برنا   |  فرهنگی  |  

هفته فیلم ازدواج افتتاح شد

آیین افتتاحیه هفته فیلم ازدواج عصر امروز در پردیس سینمای باغ کتاب برگزار شد.

هفته فیلم ازدواج افتتاح شد

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ابتدای این مراسم گفت: در بحث ازدواج طی 4-5 ماه گذشته با حضور خانم اعظم کریمی تحولات مثبتی شاهد هستیم. مقصود ما از این مراسم هفته فیلم این بود که کار مثبتی را شروع کنیم. ما می‌خواستیم گذشته از موضوعات اقتصادی در حوزه ازدواج به زیرساخت‌های فرهنگی و مسائلی از این دست توجه داشته باشیم. امروز برخی از ضدارزش‌ها به ارزش تبدیل شده و قبح بسیاری مسائل شکسته و لازم بود از جایی به فرهنگ فاخر پرداخته شود و حوزه ازدواج و مسائل آسیب‌های اجتماعی مورد توجه باشند. امیدوارم در جشنواره‌هایی مثل فجر هم شاهد سیمرغ‌های خاصی برای موضوعات مهم اجتماعی باشیم. ما سال گذشته با موضوع جوانان در جشنواره فجر حاضر شدیم و در حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز باید این اتفاق رخ دهد. سن ازدواج به شدت رو به افزایش است و ازدواج رو به کاهش و این‌ها اتفاقات خوبی نیستند و باید در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه فرهنگ توجهات ویژه‌ای صورت گیرد.

علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در ادامه این مراسم با تشکر از وزارت ورزش و جوانان به دلیل توجه ویژه به سینما برای ترویج فرهنگ درست ازدواج، اظهار داشت: جامعه جوان ایران موضوعات متنوع و مختلفی در دل خود دارد که جامعه هنری ما در چهار دهه اخیر در فراز و نشیب‌ها نگاه خود را به مقوله اجتماعی و جوانان در دل آثار تصویری نشان داده و صنعت سینما نیز خوشبختانه تنوع خوبی در کشور ما دارد. شنیدن دیدگاه متخصصان درباره نسبت بین سینمای اجتماعی و مسائل جامعه بسیار حائز اهمیت است. جوانان ما محدود به جوانان تهران نیستند و با توجه به تفاوت‌های موجود در شهرهای مختلف گوناگونی موضوعات بسیار زیاد است و می‌شود هر کدام موضوعات مهمی برای سینما باشند‌.

در ادامه فیلم سینمایی ازدواج به سبک ایرانی به عنوان اولین اثر سینمایی هفته فیلم ازدواج برای حاضرین در سالن، نمایش داده شد.

سن ازدواج ازدواج بنیاد سینمایی فارابی   اخبار برگزیده
  

فعال شدن مکانیزم حل اختلاف نمی‌تواند مشکلی را حل کند/ آمریکا نباید از میزبانی سازمان ملل سوءاستفاده کند/ عدم صدور ویزا برای ظریف هیچ توجیهی نداشتاستاد دانشگاه پرینستون آمریکا تداوم تنش در منطقه را نگران کننده دانست و گفت: فکر نمی‌کنم فعال شدن مکانیزم حل اختلاف توسط اروپا به کاهش اختلاف‌ها منجر شود و بتواند مشکلی را حل کند. اروپا نتوانست برای برآورده شدن مناقع ایران آمریکا را قانع کند.
ایلنا ایران سازمان ملل روابط بین الملل 

  

کرونا نام ویروسی است که در کشور چین شیوع پیدا کرده و در حال گسترش در سطح جهان است.
نامه نیوز ویروس درمان چین 

  

رییس‌جمهوری آمریکا در توییتی به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه کشورمان واکنش نشان داد.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ مصاحبه 

  

سبقت در ثبت نام خودرو با دوپینگ های میلیونی (عکس)تب تند خرید و فروش خودرو از سوی شرکت های خودروسازی باعث حضور واسطه گرانی در این بازار شده است که با تبلیغ در فضای مجازی سعی می کنند از نیاز متقاضیان ثبت نام خودرو سوءاستفاده کنند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

