواند به بالای سطح 27 هزار و 500 تومان برگردد، قیمت سکه امامی به کانال 11 میلیون و 700 هزار تومان ریزش خواهد کرد.
اقتصادنیوز قیمت بازار جهانی طلا دلار 

  

بازگشت رنگ آبی به نقشه کرونایی | اخبار خوش درباره تمامی استان‌های کشوربا روند نزولی شدن مراجعان سرپایی و بستری به مراکز درمانی و بنا بر اعلام اپلیکیشن ماسک، تمامی استان‌های کشور از قله خیز پنجم کرونا عبور کردند.
۵۵ آنلاین رنگ استان آذربایجان غربی واکسیناسیون 

  

اسمش طرح صیانت است اما هدفش رانت و درآمدهای نجومی برای خواص!از سویی دیگر حمایت‌های میلیاردی در انتظار اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ملی است که رانت خوبی برای حمایت از این طرح است. البته که درآمدهای نجومی برای دورزدن این محدودیت‌ها را نیز نباید فراموش کرد؛ مانند درآمد حاصل از فروش فیلترشکن‌ها که در سال‌های اعمال فیلترینگ قابل چشم‌پوشی نیست.
مستقل‌آنلاین روزنامه اصولگرایان قانون 

  

کسانی که در قدرت نیستند هم دیدگاه‌هایشان را برای پیشرفت کشور ارائه دهند/ اصلاح‌طلبان باید پل ارتباطی با حاکمیت ایجاد کنندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حاکمیت نسبت به اصلاح‌طلبان بی‌اعتماد شده است و این اعتماد باید بازسازی شود بنابراین اصلاح‌طلبان باید بتوانند پل ارتباطی با حاکمیت ایجاد کرده و این اعتماد را بازسازی کنند.
ایلنا ترامپ شورای نگهبان اصلاح طلبان 

  

پیام‌های ارسال محموله سوخت ایران به لبنانجام جم/ ارسال محموله سوخت ایران به لبنان، چه تاثیری بر مناسبات قدرت در منطقه غرب آسیا خواهد گذاشت و در چه بستر و فرامتنی قابل تحلیل و بررسی است؟
مثلث ایران بهاره رهنما لبنان 

  

کیهان برای مشروعیت دادن به طالبان به امام خمینی متوسل شد!کیهان نوشت: در طول دو دهه گذشته، طالبان برای جلب نظر ایران به فراخوان حضرت امام خمینی مبنی بر حرکت مسلمان‌ها به سمت تشکیل حکومت‌های مستقل از قدرت‌های سلطه‌طلب خارجی و نیز مقابله با مفسدین داخلی استناد کرده است.
مستقل‌آنلاین روزنامه کیهان طالبان امام خمینی 

  

تجمع هواداران استقلال مقابل وزارت ورزش| حمایت هواداران از مجیدیشماری از هواداران تیم فوتبال استقلال از صبح امروز مقابل وزارت ورزش و جوانان به حمایت از فرهاد مجیدی تجمع کردند.
خانه فوتبال باشگاه استقلال استقلال وزارت ورزش و جوانان 

  

دستور لغو اجرای سند 2030 صادر شددبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: هفت مصوبه مهم این شورا که مدت‌ها بر زمین مانده بود،از سوی رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرا به دستگاه‌های مربوط ابلاغ شد...
مستقل‌آنلاین شورای عالی انقلاب فرهنگی زمین رئیس جمهور 

  

مدیرکل آژانس آمد و رفت، ما از توافق صورت گرفته بی‌اطلاعیم/ اسلامی فردا به نمایندگان ملت توضیح دهدنماینده قم در مجلس در تذکر شفاهی خواستار دعوت و توضیح رئیس سازمان انرژی اتمی درخصوص توافق صورت گرفته با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، شد.
ایلنا آژانس بین المللی انرژی اتمی مجلس شورای اسلامی قانون 

  

اعتراف خبرنگار عربستانی بعد از بازی: استقلال غول آسیاستخبرنگار عربستانی در تحلیل بازی الهلال و استقلال، گفت: الهلال به خاطر بازی در زمین بی طرف شانس زیادی آورد.
خانه فوتبال خبرنگار بازی استقلال 

  

طرح نمایندگان برای تحقیق و تفحص مدیریت مقابله با کرونا در دولت روحانیفارس/ 40 نفر از نمایندگان در طرح خود برای تحقیق و تفحص از ستاد ملی مقابله با کرونا، مدعی شدند که دلایل سوء مدیریت کرونایی دولت روحانی، علت تغییر در پروتکل درمانی و داروها، تخصیص ارز واردات دارو و علت تاخیر در واکسیناسیون باید بررسی شود.
مثلث مجلس شورای اسلامی وزارت بهداشت دولت دوازدهم 

  اخبار داغ
  

ابراز نگرانی وزیر بهداشت از شیوع موج ششم کروناعین اللهی گفت: ایران از نظر سرعت واکسیناسیون در دنیا یکی از بهترین کشورها بوده چون در طول دو سه ماه، 66 میلیون دُز واکسن کرونا با حمایت نیروهای مردمی تزریق کرده است. تاکنون 100 میلیون دُز واکسن تامین شده که 71 میلیون دُز تزریق و 29 میلیون دُز ذخیره واکسن داریم.
اقتصادنیوز ایران واکسیناسیون ماه 

  

ایران سومین رکورددار شمار مبتلایان کرونا در آسیاباوجود آنکه ابتلاهای روزانه کرونا در ایران روندی نزولی گرفته اما هنوز رتبه سوم را در میان کشورهای آسیایی رقم زده است.
اقتصادنیوز ایران آسیا 