فهرست نهادها وبخش‌های معاف از مالیات در ایران​اقتصادنیوز: قانون مالیات‌ مواردی همچون درآمد حاصل از مؤسسات نگهداری از معلولین ذهنی و حرکتی، تعلیم و تربیت مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، تاسیسات ایران‌گردی و جهانگردی، موقوفات، کمک‌ها و هدایای دریافتی نقدی و غیرنقدی، فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، باشگاه‌های ورزشی و نظایر آن را از پرداخت مالیات معاف کرده است.
اقتصادنیوز سازمان اوقاف و امور خیریه سازمان تربیت بدنی مالیات 

  

قیمت خودرو هفته را چگونه آغاز کرد؟بازار خودرو این روزها تحت تاثیر عرضه قطره چکانی از سوی خودروسازان بزرگ است و به همین دلیل هم دلال ها و سفته بازان نبض قیمت خودرو را در دست گرفته اند. بازار خودرو هفته را با نوسان قیمت آغاز کرد به طوری که همزمان با افزایش ده میلیونی قیمت برخی خودروها شاهد کاهش چند میلیونی قیمت برخی دیگر از خودروها هستیم.
خودروتک قیمت خودرو خودروسازان 

  

ترامپ باید بابت آبرو ریزی عین الاسد و فریب آمریکاییان عذرخواهی کندگروه «کهنه‌سربازان جنگ‌های خارجی» آمریکا با صدور بیانیه‌ای از ترامپ خواستند بابت کوچک جلوه دادن مصدومیت نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه «عین الأسد»، عذرخواهی کند. کهنه‌سربازان آمریکایی: ترامپ بابت کوچک جلوه دادن مصدومیت‌های «عین الأسد» عذرخواهی کند
مثلث دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

احزاب اصلاح طلب نماینده قشر متوسط به بالا هستندعلیرضا رجایی میگوید احزاب اصلاح طلب تنها نماینده قشر متوسط هستند و هیچکدام از احزاب نماینده و صدای معترضین 96 و 98 نبودند. رجایی میگوید: اصلاح طلبان رمقی برای پیکار انتخاباتی ندارند.
مستقل‌آنلاین اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی روزنامه 

  

استوکس با پرسپولیس امضاکرد و امشب به تهران می‌آیدمدیرعامل باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که آنتونی استوکس، مهاجم مدنظر سرخپوشان امشب به تهران می‌آید.
مملکت‌آنلاین باشگاه پرسپولیس پرسپولیس پول 

  

40 میلیون چینی در قرنطینهبدلیل افزایش مبتلایان به بیماری کرونا در چین، نهمین شهر این کشور نیز در فهرست ممنوعیت رفت و آمد قرار گرفت.
مستقل‌آنلاین درمان وزارت بهداشت مصاحبه 

  اخبار داغ
  

20 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور بازگشتاقتصادنیوز : وزیر صنعت، معدن و تجارت از بازگشت 20 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور خبر داد و گفت: برای شب عید، کالاهای اساسی به میزان کافی وارد کشور و تأمین شده است.
اقتصادنیوز دلار ارز صنعت 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ فنر مقاومت قیمت‌ها پرید؛ صعود دلار و سکه به بالای مرزهای مقاومتیاقتصادنیوز؛ امروز دوشنبه 7 بهمن‌ماه 1398 نرخ‌ها در بازار طلا و ارز تهران ثبات نسبی روزهای اخیر را تکرار نکرد و با حرکت روی مدار صعودی سطوح مقاومتی را پشت سر گذاشتند. امروز دلار آمریکا در محدوده 13610 تا 13730 تومان جابه‌جا شد و شاخص ارزی نهایتاً روی رقم 13700 تومانی به کار خود پایان داد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران پایتخت 

  

رئیس بانک مرکزی فرانسه گفت صدور ارزهای دیجیتالی باید در انحصار دولت ها باشد.
نامه نیوز سوئیس سوئد فیس بوک 

  

آمادگی تیم‌های واکنش سریع مبارزه با بیماری‌های واگیر و آمبولانس‌های ویژه برای انتقال و سرویس‌دهی به بیماران احتمالی کرونارییس سازمان اورژانس کشور از آمادگی تیم های واکنش سریع مبارزه با بیماریهای واگیر و آمبولانس های ویژه CBRNE برای انتقال و سرویس دهی به بیماران احتمالی کرونا ویروس خبر داد.
ایلنا اورژانس آموزش ویروس