  

بازار جهانی نفت همچنان تحت تهدیدهای ویروس کروناستدبیرکل اوپک معتقد است بازارهای جهانی نفت خام هنوز به‌دلیل شیوع ویروس عالم‌گیر کرونا با عدم قطعیت روبه‌روست.
۵۵ آنلاین نفت ویروس اوپک 

  

افزایش تلفات سِل در پی پاندمی جهانی کرونابر اساس گزارش اخیر سازمان جهانی بهداشت (WHO)، همه گیری کووید19 سالها پیشرفت جهانی در مسیر مبارزه با بیماری سل را معکوس کرده به طوری که برای اولین بار در بیش از یک دهه، مرگ و میر ناشی از ابتلا به این بیماری افزایش یافته است.
اقتصادنیوز بیماری سل مرگ 

  

در ستاد کرونا مصوب شد که نماز جمعه از هفته آینده در بیشتر شهرها برگزار شودوزیر بهداشت گفت: ‌امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد که نماز جمعه از هفته آینده در همه شهرها به جز شهرهای با وضعیت قرمز، با رعایت پروتکل ها و فاصله‌گذاری برگزار شود.
۵۵ آنلاین درمان جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نماز جمعه 

  

تا 24 ساعت آینده؛ ورود 7 میلیون د‏ُ‏ز واکسن کرونامعاون فنی گمرک گفت: امشب محموله بیش از یک میلیون دُزی واکسن آسترازنکا و فردا نیز 6 میلیون دُز واکسن سینوفارم وارد کشور می‌شود.
۵۵ آنلاین فرودگاه امام فرودگاه امام خمینی فرودگاه 

  

ایران در رتبه دوم مرگ ومیر کرونایی آسیا+نموداراقتصادنیوز: ایران از رکوردزنی‌های روزانه خود در بیماری کرونا فاصله گرفته و مسیری نزولی را اتخاذ کرده است. با این حال مقایسه آمارهای کرونایی ایران با داده‌های کشورهای آسیایی نشان می‌دهد هنوز سطح متغیرهای نگران کننده این بیماری در کشور خطرناک است.
اقتصادنیوز ایران مرگ آسیا 

  

بحران‌های جدید کرونایی در مراکز درمانی انگلیسبوریس جانسون نخست وزیر انگلیس ماه گذشته از طرح تحول نظام سلامت انگلیس رونمایی کرد و گفت که بر اساس این طرح سهم بیمه شاغلین از آوریل سال 2022 به میزان 1.25 درصد افزایش می‌یابد تا هزینه‌های «غیر قابل پیش بینی و فاجعه‌بار» کرونا جبران شود.
اقتصادنیوز انگلیس بوریس جانسون ماه 

  

7 میلیون دُ‌ز واکسن کرونا در راه ایران + جزئیاتارونقی، معاون فنی گمرک گفت: امشب محموله بیش از یک میلیون دُزی واکسن آسترازنکا و فردا نیز شش میلیون دُز واکسن سینوفارم وارد کشور می‌شود.
گسترش فرودگاه امام فرودگاه امام خمینی فرودگاه 

  

تزریق دز سوم واکسن‌ کرونا چه شرایطی دارد؟وزارت بهداشت شرایط تجویز دز سوم واکسن‌های کرونا را برای کادر بهداشت و درمان را اعلام کرد. افرادی که واکسن غیرفعال (سینوفارم، بهارات یا برکت) دریافت کرده‌اند برای دز سوم می‌توانند واکسن برکت، آسترازنکا و سوبرانا پلاس دریافت کنند. افرادی که آدنوویروس (آسترازنکا یا اسپوتنیک) دریافت کرده‌اند برای دز سوم می‌توانند واکسن آسترازنکا یا سوبراناپلاس دریافت کنند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت درمان ماه 

  

موج ششم کرونا در راه است؟وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در مدت دو ماه اخیر با مشارکت مردم روند واکسیناسیون تسریع شده و تاکنون بیش از 70 میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تزریق‌شده است.
اقتصادنیوز درمان آموزش آموزش پزشکی 

  

پشت پرده وضعیت قرمز بورس در 2 ماه گذشتهبورس اوراق بهادار تهران در شهریور و مهر سال جاری با وضعیت بغرنجی مواجه شده است.
گسترش ماه تهران 

  

لیگ برتر بسکتبال با پیروزی مدافع عنوان قهرمانی با کادرفنی جدید همراه بود.
ورزش۳ بازی لیگ برتر بسکتبال 

  

قیمت خودروهای سایپا در بازار + جدولخودروهای پرتیراژ سایپا امروز در بازار با چه قیمتی عرضه شدند؟ ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان محصولات سایپا امروز 3 خودرو رشد قیمت داشتند و 3 خودرو نیز بدون تغییر در بازار عرضه شدند.
اقتصادنیوز قیمت سایپا خودرو 

  

نخستین اظهارنظر رئیس جدید سازمان بورستسنیم نوشت: رئیس سازمان بورس و واراق بهادار با تاکید بر لزوم ایجاد ثبات در بازار سرمایه و بازگشت اعتماد سهامداران به بازار سرمایه گفت: یکی از راه‌های ایجاد ثبات در بازار، بازدهی و سودآوری بلند مدت شرکت‌ها است. مجید عشقی با بیان اینکه کار را با ایجاد ثبات در بازار سرمایه و بازگشت اعتماد … نوشته نخستین اظهارنظر رئیس جدید سازمان بورس اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز سازمان بورس و اوراق بهادار دولت سود